ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hrvatska legija na popravnom

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

hrvatska legija na popravnom - Page 3 Empty Re: hrvatska legija na popravnom

Post by jastreb 27/10/2016, 09:54

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
...bit cemo udarna igla..nije ruji svejedno dal je ispred njega estonac ili hrvat
Pa i nije. Hrvati su odvajkada u ruskom zarobljeništvu prolazili lišo.

Eto,Tito se ondje uspio i oženiti,a preživjeli iz Legije su unovačeni u Crvenu armiju i dogurali do visokih činova.

je fakat su prolazili 'lišo' u ruskom zarobljenistvu..zato sam i postavio ovaj slucaj odesa..
To je jedan slučaj i počinitelji su mimo ruske volje,bili Srbi.

Rusi su se prema Hrvatima odnosili sa poštovanjem,a o čemu govori ogroman broj hrvatskih dobrovoljaca u jedinicama Crvene armije u Oktobarskoj revoluciji i građanskom ratu.

Ti su ljudi kasnije po povratku u Hrvatsku i Jugoslaviju bili i prvi začetnici ideje komunizma na ovim prostorima.

Jedan od najvećih junaka toga rata je Hrvat Aleksa Dundić.
a zasto im onda nisu pomogli u odesi nego su dopustili krvozednim srbima da ih masakriraju,muce i ubijaju...ti hrvati bi vjerojatno radiej bili dragovoljci u ruskoj vojsci...ali ih ocito nisu pozvali....
Ne znam. Nije mi poznata sva pozadina toga slučaja,ali znam da su svi zarobljeni ustaški legionari u Staljingradu unovačeni u Crvenu armiju i ondje dogurali do viših činova.

Usprkos zločinima koje su ondje činili.

jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

hrvatska legija na popravnom - Page 3 Empty Re: hrvatska legija na popravnom

Post by vuksadinare 27/10/2016, 09:56

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
Pa i nije. Hrvati su odvajkada u ruskom zarobljeništvu prolazili lišo.

Eto,Tito se ondje uspio i oženiti,a preživjeli iz Legije su unovačeni u Crvenu armiju i dogurali do visokih činova.

e moram ti bas ovo sad postaviti kako su srbalji ubijali zarobljene hrvate u ukrajini u prvom svjetskom ratu
Ostavimo Srbe. Govorimo o Rusima.

Već mi je dosta tih Srba. Kod svakog razgovora obavezno navraćaš na Srbe.

Znamo kakvi su srbi,ali ja govorim da su Hrvati kod rusa u zarobljeništvu najbolje prolazili.
pa rusi i srbi su saveznici..kaj ne?

Gdje i kad? Karađorđević je povodeći se za drugim buržoaskim režimima prekinuo sve diplomatske odnose sa Moskvom.

Četnici Draže Mihailovića ratovali su na strani Nijemaca,a simpatiziorali su Engleze. Dakle dvije imperijalističke sile,obje u lošim odnosima sa SSSR-om.
..pa zar su rusi glupi kad to en uviđaju....nije da to ne znaju...uopce ja ne znam gdje su i kad rusi i srbi negdje surađivali i zajednicki se borili..tu ne racunam 1944 i borbe za beograd...jer u ti borbama nisu samo srbi sudjelovali...no problem je u ovome...sto putin i ekipa igraju na neku kartu pravoslavlja i slavenstva...zanemarivsi cinjenicu da se srbi nisu bas iskazali nikad sto se tice rusa..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99159
2015-09-08


Back to top Go down

hrvatska legija na popravnom - Page 3 Empty Re: hrvatska legija na popravnom

Post by jastreb 27/10/2016, 10:02

vuksadinare wrote: uopce ja ne znam gdje su i kad rusi i srbi negdje surađivali i zajednicki se borili..tu ne racunam 1944 i borbe za beograd...jer u ti borbama nisu samo srbi sudjelovali
Prilikom formiranja srpske vojske u borbama za oslobođenje od Turaka 1876. Bilo je puno Rusa,a najjači čovjek u srpskoj vojsci bio je Rus. Mihail Černjajev. Iza njega Hrvat Đuro Horvatović,a iza njega Čeh František Franjo Zah.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

hrvatska legija na popravnom - Page 3 Empty Re: hrvatska legija na popravnom

Post by Yehudi 27/10/2016, 17:25

Gnječ wrote:Debili. dabogda ih Rusi zgnječili.

  To im je zagarantirano
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

hrvatska legija na popravnom - Page 3 Empty Re: hrvatska legija na popravnom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum