ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poliamorija - kraj vjernosti

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by prckov 15/12/2016, 12:05

Triny wrote:
marcellus wrote:
Triny wrote:Ta dvostruka mjerila, ne samo u Hrvatskoj koja se voli pretvarati da je tradicionalna katolička zemlja, upravo su ono što brine kolumnista Dana Savagea i sociologinju Judith Stacey. Njih dvoje uzbunili su “pravovjerne” u Americi, tvrdeći da monogamija nije niti prirodna, niti lagana, i da je možda vrijeme za drugačiji pristup. Možda je vrijeme za iskrenost.

prevrtanje starih sranja iz sedamdesetih kad se isto tvrdilo da brak treba ukinuti jer monogamija ljudima nije prirodna.

je i nije, kako se uzme.

Ne treba ga ukinuti, kome paše neka bude u braku, kome ne, ne treba ga gledati krivo.
ko nece brak nek ne pravi djecu, ne trebaju djeca mijenjat tate ko godisnja doba. Znam jednu udala se u zadnji cas, sklepala 2 djece I onda naiso drugi muzevniji. Najbolji na svijetu, djeca dobila novog tatu..ali vid cuda, taj imo kolegu...novi tata odjednom iskoci u kadar

prckov

Posts : 34199
2014-04-19


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by Winter is coming 15/12/2016, 12:09

jel djeca lice na prckova ili na tatu?  cat

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by RayMabus 15/12/2016, 12:11

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Komplicirani su ti odnosi. Meni se posebno zgadilo to šta ogromna vecina tih ženki danas želi da im partner bude i psihoterapeut. Pa nisam debil da u takvu vezu ulazim i budem pod pritiskom da joj moram biti i psihoterapeut.
Ovo ti je i najveci problem na zapadu među vezama .....ono nema gladnih , standard se povecao i sad ide duhovni razvoj ....svaki organizam ima rekativni um i želi ga se riješiti i onda traži psihoterapeuta i šta je civilizacija tehnološki i po standardu življenja manje opterecena osnovnim preživljavanjem to više dolazi do izražaja ova šema.

Sve je to super al nepada mi napamet da 24 sata dnevno do kraja života budem u vezi u kojoj je ona pacijent a ja njen psihoterapeut.
Tako da jedino šta vam imam reči je : sat kod psihoterapeuta vam je ono sto kuna u prosjeku , lijepo odeš tamo , izliječi se pa mi se javi.

Tj u prevodu : GONI U PIZDU MATERINU.
Zato mi i je pristup Oš neš Bangladeš.

Oš mi popušit kuraz ?

A ovo a ono bla bla bla


AJ ODHEBI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177307
2014-04-11


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by dijagram 15/12/2016, 12:12

Slicno je bilo i prije tisucu godina.
Nema tu nekih velikih promjena osim izlaska u javnost.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18720
2015-08-09


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by RayMabus 15/12/2016, 12:15

dijagram wrote:Slicno je bilo i prije tisucu godina.
Nema tu nekih velikih promjena osim izlaska u javnost.
Nije. Prije 1000 godina gledale su kako preživit , život je bio grub , osnove preživljavanja su bile teške .....danas nisu i onda je sad faza duhovni razvoj i ono te svoje traume i traumice u biti traži u partneru psihoterapeuta.

Ahaaa kako da neceš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177307
2014-04-11


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by RayMabus 15/12/2016, 12:16

RayMabus wrote:
dijagram wrote:Slicno je bilo i prije tisucu godina.
Nema tu nekih velikih promjena osim izlaska u javnost.
Nije. Prije 1000 godina gledale su kako preživit , život je bio grub , osnove preživljavanja su bile teške .....danas nisu i onda je sad faza duhovni razvoj i ono te svoje traume i traumice u biti traži u partneru psihoterapeuta.

Ahaaa kako da neceš.
I ako si toliko debilan da u takvu vezu uđeš onda ceš cijeli život ( osim ako se nerastaviš ) ti bit psihoterapeut a ona pacijent.

PA TOLIKI KRETEN IPAK NISAM.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177307
2014-04-11


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by prckov 15/12/2016, 12:16

Winter is coming wrote:jel djeca lice na prckova ili na tatu?  cat
haha a nemam ja sa time nista, to mi je of zenine sestre kcerka

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34199
2014-04-19


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by BB-8 15/12/2016, 12:17

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
dijagram wrote:Slicno je bilo i prije tisucu godina.
Nema tu nekih velikih promjena osim izlaska u javnost.
Nije. Prije 1000 godina gledale su kako preživit , život je bio grub , osnove preživljavanja su bile teške .....danas nisu i onda je sad faza duhovni razvoj i ono te svoje traume i traumice u biti traži u partneru psihoterapeuta.

Ahaaa kako da neceš.
I ako si toliko debilan da u takvu vezu uđeš onda ceš cijeli život ( osim ako se nerastaviš ) ti bit psihoterapeut a ona pacijent.

PA TOLIKI KRETEN IPAK NISAM.

ti si njoj i ona tebi psihoterapeut...cijeli život...samo ti to ne kužiš jer si previše egocentričan...

_________________
Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Attach13 Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by RayMabus 15/12/2016, 12:19

Dread_Pirate_Roberts wrote:
RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
dijagram wrote:Slicno je bilo i prije tisucu godina.
Nema tu nekih velikih promjena osim izlaska u javnost.
Nije. Prije 1000 godina gledale su kako preživit , život je bio grub , osnove preživljavanja su bile teške .....danas nisu i onda je sad faza duhovni razvoj i ono te svoje traume i traumice u biti traži u partneru psihoterapeuta.

Ahaaa kako da neceš.
I ako si toliko debilan da u takvu vezu uđeš onda ceš cijeli život ( osim ako se nerastaviš ) ti bit psihoterapeut a ona pacijent.

PA TOLIKI KRETEN IPAK NISAM.

ti si njoj i ona tebi psihoterapeut...cijeli život...samo ti to ne kužiš jer si previše egocentričan...
Ha ha ha ona meni psihoterapeut. Dont be redicules.

Imam ja tko ce meni bit psihoterapeut.

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Scn6a_auditing_en_US


Nikad od pičke ne tražim da mi bude psihoterapeut jer od osobe koja nije kvalificirana za to .....pa to je čisti debilizam ....isto ko da od crnca iz Afrike koji nezna pisat tražim da mi projektira aviom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177307
2014-04-11


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by BB-8 15/12/2016, 12:20

kao što rekoh...previše si egocentričan... :)

_________________
Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Attach13 Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by RayMabus 15/12/2016, 12:21

Dread_Pirate_Roberts wrote:kao što rekoh...previše si egocentričan... :)
Ne nego sam 100% realan i objektivan.

Od pičke NIKAD ne tražim da mi bude psihoterapeut.

Ne treba mi to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177307
2014-04-11


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by Trinity 15/12/2016, 12:22

RayMabus wrote:
dijagram wrote:Slicno je bilo i prije tisucu godina.
Nema tu nekih velikih promjena osim izlaska u javnost.
Nije. Prije 1000 godina gledale su kako preživit , život je bio grub , osnove preživljavanja su bile teške .....danas nisu i onda je sad faza duhovni razvoj i ono te svoje traume i traumice u biti traži u partneru psihoterapeuta.

Ahaaa kako da neceš.
Ima i u tome nešto.

 Zapadna civilizacija je zatrovana mitom o ljubavi koja donosi sreću i užitak, pa onda tako i biramo. Do krize monogamije i, općenito, emotivnih veza, došlo je jer partner ima promijenjenu funkciju. On sad više nije netko tko mi pomaže da preživim i podignem djecu, to je sada osoba koja mi treba stvoriti ugodu, koja mi treba pomoći da ostvarim što više svojih potencijala i onda veze između ljudi postaju nestabilne. 


I onda očekujemo od drugoga nešto što on jednostavno nije kadar ispuniti.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by BB-8 15/12/2016, 12:23

niti si realan niti si objektivan... :)

nije poanta u psihoterapiji kao takvoj nego u dijeljenju i dobrog i lošeg, ali kao što rekoh ne možeš ti to shvatiti...

_________________
Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Attach13 Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by Trinity 15/12/2016, 12:25

RayMabus wrote:
Dread_Pirate_Roberts wrote:kao što rekoh...previše si egocentričan... :)
Ne nego sam 100% realan i objektivan.

Od pičke NIKAD ne tražim da mi bude psihoterapeut.

Ne treba mi to.
Ti u stvari zadovoljavaš jako malo ženskih potreba.
Zato bi tvoja žena trebala imati još nekoliko sa strane, od psihoterapeuta na dalje. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by RayMabus 15/12/2016, 12:26

Dread_Pirate_Roberts wrote:niti si realan niti si objektivan... :)

nije poanta u psihoterapiji kao takvoj nego u dijeljenju i dobrog i lošeg, ali kao što rekoh ne možeš ti to shvatiti...
Otkrit cu ti tajnu : ja i jesam psihoterapeut.

Zato ti ovo i govorim.

Rekativni um.

Cilj je engram. On je također cilj pacijentova analitičkog uma i njegovih dinamika, tijekom njegovih nastojanja da proživi život, ali i auditorova analitičkog uma i auditorovih dinamika. Tako određen i na udaru topničke paljbe, on predaje svoj engramski sadržaj.
Svakom auditoru trebalo bi biti jasno da će onoliko koliko se on opusti u svojoj ulozi i zaboravi cilj, nakupiti nevolja koje će uludo utrošiti njegovo vrijeme. U trenutku u kojemu učini pogrešku misleći da osoba, analitički um ili pacijentove dinamike pružaju otpor, pokušavaju zaustaviti terapiju ili odustaju, auditor je napravio temeljnu i osnovnu pogrešku u primjeni dijanetike. Za gotovo sve što krene krivo može se utvrditi da potječe od te pogreške jer se analitički um i dinamike pacijenta nikada, nikada, nikada ne odupiru auditoru.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177307
2014-04-11


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by Trinity 15/12/2016, 12:27

maggie13 wrote:
Triny wrote:
maggie13 wrote:
Triny wrote:
maggie13 wrote:
ako se ovako nešto ustanovljava, to se sugerira..zato što nitko ne može kontrolirati um..
tako ni razmišljanje ne može biti prevara jer čovjek je stvoren za razmišlja, mašta, donosi mišljenja i zaključke, evaluira ih, preispituje se, mijenja..
Sve može samo ne seks. :)
Iskrenost je precijenjena jer često ulazi na područje osobnosti..na štetu individualnosti..
Svi smo prvenstveno individue za sebe, a onda članovi nekog partnerstva, bilo kakvog..
Seks je priča za sebe :)
Mislila sam na iskrenost prema sebi najprije.
Možemo na van glumiti vjernost,biti u nekakvim vezama a maštamo o drugima, želimo druge, chatamo noćima s drugima... :) 
Seks je dio odnosa.
Iskrenost prema sebi je najvažnija..i poznavanje samog sebe..bez toga nema ni iskrenosti..
Također, puno toga je i stvar mjere te racionalnosti.
Htjela sam reci da je puno kompleksniji i možda važniji ovaj dio prije seksa..seks (mislim na varanje)je posljedica...
A, odnos je u svakom slučaju..i veza..ma koliko i kako to neki negirali. :)
Seks ne mora uvijek biti posljedica nekog odnosa.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by RayMabus 15/12/2016, 12:27

RayMabus wrote:
Dread_Pirate_Roberts wrote:niti si realan niti si objektivan... :)

nije poanta u psihoterapiji kao takvoj nego u dijeljenju i dobrog i lošeg, ali kao što rekoh ne možeš ti to shvatiti...
Otkrit cu ti tajnu : ja i jesam psihoterapeut.

Zato ti ovo i govorim.

Rekativni um.

Cilj je engram. On je također cilj pacijentova analitičkog uma i njegovih dinamika, tijekom njegovih nastojanja da proživi život, ali i auditorova analitičkog uma i auditorovih dinamika. Tako određen i na udaru topničke paljbe, on predaje svoj engramski sadržaj.
Svakom auditoru trebalo bi biti jasno da će onoliko koliko se on opusti u svojoj ulozi i zaboravi cilj, nakupiti nevolja koje će uludo utrošiti njegovo vrijeme. U trenutku u kojemu učini pogrešku misleći da osoba, analitički um ili pacijentove dinamike pružaju otpor, pokušavaju zaustaviti terapiju ili odustaju, auditor je napravio temeljnu i osnovnu pogrešku u primjeni dijanetike. Za gotovo sve što krene krivo može se utvrditi da potječe od te pogreške jer se analitički um i dinamike pacijenta nikada, nikada, nikada ne odupiru auditoru.
JER SE GLUPA PIČKA NIKAD NE OPIRE MUŠKARCU KOJI JE LJUBAZAN I SLUŠA JE ŠTA IMA ZA ISKOMUNICIRAT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177307
2014-04-11


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by BB-8 15/12/2016, 12:27

dajme najme...

_________________
Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Attach13 Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by RayMabus 15/12/2016, 12:28

Triny wrote:
RayMabus wrote:
Dread_Pirate_Roberts wrote:kao što rekoh...previše si egocentričan... :)
Ne nego sam 100% realan i objektivan.

Od pičke NIKAD ne tražim da mi bude psihoterapeut.

Ne treba mi to.
Ti u stvari zadovoljavaš jako malo ženskih potreba.
Zato bi tvoja žena trebala imati još nekoliko sa strane, od psihoterapeuta na dalje. :)
Ja mislim da se samo radi o : eliminaciji aberiranih TUKA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177307
2014-04-11


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by marcellus 15/12/2016, 12:29

Triny wrote:
marcellus wrote:
Triny wrote:Ta dvostruka mjerila, ne samo u Hrvatskoj koja se voli pretvarati da je tradicionalna katolička zemlja, upravo su ono što brine kolumnista Dana Savagea i sociologinju Judith Stacey. Njih dvoje uzbunili su “pravovjerne” u Americi, tvrdeći da monogamija nije niti prirodna, niti lagana, i da je možda vrijeme za drugačiji pristup. Možda je vrijeme za iskrenost.

prevrtanje starih sranja iz sedamdesetih kad se isto tvrdilo da brak treba ukinuti jer monogamija ljudima nije prirodna.

je i nije, kako se uzme.

Ne treba ga ukinuti, kome paše neka bude u braku, kome ne, ne treba ga gledati krivo.

a bože moj ovi su otkrili toplu vodu da ne želi svatko bit vjeran partneru i partnerici i da nije prirodno da te ne zanimaju druge žene i muškarci ako si oženjen

ono nek se prijave za nobelovu... vjernost je ponekad stvar svjesnog izbora, ponekad nužde, ali svakako nikad nije stvar toga da nekog ne zanima suprotni spol kad ima partnera

_________________
Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by L'âme 15/12/2016, 12:29

Triny wrote:
maggie13 wrote:
Triny wrote:
maggie13 wrote:
Triny wrote:
Sve može samo ne seks. :)
Iskrenost je precijenjena jer često ulazi na područje osobnosti..na štetu individualnosti..
Svi smo prvenstveno individue za sebe, a onda članovi nekog partnerstva, bilo kakvog..
Seks je priča za sebe :)
Mislila sam na iskrenost prema sebi najprije.
Možemo na van glumiti vjernost,biti u nekakvim vezama a maštamo o drugima, želimo druge, chatamo noćima s drugima... :) 
Seks je dio odnosa.
Iskrenost prema sebi je najvažnija..i poznavanje samog sebe..bez toga nema ni iskrenosti..
Također, puno toga je i stvar mjere te racionalnosti.
Htjela sam reci da je puno kompleksniji i možda važniji ovaj dio prije seksa..seks (mislim na varanje)je posljedica...
A, odnos je u svakom slučaju..i veza..ma koliko i kako to neki negirali. :)
Seks ne mora uvijek biti posljedica nekog odnosa.
Po meni, uvijek je.
Samo što postoje različite vrste i razine odnosa,

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Poliamorija - kraj  vjernosti - Page 2 Empty Re: Poliamorija - kraj vjernosti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum