ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Empty Re: Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Post by michaellcmacha 15/2/2017, 00:46

ma ne slažem se, nije jeljcin mogao ništa realno uvjetovati, jer mu je u to vrijeme usa financirala cipele operativnom osoblju u hangarima sa nuklearnim arsenalom i tako to, po meni wiliam je bio pod utjecajem što brita što francuza koji pak u toj fazi nikako nisu htjeli da se srbija do temelja uruši, a što bi se zasigurno dogodilo da smo mi imali odriješene ruke i da smo očistili i bosansku krajinu od srba... šteta jer je to bila jedinstvena prilika da ih se disciplinira na duži rok....

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Empty Re: Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Post by Guest 15/2/2017, 01:07

michaellcmacha wrote:ma ne slažem se, nije jeljcin mogao ništa realno uvjetovati, jer mu je u to vrijeme usa financirala cipele operativnom osoblju u hangarima sa nuklearnim arsenalom i tako to, po meni wiliam je bio pod utjecajem što brita što francuza koji pak u toj fazi nikako nisu htjeli da se srbija do temelja uruši, a što bi se zasigurno dogodilo da smo mi imali odriješene ruke i da smo očistili i bosansku krajinu od srba... šteta jer je to bila jedinstvena prilika da ih se disciplinira na duži rok....

Ma daj, jako se dobro sjećam cijele ove priče, barem u osnovi i nije bilo baš tako, makar ima i tih elemenata.
Jelcin je odbio u Kontaktnoj skupini potpisati sporazum ako Milošević ne pristane, a bez njegovog potpisa sporazum nije mogao biti postignut. Jelcin je ispao totalni gubitnik u cijeloj ovoj situaciji na prostoru bivše Jugoslavije, naročito nakon one bedaste operacije relociranja svojih trupa iz BiH u Prištinu, ali se tu malo zeznuo jer su Mađarska, Rumunjska a čini mi se i Bugarska odbile dati dopuštenje za prelet transoprtnih aviona u smislu opskrbe tih ruskih snaga na Kosovu. Dakle, Jelcin se jednostavno malo previše junačio jer je tih godina inače gubio na skoro svim što vanjskopolitičkim što vojnim frontovima, uključujući tu i onaj prvi rat protiv Čečenije kada ga je porazio zrakoplovac general Džohar Dudajev (kojega su kasnije ubili Rusi navođenim projektilom uz izdaju od strane islamističkih elemenata u čečenskim redovima kojima je smetao bivši vojnik SSSR-a Dudajev, ali to je već šira priča) pa je htio nešto ušićariti u BiH da se malo politički oporavi.
Ali nije bio problem u tome, jer da su Srbi izgubili još teritorija u BiH spali bi na oko 30-35% po onoj Tuđman-Ashdown salveti i nikada više ne bi dobili kontrolu nad zapadnom Bosnom odnosno Bosanskom Krajinom.
Tu je dakle Tuđman temeljito uprskao motku računajući da će se pozicionirati kao strateški američki partner ako se Clintonu uvuče u... jel'.
Dobro, stvari su doduše kasnije lagano otišle u tom pravcu i sad imamo SAD kao svog najznačajnijeg vanjskopolitičkog parnera koji nas je ubacio u NATO, ugurao u EU sveudilj zavrćući Slovencimja ruku iza leđa,  a onda i snabdio snimkom razgovora zainteresiranih Slovenaca kojom je dokazano kako su oni nešto mutili oko arbitraže u vezi granice i tako nam omogućili lagano izvlačenje iz te priče.
I točno je da je Clinton u to vrijeme skupa sa šatl diplomatom Holbrookeom prilično zabrljao stvari (Holbrooke je to kasnije čak otvoreno i priznao) ali ponavljam, glavni vanjski zagovaratelj srpskih interesa i ne samo u BiH je ipak bio Jelcin.
On je doduše prespavao veći dio cijele krize u bivšoj Jugoslaviji, ali kada se dočepao utjecaja u Kontaktnoj skupini za BiH i kada je došao u situciju da se bez njega ne može sklopiti dogovor, zgrabio je tu šansu nogama, rukama i zubima i nije ju puštao.
Doduše, sve dok opet nije zabrljao cijelu stvar blesavom operacijom relociranja svojih vojnika iz BiH (odnosno od Pala) do prištinskog aerodroma, ali to je već nastavak Jelcinovog bauljanja po ovim prostorima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Empty Re: Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Post by michaellcmacha 15/2/2017, 01:19

aj dobro, dobro je znano da je u tom periodu isključivi nadzor nad prostorom imao nato na čelu sa usa, kao što je dobro znano da je daljnje napredovanje hrvatsko-bošnjačkih snaga zaustavio clinton, a ne jeljcin... da smo mi tada njih protjerali s prostora bk, kurac bi moj jeljcin tražio pol godine kasnije 49 %, a srbi u tom trenutku ne bi imali upravo kako si i rekao uvrh glave 33 % i to onaj dio koji nikom ne bi smetao.... plus što danas ne bi imali konfrontaciju hrvata vs muslimana u bih...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Empty Re: Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Post by Guest 15/2/2017, 01:37

michaellcmacha wrote:aj dobro, dobro je znano da je u tom periodu isključivi nadzor nad prostorom imao nato na čelu sa usa, kao što je dobro znano da je daljnje napredovanje hrvatsko-bošnjačkih snaga zaustavio clinton, a ne jeljcin... da smo mi tada njih protjerali s prostora bk, kurac bi moj jeljcin tražio pol godine kasnije 49 %, a srbi u tom trenutku ne bi imali upravo kako si i rekao uvrh glave 33 % i to onaj dio koji nikom ne bi smetao.... plus što danas ne bi imali konfrontaciju hrvata vs muslimana u bih...

Točno, nadzor je imao NATO.
I točno, naše napredovanje (mislim, sjećaš li se ti popisa novo oslobođenih mjesta koji su nabrajani tada na Radio Sarajevu? HV oslobađa gradove, a Armija BiH sela i zaseoke. To je bilo komično slušati) u BiH.
I točno je, zaustavio nas je Clinton.
No, vraga bi on to učinio jer smo tada ipak bili ratni saveznici bez čijeg se učešća na terenu nije moglo napredovati, jer cijela ta strka oko samih zračnih napada nije puno promjenila situaciju na terenu pa je čak ciejla oparacija NATO-a pa i snaga UN-a općenito dovedena u pitanje baš zbog tih silnih neuspjeha i sramote koju su na terenu doživljavali njihovi vojnici (vezanje za stupove, odbijanje Michaela Rosea da dopusti svojim izvidnicima označavanje ciljeva koji su se trebali bombardirati iz zraka zbog čega ga je na američki pritisak zamijenio kooperativni Rupert Smith itd.).
Naime, Holbrooke je kasnije u svojim knjigama (ne sjećam se točno koji naslov) lijepo objasnio da je NATO već napravio planove za povlačenje međunarodnih snaga iz BiH skupa sa onim svojim i to bi značilo teški debakl za sve njih i pobjedu zločinačke srpske družine u BiH na čelu sa Karadžićem i Mladićem skupa sa njihovim šefom Miloševićem.
I što se onda događa?
Tuđman potpisuje u Daytonu ono što je samo dan ili dva prije odbio potpisati čak i Mate Granić!
Možeš li zamisliti tu situaciju?
Mirni čovjek Mate doživljava da mu pjena udara na usta kada objašnjava u Daytonu zašto će njegov šef sigurno odbiti nove prijedloge po kojima je Srbima trebalo biti vraćeno nešto teritorija da bi se to uklopilo u onih famoznih 49% (a pali su u pregovorima čak na oko 42%), a Jelcin nije htio pristati na manje od toga. Miloševića bi već obradili, ali Jelcin nije dao.
I onda se dogodi Tuđman...
No dobro, ne kažem da je on tu sve odigrao krivo, ali snosi uvjerljivo najveću odgovornost zašto taj posao nije tada završen kako valja i zašto je cijela priča prepuštena slijedećim generacijama da ga završe.
Jer, da se tada nije dogodio Tuđman, prvo bi uslijedila zimska stanka, a onda bi na proljeće počele nove operacije velikih razmjera u kojima bi Srbi bili jamačno svedeni na tih 30% ili tek nešto više. No, međunarodnim igračima se nije dalo ulaziti u još jednu ratnu zimu u BiH jer bi to za njih bio veliki neuspjeh, ali ih je te brige lišio Tuđman. Ponajviše na našu štetu odnosno Hrvata u BiH, a jedinu smo korist imali od toga što smo tada sačuvali živote određenog broja naših vojnika. Ali čemo zato u relativno skoroj budućnosti izgubiti neke nove...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Empty Re: Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Post by govinda 15/2/2017, 02:54

speare_shaker wrote:
Doduše, sve dok opet nije zabrljao cijelu stvar blesavom operacijom relociranja svojih vojnika iz BiH (odnosno od Pala) do prištinskog aerodroma, ali to je već nastavak Jelcinovog bauljanja po ovim prostorima.
Zanimljiva opservacija, morma priznati, samo jedna mala napomena, Rusi su u Pristinu poslali samo mali dio svojih snaga iz BiH (nekih 250 ljudi), ruski kontigent SFOR-a ostao je u BiH jos godinama. I sam sam imao priliku da ih vidjam od 1999. do 2001. kako se vozikaju sa onim svojim transporterima osmotockasima. I uvijek sam se pitao zasto im motorizovana pjesadija nosi mornarske majice (na plave pruge)...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Empty Re: Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Post by vuksadinare 15/2/2017, 04:34

...ovaj debeli dacic..u srbiji na sve strane rehabilitiraju koljace a kod nas pavelic nije niti nece..nijedan sud..reci pederko dacicu nikad te nije prestalo zuljat gubitak rata devedesetih....i sanjas revans...ne da sanjas nego vec imas fatomorgane od toga
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Empty Re: Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Post by vuksadinare 15/2/2017, 04:35

dacicu jesi se ti mozda ispricao za vukovar,srebrenicu i slicna mjesta?..nisi zato ckomi...i pjevaj cecu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Empty Re: Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Post by vuksadinare 15/2/2017, 04:37

debeli se pobojao da postaje persona non grata u hrvatskoj...pa sad kao fol ispricati se treba...sutra ce biti vec...ajmo se obostrano ispricati preksutra ja bi u makarsku... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Empty Re: Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Post by BB-8 15/2/2017, 09:14

kofein wrote:
Dread_Pirate_Roberts wrote:sigurno radi toga gubis san...

Napisao sam im prosvjednu notu, ali ne fermaju.  Naveo sam čak i pozitivne primjere s ovog hrvatskog foruma, gdje mi svoje srbijanske kolege respektiramo u najvećoj mogućoj mjeri. Ne pomaže....

samo je nase hrvatsko srce dovoljno veliko za sve njih... :W

_________________
Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Attach13 Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu - Page 2 Empty Re: Dačić: Plenković treba da se pokloni senima ubijenih u Jasenovcu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum