ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi

Go down

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi Empty Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi

Post by RayMabus Thu 2 Mar - 18:13

Mislila je da udomljava dečaka iz Avganistana, a kad je otkrila ko je on - ZANEMELA JE
 
Britanka Džili želela je do pomogne migrantima koji dolaze u Veliku Britaniju, pa je kao hranitelj preuzimala decu bez roditeljskog staranja i pružala im dom. Isto je učinila i sa Abdulom, navodno 12-godišnjim Avganistancem. Nekoliko nedelja kansije, postalo je jasno da Abdul nije naivni tinejdžer izbeglica, već nasilan 20-godišnjak. Pred kamerama ITV-a otkrila je pakao kroz koji je prošla njena porodica dok je Abdul bio deo njihovih života.

Džili je ispričala da je avganistanskog migranta primila u kuću nakon što je su je iz socijalnih službi zamolili da ga pusti da brine o njemu "nekoliko noći".
- Kada sam ušla u prostoriju u kojoj je bio, nisam mislila da je on osoba o kojoj su mi pričali. Delovao je kao da ima 19, a ne 12 godina. Bio je veoma tih. Nisam želela da povredim njegova osećanja, ali ja obično ne uzimam tinejdžere. Uzimam mlađu decu. A onda sam pomislila da njemu samo treba dom i nisam se više dvomila - rekla je Džuli.
Uprkos nepoverenju prema navedenom godištu dečaka, Džuli je otvorila vrata svog doma za tihog izbeglicu iz Avganistana. Ubrzo, pojavila se prva ozbiljna sumnja i dokaz da je možda prvi utisak koji je imala nije prevario.
- Otišli smo kod zubara koji je nakon pregleda procenio da Abdul ima između 18 i 21 godina. On je i dalje tvrdio da ima 12 godina - rekla je Džuli.

U početku bio je jako ljubazan i dobro se ponašao, ali to se vrlo brzo promenilo. Nekoliko nedelja kasnije otkrila je da je Abdul već bio hapšen u Belgiji.
- U Belgiji su mu uradili rendgen zuba i shvatili da nema 12 godina. Otkrila sam da je tamo tvrdio da ima 17 godina. Nisam mogla da shvatim zašto mi to nije rečeno - rekla je Džuli.
Pretnje su počele kada je Abdulu otvorila profil na Fejsbuku u nadi da će tako uspeti da nađe njegovu porodicu. Tada je počeo da prima čudne telefonske pozive. Džuli se plašila da bude sama sa Abdulom u kući, ali kako je objasnila, nije želela da ga preseli u drugu porodicu dok ne sazna ko je on zapravo.
Otkrila je da je Abdul posećivao ekstremističke sajtove sa svog mobilnog telefona i slao poruke porodici i prijateljima da je uspeo da prevari britanske vlasti da je dete.
- Bila sam šokirana. Sećam se da sam pomislila: "Bože, ko je ova osoba?" - rekla je Džuli.

Abdulu je pronađen novi dom, ali su problemi tek tada nastali. On nije želeo da ode ni u jedan od tih domova. Situacija je eskalirala upravo kada mu je poslednji put ponuđeno da pređe u drugu porodicu.
- Počeo je da mi preti verbalno i tada je jedan od mojih ukućana stao između nas dvoje u strahu da me ne povredi. Abdul ga je udario, oborio i nastavio da udara pesnicama. Pozvala sam policiju - ispričala je Džuli.

Nakon ovog incidenta, Abdul je uhapšen. Dok ga je policija odvodila iz njene kuće, Abdul je vikao "Ubiću vas sve. Znam gde živite". Iako je sada u zatvoru, Džuli ipak i dalje živi u strahu da bi mogao da se vrati i povredi nju i njenu porodicu.
Ono što Džuli posebno brine je što veruje da ga ne nadgledaju kako treba i da će još jednom uspeti da prevari britanske vlasti. Zbog sitaucaije kroz koju je prošla, Džuli poziva na bolju kontrolu izbeglica koji dolaze u Britaniju.
- Obično se pretpostavlja godište tih ljudi i smeštaju se u porodice gde ima dece. Ako im već dozvoljavate da dođu ovde, onda morate dobro da proveriti ko su - apelovala je Džuli.

http://www.blic.rs/vesti/svet/mislila-je-da-udomljava-decaka-iz-avganistana-a-kad-je-otkrila-ko-je-on-zanemela-je/y5v7dx8

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi 8JnktkpTURBXy80ZDYwNGM0ZWIwNDE4Mzc2NTlmNzA4MGQzNWQ2OTYzMS5wbmeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA

Džuli nije želela u potpunosti da otkrije svoj identitet pred kamerama u strahu od Abdula
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi Empty Re: Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi

Post by Yehudi Thu 2 Mar - 21:22

Barem 20 % jadnih izbjeglica tvrdi da su rodjeni 1.1. 1999.

 Zašto baš taj datum nejasno je ali i oni sa debelim bradama tvrde da imaju 12-13 god  :^0
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi Empty Re: Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi

Post by govinda Thu 2 Mar - 21:29

hahahahah, koje sranje od vijesti

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi Empty Re: Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi

Post by IL Risorto Thu 2 Mar - 23:11

Sve ovo pomalo mi nalikuje na karakterizaciju muslimana kao cjeline,kao što su 30tih godina prošlog stoljeća karakterizirali židove kao zajednicu,kao lihvare,izrabljivače,tako kad krenu čistke da nitko ne žali za njima,već da osjete olakšanje što ih više nema.
Naravno,danas su metodi mnogo suptilniji od onih Gobblesovih.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi Empty Re: Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi

Post by RayMabus Thu 2 Mar - 23:27

Iknar je gay wrote:Sve ovo pomalo mi nalikuje na karakterizaciju muslimana kao cjeline,kao što su 30tih godina prošlog stoljeća karakterizirali židove kao zajednicu,kao lihvare,izrabljivače,tako kad krenu čistke da nitko ne žali za njima,već da osjete olakšanje što ih više nema.
Naravno,danas su metodi mnogo suptilniji od onih Gobblesovih.
A cuj ako su muslici zli onda nisu više radna snaga , Britanija ima alternativu za dovlacenje neislamske radne snage a koja je Francuska alternativa ?

Briti potapaju Uniju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi Empty Re: Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi

Post by IL Risorto Thu 2 Mar - 23:31

RayMabus wrote:
Iknar je gay wrote:Sve ovo pomalo mi nalikuje na karakterizaciju muslimana kao cjeline,kao što su 30tih godina prošlog stoljeća karakterizirali židove kao zajednicu,kao lihvare,izrabljivače,tako kad krenu čistke da nitko ne žali za njima,već da osjete olakšanje što ih više nema.
Naravno,danas su metodi mnogo suptilniji od onih Gobblesovih.
A cuj ako su muslici zli onda nisu više radna snaga , Britanija ima alternativu za dovlacenje neislamske radne snage a koja je Francuska alternativa ?

Briti potapaju Uniju.
Budisti ili hindusi ?

Neka Francuzi nađu alternativu u latinoameričkom stanovništvu.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi Empty Re: Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi

Post by RayMabus Thu 2 Mar - 23:43

Nece Francuzi nac ništa  ,,,njima trebaju Arapi radi nafte i kontrole Mediterana i širenja utjecaja. Briti imaju cilj uništit francuskonjemački savez jer im je premocan a blizu je a rasturanje Francuske ovako je uvod u to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi Empty Re: Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi

Post by catabbath Fri 3 Mar - 0:14

Haha koja glupača, nek primi slijedećeg kozojeba dječaka od 35 godina možda je ovaj izjebe i zakolje, ne nužno tim redoslijedom haha

_________________
Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi Empty Re: Britanija : Primila sam djecaka iz Afganistana ...a onda su poceli problemi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics
» Počeli loviti i studente: Imaš laptop ili mobitel? Daj onda HRT-u 80 kuna za pretplatu!
» NAŠU UGLEDNU KREATORICU VEĆ SU GOTOVO PROGLASILI MRTVOM 'Primila sam posljednju pomast i oprostila se od svojih najbližih, a onda se dogodilo čudo!'
» Torcida Knin:'Nisu problem ovi domaći Srbi koji ovdje žive.Problemi nastaju kada dođu ovi iz Srbije a među njima ima i ekstremnih navijača Zvezde ili Partizana koji onda vrše provokacije,uništavaju nam murale,pišu provokatorske grafite..'
» Problemi..problemi..Goran Marić odbija ući u Vladu?...MOST daje podršku Mariću
»  Predsjednica primila predsjednika Vlade Rumunjske Sorina Grindeanua Predsjednica primila predsjednika Vlade Rumunjske Sorina Grindeanua 1 12. lipnja 2017. Zagreb Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović primila je predsjednika

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum