ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by RayMabus 19/8/2015, 18:56

Istog dana, slična vežba biće održana i u Novom selu u Bugarskoj.
Vežbe će trajati do 13. septembra uz učešće više od 4.800 vojnika iz Bugarske, Francuske, Nemačke, Grčke, Italije, Holandije, Poljske, Portuglije, Španije, Velike Britanije i SAD.
U saopštenju se precizira da će na vežbama učestvovati 82. američka vazduhoplovno-desantna divizija i to prvi put u Evropi nakon što je podržavala NATO operaciju na Kosovu 1999. godine.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:563186-Najveci-NATO-manevri-od-kraja-hladnog-rata-ucestvuje-5000-padobranaca
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by RayMabus 19/8/2015, 18:57

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Size0

Soldiers from C Co. 3-69 Armor Bn., 1st Armored Brigade Combat Team, 3rd Infantry Division joined with soldiers from Bulgarian army to conduct Operation Speed and Power

http://www.army.mil/article/151196/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by RayMabus 19/8/2015, 19:00

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Image

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Size0

Smrdija na aparatima lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by gargamel0101 19/8/2015, 19:07

Srbi i Rusi su kao nešto kurčili blizu naše granice. :aw
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by crvenkasti 19/8/2015, 19:42

Zašto mi ne sudjelujemo u tim vježbama?
Mi najviše mrzimo Srbe i bili bismo najviše od koristi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28810
2014-04-17


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by RayMabus 19/8/2015, 20:21

MI vec vježbamo u Srbiji. Samo ove godine tri vježbe u Srbiji.

„IRON CAT 15“ vježba provodi se radi uvježbavanja ophodnog broda u organizaciji, planiranju i provedbi bojevog gađanja ciljeva na kopnu i rijeci.

Cilj vježbe „ZAJEDNIČKI ODGOVOR 15“ je jačanje partnerskih sposobnosti i razvoj povjerenja kroz unapređenje interoperabilnosti NATO saveza i partnerskih država.

Vježba „LOGEX 15“ provodi se za uvježbavanje logističkih časnika u planiranju i provedbi logističkih procedura u multinacionalnom stožeru na razini brigade, provedbi razmještaja u području operacije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by L'âme 19/8/2015, 20:25

Neka malo vjezbanja :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by RayMabus 19/8/2015, 20:29

Srbija i Hrvatska su potpisale zajednicku suradnju oko poplava i požara tj prirodnih katastrofa.

Sve ove tri vježbeu osnovi su vježbe kojima je osnova upravo to , kordinacija , rad na terenui tako.

Hebemo jedni drugima malter al ne ratujemo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by RayMabus 19/8/2015, 21:08

Doduše ima jedna stvar sa tim vježbama.

Kad su vježbe cisto vojne to znaci da su dobri odnosi a kad toga nema a ima spasilackih to znaci da su odnosi ono surađujemo al ne i kod cisto vojnih stvari.

To i je taj odnos.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by RayMabus 19/8/2015, 21:10

A ako nema ni cisto vojnih ni spasilackih zajednickih vježbi to znaci da nismo u dobrim odnosima ( osim ako nisu dvije zemlje prostorno udaljene pa nemaju nit veze jedna sa drugom fizicki ).

S obzirom da prije nije bilo il je bilo manje ikakvih vježbi pa i ovih spasilackih i logistickih ipak je suradnja u uzlaznoj putanji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by Guest 19/8/2015, 22:06

crvenkasti wrote:Zašto mi ne sudjelujemo u tim vježbama?
Mi najviše mrzimo Srbe i bili bismo najviše od koristi.
 Zato jer je vjezba ocito poruka Srbiji i Rusiji, a onda bi morali slusati Vucica, Nikolica, Vulina i Dacica...ne nuzno tim redoslijedom, tko se vec dohvati prvi mikrofona.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by v_vlado 19/8/2015, 22:07

Ajmo mi vježbat sami....ajmo ruke gore,1,2,3...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by RayMabus 19/8/2015, 22:11

Znaci mi neidemo na te vojne vježbe u Bugarskoj na granici sa Srbijom da nebi slušali Vuciceve prodrike.

Zanimljiva teza.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by Guest 19/8/2015, 22:14

RayMabus wrote:Znaci mi neidemo na te vojne vježbe u Bugarskoj na granici sa Srbijom da nebi slušali Vuciceve prodrike.

Zanimljiva teza.

Ja ga eto ne mogu slusati svaki dan. Taj valjda cita iskljucivo hrvatske novine...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša Empty Re: Amerikanci vježbaju invaziju istocno od Niša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum