ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Tue 21 Feb - 11:41

http://www.index.hr/sport/clanak/dinamo-je-ovim-razbijanjem-zvezde-prije-35-godina-prestao-biti-luzerski-klub/951877.aspx
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by Ziil Los Dii ! Tue 21 Feb - 11:43

Isse citao sam to ..ispada ko da su ligu prvaka osvojili 
Boze kakav mali klub je taj dinamo

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Tue 21 Feb - 11:44

mada kao hajdukovcu ta sezona 1981/82 mozda mi ej bila najbolja sezona ondasnje yu-lige bar onih kojih se ja sjecam i koje sam pratio..nikad izjednacenija liga..nikad bodovno blize klubovi velike cetvorke nakon jesenjeg dijela...nikad puniji stadioni u citavoj bivsoj jugi...imala je ta sezona nesto posebno...ali eto dinamu je bilo suđeno da bude prvak...mada da ej bio netko drugi prvak iz velike cetvorke ne bi bilo nezasluzeno nikad veca koncentracija velikih igraca u klubovima..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by muckodjubre Tue 21 Feb - 11:44

Istina,mali klub u europskim okvirima ali ipak najveci hrvatski klub- zagrebacki dinamo

_________________
Ako detektor laži pokaže da ja lažem, da sam ja odbio , ja ću onda se podvrći da sam sebi oduzmem život. 

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' 6b8efe2f85c2b63406b2Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Tumblr_paowj2Xw4F1td6f30o3_500Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Semi-Final-Croatia-vs-England-Moscow-Russian-Federation-11-Jul-2018
muckodjubre
muckodjubre

Posts : 11131
2014-04-15


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Tue 21 Feb - 11:46

Ziil Los Dii ! wrote:Isse citao sam to ..ispada ko da su ligu prvaka osvojili 
Boze kakav mali klub je taj dinamo
pa s obzirom an jaku ligu tada..na velike igrace i u drugim klubovima na neki nacin je..a zna se se da su beogradski klubovi uz sve to bili i povlasteniji...pa su hajduk i dinamo morali davati jos bar 50% vise da bi bili prvaci..a tu je bio jaki velež,sarajevo,zeljeznicar,buducnost,radnicki..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Tue 21 Feb - 11:47

muckodjubre wrote:Istina,mali klub u europskim okvirima ali ipak najveci hrvatski klub- zagrebacki dinamo
dobro nije ova tema za prepucavanje tko je najveci i slicno...sjetimo se u miru tih ajmo reci nostalgicnih vremena
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Tue 21 Feb - 11:50

...recimo gledajuci ove utakmice dinamo-zvezda..dinamo-hajduk...a ima na youtubeu i jos utakmica iz te sezone..moze se zakljuciti da je zvezda pa i hajduk recimo igrali tehnicki bolji nogomet od dinama...ali dinamo je tad imao jacu zelju..imali su najboljeg trenera motivatora..takticki su bili bolje raspoređeni od svih ostalih klubova..narocito obrana predvođena zajecom i krila...imali su igru koja je imala glavu i rep a presing je bio njihovo najace oruzje..a to im je omogucavalo sto su im igraci bili laksi i pokretljiviji od npr.zvezdinih ili hajdukovih robusnijih igraca
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Tue 21 Feb - 12:14

....inace uz tu 1981/82..bile su dobre sezone 1984/85 i 1989/90.......koje su se izdvajale po kvaliteti,napetosti u utrci za prvaka...pa i za opstanak...najlosije su sezone bile od 1986 do 1989 koje se pamte kao šajberove 'sezone'..obilejzene muckama..losim nogometom osim nekih iznimaka poput veleza..vojvodine...koji su cak bolej tada igrali od klubova velike cetvorke...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by Guest Tue 21 Feb - 12:45

Ziil Los Dii ! wrote:Isse citao sam to ..ispada ko da su ligu prvaka osvojili 
Boze kakav mali klub je taj dinamo
:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by Guest Tue 21 Feb - 13:06

Ziil Los Dii ! wrote:Isse citao sam to ..ispada ko da su ligu prvaka osvojili 
Boze kakav mali klub je taj dinamo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Tue 21 Feb - 14:52

...ima jedna zanimljivost kako je najebalo 8 hercegovaca dinamovaca kad su dosli na jednu od utakmica dinama u zagreb te sezone 1981/82...ekipa je ponjela vina iz hercegovine i dobrano je vec bila popila...i na borongaju kvartu iza juzne maksimirske tribine preko pruge gdje su limenke-zgrade...a bile su i dvije vojne zgrade gdje su zivjeli oficiri jna sa obitelji...i bas ova osmorica ispred jedne vojne zgrade sjeli...i poceli ono laganini pjevati..ustani bane jelacicu i jos neke druge hrvatske budnice..naravno netko ih je druknuo iz te zgrade i pokupila ih ondasnja milicija..bogami neki su dobili po koji mjesec zatvora...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by Guest Tue 21 Feb - 15:18

Homo sapiens ismijava Dinamovu 82-u godinu, a ne sve što se događalo te sezone i na naslov koji su tada uzeli tribaju biti ponosni,nije običan naslov, uzeli su ga u jakoj konkurenciji, uz vječno privilegiranost bg klubova (kad si morao biti prilično bolji od njih da ga uzmeš)uz odlične igrače nošeni navijačima i punim stadionom. Kako uvjek kažem da su neka razdoblja i neke godine na sramotu Dinama, ovo je totalno suprotno.

Neke pobjede nisu samo nogometne, teško je to shvatiti homo sapiensu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by Ziil Los Dii ! Tue 21 Feb - 15:42

Kako je s tobom lako manipulirati , izjava je bila namijenjena tebi 
Pacijent kao ti koji se fiksirao na mene mora kontrirati , toliko da ce i dinamo braniti ,dinamo kojeg mrzi i koji je njemu malen, svi ti se mogu smijati ,nadam se da se ne osjecas glupo 


@vucesadinare .Navijac sam dinama,samo za razliku od nekih znam se sprdati na vlastiti racun
Btw cita  sam clanak u SN ,te price iz sada vec davnina su mi zanimljive,uvijek vuku na neka romanticnija sportska vremena

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by bafalo Tue 21 Feb - 23:29

dosta više sa tim komunjarskim sranjima i jugonostalgijom. sranje od države sranje od lige

_________________
Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Lana-Jurcevic-rox
bafalo
bafalo

Posts : 4928
2015-08-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by Zeko Wed 22 Feb - 0:05

vuksadinare wrote:...recimo gledajuci ove utakmice dinamo-zvezda..dinamo-hajduk...a ima na youtubeu i jos utakmica iz te sezone..moze se zakljuciti da je zvezda pa i hajduk recimo igrali tehnicki bolji nogomet od dinama...ali dinamo je tad imao jacu zelju..imali su najboljeg trenera motivatora..takticki su bili bolje raspoređeni od svih ostalih klubova..narocito obrana predvođena zajecom i krila...imali su igru koja je imala glavu i rep a presing je bio njihovo najace oruzje..a to im je omogucavalo sto su im igraci bili laksi i pokretljiviji od npr.zvezdinih ili hajdukovih robusnijih igraca
Jesi ti gledao uživo koju utakmicu Dinama te sezone 1981/82. ? Sudeći prema ovome što si tu napisao, a ja boldao, očigledno je da nisi. I zato ušuti o tome, k'o Boga te molim. Ta dinamova generacija je generacija za koju sam posebno vezan, jer to je, po godinama, moja generacija i iz te ekipe imam nekoliko velikih prijatelja, posebno Zeku i Mlinku. I kad mi netko veli da je netko u to vrijeme igrao tehnički bolji nogomet od Zajeca, Mlinarića, Kranjčara, Cerina, Deverića, Bore Cvetkovića, Bručića, Hadžića, Mustedanagića, Zvjezdana Cvetkovića, odmah mi je tlak na 220, jer takvu bedastoću može reći samo netko tko ih nikada uživo nije vidio kako igraju.

_________________
ŠTO JE DINAMOVA SEKTA HTJELA, TO SAD I IMA
Zeko
Zeko

Male
Posts : 6715
2015-08-26

Age : 64
Lokacija: : Metropola i po potrebi

Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by Guest Wed 22 Feb - 0:49

Ziil Los Dii ! wrote:Kako je s tobom lako manipulirati , izjava je bila namijenjena tebi 
Pacijent kao ti koji se fiksirao na mene mora kontrirati , toliko da ce i dinamo braniti ,dinamo kojeg mrzi i koji je njemu malen, svi ti se mogu smijati ,nadam se da se ne osjecas glupo 


@vucesadinare .Navijac sam dinama,samo za razliku od nekih znam se sprdati na vlastiti racun
Btw cita  sam clanak u SN ,te price iz sada vec davnina su mi zanimljive,uvijek vuku na neka romanticnija sportska vremena

:D :D :D

Ja sam i prije pričao jako pozitivno o toj Dinamovoj 82-oj (znaju ono koji su bili na starom forumu), a ti ako ideš komentirati u takvom stilu samo da bi meni nešto napisao i poslao neku poruku, meni za kojeg si rekao da ćeš me u buduće ignorirati (i još jednom lagao) onda dovoljno govori kakav si pacijent ;)

A sad me možeš u buduće ignorirati :lol: :lol: :lol: :lol:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Thu 23 Feb - 7:34

Zeko wrote:
vuksadinare wrote:...recimo gledajuci ove utakmice dinamo-zvezda..dinamo-hajduk...a ima na youtubeu i jos utakmica iz te sezone..moze se zakljuciti da je zvezda pa i hajduk recimo igrali tehnicki bolji nogomet od dinama...ali dinamo je tad imao jacu zelju..imali su najboljeg trenera motivatora..takticki su bili bolje raspoređeni od svih ostalih klubova..narocito obrana predvođena zajecom i krila...imali su igru koja je imala glavu i rep a presing je bio njihovo najace oruzje..a to im je omogucavalo sto su im igraci bili laksi i pokretljiviji od npr.zvezdinih ili hajdukovih robusnijih igraca
Jesi ti gledao uživo koju utakmicu Dinama te sezone 1981/82. ? Sudeći prema ovome što si tu napisao, a ja boldao, očigledno je da nisi. I zato ušuti o tome, k'o Boga te molim. Ta dinamova generacija je generacija za koju sam posebno vezan, jer to je, po godinama, moja generacija i iz te ekipe imam nekoliko velikih prijatelja, posebno Zeku i Mlinku. I kad mi netko veli da je netko u to vrijeme igrao tehnički bolji nogomet od Zajeca, Mlinarića, Kranjčara, Cerina, Deverića, Bore Cvetkovića, Bručića, Hadžića, Mustedanagića, Zvjezdana Cvetkovića, odmah mi je tlak na 220, jer takvu bedastoću može reći samo netko tko ih nikada uživo nije vidio kako igraju.
nisam rekao da nisu odlicni tehnicari bili...ali gledajuci sa ove distance u miru stare utaklmice tih klubova iz tog doba..djeluje mi da su i zvezda i hajduk nekako lakse imali protok lopte..ali za razliku od tad dinama imali su nesto teze igrace,sporije..pa se to nije toliko osjetilo na terenu jer je tad dinamo lomio presingom u biti tad je ta ekipa dinama igrala nogomet ispred svog vremena..ali daleko od toga da tehniciki nisu bili dobri a takticki su bili ispred klubova koji su tad cinili veliku cetvorku..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Thu 23 Feb - 7:36

..uostalom sam ciro je u jednom drugom filmicu o dinamovi proljecu rekao 'neke manjkavosti smo nadoknađivali presingom,motivacijom i disciplinom'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Thu 23 Feb - 12:42

mislim ipak da te sezone najvaznija i najpresudnija pobjeda dinama bila je ona u skoplju 1982..od 3-0...kad su bodovno uspjjeli pobjeci zvezdi..cini mi se na tri boda razlike sto bi u usporedbi sa danasnjim bodovanjem bilo kao 6 bodova razlike danas...i sa tim da ih je vardar tada docekao na noz..inace vardar je vjecno vazio kao jedna od najvaznijih zvezdinih filijala...u bivsoj ligi...pricao mi je tada susjed koji se bas za vrijeme te utakmice zatekao na sluzenju jna u skoplju pa je isao gledat utakmicu..kako je vardar tada prljavo igrao protiv dinama da sumnja da je i prije i poslije tako igrao protiv nekog drugog protivnika..udarali su po nogama...namjerno faulirali a sudac im ej tek dodijelio tri zuta kartona...tada se ozlijedio teze i deveric...ono utakmica na rubu prekida...cak su se navodno spremali utrcati na teren i ubaceni navijaci zvezde da prekinu utakmicu...pa da se utakmica ponovi..jer tad jos nije bilo ono da s eutakmica registrira 3-0..nego bi se ponovila..ako bi prekid se desio 20 minuta prije kraja...inace susjed mi ej bio hajdukovac ali tada su zajedno isli i dinamovi i hajdukovi navijaci na tu utakmicu da daju podrsku dinamu koji su se tu zatekli na odsluzenju vojnog roka..ili se u skoplju zatekli nekim slucajem privremeno...luda kuca od utakmice
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by vuksadinare Thu 23 Feb - 12:48

..inace bas ta utakmica protiv vardara je najbolja utakmica bore cvjetkovica koju je odigrao za dinamo...usao je cini mi se u dvadeset i nekoj minuti kao zamjena...koliko sam citao namjestio je gol,jedan zabio a aktivno sudjelovao i kod treceg gola..vardarovi igraci nisu imali rjesenja za njega...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće' Empty Re: Na današnji dan prije 35 godina počelo 'Dinamovo proljeće'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum