ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas kuham...

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by veber Fri 6 Nov - 21:40

ma nema potrebe za opravdavanjem.samo sam napisao, recimo, digresiju.
nisi nikad napisala da je moja prehrana loša, strefit će te šlag i sl.

sve pet.
ako ti se svide šampinjoni u foliji dat ću ti još jedan recept za punjene. izbaciš špek i to ti je to :D

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Fri 6 Nov - 21:42

Javim kad isprobam. :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by veber Fri 6 Nov - 21:45

Vegvísir wrote:Nemam pojma što ću sutra kuhati; imam neki patlidžan u fridžu, pola tikve...
Možda sprtljam neku rižu ili heljdu s povrćem.
patliđan uzduž razreži.
izvadi sve do kore.
tikvicu naribaj. s mesom od patliđana pomiješaj.
zakuhaj rižu da je mekana.
malo luka poprži.
ubaci tikvicu i patliđan na to. lagano izdinstaj.
nafilaj polovice patliđana sa smjesom.
u ror da se lagano zapeče.
pred kraj malo parmezana i zapečeš, ali kratko.

začini po volji.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Fri 6 Nov - 21:53

Dobra ideja!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by medication Sat 7 Nov - 8:33

Vegvísir wrote:
veber wrote:i btw ne djeluješ mi kao netko tko nameće prehranu drugoj osobi.

Takvo što mi ne pada na pamet. Ne virim nikome u tanjur, ono što jede je osobna stvar svakog pojedinca. :)


Isto ko moj muž. Nikad nikome nije komentirao hranu osim sa "dobar tek".

Nažalost ljudi su njemu u previše navrata komentirali njegovu i znali bit baš glupi pritom. Čovjek jednostavno ne voli meso, gadi mu se teksturom i mirisom, ko što ja ne volim sir i to sam uzela zdravo za gotovo kad smo se upoznali.
Najjasnije mi je postalo jednom kad smo prolazili kraj nekog roštilja i ja komentiram kako dobro miriše meso s gradela, da je sad komad pojest, okrenem se prema njemu, on zelen koliko mu to smrdi.

Uredno mi donese komad pancete koji mi njegova stara pošalje, uredno u restoranu naručim meso ili ga doma jedem  kad mi se jede.
S obzirom da ništa ne pila, ne pametuje i ne nameće, potrudila sam se naučit hrpu finih vegeterijanskih recepata i sad zapravo jede bolje nego kad je kod svojih živio.

A ne fali ni meni ništa. U biti ja to i ne dijelim na mesnu i vegeterijansku hranu, Ja to jednostavno zovem hrana.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 9:41

I meni meso smrdi. Pretezito po nogicama i trulezi.
Samo puretina i piletina mi ne smrdi.
Od svinjetine se gusim, a junetina ako se ne baci na cesnjak, luk, mrkvu takoder smrdi.
Ne jedem ga bas cesto. Mislim da bih ga radi izbacila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 9:43

Ribu obozavam. Naprosto obozavam! Bez ribe i povrca tesko! Bez ostaloga ok.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 10:15

medication wrote:
Vegvísir wrote:
veber wrote:i btw ne djeluješ mi kao netko tko nameće prehranu drugoj osobi.

Takvo što mi ne pada na pamet. Ne virim nikome u tanjur, ono što jede je osobna stvar svakog pojedinca. :)


Isto ko moj muž. Nikad nikome nije komentirao hranu osim sa "dobar tek".

Nažalost ljudi su njemu u previše navrata komentirali njegovu i znali bit baš glupi pritom. Čovjek jednostavno ne voli meso, gadi mu se teksturom i mirisom, ko što ja ne volim sir i to sam uzela zdravo za gotovo kad smo se upoznali.
Najjasnije mi je postalo jednom kad smo prolazili kraj nekog roštilja i ja komentiram kako dobro miriše meso s gradela, da je sad komad pojest, okrenem se prema njemu, on zelen koliko mu to smrdi.

Uredno mi donese komad pancete koji mi njegova stara pošalje, uredno u restoranu naručim meso ili ga doma jedem  kad mi se jede.
S obzirom da ništa ne pila, ne pametuje i ne nameće, potrudila sam se naučit hrpu finih vegeterijanskih recepata i sad zapravo jede bolje nego kad je kod svojih živio.

A ne fali ni meni ništa. U biti ja to i ne dijelim na mesnu i vegeterijansku hranu, Ja to jednostavno zovem hrana.

:tu Kad imaš takav odnos u kojem se osobe međusobno poštuju, prihvaćaju da druga osoba jednostavno ima drugačiji prehrambeni izbor i da tu nema mjesta maltretiranju i nametanju vlastitog, onda takvo što uopće nije big deal.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 10:58

medication wrote:
Vegvísir wrote:
veber wrote:i btw ne djeluješ mi kao netko tko nameće prehranu drugoj osobi.

Takvo što mi ne pada na pamet. Ne virim nikome u tanjur, ono što jede je osobna stvar svakog pojedinca. :)


Isto ko moj muž. Nikad nikome nije komentirao hranu osim sa "dobar tek".

Nažalost ljudi su njemu u previše navrata komentirali njegovu i znali bit baš glupi pritom. Čovjek jednostavno ne voli meso, gadi mu se teksturom i mirisom, ko što ja ne volim sir i to sam uzela zdravo za gotovo kad smo se upoznali.
Najjasnije mi je postalo jednom kad smo prolazili kraj nekog roštilja i ja komentiram kako dobro miriše meso s gradela, da je sad komad pojest, okrenem se prema njemu, on zelen koliko mu to smrdi.

Uredno mi donese komad pancete koji mi njegova stara pošalje, uredno u restoranu naručim meso ili ga doma jedem  kad mi se jede.
S obzirom da ništa ne pila, ne pametuje i ne nameće, potrudila sam se naučit hrpu finih vegeterijanskih recepata i sad zapravo jede bolje nego kad je kod svojih živio.

A ne fali ni meni ništa. U biti ja to i ne dijelim na mesnu i vegeterijansku hranu, Ja to jednostavno zovem hrana.


Ajme kako dobar i tolerantan stav imate. Svaka čast.

Prošle godine bili mi na ručku kod staraca, sin taman odabrao vegetarijanstvo. Zamolim ja njega nježno prije ručka-molim te samo da se ne povede spika o nejedenju mesa jer ćemo slušati o tome 2 sata min :^0 Da stvar bude gora, bili i gosti na ručku. I naravno, moj stari pita unuka da što ne jede meso, i tad krene lavina... :^0 A moj revolucionar James Dean vatreno se skočio fajtati. Na kraju rasprave, kaže moj stari-to mi je kazna kad sam zadnji put zaklao janje i pogledalo me u oči tužno.  :_|  Sad jede puno manje mesa, kaže da mu ne paše. Nije ga niko odgovarao, ni nagovarao, nakon bolesti se promijenio. Mama se nakon operacije probudila kao vegetarijanac  :D 
Ja ne jedem 8 godina, ne fali mi.

Danas kuham... - Page 48 E03e7a30d35aec749af08ea569ce5a2a_view_article
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 10:58

Lady_D wrote:Ribu obozavam. Naprosto obozavam! Bez ribe i povrca tesko! Bez ostaloga ok.

Gdje ide kanalizacija, tj. ono što ribe jedu  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 11:00

dzepna_venera wrote:
medication wrote:
Vegvísir wrote:
veber wrote:i btw ne djeluješ mi kao netko tko nameće prehranu drugoj osobi.

Takvo što mi ne pada na pamet. Ne virim nikome u tanjur, ono što jede je osobna stvar svakog pojedinca. :)


Isto ko moj muž. Nikad nikome nije komentirao hranu osim sa "dobar tek".

Nažalost ljudi su njemu u previše navrata komentirali njegovu i znali bit baš glupi pritom. Čovjek jednostavno ne voli meso, gadi mu se teksturom i mirisom, ko što ja ne volim sir i to sam uzela zdravo za gotovo kad smo se upoznali.
Najjasnije mi je postalo jednom kad smo prolazili kraj nekog roštilja i ja komentiram kako dobro miriše meso s gradela, da je sad komad pojest, okrenem se prema njemu, on zelen koliko mu to smrdi.

Uredno mi donese komad pancete koji mi njegova stara pošalje, uredno u restoranu naručim meso ili ga doma jedem  kad mi se jede.
S obzirom da ništa ne pila, ne pametuje i ne nameće, potrudila sam se naučit hrpu finih vegeterijanskih recepata i sad zapravo jede bolje nego kad je kod svojih živio.

A ne fali ni meni ništa. U biti ja to i ne dijelim na mesnu i vegeterijansku hranu, Ja to jednostavno zovem hrana.


Ajme kako dobar i tolerantan stav imate. Svaka čast.

Danas kuham... - Page 48 Captain_sweden_4p3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 11:18

dzepna_venera wrote:


Ajme kako dobar i tolerantan stav imate. Svaka čast.

Prošle godine bili mi na ručku kod staraca, sin taman odabrao vegetarijanstvo. Zamolim ja njega nježno prije ručka-molim te samo da se ne povede spika o nejedenju mesa jer ćemo slušati o tome 2 sata min :^0 Da stvar bude gora, bili i gosti na ručku. I naravno, moj stari pita unuka da što ne jede meso, i tad krene lavina... :^0 A moj revolucionar James Dean vatreno se skočio fajtati. Na kraju rasprave, kaže moj stari-to mi je kazna kad sam zadnji put zaklao janje i pogledalo me u oči tužno.  :_|  Sad jede puno manje mesa, kaže da mu ne paše. Nije ga niko odgovarao, ni nagovarao, nakon bolesti se promijenio. Mama se nakon operacije probudila kao vegetarijanac  :D 
Ja ne jedem 8 godina, ne fali mi.


Kod mojih je situacija takva da tata i sestra jedu mesu, a mama ga je drastično srezala nakon operacije i zračenja i tek povremeno uzme neki komadić mesa i ribe. Kad navratim kod njih navikli su na to da ja kuham bezmesno. Nekad napravim takvu varijantu samo za sebe i madre, ali i ostali su malo proširili svoj jelovnik kad su probali nešto od tih bezmesnih stvarčica. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 12:05

dzepna_venera wrote:
Lady_D wrote:Ribu obozavam. Naprosto obozavam! Bez ribe i povrca tesko! Bez ostaloga ok.

Gdje ide kanalizacija, tj. ono što ribe jedu  :^0
A znam znam sve znam :(

Covjek od kojeg uzimamo lovi na otvorenom i cistom moru.
Tjesim se da tO nesto znaci.
Sto veca riba to vise sranja pojede.


Last edited by Lady_D on Sat 7 Nov - 17:58; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 15:23

Juha od karfiola
Pizza od čajne,sampinjona,kukuruza....
Desert čokolada u lisnatom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 15:34

Za sutra sam kupila pureću džigericu pa ću to sutra na toč sa integralnom tjesteninom....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by veber Sat 7 Nov - 15:39

kaj je džigerica?
(zajebavam te)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 15:40

Mali platit ćeš. ....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by veber Sat 7 Nov - 15:48

nosom u bregima.
uvijek :P

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 17:59

danas blitva s krumpirom, maslinovim uljem i posnim sirom
uz to polpete do mljevenih purecih prsa sa lukom, cvrenom paprikom, paprom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by medication Sat 7 Nov - 18:05

Juha, palenta s raštikom i pestom i jaja.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 7 Nov - 19:32

Gusta juha od povrća sa krutonima
Blitva, ćimulice, krumpir na lešo sa domaćim maslinovim uljem sa Fora
Pirjane gljive
Basmati riža sa kozjim sirom i kikirikijem
Brzi kolač od griza sa jabukama i višanja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 48 Empty Re: Danas kuham...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum