ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:19

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/svijet/clanak/id/474113/srbija-postala-vojna-velesila-poput-sad-a-kine-i-rusije-ima-raketu-koja-moze-dosegnuti-sve-do-zagreba-takvo-oruzje-ni-bivsa-jugoslavija-nije-mogla-napraviti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:19

i neka pogode vladu i ministarstva :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:21

Nakon nekoliko godina rada u tišini, vojna industrija Srbije predstavila je svoj novi arsenal oružja na sajmu oružja IDEX 2017. koji je prošlog mjeseca održan u Abu Dhabiju.Tamo su se prezentirali s balističkom raketom, bespilotnom letjelicom i oklopnim vozilima vlastite proizvodnje.

Ipak najviše pažnje izazvala je prezentacija rakete neobična imena "šumadija" s kojom se Srbija svrstala među svega nekoliko zemalja svijeta koji izrađuju taktičke balističke rakete dometa do 300 kilometara.

Tako su se naši susjedi našli u društvu SAD-a, Kine, Tajlanda, Indije, Pakistana, Turske, Rusije i Izraela. Prema navodima vojnih stručnjaka "šumadija" može parirati kineskoj raketi WS-2 ili najmoćnijoj izvedbi američkog sistema M270.

Reč je o artiljerijskoj raketi s korekcijom putanje, čiji je domet čak 300 kilometara. U pitanju je vođena raketa teška oko 1500 kilograma, od čega na gorivo odlazi skoro 900 kilograma, dok je bojeva glava teška 200 kilograma. Ovaj sistem ima inercijalno vođenje. Sama raketa će imati svoj lansirni kontejner koji je izrađen od kombinacije kompozitnih materijala i čelika, a plan je da se sustav smjesti na vozilo sa 4 do 6 kontejnera.

Srbijanska javnost s velikim je zadovoljstvo ispratila prve vijesti u uvođenju 'šumadije' u arsenal oružja tamošnje vojske, posebno ističući činjenicu da ta raketa sa svojim dometom može dosegnuti bez problema gradove kao što su Priština na Kosovu i glavni grad Hrvatske.

- Ako netko bude dovoljno nerazuman da svoj zračni prostor ustupi nekoj trećoj zemlji koja bi napala Srbiju, s ovim novim raketama imamo mogućnost gađanja svih glavnih gradova u regiji. Ujedno ovo oružje znači da se Srbija vratila na vojnu scenu nakon što je što je zemlja od stane NATO snaga bila bormbardirana 1999.godine. Ovakvo oružje ni bivša Jugoslavija nije bila u mogućnosti napraviti - riječi su Miroslava Lazanskog, vojnog analitičara beogradske Politike, koji je posebno naglasio činjenicu da su sve kompnonete novog oružja izrađene u samoj Srbiji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:22

Dolaze im iz Rusije tenkovi, protu zračna obrana, dvije eskadrile aviona, imaju vlastite rakete.. u međuvremenu iz RH utekli mladi, avioni se raspadaju, a uvodimo debilni vojni rok gdje će ekipa koje uhvati državna ruka čistiti okućnicu i kopati vrtal ratnim profiterima i generalima.. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:22

Pa srbi imaju dugu tradiciju proizvodnje oruzja,vole jednostavno to..i nadalje proizvode,vozila,poluoklopnjake,oklopnjake,UAVove,ovo i ono...i utrze godisnje blizu milijadu dolara od te trgovine..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by dijagram 16/3/2017, 22:24

Ne boj se yoda
Mogu imati sto god
Svejedno su kurac od ovce
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by melkior 16/3/2017, 22:24

Pinochet wrote:Dolaze im iz Rusije tenkovi, protu zračna obrana, dvije eskadrile aviona, imaju vlastite rakete.. u međuvremenu iz RH utekli mladi, avioni se raspadaju, a uvodimo debilni vojni rok gdje će ekipa koje uhvati državna ruka čistiti okućnicu i kopati vrtal ratnim profiterima i generalima.. :D
Patriota, hoćeš zapalit za Munchen ako Vlada uvede obvezni vojni rok pirat
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by veber 16/3/2017, 22:26

daj mi molim te fotkaj zavicajni klub zagrepcana u splitu. ja bum tebi poslao fotku zavicajnog kluba splicana. dobojski, zenicki i imocki dobijes pride.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:26

melkior wrote:
Pinochet wrote:Dolaze im iz Rusije tenkovi, protu zračna obrana, dvije eskadrile aviona, imaju vlastite rakete.. u međuvremenu iz RH utekli mladi, avioni se raspadaju, a uvodimo debilni vojni rok gdje će ekipa koje uhvati državna ruka čistiti okućnicu i kopati vrtal ratnim profiterima i generalima.. :D
Patriota, hoćeš zapalit za Munchen ako Vlada uvede obvezni vojni rok pirat
meni vojni rok nehvata ionako, ja kao domoljub i patriota ne služim ovim kvinslizima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by RayMabus 16/3/2017, 22:27

E a baš tamo komentiram to ....đe me nađe.

...

Orkan raketni sistem zemlja-zemlja - Dozvolite 1392
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by melkior 16/3/2017, 22:27

Pinochet wrote:
melkior wrote:
Pinochet wrote:Dolaze im iz Rusije tenkovi, protu zračna obrana, dvije eskadrile aviona, imaju vlastite rakete.. u međuvremenu iz RH utekli mladi, avioni se raspadaju, a uvodimo debilni vojni rok gdje će ekipa koje uhvati državna ruka čistiti okućnicu i kopati vrtal ratnim profiterima i generalima.. :D
Patriota, hoćeš zapalit za Munchen ako Vlada uvede obvezni vojni rok pirat
meni vojni rok nehvata ionako, ja kao domoljub i patriota ne služim ovim kvinslizima.
To su riječi cheers
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:27

RayMabus wrote:E a baš tamo komentiram to ....đe me nađe.

...

Orkan raketni sistem zemlja-zemlja - Dozvolite 1392
to su bile artiljerijske rakete.. 

ovo su navodno balističke
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by RayMabus 16/3/2017, 22:28

E a baš tamo komentiram to ....đe me nađe.

...


Smiješno .....200 kg kazetno punjenje ....preciznost 1% odmak ....raja po svijetu to neradi nego sistemi tipa Smerc do 100 kilometara , 250 kg kazetno punjenje i hrpa raketa 300 mm promjer i onda izrokaju teren ....eto Srbi ce napravit ovo i gađat ce Zg s jednom raketom i to ima mogucnost falivanja tri kilometra vamo tamo da bi eto bacili 200 kg zvoncica......a da nepricam o tome da bije PZO mogao oborit deset puta dok stigne do ZG.

--


I još nešto ..nemože gađat ništa ispod 70 km ...najveci domet 280 do 300 km ...znaci neprakticna za ove balkanske relacije a za gađanje daljih neprecizna plus gađanje po paravoli ( u zrak pa pada na neki cilj ) , odstupanje 0.95 , premala nosivost 200 kg kazetna dok Smerc i svi ostali imaju 250 kg i jer su promjer 300 mm a ne 400 mm više ih se montira na jedan kamion ( više lansera ) .....susštinski stvar potpuno neprakticna jer za gađanje necega na 300 km koriste se prave navođene rakete zemlja zemlja.....ovo šta oni rade se zove : RAKETNA ARITLJERIJA.

..

Ma ne ...od ovoga su ti svi odustali odavno ...rade se rakete 300 mm promjer da ih se može više stavit na kamion ( više lansera ) , 250 kg kazetno punjenje i jer je to gađanje po paraboli ( u zrak pa onda pada na neki teren , aerodrom , rovove i slicno ) do 100 kilometra domet jer je do tu relativno precizno i onda ti desetak takvih raketa stvarno izroka to tj po tom terenu padaju zvoncici ....ovo je ko da je veliki vodž Vucic naredio da se to napravi da se on može kuxxit i da zainteresira kupce a u suštini to nema preciznost nit prakticnost ....no da naprave 300 mm , 250 kg , domet 100 kilometara , 8 il 10 lansera tj kopija Smerca e onda je to vec nešto šta ima stvarnu funkciju u vojnom smislu.

--


To je napravljeno po sistemu Orkan 2 pa sve uduplaj ( dimenzije rakete , duža , deblja itd itd itd )da možeš zadivit potencijalnog kupca i kuxxit se u Srbiji i okolo ....vojno to nema prakticnost nikakvu , osim ako nemisliš ko ludi Mile Martic šta je s sistemom Luna M izgađa Zagreb a to neprecizno pa zvoncici padali svugdje ....Srbija ima cetri Orkana 2 , najveci domet 50 kilometara.

Orkan raketni sistem zemlja-zemlja - Dozvolite 1392
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:29

Pinochet wrote:Nakon nekoliko godina rada u tišini, vojna industrija Srbije predstavila je svoj novi arsenal oružja na sajmu oružja IDEX 2017. koji je prošlog mjeseca održan u Abu Dhabiju.Tamo su se prezentirali s balističkom raketom, bespilotnom letjelicom i oklopnim vozilima vlastite proizvodnje.

Ipak najviše pažnje izazvala je prezentacija rakete neobična imena "šumadija" s kojom se Srbija svrstala među svega nekoliko zemalja svijeta koji izrađuju taktičke balističke rakete dometa do 300 kilometara.

Tako su se naši susjedi našli u društvu SAD-a, Kine, Tajlanda, Indije, Pakistana, Turske, Rusije i Izraela. Prema navodima vojnih stručnjaka "šumadija" može parirati kineskoj raketi WS-2 ili najmoćnijoj izvedbi američkog sistema M270.

Reč je o artiljerijskoj raketi s korekcijom putanje, čiji je domet čak 300 kilometara. U pitanju je vođena raketa teška oko 1500 kilograma, od čega na gorivo odlazi skoro 900 kilograma, dok je bojeva glava teška 200 kilograma. Ovaj sistem ima inercijalno vođenje. Sama raketa će imati svoj lansirni kontejner koji je izrađen od kombinacije kompozitnih materijala i čelika, a plan je da se sustav smjesti na vozilo sa 4 do 6 kontejnera.

Srbijanska javnost s velikim je zadovoljstvo ispratila prve vijesti u uvođenju 'šumadije' u arsenal oružja tamošnje vojske, posebno ističući činjenicu da ta raketa sa svojim dometom može dosegnuti bez problema gradove kao što su Priština na Kosovu i glavni grad Hrvatske.

- Ako netko bude dovoljno nerazuman da svoj zračni prostor ustupi nekoj trećoj zemlji koja bi napala Srbiju, s ovim novim raketama imamo mogućnost gađanja svih glavnih gradova u regiji. Ujedno ovo oružje znači da se Srbija vratila na vojnu scenu nakon što je što je zemlja od stane NATO snaga bila bormbardirana 1999.godine. Ovakvo oružje ni bivša Jugoslavija nije bila u mogućnosti napraviti - riječi su Miroslava Lazanskog, vojnog analitičara beogradske Politike, koji je posebno naglasio činjenicu da su sve kompnonete novog oružja izrađene u samoj Srbiji.

WS-2 dobio pobratima  cat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:29

melkior wrote:
Pinochet wrote:
melkior wrote:
Pinochet wrote:Dolaze im iz Rusije tenkovi, protu zračna obrana, dvije eskadrile aviona, imaju vlastite rakete.. u međuvremenu iz RH utekli mladi, avioni se raspadaju, a uvodimo debilni vojni rok gdje će ekipa koje uhvati državna ruka čistiti okućnicu i kopati vrtal ratnim profiterima i generalima.. :D
Patriota, hoćeš zapalit za Munchen ako Vlada uvede obvezni vojni rok pirat
meni vojni rok nehvata ionako, ja kao domoljub i patriota ne služim ovim kvinslizima.
To su riječi cheers
ekipa misli da ja "mrzim oružje itd", pa neću u vojsku, ne, ja sam kao partizan iz Dalmacije koji gle čuda ne želi služiti musolinijevu vojsku koja okupirala i uništava regiju.. tako i ovi kvislinzi razjebavaju  i pljačkaju državu, vode ih dezerteri, i da se ja ratujem za njih. kako da ne. 

doduše ionako me vojna obveza ne vata.. ali sve jedno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by veber 16/3/2017, 22:29

Pinochet wrote:
melkior wrote:
Pinochet wrote:Dolaze im iz Rusije tenkovi, protu zračna obrana, dvije eskadrile aviona, imaju vlastite rakete.. u međuvremenu iz RH utekli mladi, avioni se raspadaju, a uvodimo debilni vojni rok gdje će ekipa koje uhvati državna ruka čistiti okućnicu i kopati vrtal ratnim profiterima i generalima.. :D
Patriota, hoćeš zapalit za Munchen ako Vlada uvede obvezni vojni rok pirat
meni vojni rok nehvata ionako, ja kao domoljub i patriota ne služim ovim kvinslizima.
imenice zenskog roda zavrsavaju na A
e, joda.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by RayMabus 16/3/2017, 22:29

Pinochet wrote:
RayMabus wrote:E a baš tamo komentiram to ....đe me nađe.

...

Orkan raketni sistem zemlja-zemlja - Dozvolite 1392
to su bile artiljerijske rakete.. 

ovo su navodno balističke
Ma navođene su ti moj kuraz ....polunavođena .....parabolno gađanje ....ispali u zrak .....dođe do najviše tocke i onda pada ...nema navođenja NA CILJ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:30

Pinochet wrote:
RayMabus wrote:E a baš tamo komentiram to ....đe me nađe.

...

Orkan raketni sistem zemlja-zemlja - Dozvolite 1392
to su bile artiljerijske rakete.. 

ovo su navodno balističke
bili neki njuzi,ali poslije sve stranice 404..jako cudno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Guest 16/3/2017, 22:30

Sumadija je....kopija rakete Luna koje je imala Jugoslavija. Jedina razlika je sto zbog cinjenice da nisu mogli kopirati pogon niti im je dostupno gorivo koje je original koristio. Naklemerili su neki svoj pogon. Zbog cega su morali smanjiti za upola tezinu same bojeve glave. Ukratko 60 godina staro smece sa svjezim premazom piture. Psiholoski malo idu ratovati Srbichi :)


Ako cete se tako igrati imamo i mi onda :D . Posto mozes komotno RBS koristiti s mobilnih telova za gadjanje kopnenih meta. Cak je zamisljena za tu namjenu....isti qrac 200kg bojeva glava i domet 250km...preseravanje :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by RayMabus 16/3/2017, 22:33

Ground Biscuits wrote:
WS-2 dobio pobratima  cat
Daleko je to od toga ...treba sofisticirano navođenje za takve stvari.


These rockets have a simple inertial guidance system, but can also use indigenous satellite navigation system for mid-course guidance. There is also a capability to use terminal guidance for further increase of accuracy. Firing accuracy is 600 m at a maximum range. Maximum range of fire is 200 km, however some sources claim that it might be up to 350 km. Minimum range is 70 km.

http://www.military-today.com/artillery/ws2.htm

A da je pokušaj kopije je ....al za kopirat to treba malo više od rakete i kamiona.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb Empty Re: Srbi imaju vlastitu raketu koja navodno može gađati Zagreb

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum