ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KAŽU - NEMA INTERESA

Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty KAŽU - NEMA INTERESA

Post by debotoijusto 9/4/2017, 08:19

''Brod u boci' bilo je nemoguće nabaviti posljednjih godina. S Arsenom, koji mi je u jednom razgovoru ukazao da knjiga već 20 godina nije dostupna i da je rasprodana krajem 80-ih, dogovarali smo deveto izdanje, ali nas je zatekao svojim odlaskom i ostavio baš poput nekog broda u boci. Ipak, ovu smo zbirku, Arsenovu prvu i možda najvažniju, odlučili vratiti pred publiku i na police glazbene knjižare Rockmark', izjavio je za tportal izdavač Krešimir Blažević. S obzirom na to da je novo izdanje objavljeno nakon dugih 28 godina, a interes za knjigu, prodanu u 80 tisuća primjeraka do 1998., mogao se samo povećati nakon Arsenove smrti, Blažević je zaključio kako Rockmarkovo izdanje 'Broda u boci' zaslužuje svoje mjesto na policama hrvatskih knjižnica. No njegovo mišljenje ne dijeli i Ministarstvo kulture.

Naime, Blažević je prošle godine u svibnju za vrijeme tehničkog ministra kulture Zlatka Hasanbegovića poslao prijavu Ministarstvu kulture za otkup 'Broda u boci' za narodne knjižnice. Vijeće za knjižnu, nakladničku i knjižarsku djelatnost odbilo je otkupiti zbirku pjesama, a u odbijenici nije navedeno obrazloženje njihove odluke. Nakon što je Blažević na istu adresu poslao žalbu, prije nekoliko dana s adrese Ministarstva kulture stiglo je obrazloženje kako nema interesa i potrebe za tom knjigom u nacionalnim knjižnicama.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by debotoijusto 9/4/2017, 08:19

'Smatram i mislim da je uopće nepotrebno govoriti zadovoljavala li knjiga 'Brod u boci' uvjete kao umjetničko djelo. Odbijenica me iznenadila samim time jer sve što su u njoj naveli nema mi pretjeranog smisla niti logike. Pogotovo jer naša saznanja govore drugačije s obzirom na to da su nas iz knjižnica zvali i pitali za knjigu u smislu kada bi ju mogli dobiti od Ministarstva kulture tj. kada će biti otkup, što nas je i ponukalo da se prijavimo za otkup knjige', rekao je za tportal Krešimir Blažević dodavši kako ne treba napominjati koliko je Arsen Dedić kao autor, pjesnik i persona bitan za hrvatsku kulturnu baštinu te da je 'Brod u boci' jedna od njegovih najtraženijih knjiga.

'Vjerojatno svi već znaju da nijedno djelo Arsena Dedića još nije uvršteno u obaveznu lektiru u hrvatskim školama, a zanimljivo je kako kad dođe neka obljetnica njegova rada i života svima su puna usta Arsena, a nitko se zapravo iz nadležnih ministarstava ne bi pobrinuo za to da i djeca uče od Arsena i o Arsenu Dediću kao jednom od najvećih naših umjetnika', poručuje Blažević.

https://www.tportal.hr/kultura/clanak/svi-se-kunu-u-arsena-dedica-a-od-ministarstva-kulture-dobio-je-odbijenicu-20170405
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by debotoijusto 9/4/2017, 08:25



jebo im hasanbegovic mater pa im napravio brata , zasluzuju rad za 300€ svi koji su podrzavali ovu spodobu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by Guest 9/4/2017, 08:31

šta je ovo? još jedno socijalističko zazivanje para poreznih obveznika da se tiska neka knjiga koju nitko nečita?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by Sora 9/4/2017, 08:32

Kulturno ministarstvo nema sta

Pizdeki, nemaju love za postene i iskrene autore koji se nisu uvaljali i nacionalističko blato
Arsen ima kriva krvna zrnca, drugi nije bitno
Isto tako je to bio problem za Jokica
Za sve koji su iz pi...neke druge nacionalnosti
Sramota

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by Sora 9/4/2017, 08:38

Pinochet wrote:šta je ovo? još jedno socijalističko zazivanje para poreznih obveznika da se tiska neka knjiga koju nitko nečita?

Ovako
Ja imam brod u boci iz 1971. S Aresnovim potpisom
(To je napomena za one koji se pitaju otkad sam ja Hrvatica )
Drugo .
Sadrzaj te knjige jes poezija gdje je i jedna RODOLJUBNA
Zatim stara cura, laku noc muzičari. Ne daj se Ines

TO SU KULTNE PJESMR O KOJIMA IDIOTI KOJI NEMAJU POJMA O HRVATSKOJ KULTURI NESTO SE UOPCE USUDE KOMENTIRATI
A DA
mozda je problem u nazivu RODOLJUBNE .. :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by Sora 9/4/2017, 08:40

Inace "poznavatelji" socijalisticke poezije da vam citiram dio iz Rodoljubne
POTREBNA MI JE MODRA ZAGREBACKA KISA
SREDINOM RUJNA
MOJ AUTO, MOJE CIGARETE, KINO JADRAN ...

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by Guest 9/4/2017, 08:42

boli me kita za tu knjigu. mene ne zanima poezija ili koji vveć kurac. bilo domoljubna lopovska, bilo antifašistička koljačka. 

ima tržište odnosno nevidljiva ruka, i neka nevidljiva ruka izdaje i prodaje antifašističke koljačke i domoljubne lopovske knjige , a ne država to jest porezni obveznici
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by Sora 9/4/2017, 08:43

Zato te i boli kita
Zbog tržišta
A boljet ce te i vise i svasta , crknut ces zbog tržišta i nerzumjevanja da nije sve za trziste i nije sve u novcu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by vuksadinare 9/4/2017, 08:48

Sora wrote:Zato te i boli kita
Zbog tržišta
A boljet ce te i vise i svasta , crknut ces zbog tržišta i nerzumjevanja da nije sve za trziste i nije sve u novcu
Sad cu ti ja umjesto yode odgovorit kao da ti on kaze..nije quratz sve u lovi...je u livi je..ne mos imat dobru picku bez love..ne mos tocit gorivo i rezije platit bez love..ne mos se dobro oblacit bez love..uostalom danas i na javni wc ne mos otici bez love..i sto je tvoj sin otisao u irsku ako nije sve u lovi...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99124
2015-09-08


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by debotoijusto 9/4/2017, 08:49

Pinochet wrote:šta je ovo? još jedno socijalističko zazivanje para poreznih obveznika da se tiska neka knjiga koju nitko nečita?

ne
drzava koja brine o svojoj kulturi otkupi par primjeraka za potrebe biblioteka i sl.
arsen ostaje a todorici su prolazni , po hasanu neces moci naci arsenovu knjigu ( ja svoj primjerak stari imam u kutijama uspomena )
ali ces uredno naci ...

KONTROVERZNI srpski povjesničar Bojan Dimitrijević dobitnik je tri potpore Ministarstva kulture Zlatka Hasanbegovića. Naime, u potpori knjigama Ministarstva kulture za 2016. godinu Dimitrijević je dobio 12 tisuća kuna za knjigu "JNA u Hrvatskoj i Sloveniji", zajedno s Dinkom Predovićem dobitnik je 10 tisuća kuna za knjigu "Oklopne postrjebe savezničkih snaga na jugoistoku Europe u Drugom svjetskom ratu" te 10 tisuća kuna zajedno s Danijelom Frkom za "Pomorsko zrakoplovstvo na Jadranu 1918 - 1992.

no dobro , ovo nije tema za tebe , drz se bitcoin-a  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by Guest 9/4/2017, 08:50

pa eto.. ja da moram čitati,(iako nebih gubio vrijeme na obje) prije bih pročitao tu knjigu od Bojana Dimitrijevića nego od Arsena
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by debotoijusto 9/4/2017, 08:53

Pinochet wrote:pa eto.. ja da moram čitati,(iako nebih gubio vrijeme na obje) prije bih pročitao tu knjigu od Bojana Dimitrijevića nego od Arsena

dakle zasluzujes rad za 300€  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by Guest 9/4/2017, 08:54

ti radiš za 400-500€ mjesečno, ti si taj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by debotoijusto 9/4/2017, 09:11

Pinochet wrote:ti radiš za 400-500€ mjesečno, ti si taj

pusti mene , s minimalcem placam stan i p. prostor , vozim auto placam rezije hranim se i sve sto ide s zivotom
i drzava dobije svoje  ;)
stovatelji hasana mogu samo radit za taj iznos i mahat zastavom kad budu nepotrebni , budes vidio za 1-2g.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by danni1 9/4/2017, 09:21

Pinochet wrote:šta je ovo? još jedno socijalističko zazivanje para poreznih obveznika da se tiska neka knjiga koju nitko nečita?
Da.
Tko je uopće vlasnik, sada, autorskih prava? Arsen ima sina, Matiju, koliki dio od prodaje te knjige bi išao njemu u džep?
Vrijeme je da ovi jugoslaveni shvate da nema više socijalizma,bar ga ne bi trebalo biti.

_________________
KAŽU - NEMA INTERESA Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by danni1 9/4/2017, 09:25

Sora wrote:
Pinochet wrote:šta je ovo? još jedno socijalističko zazivanje para poreznih obveznika da se tiska neka knjiga koju nitko nečita?

Ovako
Ja imam brod u boci iz 1971. S Aresnovim potpisom
(To je napomena za one koji se pitaju otkad sam ja Hrvatica )
Drugo .
Sadrzaj te knjige jes poezija gdje je i jedna RODOLJUBNA
Zatim stara cura, laku noc muzičari. Ne daj se Ines

TO SU KULTNE PJESMR O KOJIMA IDIOTI KOJI NEMAJU POJMA O HRVATSKOJ KULTURI NESTO SE UOPCE USUDE KOMENTIRATI
A DA
mozda je problem u nazivu RODOLJUBNE .. :cry
Jbga imam ja i Ana Karenjina pa nisam Rus.

_________________
KAŽU - NEMA INTERESA Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by debotoijusto 9/4/2017, 09:27

vlasnik prava tisak distribucija prodaja je jedno
otkup djela za potrebe drzave drugo

govorimo o drugom , ne sirite temu na nebitno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by epikur37 9/4/2017, 09:31

Arsen Dedić je kultni hrvatski umjetnik XX stoljeća, zaslužuje ulicu, trg, spomenik a i izdavački opremljenu knjigu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by danni1 9/4/2017, 09:33

debotoijusto wrote:vlasnik prava tisak distribucija prodaja je jedno
otkup djela za potrebe drzave drugo

govorimo o drugom , ne sirite temu na nebitno
Ko će dobit pare je bitno. Pogotovo tko će dobit pare za knjigu koju će pročitati par ljudi a tiskat će se u par tisuća primjeraka.
To je bitno.

_________________
KAŽU - NEMA INTERESA Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

KAŽU - NEMA INTERESA Empty Re: KAŽU - NEMA INTERESA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum