ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO

Go down

 Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO  Empty Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO

Post by RayMabus Fri 6 Jan - 19:45

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da najnovija odluka Ministarstva odbrane BiH da ne dozvoli da bilo ko od pripadnika Oružanih snaga BiH učestvuje u programu obeležavanja Dana Republike potvrđuje činjenicu da ovo nisu Oružane snage BiH, već NATO.

- Ako ovde komanduje NATO, a da nismo članica NATO, onda to govori koliko se ignorišu pravni propisi - rekao je Dodik večeras novinarima u Banjaluci.
Dodao je da je uveren da će pripadnici Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka biti na Trgu Krajine i da im to niko ne može zabraniti.
On je podsetio da Ministarstvo odbrane BiH i nije vrhovni komandant Oružanih snaga BiH, pa samim tim ne može ništa ni zabraniti.
Dodik je podsetio i na to kako je prošao pokušaj kažnjavanja onih koji su glasali na referendumu.
- Pokvareno je, sa stanovišta morala, da nam u danu kada slavimo Badnje veče i sutra, kada slavimo Božić, na takav način dolaze zabrane. Pokušavaju da od svega naprave neku zajedničku državu. To samo govori o tome da od toga nema ništa . zaključio je predsednik Srpske.

http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/dodik-oruzane-snage-nisu-snage-bih-vec-nato/vylbcgf

Oce li netko konacno ovog krmka ušutkati ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

 Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO  Empty Re: Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO

Post by RayMabus Fri 6 Jan - 19:59

On se nakesao para , ima privatni avion kojim može brzo pobjeci , vjerovatno dobio paru od Putina da izazove sukob ....normalno ja bi sad kad to pocme valjda trebao ginuti i biti uvucen u međunacionalni rat na Balkanu a on i njegova djeca ce uživat u vili na Karibima.

Jel nekome jasno ili ne al rata nema 21 godinu , nije savršeno al bar nema rata .......

Ovog lika netko treba ušutkati pa makar i metkom pravo u glavu iz daljine.

 Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO  Sniper-006
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

 Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO  Empty Re: Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO

Post by epikur37 Fri 6 Jan - 20:02

Jebe dodo i ne vadi
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

 Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO  Empty Re: Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO

Post by RayMabus Fri 6 Jan - 20:04

Hebe na mojoj i tvojoj grbači i žrtvama.

---

O, nisu krivci primitivci što su pokupili mast.
Korov nikne gdi god stigne. Ma, svaka njima čast.
Krivi smo mi. Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili?
Nemoj stari moj, krivi smo mi što smo ih pustili.

Ma, šta su znali generali i brkati majori?
Jedino da viču: "Pali!", ali - nisu najgori.
Krivi smo mi! Ni svi ti silni infantilni što su puške sanjali.
Ne, ne derane. Krivi smo mi što smo se sklanjali.

Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas.
Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas.
Putuj planeto, super smo se družili.
Nama je lepo, taman kako smo zaslužili.

Nisu krivci depresivci, lude i psihopate,
što su rušili pa sada nama nude lopate. Krivi smo mi.
Nisu krivi sedativi što ih nisu sputali.
Sorry matori, krivi smo mi koji smo ćutali.

Putuj Evropo i poš lji nam malo peciva.
Nama je dobro - sreća jedna neizreciva.
Putuj planeto, ovde se vrag priziva.
Nama je lepo. Slika jedna neopisiva.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

 Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO  Empty Re: Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO

Post by RayMabus Fri 6 Jan - 20:32

Stotine američkih tenkova, vojnih kamiona dopremljeno za misije NATO-a u Evropi

Američki tenkovi, haubice i druga vojna oprema dopremljeni su u Njemačku u sklopu misije kodnog naziva "Atlantska odlučnost" koja se provodi s ciljem kako bi se umanjila zabrinutost zbog potencijalnih napada iz Rusije.


Ova pošiljka vojne opreme će biti premještena u istočnu Evropu u narednih nekoliko nedjelja.

Istovar sa brodova počeo je danas u luci Bremerhaven na sjeveru zemlje, i označio početak raspoređivanja treće američke borbene brigade na tlu Europe, javlja Deutsche Welle.

Stotine kamiona i tenkova će se iz Njemačke transportovati dalje željeznicom i cestama do istočne Evrope.

Tokom naredne dvije sedmice, oko 4.000 vojnika će biti pridruženo pripadajućoj vojnoj opremi u Poljskoj prije nego se rasporede u još sedam zemalja, članica NATO saveza - od Estonije do Bugarske. Sjedište jedinica će biti stacionirano u Njemačkoj i bit će zaduženo za logistiku.

Ovo raspoređivanje snaga i opreme dio je operacije kodnog naziva "Atlantska odlučnost", i plana koji je američka administracija obznanila u oktobru prošle godine kao odgovor na zabrinutost zemalja Baltika, Latvije, Litvanije, ali i Poljske i još nekih drugih zemalja nakon ruske aneksije Krima 2014. godine.

"Najbolji način da se održi mir je da budemo spremni", rekao je general major Timothy McGuire novinarima u odgovoru na pitanje da li ovaj potez ima za cilj poslati poruku Rusiji.

"Ovo je način da pokažemo snagu i koheziju unutar saveza, kao i odlučnost SAD-a da se očuva mir u Evropi", dodao je on.

Misija NATO-a predviđa kontinuirano prisustvo američke oklopne borbene brigade u Evropi, sa jedinicama koje će se smjenjivati svakih devet mjeseci. Osim toga, članice NATO-a Njemačka, Kanada i Velika Britanija također će poslati svoje bataljone u bivše sovjetske republike Estoniju, Litvaniju i Latviju.

Rusija je, u međuvremenu, kritizirala ove poteze označivši ih kao "agresivno nagomilavanje vojne opreme u regiji od zapadnih zemalja".

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/stotine-americkih-tenkova-vojnih-kamiona-dopremljeno-za-misije-nato-a-u-evropi/170106108
RayMabus
RayMabus

Posts : 175509
2014-04-11


Back to top Go down

 Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO  Empty Re: Dodik: Oružane snage nisu snage BiH, već NATO

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum