ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Akademik Nikolić o Bunjevcima

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Eroo 15/1/2017, 15:01

Akademik Nikolić o Bunjevcima

Eroo
Eroo

Posts : 75251
2016-07-22


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by L'âme 15/1/2017, 15:13

Intelektualac.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by max123 15/1/2017, 15:20

da vidimo,ta grupa zbunjevaca spreha IKAVICOM,istom onom IKAVICOM kojem spreha skoro 90% etnickih Horvata.dalje,ti zbunjevci su katolici,iato kao i 90% etnickih Horvata(zanemaricu sad 2 milijuna i kusur Horvata turskog i grckog zakona).dalje,ti zbunjevci nose Horvatska imena i prezimena,ista ona koje nose barem 99% etnickih Horvata.


ako ti zbunjevci(ebo im ja mrtvu mater)ne zele biti Horvati,nek napuste Horvatsku IKAVICU i Horvatska imena i prezimena.sto se mene licno i osobno tice, mogu ostat katolici,jer to ne odredjuje etnickog Horvata.


a nikolicu i svetosavskim nacistima, cije je dobrim djelom cila ova rabota,zelim barem jos jedan jasenovac.a da se ja u istom,ako bude srece, "zaposlim"...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Eroo 15/1/2017, 15:22

I ja sam Bunjevac. Hercegovački, kao i oni u Vojvodini.  Ali ne Nikolićev, pobogu...Koji bezobrazluk.
Eroo
Eroo

Posts : 75251
2016-07-22


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by jastreb 15/1/2017, 15:23

max123 wrote:da vidimo,ta grupa zbunjevaca spreha IKAVICOM,istom onom IKAVICOM kojem spreha skoro 90% etnickih Horvata.dalje,ti zbunjevci su katolici,iato kao i 90% etnickih Horvata(zanemaricu sad 2 milijuna i kusur Horvata turskog i grckog zakona).dalje,ti zbunjevci nose Horvatska imena i prezimena,ista ona koje nose barem 99% etnickih Horvata.


ako ti zbunjevci(ebo im ja mrtvu mater)ne zele biti Horvati,nek napuste Horvatsku IKAVICU i Horvatska imena i prezimena.sto se mene licno i osobno tice, mogu ostat katolici,jer to ne odredjuje etnickog Horvata.
Ma sa tim Judama ne treba se uopće baviti. To su hrvatski Brankovići,kao i onaj prasac Zvonko Bogdan koji se u Srbiji izjašnjava kao veliki Bunjevac,a ovdje kad dođe odjednom postaje nekakav Hrvat.

U svakom slučaju Srbe držim bližima od tih šetebandjera.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Eroo 15/1/2017, 15:30

jastreb wrote:
max123 wrote:da vidimo,ta grupa zbunjevaca spreha IKAVICOM,istom onom IKAVICOM kojem spreha skoro 90% etnickih Horvata.dalje,ti zbunjevci su katolici,iato kao i 90% etnickih Horvata(zanemaricu sad 2 milijuna i kusur Horvata turskog i grckog zakona).dalje,ti zbunjevci nose Horvatska imena i prezimena,ista ona koje nose barem 99% etnickih Horvata.


ako ti zbunjevci(ebo im ja mrtvu mater)ne zele biti Horvati,nek napuste Horvatsku IKAVICU i Horvatska imena i prezimena.sto se mene licno i osobno tice, mogu ostat katolici,jer to ne odredjuje etnickog Horvata.
Ma sa tim Judama ne treba se uopće baviti. To su hrvatski Brankovići,kao i onaj prasac Zvonko Bogdan koji se u Srbiji izjašnjava kao veliki Bunjevac,a ovdje kad dođe odjednom postaje nekakav Hrvat.

U svakom slučaju Srbe držim bližima od tih šetebandjera.
Ako Mađari nekad poklope Vojvodinu vjerujem da bi jedan prešap međ Mađare, a drugi nazad međ Hrvate.
A tebi, kobac, Srbi su bliži i od mene. :D


PS: Osim ako Hrvati, prema očekivanju Vučića, pređu na levu stranu Dunava, onda bi svi postali Hrvati. jocolor
Eroo
Eroo

Posts : 75251
2016-07-22


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by max123 15/1/2017, 15:36

Eroo wrote:
Ako Mađari nekad poklope Vojvodinu vjerujem da bi jedan prešap međ Mađare, a drugi nazad međ Hrvate.
A tebi, kobac, Srbi su bliži i od mene. :D
cuj medj madjare,pa ca mislis zakaj se svaki treci "madjar" preziva HORVAT.sto bi rekla noorkica,valjda ti HORVATI nisu HORVATI nego novo gvinezani.dosta su HORVATI punili nacije i etnikume strancima.toboze nas ima 4 i kusur milijuna .a ima nas,najmanje 15 milijuna,i opet nisam ubrojo Horvate turskog i grckog zakona..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by flumen 15/1/2017, 16:52

jastreb wrote:
U svakom slučaju Srbe držim bližima
pa dobro @kobac to je jasno da su ti tvoji najblizi...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Guest 15/1/2017, 17:21

max123 wrote:da vidimo,ta grupa zbunjevaca spreha IKAVICOM,istom onom IKAVICOM kojem spreha skoro 90% etnickih Horvata.dalje,ti zbunjevci su katolici,iato kao i 90% etnickih Horvata(zanemaricu sad 2 milijuna i kusur Horvata turskog i grckog zakona).dalje,ti zbunjevci nose Horvatska imena i prezimena,ista ona koje nose barem 99% etnickih Horvata.


ako ti zbunjevci(ebo im ja mrtvu mater)ne zele biti Horvati,nek napuste Horvatsku IKAVICU i Horvatska imena i prezimena.sto se mene licno i osobno tice, mogu ostat katolici,jer to ne odredjuje etnickog Horvata.


a nikolicu i svetosavskim nacistima, cije je dobrim djelom cila ova rabota,zelim barem jos jedan jasenovac.a da se ja u istom,ako bude srece, "zaposlim"...
Ihhh Max,sto se ti ljutis?'I Hrvati i Srbi govore 99% identično,jedino se u zadnjih 20 godina malo sile da se razlikuju,da ih vlastiti ne popljuju.. :D
vidis,zato vasim razmiricama nikad kraja,nitko ne moze napustiti svoje tipičnosti.. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Guest 15/1/2017, 17:23

max123 wrote:
Eroo wrote:
Ako Mađari nekad poklope Vojvodinu vjerujem da bi jedan prešap međ Mađare, a drugi nazad međ Hrvate.
A tebi, kobac, Srbi su bliži i od mene. :D
cuj medj madjare,pa ca mislis zakaj se svaki treci "madjar" preziva HORVAT.sto bi rekla noorkica,valjda ti HORVATI nisu HORVATI nego novo gvinezani.dosta su HORVATI punili nacije i etnikume strancima.toboze nas ima 4 i kusur milijuna .a ima nas,najmanje 15 milijuna,i opet nisam ubrojo Horvate turskog i grckog zakona..
I na tarabi piše PIČKA,pa je Mujo ipak slomio kurac...  jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Guest 15/1/2017, 18:01

Bunjevci nisu opetereceni usranom dnevnopolitickom scenom,gostoljubivi su,dobri gurmani,dobru papicu prave,vrlo pozitivni.Meni dovoljno da ih nazovem dobrim ljudima.Ocigledno da nekima politikantima smeta njihova distanciranost od usrane politike.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Guest 15/1/2017, 18:04

Bunjevci su i pametni sto ne zele biti nicija politička valuta za prejebavanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by flumen 15/1/2017, 20:52

zalutalo stado hrvatskih ovaca ko i muslimani.
zbunjola total. ali hrvatske putovnice vole svi, pa i trofazni bosanci iz rs...kladim se da i dodik ima hrvatsku putvnicu, jer su mu djedovi hrvati

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by jastreb 15/1/2017, 21:23

flumen wrote:zalutalo stado hrvatskih ovaca ko i muslimani.
Pa baš i nije neka usporedba. Muslimani iz Bos.i Caz.krajine jesu porijeklom Hrvati,a ovo drugo su uglavnom Srbi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Guest 15/1/2017, 21:24

Eroo wrote:I ja sam Bunjevac. Hercegovački, kao i oni u Vojvodini.  Ali ne Nikolićev, pobogu...Koji bezobrazluk.

ko im  brani,
svako ima prava da se izjasni kako oseca
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by jastreb 15/1/2017, 21:27

jastreb wrote:
flumen wrote:zalutalo stado hrvatskih ovaca ko i muslimani.
Pa baš i nije neka usporedba. Muslimani iz Bos.i Caz.krajine jesu porijeklom Hrvati,a ovo drugo su uglavnom Srbi.
Jedna od najvećih (veliko)hrvatskih zabluda je smatrati Bošnjake 100% -tnim Hrvatima,kad su sva istraživanja dokazala da se u 75% radi o etničkim Srbima.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by L'âme 15/1/2017, 22:21

pizzon wrote:
Eroo wrote:I ja sam Bunjevac. Hercegovački, kao i oni u Vojvodini.  Ali ne Nikolićev, pobogu...Koji bezobrazluk.

ko im  brani,
svako ima prava da se izjasni kako oseca
i posljedice.
:'(

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by michaellcmacha 15/1/2017, 22:39

jastreb wrote:
flumen wrote:zalutalo stado hrvatskih ovaca ko i muslimani.
Pa baš i nije neka usporedba. Muslimani iz Bos.i Caz.krajine jesu porijeklom Hrvati,a ovo drugo su uglavnom Srbi.
šta lupaš ti... jesam ti već jednom pojasnio od kud i kad su muslimani naselili taj prostor i pod kojim okolnostima.... cccc veze ti nemaš...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Guest 15/1/2017, 22:42

maggie13 wrote:
pizzon wrote:
Eroo wrote:I ja sam Bunjevac. Hercegovački, kao i oni u Vojvodini.  Ali ne Nikolićev, pobogu...Koji bezobrazluk.

ko im  brani,
svako ima prava da se izjasni kako oseca
i posljedice.
:'(

tako pises jer u sustini ne poznajes srbiju iznutra.
nemojte sve da cenite i procenjujete  prema sebi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Leviathan2 15/1/2017, 22:42

hm, ti bunjevci su neko pleme zalutalo na pogresno mjesto i u pogresno vrijeme, umjesto da se drze ispod radara oni su postali predmet potkusurivanja kvazi politicara i kojekakovih dusebriznika
vis kako moje pleme, nit ko zna da postojimo nit nas ko dira

_________________
Akademik Nikolić o Bunjevcima Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Akademik Nikolić o Bunjevcima Empty Re: Akademik Nikolić o Bunjevcima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum