ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusi režu vojni proračun

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Leviathan2 Wed 22 Mar - 22:02

michaellcmacha wrote:levi jel ti čitaš to što pišeš... :))) da tebe svetozar nije malo zarazio... kakvih 50 milja eura.... nemoj da ja sad ko i vučić alo bre jel ti znaš koliko je 50 miliona evra.... :))))) a ti za takse i biljege... :))))))))))))))))))))))))
50 tisuca eura je krajnja bilanca koliko sam spusio ,  znaci, ne samo za takse i biljege nego ukupno, od prilagodjavanja prostora za djelatnost, kazni  taksi, dozvola itd, ipak kad ulozis lovu pa i u gumice za brisanje i vc papir i nis ne zaradis to se smatra gubitkom(karikiram)te zatvaranje firme,
reci sto hoces al ponasanje "sluzbi" je smrt za one koji nemaju neko pokrice u partiji,
uglavnom nema sile da vise ulozim conjka u dnrh, dok je ovako nema sanse

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by michaellcmacha Wed 22 Mar - 22:09

pa ni ja isto ne pada mi na pamet... al ko što rekoh jer ih nemam, u prostoru u kojem ja živim oni koji su neš love i imali ukoliko nisu otišli dalje nego lupali u nekretnine su se grdo zajebali... kod mene je Bog reko gudgud najtnajt... u narednom razdoblju samo je pitanje tko će ostati zadnji da spusti rolete i utrne fenjer... samo vi nikako da shvatite da naši klošari i ološari samo lešinare što se da izlešinariti, a oni nikako ne utječu na procese odnosno nisu oni ti koji određuju što će biti i kako će biti....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Leviathan2 Wed 22 Mar - 22:10

michaellcmacha wrote:al nebitno ja ne bih uložio ništa u dnrh jer nemam za uložiti... onaj tko ima je i prije ulagao ulaže i danas i ulagat će i sutra...
uvijek se najde neko nadobudan,
prije  nove godine sam se sreo s jednim frendom koji je svojedobno haracio samnom po austriji i svici, coek usparao lijepu lovu i otvorio firmicu, iz novog marofa je inace lik, pogodio nekih lijepih poslova a onda dosla nocna mora, kasnjenje s placanjem, normalno, ulozio lovu u materijal, platio radnike itd, ispostavio racun  jedan pa drugi pa treci a nema love za platit pdv, blokada sa svih strana, od struje telefona do racuna, ajd covjek uspio to nekao naplatit al mu dobar dio zarade pojele zatezne kamate, kazne , kurci palci, veli covvjek, jebote posla uvijek ful a ja sve manje zaradjujem, jedino me vade austrijski klijenti koji uredno placaju, i tako ja kuburam 8 ljet, onda mi austrijski klijent predlozi da prebacim sve u nackanjizu, u madjarsku,
kompa, jebote, preporodio sam se,
sad decki iz marofa za duplo vecu placu idu u nackanjizu, ima i nesto madjara, veli da je nebo i zemlja

_________________
Rusi režu vojni proračun - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Leviathan2 Wed 22 Mar - 22:22

michaellcmacha wrote:pa ni ja isto ne pada mi na pamet... al ko što rekoh jer ih nemam, u prostoru u kojem ja živim oni koji su neš love i imali ukoliko nisu otišli dalje nego lupali u nekretnine su se grdo zajebali... kod mene je Bog reko gudgud najtnajt... u narednom razdoblju samo je pitanje tko će ostati zadnji da spusti rolete i utrne fenjer... samo vi nikako da shvatite da naši klošari i ološari samo lešinare što se da izlešinariti, a oni nikako ne utječu na procese odnosno nisu oni ti koji određuju što će biti i kako će biti....
e to si bas dobro rekao, lesinare, oni ne odlucuju nego ako se da koji komad strvine otkinut
inace sam 96 godine dovukao jednog frenda austrijanca, firma binder, mozes ih naci i na netu, coek radi sa inoxom i nije mogao naci bravare i varioce, u to doba je ta struka u austriji vrijedila zlata,  dofuram ja njega u hr, zbog jedne firme koja je bila zatvorena a isto se bavila metalom, znaci hale jesu tu, kvalificirane radne snage u okolici ima dovoljno,
dojdemo na opcinu na razgovor sa opcinatorima, covjek garantira zaposljavanje 100 ljudi i placu 1000 DM, u ono vrijeme je to bila placetina znas i sam, u sledecih 6 mjeseci daljnje zaposljavanje jos 100 ljudi, znaci 200 familija imaju za jesti
pozovu opcinatori stecajnog upravitelja i pocnu pregovori, pocetna cijena 2 miliona dojcmarki, coek me bjelo pogleda al idemo dalje, jel se moze spusti , joook, tolika je procjena, drz nedaj drz nedaj, i na kraju veli stecajni, moze za pol milijuna ici dole al milijun preko racuna a pola bez racuna, digne se austrijanac, veli on meni , daj to goni , idemo, ja u austriji napravim novu halu i opremim je sa milion marakai nikom ne moram dat shiling na crno,  mjesec dana poslije smo isli u nackanjizu i dobili firmu za 10 forinti, doslovno za 10 forinti, sa vec 50 radnika unutra, ja dofurao jso 50 iz hr i dan danas posluju tamo, radne dozvole za 50 ljudi su madjari napravili u 1 danu , jer je to her binder trazio
ona firma i hrvastkoj je sad u rusevnom stanju i dobra jedino z snimanje filmova apokalipse

_________________
Rusi režu vojni proračun - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Guest Wed 22 Mar - 22:23

To je zato jer su pobijedili svugdje i ne treba im vojska vise.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Leviathan2 Wed 22 Mar - 22:25

MaximusDecimusMiridije wrote:To je zato jer su pobijedili svugdje i ne treba im vojska vise.
jok, moraju kupit kompletno agrokor i inu :D

_________________
Rusi režu vojni proračun - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Guest Wed 22 Mar - 22:58

michaellcmacha wrote:al jebeš to da se vratimo na sssr ja se ipak čudim kako je staljin uspio pobijediti sa svoje stranje njemačku s obzirom da je 1937-1938 izvršio čistku i doslovno samouništio crvenu armiju... jebote dao je od 5 maršala likvidirati 3, od 15 zapovjednika armija on je liknuo njih 13, od 57 zapovjednika korpusa opet satrao je njih 50, 8 admirala od 9, 154 zapovjednika divizija od njih 186, sve armijske komesare njih 16 i 23 komesara korpusa od njih 28... i sad kad to pogledaš to su sve bili prekaljeni vojskovođe, komandanti, politkomesari koji su politički rukovodili armijama i korpusima... da su ti ljudi opsatli do početka rata pitanje je kako bi se rat odvijao i možda bi puno kraće trajao jer početno napredovanje njemačke se može zahvaliti i totalnoj nepsremnosti sovjetske crvene armije kojoj je cjelokupno rukovodstvo bilo posmicano...
zapravo gledao sam podatke, nema tu puno filozofije, imaš wikipediju, sovjetska vojska je u prvih pola godine imala gubitaka koliko u sljedećih 4godine. 

Rusi , odnosno Sovjeti(rusi su činili oko 55-60% vojnika, ukrainci 25% itd) su dobili taj nesretni rat na račun demografije i ekonomije.. Njemačka se rastegnula na više fronti, što nisu mogli uskoro pratiti niti u proizvodnji(njemački BDP i industrija je bila na razini Sovjetske) a Sovjeti su imali dva puta više stanovnika. Plus imali su ogromnu Američku(i Britansku pomoć) - 100 000 kamiona, tisuće borbenih zrakoplova, aluminij, industrijska postrojenja, hrana itd.. 

I još jedna zanimljiva situacija, Njemci su već 1944 presušili sa mobilizacijom, uglavnom nisu nakon 1944 mogli nadomjestiti mrtve i poginule, dok zanimljivo da se teoretski rat produžio u 1946, sovjetski savez pao bi u isto sranje, nebi mogli nadomještati mrtve, - dobili su rat taman. 

Najgore od svega , Hitler je napravio par katastrofalnih grešaka u tom ratu.


Opet sa druge strane da Staljin nije pobio cijelu sovjetsku vojsku, Rusi bi vjerojatno 1943 ušli u Berlin bez ičije pomoći
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Guest Wed 22 Mar - 23:03

Rusi u niti jednome trenutku po pitanju kopnene vojske nisu bili tehnoloski inferiorni njemcima. Njihov najveci problem i razlog golemih gubitaka prvih godina rata je bio katastrofalan raspored same vojske, kriva doktrina i grozna infrastruktura. U trenutku kad su prebolili djecje bolesti nisu vise niti jednu bitku bitnu u ratu izgubili. Njemce je ako se gleda tehnoloski najvise sjebao zakasnjeli razvoj srednjih tenkova i zanemarivanje infrastrukture,transportnih vozila i slicno.. To je ziva istina. Oni su za vrijeme inicijalnog napada Barbarose izgubili Milion ljudi. Najkvalitetnijeg kadra....za vrijeme pocetka barbarose ukupno su imali manje od 1500 srednjih tenkova. Nije bilo nikakve teorije da dobiju rat, bas nikakve. Kad tad je ono moralo prsnuti. Potpuno neopremljena vojska za ono sto su htjeli napraviti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Guest Wed 22 Mar - 23:05

MaximusDecimusMiridije wrote:Rusi u niti jednome trenutku po pitanju kopnene vojske nisu bili tehnoloski inferiorni njemcima. Njihov najveci problem i razlog golemih gubitaka prvih godina rata je bio katastrofalan raspored same vojske, kriva doktrina i grozna infrastruktura. U trenutku kad su prebolili djecje bolesti nisu vise niti jednu bitku bitnu u ratu izgubili. Njemce je ako se gleda tehnoloski najvise sjebao zakasnjeli razvoj srednjih tenkova i zanemarivanje infrastrukture,transportnih vozila i slicno.. To je ziva istina. Oni su za vrijeme inicijalnog napada Barbarose izgubili Milion ljudi. Najkvalitetnijeg kadra....za vrijeme pocetka barbarose ukupno su imali manje od 1500 srednjih tenkova. Nije bilo nikakve teorije da dobiju rat, bas nikakve. Kad tad je ono moralo prsnuti. Potpuno neopremljena vojska za ono sto su htjeli napraviti.
plan je bio brzo završiti rat. dobijali su švabe i velike bitke kasnije, recimo 2-3 bitke za Hrakov.

u "teoriji" , Njemci nisu smjeli pobjediti kombinirano Francuske-Britanske snage koje su u Francuskoj bili tehnički i brojačno nadmoćniji, pa su ih švabe satrale.

Sa Sovjetski savezom je trebalo biti isto, samo eto odužilo se.  A kada se rat oduži , onda se sve svede na statistiku. Imaš toliku populaciju, toliku proizvodnju , toliko stanovnika, toliko ugljena, toliko nafte i rokaj.  Tko će se prije potrošiti. Švabe na dva fronta, nema šanse
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Guest Wed 22 Mar - 23:09

Nije to samo oduzilo se. Jednostavno velicina teritorija ih je ubila, odnos prema stanovnistvu je kod lokalnog stanovnistva izazvao to da nisu imali izbora jer su ovi ono...usli bi u selo neko jer je neki svabo stradao 20km dalje i random poubijali sve muske. Takve metode su izazvale da su imali 2  miliona partizana u sumama po Ukraini,Rusiji,Bjelorusiji u zaledju...koji su ubijali pojacanja,dizali u zrak pruge i mostove itd.

Kad se pokazuju slike one kao karta i sad njemacka zastava preko teritorija koji su zauzeli. To tako izgleda medjutim oni na 90% teritorija koji bi zauzeli nisu imali realnu kontrolu. Imali su kontrolu onoliko koliko ide puskomet. Zato ni jedan vlak nije smio ici nigdje bez kompozicije zastitne prikacene po samome vlaku. Treba znati toliko klipova sami sebi pod noge baciti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by RayMabus Wed 22 Mar - 23:10

Za manje ratove Švabe su tu strucnjaci a jel bojno polje svjecka pozornica ,,,razvucu se i uvijek je to nešto zamalo ,,,,i onda tako ispuše.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175979
2014-04-11


Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Guest Wed 22 Mar - 23:11

E što se tiče švaba. 
Par neugodnih iznanađenja ih je dočekalo. Ta famozna Ukraina. 
Ukraina je bila glavni centar sovjetske industrijske i prehrambene proizvodnje, tehnološki centar sa tvornicama za proizvodnju tenkova, te sa zalihama ugljena i željeza i ostaloga. 

Dakle Hitler je računao - osvojim Ukrainu, dobio sam odličan satelit koji će hraniti Njemački ratni stroj.

međutim Staljin dok se povlačio iz Ukraine  - pokupio većinu vojno sposobnih muškaraca, razmontirao sve tvornice, pokupio sve radnike sa obiteljima, i sve preselio na ural.

A onda ono što je ostalo u Ukraini spalio - spalio polja, tvornice, uništio sve elektrane. Došli Švabe i umjesto da Ukraina šalje ressurse nacistima, zatekli gladnu državu u kamenom dobu, i morali iz Njemačke slati ljude da jednostavno Ukraina ne umre od gladi. 

A da ne govorim u početku, Švabe idu.. dođu do sela.. čuva 1 tenk.. idu švabe na jedan taj tenk - KV1 - međutim pucaju na njega, sve granate se odbijaju.. taj KV-1 opali , ode švapski tenk u vazduh. i tako nekoliko desetaka tenkova. 

susreli se i sa T-34.. ono šok.. odakle Rusima ovo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Guest Wed 22 Mar - 23:14

MaximusDecimusMiridije wrote:Nije to samo oduzilo se. Jednostavno velicina teritorija ih je ubila, odnos prema stanovnistvu je kod lokalnog stanovnistva izazvao to da nisu imali izbora jer su ovi ono...usli bi u selo neko jer je neki svabo stradao 20km dalje i random poubijali sve muske. Takve metode su izazvale da su imali 2  miliona partizana u sumama po Ukraini,Rusiji,Bjelorusiji u zaledju...koji su ubijali pojacanja,dizali u zrak pruge i mostove itd.

Kad se pokazuju slike one kao karta i sad njemacka zastava preko teritorija koji su zauzeli. To tako izgleda medjutim oni na 90% teritorija koji bi zauzeli nisu imali realnu kontrolu. Imali su kontrolu onoliko koliko ide puskomet. Zato ni jedan vlak nije smio ici nigdje bez kompozicije zastitne prikacene po samome vlaku. Treba znati toliko klipova sami sebi pod noge baciti.
da

Da , to mu se odbilo od glavu. Čak mu se Sovjetski i Ruski generali nudili da će povesti narod protiv Staljina. On odbio. Na kraju čitao sam , jedan Ruski general sa vojskom prišao Hitleru, međutim kada je ovaj vidio šta Švabe rade Rusima, sa cijelom vojskom(neznam koliko je bio) otišao u partizane i zamolio Staljina za oprost(a ovaj mu oprostio :D )
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by RayMabus Wed 22 Mar - 23:30

Sad kad su Briti izašli ovo njihovo kreiranje vojske EU ,,,ima ih 100 miljona , ekonomija i industrija najrazvijeniji ....kao Italija i Francuska neka ravnoteža al ovi su na Mediteranu i mornarica ...ono ovo kopneno srce EU je .....

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Whermacht3
RayMabus
RayMabus

Posts : 175979
2014-04-11


Back to top Go down

Rusi režu vojni proračun - Page 4 Empty Re: Rusi režu vojni proračun

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum