ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt"

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt" - Page 2 Empty Re: Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt"

Post by prckov Tue 21 Mar - 11:15

Noor wrote:
prckov wrote:
Noor wrote:
speare_shaker wrote:
Noor wrote:pa, gdje je živjela prve 2 godine života? u HR? kako to da onda nema državljanstvo?

Očito ga nije ni tražila i ne želi.

ako je rođena u HR, dobila ga je automatski, rođenjem. ili sam u krivu?
nije mogla niti doc u australiju bez dokumenata, tj drzavljanstva i putovnice
osim ako nije rodena u australiji ali onda je drzavljanka a ne da zivi na boravisnoj vizi
naravno, znači - laže!
pa da, vjerojatno je bila na putovnici od roditelja kad je dolazila jer mislim da se kod nas nisu izdavale putovnice za djecu
a da, rodenjem ima pravo na HR drzavljanstvo ako ga nije do sad vadila a vjerojatno nije cim nije ni australsko trazila citavih ovih godina

prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt" - Page 2 Empty Re: Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt"

Post by Eroo Tue 21 Mar - 11:25

Noor wrote:
Eroo wrote:
Noor wrote:
speare_shaker wrote:
Noor wrote:pa, gdje je živjela prve 2 godine života? u HR? kako to da onda nema državljanstvo?

Očito ga nije ni tražila i ne želi.

ako je rođena u HR, dobila ga je automatski, rođenjem. ili sam u krivu?
Kad su Račanovi došli na vlast prestala je svaka automatika. Mogao si mrtvog oca i majku donijeti na ambasadu ne bi dobio državljanstva, odnosno domovnice. Imam dokaze za to...imena, funkcije....No, to je prošlost, treba se okreniti budućnosti.

eh, drugo je dokazivanje državljanstva (podrijetlom, prirođenjem ili po međunarodnim ugovorima)
ali Ero, osobe koje su hrvatsko državljanstvo stekle rođenjem na području Hrvatske, u evidenciju o državljanstvu upisuju se prilikom upisa u maticu rođenih. pa jel ima netko da djecu ne upisuje u maticu rođenih? nije li to zakonska obveza? ja se sjećam da sam ime klinaca i sve ostale podatke morala dati još u rodilištu i da je upis kretao od te točke automatski...
Automatizirat će se mrčavim, ne brini... :D
Eroo
Eroo

Posts : 75050
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt" - Page 2 Empty Re: Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt"

Post by Guest Tue 21 Mar - 11:33

Noor wrote:
speare_shaker wrote:
Noor wrote:pa, gdje je živjela prve 2 godine života? u HR? kako to da onda nema državljanstvo?

Očito ga nije ni tražila i ne želi.

ako je rođena u HR, dobila ga je automatski, rođenjem. ili sam u krivu?

U pravu si, ali to sigurno vrijedi za one koji su rođeni na području RH za vrijeme dok je RH samostalna država. Podaci o državljanstvu se automatski upisuju u maticu rođenih.
E sad, nisam siguran vrijedi li to i za one koji su rođeni u SRH odnosno u državi SFRJ. Mislim da se tu ipak mora podnijeti zahtjev za stjecanje državljanstva, inače bi gomila pobjegulja iz tzv. SR Krajine automatski imala hrvatsko državljanstvo što koliko ja znam ipak nije slučaj. Druga je priča što imaju pravo na njega.
Ova ima 52 godine pa spada u kategoriju onih rođenih na teritoriju RH ali u vrijeme države Jugoslavije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt" - Page 2 Empty Re: Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt"

Post by Guest Tue 21 Mar - 11:38

speare_shaker wrote:
Noor wrote:
speare_shaker wrote:
Noor wrote:pa, gdje je živjela prve 2 godine života? u HR? kako to da onda nema državljanstvo?

Očito ga nije ni tražila i ne želi.

ako je rođena u HR, dobila ga je automatski, rođenjem. ili sam u krivu?

U pravu si, ali to sigurno vrijedi za one koji su rođeni na području RH za vrijeme dok je RH samostalna država. Podaci o državljanstvu se automatski upisuju u maticu rođenih.
E sad, nisam siguran vrijedi li to i za one koji su rođeni u SRH odnosno u državi SFRJ. Mislim da se tu ipak mora podnijeti zahtjev za stjecanje državljanstva, inače bi gomila pobjegulja iz tzv. SR Krajine automatski imala hrvatsko državljanstvo što koliko ja znam ipak nije slučaj. Druga je priča što imaju pravo na njega.
Ova ima 52 godine pa spada u kategoriju onih rođenih na teritoriju RH ali u vrijeme države Jugoslavije.
da, u pravu si...to sam smetnula s uma :)
evo, Zakon o državljanstvu Socijalističke Republike Hrvatske

https://hr.wikisource.org/wiki/Zakon_o_dr%C5%BEavljanstvu_Socijalisti%C4%8Dke_Republike_Hrvatske_iz_1965._godine
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt" - Page 2 Empty Re: Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt"

Post by Regoč Tue 21 Mar - 12:39

Očito je da jugoslavensko državljanstvo nije prevela u hrvatsko, a sad naši trebaju odbijati njezin zahtjev, iako sumnjam da će ga podnieti jer bi time omogućila vlastiti izgon iz Australije.

_________________
Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt" - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt" - Page 2 Empty Re: Hrvatici nakon 50 godina prijeti deportacija iz Australije: "Šalju me u smrt"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum