ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by vuksadinare 2/1/2017, 14:56

http://www.avaz.ba/clanak/270251/podaci-entitetskog-zavoda-za-statistiku-gdje-u-rs-u-zivi-najvise-bosnjaka-i-hrvata
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99140
2015-09-08


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by vuksadinare 2/1/2017, 14:58

po prici i jastrebovoj mitomaniji ja sam mislio da bosnjaka se u srpsku vratilo bar cca 150 000 minimumu a ono 70-tak ticuca..kad gledam koliko ih ej prije rata bilo ni za zub....a koliko sad hrvata i bosnjaka ima u bh-a...otprilike tu su negdje po postotku sto se tice povratka
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99140
2015-09-08


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by vuksadinare 2/1/2017, 14:59

kupres u RS? :O
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99140
2015-09-08


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by RayMabus 2/1/2017, 15:21

Prijedor im je bolna tocka jer zbog tolike koncentracije muja tamo nemogu ostvarit svoje vekovne težnje o velikoj smrdiji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by jastreb 2/1/2017, 15:30

RayMabus wrote:Prijedor im je bolna tocka jer zbog tolike koncentracije muja tamo nemogu ostvarit svoje vekovne težnje o velikoj smrdiji.
U Prijedor ih se dosta vratilo. I u Srebrenicu.

Povratak Hrvata je jako loš. Koliko se sjećam najviše su se vratili u Jajce,no veliki broj ih je i napustio taj grad i sada vlast u rukama imaju Muslimani.

Što god su Hrvati u Bosni (osim Kupresa) osvojili oružjem izgubili su politički(Glamoč,Grahovo,Jajce,Drvar,Šipovo...)
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by RayMabus 2/1/2017, 15:33

U Srebrenicu kako tako , dosta ih je ostalo vani i zaprašilo u Švedsku trbuhom za kruhom ...Prijedor pak ima neku ekonomsku bazu kakvu takvu ....blizina ZG , povezanost prugom , nije planina nego dolina široka i tako.

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? PDPanorama
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by vuksadinare 2/1/2017, 15:35

...sve je to slabo do prijeratnog broja....povratak jednih i drugih stagnira..ponajvise zbog posla a i u posljednje vrijeme je povecana napetost,napadi..najveci dio onih vratio se tamo do 2010..poslije vrlo malo...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99140
2015-09-08


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by RayMabus 2/1/2017, 15:38

vuksadinare wrote:...sve je to slabo do prijeratnog broja....povratak jednih i drugih stagnira..ponajvise zbog posla a i u posljednje vrijeme je povecana napetost,napadi..najveci dio onih vratio se tamo do 2010..poslije vrlo malo...
A ono ...nema tu ni neke industrijske baze a ni prometne bitnosti ...selo moje malo.

PLoce - MOstar - Sarajevo - Zenica - Doboj - Šamac ------to ti je kicma BiH a ovo okolo je totalni kuraz na biciklu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by vuksadinare 2/1/2017, 15:41

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:...sve je to slabo do prijeratnog broja....povratak jednih i drugih stagnira..ponajvise zbog posla a i u posljednje vrijeme je povecana napetost,napadi..najveci dio onih vratio se tamo do 2010..poslije vrlo malo...
A ono ...nema tu ni neke industrijske baze a ni prometne bitnosti ...selo moje malo.
..ma sve je to quratz palac....vecinom su se vratili umirovljenici i oni koji hoce od poljoprivrede zivjet ako imaju viska zemlje..nema tamo posla...znam..dosta cesto sam u bosni...u drzavne sluzbe te normalno srbi nece zaposliti vec svoje...jedino sto mozes dobiti posao kod nekog njihovog privatnika ali isto jako slabo..radije svoje zaposljavaju...a mladi ljudi onda normalno ne zele se vratiti..radije odu vani...jebes starkelje nije to maticnjak za razmnozavanje...ako je mahom starija populacija...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99140
2015-09-08


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by Leviathan2 2/1/2017, 16:18

RayMabus wrote:U Srebrenicu kako tako , dosta ih je ostalo vani i zaprašilo u Švedsku trbuhom za kruhom ...Prijedor pak ima neku ekonomsku bazu kakvu takvu ....blizina ZG , povezanost prugom , nije planina nego dolina široka i tako.

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? PDPanorama
u prijedor po info kojem imam bi se vratilo truput vise ljudi da se ima posla, sto se tice politickih napetosti medju katolicima, pravoslavcima i muslimanima ona je nula,  znaci to je od ljudi koji su odozdo i koji redovno idu dole, imam dvojicu koji rade u istoj firmi u kojoj i ja, jedan iz kozarca musliman i jedan iz nekog sela oko ljubije katolik, ljudi grade kuce al se niko ne vraca za stalno jer posla nema, oni koji mogu bjeze prema austriji i njemackoj, i katolici i pravoslavci i muslimani,

_________________
Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by Antijunak 2/1/2017, 16:22

vuksadinare wrote:kupres u RS? :O

Manji dio, jako manji dio prijeratne općine Kupres se nalazi u RS-u, (Kupres RS).
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by Antijunak 2/1/2017, 16:23

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:...sve je to slabo do prijeratnog broja....povratak jednih i drugih stagnira..ponajvise zbog posla a i u posljednje vrijeme je povecana napetost,napadi..najveci dio onih vratio se tamo do 2010..poslije vrlo malo...
A ono ...nema tu ni neke industrijske baze a ni prometne bitnosti ...selo moje malo.
..ma sve je to quratz palac....vecinom su se vratili umirovljenici i oni koji hoce od poljoprivrede zivjet ako imaju viska zemlje..nema tamo posla...znam..dosta cesto sam u bosni...u drzavne sluzbe te normalno srbi nece zaposliti vec svoje...jedino sto mozes dobiti posao kod nekog njihovog privatnika ali isto jako slabo..radije svoje zaposljavaju...a mladi ljudi onda normalno ne zele se vratiti..radije odu vani...jebes starkelje nije to maticnjak za razmnozavanje...ako je mahom starija populacija...

Najvećim dijelom je starija populacija, kao i kod Srba povratnika u Hrvatsku.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by Antijunak 2/1/2017, 16:25

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Prijedor im je bolna tocka jer zbog tolike koncentracije muja tamo nemogu ostvarit svoje vekovne težnje o velikoj smrdiji.
U Prijedor ih se dosta vratilo. I u Srebrenicu.

Povratak Hrvata je jako loš. Koliko se sjećam najviše su se vratili u Jajce,no veliki broj ih je i napustio taj grad i sada vlast u rukama imaju Muslimani.

Što god su Hrvati u Bosni (osim Kupresa) osvojili oružjem izgubili su politički(Glamoč,Grahovo,Jajce,Drvar,Šipovo...)
Samo je Šipovo izgubljeno, Glamoč, Drvar i Grahovo su u hrvatskim rukama, a u Jajcu je situacija neizvjesna i izjednačena.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by RayMabus 2/1/2017, 16:26

Leviathan2 wrote:


u prijedor po info kojem imam bi se vratilo truput vise ljudi da se ima posla, sto se tice politickih napetosti medju katolicima, pravoslavcima i muslimanima ona je nula,  znaci to je od ljudi koji su odozdo i koji redovno idu dole, imam dvojicu koji rade u istoj firmi u kojoj i ja, jedan iz kozarca musliman i jedan iz nekog sela oko ljubije katolik, ljudi grade kuce al se niko ne vraca za stalno jer posla nema, oni koji mogu bjeze prema austriji i njemackoj, i katolici i pravoslavci i muslimani,
A ono usnula dolina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by jastreb 2/1/2017, 16:30

U Bosnu dolazi nov narod. Tradicija se nastavlja. Turci su u Bosnu naseljavali Vlahe,Srbe i Židove Sefarde. U manjem broju prave Turke i Anadolce. Austrija Hrvate iz Hrvatske,Čehe,Mađare,Nijemce,Židove Aškenaze,Slovence. Jugoslavija uglavnom jugoslavenske narode i narodnosti. U Sarajevo su iza rata masovno dolazili Crnogorci.

Federacija BIH ima neskrivenu namjeru ondje dovesti ogroman broj Arapa,nakon što je Sarajevo napučeno Sandžaklijama. U posljednjem ratu u BIH dolazio je veći broj Arapa i muslimana iz drugih islamskih zemalja,od kojih je manji dio i ostao u Bosni.

Također pored tradicionalnog bosanskog mehkog islama, pravoslavlja,katolicizma,sada se ovdje pojavljuje konzervativni oblik islama selafizam.

Svaki selafi obavezno je i radikal.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by jastreb 2/1/2017, 16:33

Antijunak wrote:
jastreb wrote:
RayMabus wrote:Prijedor im je bolna tocka jer zbog tolike koncentracije muja tamo nemogu ostvarit svoje vekovne težnje o velikoj smrdiji.
U Prijedor ih se dosta vratilo. I u Srebrenicu.

Povratak Hrvata je jako loš. Koliko se sjećam najviše su se vratili u Jajce,no veliki broj ih je i napustio taj grad i sada vlast u rukama imaju Muslimani.

Što god su Hrvati u Bosni (osim Kupresa) osvojili oružjem izgubili su politički(Glamoč,Grahovo,Jajce,Drvar,Šipovo...)
Samo je Šipovo izgubljeno, Glamoč, Drvar i Grahovo su u hrvatskim rukama, a u Jajcu je situacija neizvjesna i izjednačena.
Drvar drže Srbi iako se općina nalazi u FBIH.Isto je i sa Glamočem.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by Antijunak 2/1/2017, 16:36

jastreb wrote:
Antijunak wrote:
jastreb wrote:
RayMabus wrote:Prijedor im je bolna tocka jer zbog tolike koncentracije muja tamo nemogu ostvarit svoje vekovne težnje o velikoj smrdiji.
U Prijedor ih se dosta vratilo. I u Srebrenicu.

Povratak Hrvata je jako loš. Koliko se sjećam najviše su se vratili u Jajce,no veliki broj ih je i napustio taj grad i sada vlast u rukama imaju Muslimani.

Što god su Hrvati u Bosni (osim Kupresa) osvojili oružjem izgubili su politički(Glamoč,Grahovo,Jajce,Drvar,Šipovo...)
Samo je Šipovo izgubljeno, Glamoč, Drvar i Grahovo su u hrvatskim rukama, a u Jajcu je situacija neizvjesna i izjednačena.
Drvar drže Srbi iako se općina nalazi u FBIH.Isto je i sa Glamočem.

Je što ga drže Srbi koji su jednom nogom u grobu, dok tamošnje gospodarstvo drže Hrvati, a ta mjesta se nalaze u Herceg-bosanskoj većinskoj hrvatskoj županiji.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by RayMabus 2/1/2017, 16:49

Cijela ta zapadna BiH je odhebana ...povratak otpisanih.

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Karta_biskupija_u_Bosni_i_Hercegovini
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by RayMabus 2/1/2017, 16:54

Nemogu se oni razvit dok se prometno i ekonomski nepovežu sa Hr a samim time i zapadom ....dobili odheb.

Nema ekonomskog razvitka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by RayMabus 2/1/2017, 17:09





Sve je pusto
Mile Delija | 1540 puta pročitano
Dosadila tudjina Jovane nece suza nikako da stane I ja Mile trazim spas u vinu od kad vidjo nasu djedovinu I ja Mile trazim spas u vinu od kad vidjo nasu djedovinu Ref. Bukovica ostala bez stada u Benkovcu nema vinograda manastiri bez vode odavno sve je pusto sto je pravoslavno manastiri bez vode odavno sve je pusto sto je pravoslavno U tudjini daleko od svoga nemam jovo nikog rodjenoga I meni je tako moj Milane cijelo selo pod kisobran stane I meni je tako moj Milane cijelo selo pod kisobran stane Ref. Tuga odje tuga u Krajini a sto cemo moj brate jedini nema Mile nema odgovora zivi samo zato sto se mora nema Mile nema odgovora zivi samo zato sto se mora Ref.
- See more at: http://pinkradio.com/naslov/sve-je-pusto#sthash.bDRaHJcA.dpuf
Sve je pusto što je pravoslavno
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata? Empty Re: Gdje u RS najviše živi Bošnjaka i Hrvata?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum