ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana?

Go down

Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana? Empty Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana?

Post by Eroo Tue 21 Mar - 17:04

Nakon burne sjednice Parlament FBiH osudio inicijative o federalizaciji
Piše: Er. M./Klix.ba
prije 1h 22 min
Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana? B_170321108
Foto: Arhiv/Klix.ba
Zastupnički dom Parlamenta Federacije BiH usvojio je dvotrećinskom većinom Rezoluciju o osudi inicijativa za federalizaciju države i entiteta s ciljem etno-nacionalnih podjela i snaženja separatističkih tendencija čiji je predlagač zastupnik SDP-a BiH Damir Mašić.

Ovakva inicijativa uslijedila je kao odgovor na sve češće lobiranje zastupnika iz HDZ-a BiH i hrvatskih evroparlamentaraca za federalizaciju naše zemlje.

Predlagač Damir Mašić kazao je u razgovoru za Klix.ba da je Rezolucija usvojena sa 70 glasova za dok niti jedan zastupnik nije bio suzdržan ili protiv s tim što su sjednicu prije glasanja napustili parlamentarci iz reda HDZ-a BiH i HDZ-a 1990.

"Ja se ne sjećam kada je u Parlamentu FBiH sa toliko glasova bilo šta usvojeno. Sam rezultat glasanja i više nego potvrđuje da je ovakva Rezolucija kao stav najvišeg zakonodavnog organa u FBiH bila i više nego potrebna", rekao je Mašić.

Istakao je da mu je drago što je iz Parlamenta FBiH poslan dvotrećinski stav na sve inicijative koje su umotane pod plaštom federalizacije, a koje definitivno vode podjeli BiH nisu dobrodošle.

"Drago mi je što smo poslali poruku da su takve inicijative neprihvatljive i da neće biti tolerisane. Taj stav imat će reperkusiju i na buduće izmjene i Ustava i Izbornog zakona BiH jer subjekte obavezuje da se nikada ne dozvole rješenja koja će voditi daljim podjelama", kazao je Mašić.

Što se tiče izlaska zastupnika iz reda HDZ-a BiH sa sjednice, Mašić je rekao da je HDZ nastavio sa praksom prijetnji o napuštanju sjednica.

"Mi još uvijek nemamo izjašnjenje Vlade FBiH ni Parlamenta FBiH o Zakonu o radu i Zakonu o PIO/MIO upravo zbog toga što je HDZ BiH zaprijetio da će napustiti Parlament FBiH ukoliko se ne usvoje zakoni u formi koja njima odgovara", rekao je Mašić.

Zaključio je da taktika ucjena i ultimatuma HDZ-a BiH mora biti prekinuta.

Kompletnu Rezoluciju Zastupničkog doma Parlamenta FBiH o osudi inicijativa za federalizaciju države i entiteta s ciljem etno-nacionalnih podjela i snaženja separatističkih tendencija možete pročitati ovdje.
Eroo
Eroo

Posts : 75048
2016-07-22


Back to top Go down

Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana? Empty Re: Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana?

Post by Eroo Tue 21 Mar - 17:07

Nacionalna prava bh Hrvata će te ispoštovati do zadnjega slova, ili BiH kao jedinstvene države neće biti.
Srpski predstavnici prije par dana nisu došli na zasjedanje Parlamenta...evo sad ni Hrvati nemaju drugog izbora.
Odsad mogu donositi šta god hoće, nikoga to ne obvezuje. Očigledno je da ih Erdogan huška...
Eroo
Eroo

Posts : 75048
2016-07-22


Back to top Go down

Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana? Empty Re: Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana?

Post by Guest Tue 21 Mar - 17:25

Offtopic. Ero sjecas se onomad price oko V22 Osprey.

https://www.wired.com/2016/07/bell-v280-valor-v22-osprey-replacement/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana? Empty Re: Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana?

Post by Eroo Tue 21 Mar - 18:03

MaximusDecimusMiridije wrote:Offtopic. Ero sjecas se onomad price oko V22 Osprey.

https://www.wired.com/2016/07/bell-v280-valor-v22-osprey-replacement/
Sjećam se. Meni se i dalje čini ok varijanta, za one koji imaju dovoljno love.
Vidim da u Iraku operira...
Eroo
Eroo

Posts : 75048
2016-07-22


Back to top Go down

Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana? Empty Re: Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana?

Post by Guest Tue 21 Mar - 18:07

Skupo jednostavno preskupo. Mislim da ce zadrzati dio ali i sami su skontali da im je preskupo. Marinci su narucili puno vise chinooka novijih modela i imao sam osjecaj da ce ici na neku jeftiniju varijantu od samog ospreya.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana? Empty Re: Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana?

Post by Eroo Tue 21 Mar - 18:14

MaximusDecimusMiridije wrote:Skupo jednostavno preskupo. Mislim da ce zadrzati dio ali i sami su skontali da im je preskupo. Marinci su narucili puno vise chinooka novijih modela i imao sam osjecaj da ce ici na neku jeftiniju varijantu od samog ospreya.
U čemu bi bila prednost chinooka? S brzinom i kapacitetom  vjerojatno ne mogu konkurirati...
Ha, cijena...kad nema kupca cijena pada.
Eroo
Eroo

Posts : 75048
2016-07-22


Back to top Go down

Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana? Empty Re: Bošnjačka politička elita sve dalje od EU. Slijedi Erdogana?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum