ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by govinda Tue 13 Dec - 12:14

deda wrote:
maggie13 wrote:
ti se zezaš,dead, ali ni ne nudiš rješenje,

ja sam zafrkant i trol, namjerno provociram



a rješenje je jednostavno, nameće se samo po sebi

kapitalizam je sustav koji se temelji na zaradi, bez zarade nema kapitalizma, a zarada dolazi od potrošnje

dakle, povećajte potrošnju


no svi ovi naši domaći "kapitalisti" zagovaraju smanjenje potrošnje, to im je mantra koju svaki dan ponavljaju
valjda su "pobrkali lončiće"
Tko ima korist od povecanja potrosnje? Proizvodjac robe i trgovac koji ju je prodao, drzavni parazitski aparat jer se povecavaju prihodi od poreza i trosarina, banke koje kreditiraju pomahnitale potrosace...a gradjanin ima iluziju da zivi dobro uz novi stan, auto, tv, mobitel, ljetovanje i zimovanje..i jednog dana kad pukne sve.....Jevreji su prije Velike depresije stedjeli, i to u zlatu..kad je puklo sve, kad su dionice postale papir kojim se brise guzica a cijena zlatu skocila pojavili su se i pokupovali kompanije za bagatelu...da, ne treba stedjeti, treba sve spiskati...

govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 12:26

govinda wrote:
Tko ima korist od povecanja potrosnje? Proizvodjac robe i trgovac koji ju je prodao...

i ja sam protiv zarade, pogotovo protiv zarade banaka, ljudi koji proizvode ne bi trebali zarađivati za svoj rad

treba veći naglasak staviti na volontiranje i humanitarni rad, na darovanje sebe i svog rada, ljudi bi bili sretniji, umjesto ovog materijalizma i konzumerizma kojeg nudi kapitalizam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by L'âme Tue 13 Dec - 13:02

deda wrote:
maggie13 wrote:
ti se zezaš,dead, ali ni ne nudiš rješenje,

ja sam zafrkant i trol, namjerno provociram



a rješenje je jednostavno, nameće se samo po sebi

kapitalizam je sustav koji se temelji na zaradi, bez zarade nema kapitalizma, a zarada dolazi od potrošnje

dakle, povećajte potrošnju


no svi ovi naši domaći "kapitalisti" zagovaraju smanjenje potrošnje, to im je mantra koju svaki dan ponavljaju
valjda su "pobrkali lončiće"
sve je to ok, ali jesi li ti čuo za raspodjelu, preraspodjelu, i sl.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Kermit Tue 13 Dec - 13:07

Vrlo jednostavno dali su Bankama, Todoriću, lažnim braniteljima tj. partijskoj bazi, uhljebima, te NATO paktu, a uzeli su svima ostalima posebice turizmu, obrazovanju i zdravstvu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by aben Tue 13 Dec - 13:09

deda wrote:
maggie13 wrote:
ti se zezaš,dead, ali ni ne nudiš rješenje,

ja sam zafrkant i trol, namjerno provociram



a rješenje je jednostavno, nameće se samo po sebi

kapitalizam je sustav koji se temelji na zaradi, bez zarade nema kapitalizma, a zarada dolazi od potrošnje

dakle, povećajte potrošnju


no svi ovi naši domaći "kapitalisti" zagovaraju smanjenje potrošnje, to im je mantra koju svaki dan ponavljaju
valjda su "pobrkali lončiće"
to ni istina, kapitalizam se temelji na propasti loših ideja, uspješan je jer kažnjava loše akcije. zarada je samo jedun od ishoda dobrih ideja.

ciklus glosi; 
ideja
akumulacija kapitala ( ustezanje od trenutnog konzumiranja, štednja, niska vremenska preferenca)
akcija
reakcija okoline
propast/ profit
ideja

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 13:19

pa vi i imate loše ideje, pilite granu na kojoj sjedite

ne možete razumjeti obične operacije poput zbrajanja i oduzimanja,

vjerujete da ako se smanju potrošnja da će porasti zarada
to je isto kao da vjerujete da će 2 - 2 biti 10


I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 250px-IQ_AND_THE_WEALTH_NATIONS
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by aben Tue 13 Dec - 13:38

deda wrote:pa vi i imate loše ideje, pilite granu na kojoj sjedite

ne možete razumjeti obične operacije poput zbrajanja i oduzimanja,

vjerujete da ako se smanju potrošnja da će porasti zarada
to je isto kao da vjerujete da će 2 - 2 biti 10


iq korelira, ali free market kauzira.
pogljedoj sj i j koreju, isti norod, isti iq.



i, zaboga, kako ti se do više podmetati, ne budi ko crvenkasti;

mi ne išćemo smanjenje potrošnje, nego smanjenje potrošnje države. i to ne išćemo radi porasta zarade, nego radi smanjenja rasipanja resursov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by govinda Tue 13 Dec - 15:05

deda wrote:
govinda wrote:
Tko ima korist od povecanja potrosnje? Proizvodjac robe i trgovac koji ju je prodao...

i ja sam protiv zarade, pogotovo protiv zarade banaka, ljudi koji proizvode ne bi trebali zarađivati za svoj rad

treba veći naglasak staviti na volontiranje i humanitarni rad, na darovanje sebe i svog rada, ljudi bi bili sretniji, umjesto ovog materijalizma i konzumerizma kojeg nudi kapitalizam
Ispravka: vlasnik fabrike koja proizvodi robu i vlasnik trgovackog lanca koji prodaje robu...radnik ce dobiti svoju ckravicu i podstaknut peicom o potrebi trosenja spizditi je do 20. u mjesecu......

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 15:24

Evo poznati naš ekonomist, Velimir Šonje koji je u početku hvalio reformu(jer vjerojatno spada u gornji porezni razred pa bi mu malo skočila plaća) sada je totalno poludio na fejsu protiv Marića i proračuna i porezne reforme
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 15:24

odite na njegov fejs, lik je u napadu bjesnila
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 20:50

aben wrote:
i, zaboga, kako ti se do više podmetati, ne budi ko crvenkasti;

mi ne išćemo smanjenje potrošnje, nego smanjenje potrošnje države. i to ne išćemo radi porasta zarade, nego radi smanjenja rasipanja resursov.

ti još jedini nisi shvatio da sam ja provokator, da namjerno podbadam, svi drugi na forumu su me već pročitali


no kako rekoh pilite granu na kojoj sjedite, uopće vam nije jasno kako što funkcionira, brojke su za vas magija

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Goldman%20sachs%20millennial%20aging%20into%20prime%20spending

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Spending-by-age

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Old-slope

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Japan-government-spending
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 20:57

društvo stari, potrošnja opada, ali ja sam i dalje kategorički protiv državne potrošnje jer tako kaže moja ideologija

glupi Japanci su najveći komunisti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 21:01

deda wrote:društvo stari, potrošnja opada, ali ja sam i dalje kategorički protiv državne potrošnje jer tako kaže moja ideologija

glupi Japanci su najveći komunisti

evo iskreno

jebe se mene za državnu potrošnju. mene čisto zaboli kurac. naša država povećala potrošnju za 7 milijardi kuna. neka je. koliki će to imati efekat na rast bdpa ali i rast zaduživanja jebe me se.

mene najviše jebe rast poreza. dižu poreze u turizmu u djelatnosti koja drži dalmaciju da se ne pretvori u slavoniju, uvode porez na nekretnine, digli porezno opterećenje malih firma, evo i porezi na auto.

to mene jebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 21:02

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 21:07

Milo Yiannopoulos wrote:
to mene jebe.

ako je sada pri BDPu od 320 milijardi KN zaposleno 1.5 milijuna građana, koliko mora narasti BDP da bi bilo i za plaće ovih 200-300 tisuća trenutno nezaposlenih? recimo da je brutto plaća oko 100.000kn godišnje, bez da uzimamo efekt štednje...

dok se BDP ne poveća za toliko, nema posla za vas, jer ne postoje novci kojim bi bila isplaćena vaša plaća

ako ima novca za tvoju plaću, svejedno je koliki je porez, to je sve uračunato u cijenu rada

naš BDP je trenutno na razini onog iz 1989., zbog recesije uzrokovane štednjom i padom potrošnje nije bilo rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 21:14

i bolje uvesti u Europu milijune imigranata koji će biti nova potrošačka baza nego da pad potrošnje građana zbog efekta starenja nadoknadi država svojom potrošnjom kao što to radi u Japanu, pa je Japan etnički homogen, rasno čist
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 21:53

How the West is Repeating Japan's Mistakes



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 21:59

New Recession May Be Closer Than You Think


Fiscal flows (federal spending) are negative year-over-here right now and are likely to remain that way until Trump is elected. Even then there are signs that his stimulus may not end up to be what investors expect. There's already talk from Sen. Mitch McConnell, R-Kent., and Rep. Paul Ryan, R-Wisc., that they want deep spending cuts to "pay" for the tax cuts. There's even a bill in the House now for deep cuts to Social Security. Tax cuts plus spending cuts equals no fiscal stimulus at all or very little. Yet the market is rallying on the expectation of a stimulus-driven boom.

The continuing resolution that Congress passed last week freezes spending at fiscal year 2016 levels with a small addition -- $9 billion -- for a military pay raise, some additional military-related spending and other items. That amount, $9 billion, equates to about $37.5 million per day of additional spending. If you tack that on to the current average daily spending total of $9.5 billion right now it's not very much of an increase at all.

Furthermore, loans and leases at commercial banks are decelerating rapidly. This is in contrast to what I expected would happen when government spending went flat or fell. I would have expected to see the private sector take on more debt to offset the income lost from that slowdown in federal spending. It hasn't happened.

Next, with oil prices rising and the dollar strong we should expect to see the trade deficit widen, and it did, in the month of October, but it's likely to widen a lot more, which means a greater subtraction from GDP. Right now 4Q GDP is forecast around 2.5%. I don't see that happening.

On top of this the Fed will raise interest rates tomorrow. Ironic. They had all year to do that when the economy was legitimately gaining strength, but they will do it tomorrow when I am pretty sure that growth is peaking.

A rate cut earlier would have given time for the markets to digest and for the additional income that comes with higher rates to filter into the economy and lend support. The fact that Fed Chair Janet Yellen will do it now will be the worst Christmas present that investors could ask for. We'll see if I'm right, but I think I will be.

I seriously think we are looking at a much higher possibility of recession now than any time in the past year ... anytime in the last several years, for that matter.

http://realmoney.thestreet.com/articles/12/13/2016/recession-may-be-closer-you-think
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 22:00

državna potrošnja ne raste, privatni sektor smanjuje potrošnju, ide nova recesija u SADu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Guest Tue 13 Dec - 22:04

u Hrvatskoj isto, potrošnja privatnog sektora je opet počela opadati, upitno da li će se nastaviti ekonomski rast zabilježen ove godine potaknut potrošnjom devizne štednje i porastom potrošačkih kredita predviđen u 2017.

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Croatia-loans-to-private-sector
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by aben Tue 13 Dec - 23:15

deda wrote:društvo stari, potrošnja opada, ali ja sam i dalje kategorički protiv državne potrošnje jer tako kaže moja ideologija

glupi Japanci su najveći komunisti
protiv državne potrošnje dokel god jo morun sudjelovati u financiraju. čin se skinete s moje cice, udri koliko oš.

ča japan? pa njihovi manje trošu prema bdpu od naših.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi - Page 2 Empty Re: I savjetnik bivšeg premijera raspalio po poreznoj reformi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum