ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kutak za rusofile

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 7/1/2017, 20:44


Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Yehudi 7/1/2017, 21:07

Rusi su iskreni, otvoreni
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 7/1/2017, 21:13

Da,i naklonjeni Srbiji i davanju dobrih igracki  cat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 7/1/2017, 22:36

Svatko je nekom naklonjen,to je sasvim oke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Yehudi 7/1/2017, 22:44

Ground Biscuits wrote:Da,i naklonjeni Srbiji i davanju dobrih igracki  cat


 Evo ja sam siguran da bi Rusi dali svoje helikoptere i RH ali ovdi nema političke volje.

Afganistan je inzistirao na helikopterima iz Rusije pa su Ameri popustili ali su izveli gaf 

 na način da su oni kupili te helikoptere od Rusije pa ih prodali Afganima.

 Čudnovato ali istinito
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Ringo10 7/1/2017, 23:02

Yehudi wrote:
Ground Biscuits wrote:Da,i naklonjeni Srbiji i davanju dobrih igracki  cat


 Evo ja sam siguran da bi Rusi dali svoje helikoptere i RH ali ovdi nema političke volje.

Afganistan je inzistirao na helikopterima iz Rusije pa su Ameri popustili ali su izveli gaf 

 na način da su oni kupili te helikoptere od Rusije pa ih prodali Afganima.

 Čudnovato ali istinito
Rusija je godinama pokušavala sa Hrvatskom izgraditi dobre političke i ekonomske odnose uz niz primjera dobre volje.

Ali ne ide jebiga. Hrvatska se priklonila grupi zemalja EU sa najradikalnijom antiruskom politikom i istom takvom retorikom.

I onda ne znam koji kurac u Hrvatskoj pizde na svaki primjer suradnje Rusije i Srbije.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 8/1/2017, 00:06

Ringo10 wrote:
Yehudi wrote:
Ground Biscuits wrote:Da,i naklonjeni Srbiji i davanju dobrih igracki  cat


 Evo ja sam siguran da bi Rusi dali svoje helikoptere i RH ali ovdi nema političke volje.

Afganistan je inzistirao na helikopterima iz Rusije pa su Ameri popustili ali su izveli gaf 

 na način da su oni kupili te helikoptere od Rusije pa ih prodali Afganima.

 Čudnovato ali istinito
Rusija je godinama pokušavala sa Hrvatskom izgraditi dobre političke i ekonomske odnose uz niz primjera dobre volje.

Ali ne ide jebiga. Hrvatska se priklonila grupi zemalja EU sa najradikalnijom antiruskom politikom i istom takvom retorikom.

I onda ne znam koji kurac u Hrvatskoj pizde na svaki primjer suradnje Rusije i Srbije.
gud van
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 8/1/2017, 03:15

Yehudi wrote:
Ground Biscuits wrote:Da,i naklonjeni Srbiji i davanju dobrih igracki  cat


 Evo ja sam siguran da bi Rusi dali svoje helikoptere i RH ali ovdi nema političke volje.

Afganistan je inzistirao na helikopterima iz Rusije pa su Ameri popustili ali su izveli gaf 

 na način da su oni kupili te helikoptere od Rusije pa ih prodali Afganima.

 Čudnovato ali istinito
Nebih mjesao Rusiju pijanog Jeljcina i Putina,to su 2 razlicite stvari,Jeljcin je stopirao neke vojne projekte za silnu lovu koju su mu dali ameri,konkretno radi se o anti podmornickim oruzjima,nadam se da ce Putin to sve re-aktivirati,ustvari siguran sam da hoce,a to da bi Rusi dali svoje helice RH,mozda,ustvari irelevantno u ovom trenutku,Nato se po meni igra sa vatrom i Rusi nece tolerisati neko preveliko nagomilavanje trupa na svojim granicama,e sad nisam prorok pa da gatam sta ce biti i kako ce biti,kome se igra Ruski rulet neka igra,Rusi su tolerantni do krajnjih granica ali kad predjes tu granicu tolerancije onda ce gaziti,ne prizeljkujem taj scenario ali jebiga ja sam realist,nadam se da ce Tramp deaktivirati situaciju i poslati ovog huseina u cosak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 8/1/2017, 12:22

Turkey 'Testing the Waters' by Hinting NATO Could Be Kicked Out of Incirlik © REUTERS/ USAF/Handout via Reuters

POLITICS 12:49 08.01.2017Get short URL41138142 High-ranking Turkish officials have recently expressed their discontent with Washington failing to provide assistance to Ankara's military operation in northern Syria, implying that NATO forces could even be asked to leave the Incirlik airbase. Political analyst Stuart Rollo told Radio Sputnik that Turkey "is testing the waters." "They want to test the waters, they want to see the reaction" of the incoming Trump administration, he said. "Trump spoke a lot on his campaign about supporting the Kurds. He frequently cited their bravery, said that they were the most effective ally the US had in the region in the fight against [Daesh]. I think Turkey is a little bit worried that he might actually go and back up some of that campaign rhetoric with action." © REUTERS/ MURAD SEZER Turkey Uses Incirlik Airbase as a 'Tool to Put Pressure' on Washington On Wednesday, Turkey's Foreign Minister Mevlut Cavusoglu mentioned Incirlik, saying that the Turks wondered why the United States and its allies were using the base if they did not provide air cover for Operation Euphrates Shield, a major Turkish-led offensive in northern Syria. A day later, presidential spokesman Ibrahim Kalin reiterated that Turkey had the right to close the base, but added that this issue was not on the agenda. Rollo, a researcher in international security based at Sydney University, suggested that Ankara wanted to send a signal to Washington that it was not a given that the United States could continue to use the military facility "if they don't begin to cooperate with Turkey against the Kurds." "I have a feeling that the pressure to keep Turkey outside of Russia's sphere of influence may be too great and America will begin to cooperate with them more and give in to their demands to cease their support of the YPG," he said. The political analyst was convinced that Ankara would not close the base. © REUTERS/ KHALIL ASHAWI Here's What's Forcing Turkey to Actually End Its Support for Anti-Assad Jihadists in Syria "I don't see it happening," he said. "Unless the US really puts its diplomatic and military assets behind Kurdish independence, I think even a negotiated autonomy for the Kurdish regions in Syria would still … probably not be enough for Turkey to totally abandon the alliance, which kicking the US forces out of Incirlik will be close to representing." Rollo described Turkey's relations with NATO as "quite precarious," adding that they are less stable than they used to be. However, the analyst pointed out that issues plaguing Ankara's relationship with the US-led bloc will not affect security agreements between Turkey and the United States. "I am not sure that these comments on Incirlik should be taken too seriously at this point," he said.

Read more: https://sputniknews.com/politics/201701081049368856-turkey-nato-incirlik/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Yehudi 8/1/2017, 18:21

Kutak za rusofile - Page 27 1048787598

   Nadamo se da će prevladati razum, mir i suradnja, detant

 šta bi sa Killery na čelu  USA bilo nemoguće, suluda krvožedna baba bi izazvala rat u roku tri miseca
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Ringo10 8/1/2017, 18:25

Yehudi wrote:Kutak za rusofile - Page 27 1048787598

   Nadamo se da će prevladati razum, mir i suradnja, detant

 šta bi sa Killery na čelu  USA bilo nemoguće, suluda krvožedna baba bi izazvala rat u roku tri miseca
Za trumpa vjerujem da ako ništa, onda neće početi ni izazvati rat.

Mada, meni su zloguka predviđanja jednog Teksašanina na proputovanju kroz Australiju kad mi je reako da će Trump postati predsjednik i da će ga onda ubiti. I to mi rekao još dok Trump nije bio siguran kandidat ni ispred Republikanske stranke.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 9/1/2017, 13:02

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 12/1/2017, 04:09

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 15/1/2017, 13:27


[size=42]Štrahe: Zabraniti islamizaciju Evrope, kome se ne sviđa neka se vrati


10:41   15.01.2017.
5

[/size]

Podeli na Fejsbuku
 [url=https://twitter.com/intent/tweet?text=%C5%A0trahe: Zabraniti islamizaciju Evrope, kome se ne svi%C4%91a neka se vrati&url=http%3A%2F%2Fsrbin.info%2F2017%2F01%2F15%2Fstrahe-zabraniti-islamizaciju-evrope-kome-se-ne-svidja-neka-se-vrati%2F&via=srbininfo][/url]
Objavi na Tviteru
[url=https://twitter.com/intent/tweet?text=%C5%A0trahe: Zabraniti islamizaciju Evrope, kome se ne svi%C4%91a neka se vrati&url=http%3A%2F%2Fsrbin.info%2F2017%2F01%2F15%2Fstrahe-zabraniti-islamizaciju-evrope-kome-se-ne-svidja-neka-se-vrati%2F&via=srbininfo][/url] 

Lider Slobodarske partije Austrije (FPO) Hajnc Kristijan Štrahe oštro je u subotu kritikovao vladu u Beču i izjasnio se za ostanak zemlje u Evropskoj uniji, čiju reformu zahteva. On je, na tradicionalnom prolećnom skupu FPO u Salcburgu, pred oko 4.000 članova i simpatizera, naglasio da su slobodarci protiv istupanja Austrije iz EU, ali da zahtevaju reformu "te Evrope".

Хајнц Кристијан Штрахе се залаже за реформу ЕУ и останак Аустрије у истој
Истовремено је изразио стрепњу да одговорни за погрешан развој ЕУ нису ништа научили из грешака прошлости.
„Култура добродошлице“, којим су дочекане избеглице је, према његовим речима, доживела неуспех.
С тим у вези је напао аустријског канцелара Кристијана Керна да је био један од шефова „организације кријумчара људи“.
Штрахе је затражио се оконча „политика исламизације Европе“.
– Коме не одговарају демократска правила у нашој земљи нека се врати у своју исламску државу. Никога нисмо натерали да дође код нас – подвукао је он.
С тим у вези је затражио потпуну обуставу имиграције, додајући да је у реалности неопходно чак и да се из земље протерају илегалци и криминалци.
Такође је предложио да се пооштри деловање према илегалцима.
– Ко покуша илегално да уђе у земљу треба бити смештен у притвор – објаснио је Штрахе.
Заложио се за усвајање закона о „забрани исламизације“.
Он је подвукао да су слободарци, када је реч о привреди, за праведне плате, те подстицање пре свега малих и средњих предузећа, којима је неопходно обезбедити доступност капиталу за оснивање.
На крају свог двочасовног говора Штрахе је изразио уверење да ће ФПО на идућим изборима бити најснажнија странка.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 15/1/2017, 15:08

[size=50]Zaporoški kozaci pišu pismo turskom sultanu Mehmedu IV
26. novembra 2015. by Redakcija Magazina 1 Comment[/size]



Naslovna » Istorija » Zaporoški kozaci pišu pismo turskom sultanu Mehmedu IV

[url=http://www.addtoany.com/add_to/facebook?linkurl=http%3A%2F%2Fwww.bastabalkana.com%2F2015%2F11%2Fzaporoski-kozaci-pisu-pismo-turskom-sultanu-mehmedu-iv%2F&linkname=Zaporo%C5%A1ki kozaci pi%C5%A1u pismo turskom sultanu Mehmedu IV][/url][url=http://www.addtoany.com/add_to/twitter?linkurl=http%3A%2F%2Fwww.bastabalkana.com%2F2015%2F11%2Fzaporoski-kozaci-pisu-pismo-turskom-sultanu-mehmedu-iv%2F&linkname=Zaporo%C5%A1ki kozaci pi%C5%A1u pismo turskom sultanu Mehmedu IV][/url][url=http://www.addtoany.com/add_to/google_plus?linkurl=http%3A%2F%2Fwww.bastabalkana.com%2F2015%2F11%2Fzaporoski-kozaci-pisu-pismo-turskom-sultanu-mehmedu-iv%2F&linkname=Zaporo%C5%A1ki kozaci pi%C5%A1u pismo turskom sultanu Mehmedu IV][/url][url=http://www.addtoany.com/add_to/pinterest?linkurl=http%3A%2F%2Fwww.bastabalkana.com%2F2015%2F11%2Fzaporoski-kozaci-pisu-pismo-turskom-sultanu-mehmedu-iv%2F&linkname=Zaporo%C5%A1ki kozaci pi%C5%A1u pismo turskom sultanu Mehmedu IV][/url][url=http://www.addtoany.com/add_to/email?linkurl=http%3A%2F%2Fwww.bastabalkana.com%2F2015%2F11%2Fzaporoski-kozaci-pisu-pismo-turskom-sultanu-mehmedu-iv%2F&linkname=Zaporo%C5%A1ki kozaci pi%C5%A1u pismo turskom sultanu Mehmedu IV][/url][url=http://www.addtoany.com/add_to/print?linkurl=http%3A%2F%2Fwww.bastabalkana.com%2F2015%2F11%2Fzaporoski-kozaci-pisu-pismo-turskom-sultanu-mehmedu-iv%2F&linkname=Zaporo%C5%A1ki kozaci pi%C5%A1u pismo turskom sultanu Mehmedu IV][/url]

 

KAKO KOZACI ODGOVARAJU TURSKOM SULTANU


Zaporoški kozaci pišu pismo turskom sultanu kao odgovor na sultanovo pismo nakon opsade Zaporožja


 

Zaporožje – Jedan od slavnijih dokumenata u istoriji diplomatske prepiske je odgovor kozaka iz Zaporožja turskom sultanu, napisano između 1672. i 1680. Sultan je napao kozake u utvrđenju Sič, oni ga potukli, i ubrzo dobili njegovo pismo.
[size]

Slikar Ilja Rjepin je, dvesta godina kasnije, naslikao sliku Zaporoški kozaci pišu pismo turskom sultanu.

[/size]
Kutak za rusofile - Page 27 Ilja-Rjepin-Zaporo%C5%A1ki-kozaci-pi%C5%A1u-pismo-turskom-sultanu-750x425
Zaporoški kozaci pišu pismo turskom sultanu – Ilja Rjepin


***

Turski sultan Mehmed IV piše kozacima iz Zaporožja


Ja sultan, sin Mehmedov, brat sunca i meseca, unuk i izaslanik Boga, vladar Makedonije, Vavilona, Jerusalima, Gornjeg i Donjeg Egipta, car nad carevima, vladar nad vladarima, nepobedivi vitez, čuvar groba Isusa Hrista, poverenik izabran od Boga lično, nada i uteha muslimana, zaštitnik i branitelj hrišćanstva – naređujem vam, kozaci iz Zaporožja, predajte se dobrovoljno i bez otpora i nemojte mi dosađivati više sa vašim napadima.

Kozaci iz Zaporožja odgovaraju sultanu Mehmedu IV


Tebi turska satano, brate i druže crnog đavola, sekretaru Lucifera samog, pozdrav. Kojeg si ti đavola vitez, mamu ti tvoju? Tvoje armije se ne bojimo uopšte, na zemlji i na moru u našim čajkama borićemo se protiv vas sotona do poslednjeg. Ti nekrstu, zveri Vavilona, skrnavitelju svetog Jerusalima, jebaču koza iz Aleksandrije, svinjska glavo Egipta (Donjeg i Gornjeg), jermenska svinjo i tatarski jarče, konjokradice iz Kanajameta, zlikovče iz Anadolije, unuče đavola lično, budalo, ti svinjski brabonjče, magareća guzice i klovne iz Hada, mesarsko pseto, nekrštena volino, neka đavo nosi tebe i sve Turke.

To je sve što mi kozaci imamo da kažemo, gadan si i svojoj majci, a kud hrišćanima da vladaš.

Datum ne znamo, jer kalendar nemamo, mesec je na nebu, godina u knjizi, nama je isti dan ovde ko i tebi tamo. Ti i tvoji Turci možete nas poljubiti u dupe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Yehudi 15/1/2017, 15:15

.Kutak za rusofile - Page 27 Pismo-kozaka
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 15/1/2017, 17:47

Ringo10 wrote:
Yehudi wrote:Kutak za rusofile - Page 27 1048787598

   Nadamo se da će prevladati razum, mir i suradnja, detant

 šta bi sa Killery na čelu  USA bilo nemoguće, suluda krvožedna baba bi izazvala rat u roku tri miseca
Za trumpa vjerujem da ako ništa, onda neće početi ni izazvati rat.

Mada, meni su zloguka predviđanja jednog Teksašanina na proputovanju kroz Australiju kad mi je reako da će Trump postati predsjednik i da će ga onda ubiti. I to mi rekao još dok Trump nije bio siguran kandidat ni ispred Republikanske stranke.
vrlo moguce.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 15/1/2017, 19:17

Yehudi wrote:.Kutak za rusofile - Page 27 Pismo-kozaka
 Sultan-jebač koza iz Aleksandrije  cat neprocjenjivo for everything else there is a master card
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Yehudi 16/1/2017, 10:46

Kutak za rusofile - Page 27 1049586468

Kutak za rusofile - Page 27 1049586551

Kutak za rusofile - Page 27 1049586577

Kutak za rusofile - Page 27 1049586607

Kutak za rusofile - Page 27 1049586635

Kutak za rusofile - Page 27 1049586663

Kutak za rusofile - Page 27 1049586717

Kutak za rusofile - Page 27 1049586936

Somewhere Over the Clouds: A View of Moscow From Above


 L I K E
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 16/1/2017, 20:50

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Guest 16/1/2017, 20:52

Neko rece da ce neko sprijeciti Trampovu inauguraciju  cat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kutak za rusofile - Page 27 Empty Re: Kutak za rusofile

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum