ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pernar:HDZ-ovci su mi rekli da postoje tri metode da šutim

Go down

Pernar:HDZ-ovci su mi rekli da postoje tri metode da šutim Empty Pernar:HDZ-ovci su mi rekli da postoje tri metode da šutim

Post by melkior Fri 28 Oct - 1:00

http://www.index.hr/vijesti/clanak/video-pernar-hdzovci-su-mi-rekli-da-postoje-3-metode-da-usutim--mito-ucjena-i-ubojstvo/928330.aspx

DANAS u 10 sati Ivan Pernar je dao intervju u redakciji Indexa, a  koji su  svi naši čitatelji mogli pratiti na Indexovom Facebooku i na našem portalu.
Pernar je za Index progovorio o prijetnjama koje je primio nakon govora protiv Amerike i Europske unije, navodeći kako mu je nekoliko HDZ-ovaca neposredno reklo da postoji više metoda putem kojih interesne skupine postižu tišinu, navodeći mito, ucjene i ubojstvo.

Usto, progovorio je i o razlozima zbog kojih smatra da je Amerika nedemokratska država, navodeći kako u američkim zatvorima ima više zatvorenika nego na vrhuncu terora u ruskim gulazima.
Usto, naveo je kako je spreman na fer političku borbu s eksponentima vlasti, a kako građani svoje negodovanje spram vladajuće elite uvijek mogu izraziti na izborima.

Pernar će za Index progovoriti o najaktualnijim političkim temama, ali i kritikama s kojima se suočava u svojem političkom radu.
Transkript intervjua:

11.03 "Ako ikada građani dignu glas protiv sustava, ili ako režim krene na mene, u tom slučaju ćemo organizirati prosvjed protiv Vlade. Ali to je škakljivo pitanje. Tko je bio uz mene 2011. godine kada sam prosvjedovao? Ja prihvaćam političku odgovornost, idemo u fer borbu, argumentirano. Takvu borbu prihvaćam, ali da se predstavnici vlasti koriste nepolitičkim mjerama, spreman sam uzvratiti. Sve dok ova Vlada poštuje demokratska načela, da se fer bore politički, ja nemam autoritet zvati ljude da ruše tu Vladu. Ako je ljudi žele rušiti, mogu to napraviti na izborima. Očekujemo li više mandata na sljedećim izborima? Ja sam optimist. Ne može se to predvidjeti, ali to je u interesu građana, da ova Vlada ode goodbye, doviđenja", kazao je Pernar.
11.00 "Meni je šef Sinčić, a ne Vladimira Palfi. Postoje različite situacije, ima tu i puno stresa. Ima situacija... Ja sam full smirena osoba, ali nekad viknem na nju, pa i ona na mene. Ali to nije vika jer se ne volimo, već je to nešto kad hoćeš čovjeku nešto pokazati. Sad zamislite da netko to snimi i objavi - Pernar viče na Vladimiru! A to se njoj dogodilo jer se izvikala na njega. Pa koliko se ljudi svađaju? Koliko ljudi viču. Meni je i general Glasnović rekao - znaš koja je razlika između terorista i žena? S teroristima možeš pregovarati. I sad, mediji privatnu svađu prikažu kao da je Vladimira svima šef... Mediji pokušavaju na bilo koji način ocrniti ne samo nju, nego i mene i Sinčića i sve druge. A s druge strane, mediji hvale kolaboratore sustava", kaže Pernar.
10.53 "Kad je Friederike bila trudna, gledala je moja majka negativno na trudnoću. Kad se rodilo dijete, moja majka je postala najsretnija baka na svijetu. Sve što radimo ako nemamo djece nema smisla. Meni bi život bio besmislen. U svojom osobnom životu ja sam se svojom odlukom odlučio protiv abortusu, moj izbor je život, a hoće li netko drugi napraviti neki drugi izbor... Moji roditelji su prvo imali moju sestru, koja je starija 5 godina od mene. Imali su mali stan, kad je mama ostala trudna sa mnom, otac je bio taj koji je rekao nek se dijete rodi. Ljudi nisu svjesni, pogodilo me ovo pitanje, za djecu je to pitanje života i smrti, a ona nisu kriva, oni su taoci situacije. Nije poanta u tome da se brani ljudima abortus, nego da ih se informira i štiti", kazao je Pernar.
"Da su molitelji mudri, molili bi za to da Vlada padne i da država dobije monetarni suverenitet. Njihovo je pravo da mole, zašto to čovjek ne bi smio raditi? Granicu su prešle strane banke, Hanžeković... Molitelji pred bolnicama nisu državni neprijatelji niti problem broj jedan", kaže Pernar.
10.42 Na pitanje o tome od čega živi, Pernar je kazao da je radio kao medicinski tehničar.
"Ja sam viši medicinski tehničar. Radio sam u Njemačkoj i kod svoje majke koja je doktorica u ordinaciji opće prakse. Volio sam raditi s ljudima tamo. Do nedavno sam radio tamo. Kad su počeli izbori više nisam mogao to dvoje raditi. Dio života sam bio u Njemačkoj, jednom kad sam s 18 godina, a sina sam dobio s 19 s Njemicom. To mi nije prva veza, ali tu Njemicu sam jako volio, i sina. Viđam ga, dajem mu koliko mogu. On dolazi kod nas, ima sve hrvatske papire. Sve što ja imam ili što ću stvoriti, on će imati udio u tome. Moja jedina želja je da dođe tu raditi i živjeti, bio je zadnji put tu za Uskrs. Na ljeto su bili izbori. Prerijetko provodim vrijeme sa sinom, volio bih ga češće vidjeti, ali zbog naravi svojeg posla... Mathis Ivan Alexis mi se zove sin. Na osobnom profilu sam već dijelio fotografije sebe i sina. Bili smo razdvojeni njegova majka i ja, ali smo bili zajedno kad god smo mogli skombinirati. Veza je trajala godinu dana, par mjeseci nakon njegovog rođenja veza je pukla. Ona je profesorica violine, ne želim reći koliko je starija od mene, ali puno. Starija je od deset godina od mene. Kad su bili prosvjedi 2011. godine, oni su htjeli da ona govori protiv mene. HDZ i Jutarnji. zvao me novinar Jutarnjeg tada i pitao jel imam nepriznato dijete u Njemačkoj, rekao mi je da je njemu rečeno da to napišu", istaknuo je.
"Kad se rodilo dijete, pozornost majke se podijelila između mene i sina. A očekivao sam da mi daje jednaku pozornost kao ranije. Došlo je do nategnutih odnosa, i ona je to odlučila prekinuti. Želim reći svim mladih očevima da pokušaju shvatiti majku kad nema vremena za njih, jer to je dio uloge. Zbog moje sebičnosti sam ostao bez odnosa. Da mogu vratiti vrijeme unazad, drugačije bih mnoge stvari napraviti", kazao je Pernar te dodao da je majku svojeg sina upoznao na moru. Ja nju i danas volim, ona se zove Friederike. Ne smijem reći koliko ima godina jer će nastati medijski cirkus. Ali žena je dobra kao kruh. S 18 godina mi je rekla, Ivane pitam se što ćeš napraviti kad napuniš 30 godina. Nazvao sam je u izbornoj noći kad sam ušao u Sabor", navodi Pernar.
"Sa sinom pričam na njemačkom, a s njom na engleskom. Sin mi ne zna hrvatski, on je kratko tu. Ja kad njega vidim na tjedan-dva nemam vremena učiti ga jezik", dodao je.
10.41 "Nisam pomogao pri deložaciji jedne žene samo zato što je HDZ-ovka. Da ste suradnik neprijatelja, pustio bih vas da propadnete pa da shvatite neke stvari. Zato nisam. Nakon što je deložirana, zvali su me dvojica HDZ-ovaca na ručak i pitali me zašto joj nisam pomogao. Ja sam njih pitao zašto joj oni nisu oni pomogli, pa imaju 200.000 članova? Rekli su mi da nisu mogli protiv sustava", prokomentirao je Pernar.
10.40 "Stvarne direktive za rasprodaju državne imovine nisu došle iz HDZ-a. HDZ je imao vlast u tim poduzećima, mogli su tamo mažnjavati na sigurno i veliko. Ali po direktivi izvana su morali prodati, na primjer Plivu, Inu, HEP, Tcom... Nije se HDZ toga sjetio, to je došlo izvana", ističe Pernar.
10.35 "Na početku sam bio za EU i NATO. Govorili su nam da će nam biti bolje. Ali kako je vrijeme prolazilo, uvidio sam da stalno traže nešto protiv naših interesa. Shvatio sam da se priča oko EU svodi na to da se mi pokorimo njima, da naša zemlja propada zbog sluganskog vođenja zemlje, banke iz EU-a su preuzele sustav i porobile ekonomiju. Plenković ode u Bruxelles, umjesto da govori o odlasku 200.000 ljudi iz Hrvatske, što on govori tamo? Pa to je izbjeglička kriza. Naša Vlada nije nesposobna, bile su sluganske samo su radile što im je rečeno".
"Vlada donosi odluke protivne ekonomskim interesima naše zemlje. Ne rade to jer su nesposobni, nego po diktatu. Rade to jer netko izvana to traži. Kad god se traži smanjivanje prava radnika, privatizacija - to je izvana nametnuto", navodi Pernar.
10.34 "Da Rusija nije zaštitila Snowdena, on bi danas trunuo u američkom zatvoru. Amerika ima najveći dug i najveći vanjskotrgovinski dug na svijetu. Kad bi se sutra nafta prestala prodavati za dolare, njihova valuta bi postala bezvrijedna", rekao je.
10.27 "Meni je potpuno svejedno što će biti sa mnom, stalo mi je do istine. Što god da mi učine, samo će pokazati da je ovo istina. Kad sam se usprotivio američkoj propagadni - da Amerika širi mir, demokraciju... Nije Amerika napala Irak zbog nafte, neee... Kad sam doveo u pitanje tu farsu, odjednom napadi na mene da sam ruski špijun. Kad ja kažem da prije američkih intervencija nije bilo izbjeglica, odmah etiketa - Pernar ruski špijun. Je li to argumentirana rasprava? U našem medijskom prostoru nema prostora za raspravu. Oni će pričati o izbjegličkoj krizi, sto emisija napraviti o tome, ali nijednu emisiju neće napraviti o uzroku te krize. Ako i naprave, dovest će Vesnu Pusić i 5 poltrona koji će optužiti Grke za krizu - a nisu oni uzrok. U hrvatskom medijskom prostoru vlada medijska diktatura", navodi Pernar.
"Najveći kršitelj ljudskih prava na svijetu je Amerika. U američkim zatvorima ima više ljudi nego u gulazima svojevremeno u Rusiji", naveo je.
10.20 "Obama može bez suđenja potpisati ubojstva u ime sigurnosti, ljude se ubija putem dronova bilo gdje na svijetu. Dajte mi popis svih ljudi koje je navodno ubila ruska vlada. Dajte mi popis, jel 5, 500 ili 5000? Ubojice novinara u Rusiji su osuđene, ruska vlada je učinila sve da ih privedu pravdi. A svejedno se Rusiju demonizira. A kad je u Americi ubojstvo novinara? Vi niste svjesni da američka vlada vrši intervencije u cijelom svijetu", rekao je.
"Plenković je uspoređivao Balvan revoluciju i ubijanje s onime što se dogodilo na Krimu. Građani Krima su na referendumu odlučili. Putin je pozvao OESS da nadgledaju referendum, baš da se ne bi sutra reklo da to nije bila volja građana. Kad ih je pozvao, nisu htjeli doći. Jer su znali kakav će biti ishod. Nije Rusija vodila rat na Krimu, a stalno se imputira da je Putin napao Krim. Kakav je to rat gdje nema ispaljenog metka, a ljudi glasaju? Što se tiče istočne Ukrajine, CNN stalno nastavlja s propagandom, to je kampanja laži, tamo ruske vojske nema. Što se tiče Sirije, Rusija je tamo otišla na poziv sirijske vlade, to je uvaženo u međunarodnom pravu", objasnio je Pernar.
"Ono što Amerika radi je da bez poziva neke Vlade, bez rezolucije UN-a vrši agresiju u bilo kojoj zemlji pod lažnom optužbom. Irak ima oružje za masivno uništenje, kažu, unište zemlju, i onda kasnije kažu da su pogriješili. Amerika koristi teroriste - podržavali su talibane da bi Sovjetima stala na kraj. Ali kad se Amerika borila protiv talibana, Rusija nije pomagala talibanima. Rusija nikad neće hraniti terorizam u korist svojih interesa", istaknuo je.
"Ja nisam ruska lutka na koncu - zalažem se za ove stavove jer je to istina. Ne zovu mene iz Moskve. Ako mi netko kaže da Amerika ima dozvolu Vijeća sigurnosti da bombardira Irak i Libiju, ja ću skinuti kapu i reći u redu. Što se dogodilo Assangeu? Američka vlada zviždače trpa u zatvore", istaknuo je.
Pernar:HDZ-ovci su mi rekli da postoje tri metode da šutim Pernarindexint

10.18 "Putin štiti zviždače. Da nema Putina, Snowden bi bio u zatvoru. Je li Putin demokratski lider? To ovisi o tome uživa li povjerenje naroda. 80 posto Rusa podržava Putina. S kojim pravom netko može reći da je on diktator? U Americi nema demokracije. Ni Clinton ni Trump ne uživaju potporu većine, ali sustav je nedemokratski", istaknuo je.
10.15 "Anonimusima se daje medijski prostor kad napuštaju Živi zid. Čovjek koji je dva puta vozio Sinčića daje intervjue na državnoj televiziji. Iza svega toga stoji HDZ, jer drži tamo i državnu televiziju, odlučuju tko će biti na programu. Ljude koji ruše Živi zid zovu u Dnevnik HTV-a, a ja kao saborski zastupnik tamo nisam poželjan", rekao je.
"Bio sam član HDZ-a sve dok Sanader nije došao na vlast, unutra sam bio 7 mjeseci i nisam nikakvu funkciju obnašao", dodao je.
"Bio sam prevaren. Mediji su stvarali sliku da je to novi HDZ, da će sve biti dobro, da je Sanader Super. Isto to rade s Plenkovićem sada. Pozivam sve članove HDZ-a da shvate da su prevareni. HDZ nastavlja starim putem, ne biraju sredstva da slome opoziciju. Ja sam jučer bio sam protiv 25 HDZ-ovaca. Oni su bili nemoćni. Nemaju argumenata, znaju da istina nije na njihovoj strani. Kad su to shvatili, išli su me napadati ad hominem da sam ruski špijun", naveo je.
10.13 "HDZ je pokušao preuzeti organizaciju Živog zida, upleli su se u autonomiju naše stranke. Sve optužbe Runtića su lažne, on je bio ovlaštena osoba, mogao je u svakom trenutku provjeriti to", istaknuo je.
"Ako je iz Živog zida otišlo 100 članova, šta to znači ako nas ima 17.000? Svaki čovjek koji je protiv nas dobije medijski prostor. Tko god se želi otvoriti o Sinčiću i meni Hanžekoviću, dobit će medijski prostor", navodi Pernar.
10.10 Pernar je kazao da prijetnje nije prijavio policiji.
"Nisu oni meni izravno zaprijetili, prijetio mi je predstavnik Slobodnih zidara kad sam bio u Češkoj prije 5 godina. Moja borba je počela prije 5 godina. Rekao mi je: "Mi imamo vlast i dajemo je kome hoćemo. Imamo i medije. Ako si uz nas, dat ćemo ti novac i prostor". Taj čovjek nije javna osoba, ne znam tko je on bio. To zvuči kao teorija zavjere. Međutim, kad bi ušli u polusvijet politike... Recimo, nakon izbora mene se prikazivalo kao najvećeg kriminalca. Pokušali su mene i Sinčića maknuti iz Živog zida, ovaj zločinački sustav predvođen HDZ-om je to pokušao. HDZ stoji iza ovoga s Runtićem, oni kontroliraju i državnu televiziju", kazao je.
10.08 "Na državnoj televiziji vlada cenzura. Svi gledaju u Saboru moje govore, a HRT o tome šuti. Ne dozvoljava se istini da izađe van", rekao je Pernar.
10.04 "Plenkovića su u Bruxellesu pitali što se u RH događa... Meni su HDZ-ovci rekli da postoje tri metode. Ili će te pokušati potkupiti, ucijeniti, ili ubiti. Prvo dvoje su pokušali. Slobodni zidari su mi nudili novac pod uvjetom da ne govorim o protoku novca. HDZ me pokušao potkupiti. Rekli su da će nas osuditi bez suda", kazao je Pernar.
"Rekli su mi to preko posrednika".
"Ovi protiv kojih ti govoriš, oni su iznad nas, ti bi ti glavu skinuli. Nisu meni HDZ-ovci izravno, oni su samo sluge", dodao je.
10.00 "U Hrvatskoj strani interesi lobiraju naše stranke da podržavaju američku propagandu. Ono što se nama servira kao činjenica je CNN propaganda", kazao je Perner.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Pernar:HDZ-ovci su mi rekli da postoje tri metode da šutim Empty Re: Pernar:HDZ-ovci su mi rekli da postoje tri metode da šutim

Post by Guest Fri 28 Oct - 1:05

znači pernar ipak nije njufer, utrpa je švabicu u njemačkoj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pernar:HDZ-ovci su mi rekli da postoje tri metode da šutim Empty Re: Pernar:HDZ-ovci su mi rekli da postoje tri metode da šutim

Post by melkior Fri 28 Oct - 1:10

dva brata wrote:znači pernar ipak nije njufer, utrpa je švabicu u njemačkoj
Piše da ju je upoznao na moru :|
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Pernar:HDZ-ovci su mi rekli da postoje tri metode da šutim Empty Re: Pernar:HDZ-ovci su mi rekli da postoje tri metode da šutim

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum