ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 Empty Re: Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Post by RayMabus 5/3/2017, 19:33

Eurozona ce se raspast kad tad tj doci ce do izlaženja društava iz iste koji nemogu više pratit tu euro monetarnu politiku.

Nekad je hiperinflacija vlastite valute odlicno ekonomsko riješenje ....dodaješ nule koje poslije brišeš.

RayMabus

Posts : 176448
2014-04-11


Back to top Go down

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 Empty Re: Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Post by aben 5/3/2017, 19:43

deda wrote:
aben wrote:ako neko do tebi deset dinari, i meni deset dinari, podrazumjevan da ćeš hotiti više usluge od mene, jer sa imoš šoldov. ali, i jo imun deset dinari, i ne pada mi na pamet roditi, bar ne za isti šoldi.

kad potrošiš taj novac platit ćeš plaću nekome tko ti je prodao uslugu, ili zaradit će tvornica koja ti je prodala robu...
zoč misliš da će neko hotiti prodati mi uslugu po istoj cijeni ako i un imo više šoldov?

razmjena je moguća samo ako jo cijenin uslugu više nego darovani šoldi, i u istom trenutku, ako kolega više vrednuje moji šoldi nego svoju uslugu. ali, i un imo darovgani šoldi, teško je da će biti spreman ponuditi mi uslugu za istu količinu brojeva na papiru.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 Empty Re: Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Post by RayMabus 5/3/2017, 19:45

aben wrote:
deda wrote:
aben wrote:ako neko do tebi deset dinari, i meni deset dinari, podrazumjevan da ćeš hotiti više usluge od mene, jer sa imoš šoldov. ali, i jo imun deset dinari, i ne pada mi na pamet roditi, bar ne za isti šoldi.

kad potrošiš taj novac platit ćeš plaću nekome tko ti je prodao uslugu, ili zaradit će tvornica koja ti je prodala robu...
zoč misliš da će neko hotiti prodati mi uslugu po istoj cijeni ako i un imo više šoldov?

razmjena je moguća samo ako jo cijenin uslugu više nego darovani šoldi, i u istom trenutku, ako kolega više vrednuje moji šoldi nego svoju uslugu. ali, i un imo darovgani šoldi, teško je da će biti spreman ponuditi mi uslugu za istu količinu brojeva na papiru.
Tocno. Zato sam ja i rekao da samo rodilje jer imaju bebu pa ce trošit , kupovat ...ostali nedobijaju ništa , moraju zaradit pare.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176448
2014-04-11


Back to top Go down

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 Empty Re: Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Post by aben 5/3/2017, 19:45

ne, helikopterski šoldi bolje funkcioniraju tako da se daju jednom čoviku, ki ih unda krene trošiti. un ih imo puno pa je voljan trošiti, a drugi ljudi ih imaju malo, pa su voljni roditi za njegovi šoldi.

taj neko kome bi se doli šoldi more biti neko iz hdza, na primjer.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 Empty Re: Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Post by RayMabus 5/3/2017, 19:46

aben wrote:ne, helikopterski šoldi bolje funkcioniraju tako da se daju jednom čoviku, ki ih unda krene trošiti. un ih imo puno pa je voljan trošiti, a drugi ljudi ih imaju malo, pa su voljni roditi za njegovi šoldi.

taj neko kome bi se doli šoldi more biti neko iz hdza, na primjer.
:^0 lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176448
2014-04-11


Back to top Go down

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 Empty Re: Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Post by RayMabus 5/3/2017, 19:57

Eurozona je cudovište ...tako da se meni uopce neulazi u spašavanje toga jer to treba polako ukidat dok ne ostane samo sjever Evrope plus Francuska.

No recimo da je rijec o Italiji s vlastitom valutom ...dakle rast bude samo 1% ...sve rodilje dobiju ...određena kolicna love koja sama po sebi napravi samo inflaciju od 1% ...koliko rodilja ..podijeliš i svaka to dobije ..i troši jer ima bebu pa mora trošit.

Nakon dvije godine toga bdp bi trebao malo rast jer se pojacala potrošnja.

I još jedna stvar : samo rodilje koje su u radnom odnosu ...cim rode oslobađaju jedno radno mjesto na koliko im traje porodiljni a kako je kriza to odlicno dođe za smanjivanje nezaposlenosti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176448
2014-04-11


Back to top Go down

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 Empty Re: Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Post by RayMabus 5/3/2017, 19:59

Inace mi nije jasno kako ja koji nisam ekonomista po struci ovo ovako razradim do detalja ko da sam sto života proveo ko neki ekstra profil menađmenta ....a oni još razmišljaju optimalni model i kad to treba uvesti i kako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176448
2014-04-11


Back to top Go down

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 Empty Re: Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Post by RayMabus 5/3/2017, 20:09

To su u biti jednostavne stvari evo zapalio sam jedan duvan i koliko je to vremenski ? Pet minuta. U pet minuta ja sam riješio taj problem i na razini eurozone ( a poslije ga moš preslikat i na cijeli svijet al ostanimo sad na eurozoni ).

Prvo nedijeliš eurozonu po državama nego regijama ...regije bi bile nešto ko naše županije velicina , smatra se da ljudi negdje žive dakle koliko im treba autom il necim do posla to je neka regija ...velicina županije ukratko ...šire gradsko podrucje.

Drugo stimuliraju se rodilje šta radi nataliteta šta radi toga šta iste teško mogu lažirat podatke ( bebu ) te radi toga šta moraju trošit jer beba je trošak , nema štednje tu jel.

Trece stimuliraju se SAMO rodilje koje su godinu dana neprekidno u radnom odnosu a razlog je da pošto idu rodit oslobađaju radno mjesto na tom podrucju dakle smanjuješ nezaposlenost a samim time poboljšavaš socijalnu sliku.

Sad samo odrediš donju granicu rast npr 1% od prošle godine ..ak je manje aktiviraš ovaj plan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176448
2014-04-11


Back to top Go down

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 Empty Re: Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Post by RayMabus 5/3/2017, 20:29

Inace je po meni eurozona još uvijek nacionalisticka pa onda Švabo kaže a šta cu ja ovima na jugu Italije finacirat te šeme il ovima u Španjolskoj i Grckoj ...pa ok stavi granicu od rast ispod 0,5% za tu regiju cisto da vidiš da to funkcionira i podignit ceš ekonomski razvoj tih regija i održat eurozonu stabilnijom.

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 350px-Primary_income_of_private_households_relative_to_population_size,_by_NUTS_2_regions,_2013_(purchasing_power_consumption_standard_(PPCS)_per_inhabitant)_RYB2016
RayMabus
RayMabus

Posts : 176448
2014-04-11


Back to top Go down

Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima - Page 2 Empty Re: Euobserver: Europska centralna banka bi trebala dijeliti novac građanima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum