ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rtl dan neovisnosti i sutjeska

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by michaellcmacha 9/10/2016, 17:40

šojka de polako, Bog s tobom... popij lijekove, more i kahvu i nekakav rahat lokum da ti se smire otkucaji pa onda raspali po onih 100 i kusur ofenziva...

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by prckov 9/10/2016, 17:43

Sora wrote:NOB JE U odnosu na tzv domovinski rat EPOPEJA .
GERILA  PROTIV HITLERA
MASOVNI NARODNI USTANA K ZA OSLOBODENJE ZEMLJE
SUTJESKA JE JEDNA OD NAJHUMANIJOH BITAKA
U RATNIK ZBIVANJIMA TIJEKOM 2 ww je kroz pune 4 godine narod zajedno s borcima sudjelovao u bici s nacistima i domacim izdajicama  
Niti problizno nije Domovindki rat po opsegu, karakteru, ratnim karakteristikama ..slican NOBu
Meni je bjedno da se sadasnja vladajuca elita odrzava navkasti tvrdeci da je zadnja REDARSTVENO- vojna akcija OLUJA NAJVECA POBJEDA IKADA.
BJEDNO JE . to je trajalo 4 dana a NOB 4 godine .
A vi se pitajte kome je ta bitka omogucila sve i sto je vana ostalo .
Svade i glupost
ma sta me briga, aj ti u sas
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Guest 9/10/2016, 17:43

Mišamaš,ne kaze se Pipa,nego Slavina...bem te u Izrijek.. jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Sora 9/10/2016, 17:43

Pojela sam neke fine kolace , one indijsnere nekakve Popila kavu u Artu , lijek za tlak jos nisam mozdai ne budem
Ali sad mi je lakse pri dusi daje SUTJESKA POKZANA NARTL
SUPER . polako ce sve doci na svoje. Na moje

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by michaellcmacha 9/10/2016, 17:43

jebiga tak ti je to... al za utjehu ti kako smo mi pregazili spomen na te tvoje partizane tako će neki novi pregaziti spomen na hrvatske branitelje koji smo nas oslobodili od tih tvojih partizana....to ti tako ide i ne trebaš se uzbuđivati pretjerano zbog toga.... sve ti s vremenom prekrije trava i mahovina.... ;)... jes vidla one sarkofage iz 2.-og stoljeća sele....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by michaellcmacha 9/10/2016, 17:44

bogomdani wrote:Mišamaš,ne kaze se Pipa,nego Slavina...bem te u Izrijek.. jocolor
ma ja kažem i hrvatsko jućno primorje i pipa i ustaša....... i ups... aj dobro to zadnje mi kažu drugi.... ;)


Last edited by michaellcmacha on 9/10/2016, 17:45; edited 1 time in total
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Guest 9/10/2016, 17:44

michaellcmacha wrote:rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Okupljanje-u-Bijeloj-la%C4%91i
ove drvene grede i stupovi su još fascinantniji jer su i oni iz rimskog doba... to su hrastovi piloti koji su izvučeni s dna korita kupe... nevjerojatno je da se radilo o nekoliko tisuća trupaca od kojih je malo koji bio manje od kubika.... i skoro sve velike zgrade u modernom sisku koje su gradili njemci prije 150 godina su izgrađene bez temelja na tim hrastovim pilotima.... to je drvo tvrdo kao kamen i jako teško za obradu...i većina primjeraka crna ko noć
Jel ovo prethodnica onih 70 sto cekaju kad sehidska dusa napusti ovaj dunjaluk? :p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by michaellcmacha 9/10/2016, 17:56

gazda nije potomak ni rimljana, ni njemaca ni židova nego onih što su se utapali u kupi prije kojih par sto godina... sisak je poznat po sevdahu kao malo koji grad... imamo jednog slijepog sevdah izvođača.... živi dečko u mošćenici par kuća do mojih.... ime mu je pavao anić...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Guest 9/10/2016, 17:58

michaellcmacha wrote:gazda nije potomak ni rimljana, ni njemaca ni židova nego onih što su se utapali u kupi prije kojih par sto godina... sisak je poznat po sevdahu kao malo koji grad... imamo jednog slijepog sevdah izvođača.... živi dečko u mošćenici par kuća do mojih.... ime mu je pavao anić...

znaci ove zene na slici su domace? Mislio sam da je neka ekskurzija u pitanju..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by michaellcmacha 9/10/2016, 18:02

u sisku ima jako puno muslimana, još od prije... puno je muslimana radilo u željezari, rafineriji i graditelju... tako da su i dan danas tu s nama i sa braćom srbima...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Guest 9/10/2016, 18:02

ovo je muzika vec za teze alkose...svidja mi se instrumental, pogotovo prva minuta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Guest 9/10/2016, 18:03

michaellcmacha wrote:u sisku ima jako puno muslimana, još od prije... puno je muslimana radilo u željezari, rafineriji i graditelju... tako da su i dan danas tu s nama i sa braćom srbima...

Lepo, lepo..samo tako. Zacudilo me da se zene jos uvek tako nose, eto ja sam se skolovao i cesto posecivao Sarajevo pa se ne secam toliko marama i zamotanih. Nemoj mi reci da su ovako i za vreme YU nosile?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by michaellcmacha 9/10/2016, 18:04

ima ih oko 2 500 u samom gradu a uokolo još najmanje toliko

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by michaellcmacha 9/10/2016, 18:08

dzmrdz wrote:
michaellcmacha wrote:u sisku ima jako puno muslimana, još od prije... puno je muslimana radilo u željezari, rafineriji i graditelju... tako da su i dan danas tu s nama i sa braćom srbima...

Lepo, lepo..samo tako. Zacudilo me da se zene jos uvek tako nose, eto ja sam se skolovao i cesto posecivao Sarajevo pa se ne secam toliko marama i zamotanih. Nemoj mi reci da su ovako i za vreme YU nosile?
zna šojka kako je u ono doba bilo... kako koje neke su radile po firmamam i nosile su se ko i naše žene a bilo ih je koje nisu iz kuće izlazile nikada i nikako... jebiga zavisi od kuda su i dolazili... nije isto bilo ako je musliman došao iz bužima i iz prijedora...to ti nije ista muslimanska svojta... npr muslimani koji su naseljeni oko cazina su neki premiks, dok su ti oni oko bužima krupe, novog i kostajnice malo zajebaniji muslimani... oni u osnovi i nisu iz ovog kraja njih se naselilo po onom dogovoru kad je srbija stekla samostalnost.... tako nekako
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Guest 9/10/2016, 18:14

michaellcmacha wrote:
dzmrdz wrote:
michaellcmacha wrote:u sisku ima jako puno muslimana, još od prije... puno je muslimana radilo u željezari, rafineriji i graditelju... tako da su i dan danas tu s nama i sa braćom srbima...

Lepo, lepo..samo tako. Zacudilo me da se zene jos uvek tako nose, eto ja sam se skolovao i cesto posecivao Sarajevo pa se ne secam toliko marama i zamotanih. Nemoj mi reci da su ovako i za vreme YU nosile?
zna šojka kako je u ono doba bilo... kako koje neke su radile po firmamam i nosile su se ko i naše žene a bilo ih je koje nisu iz kuće izlazile nikada i nikako... jebiga zavisi od kuda su i dolazili... nije isto bilo ako je musliman došao iz bužima i iz prijedora...to ti nije ista muslimanska svojta... npr muslimani koji su naseljeni oko cazina su neki premiks, dok su ti oni oko bužima krupe, novog i kostajnice malo zajebaniji muslimani... oni u osnovi i nisu iz ovog kraja njih se naselilo po onom dogovoru kad je srbija stekla samostalnost.... tako nekako

Da, imam jednu kolegicu ovde iz SA, iz muslimanske porodice, mater joj Hrvatica a otac Musliman. Ona se nikako nacuditi tome, za svog bivseg muza kaze da je totalno druga fela muslimana a par kilometara ih deli u sarajevu.
Njeni su iz Bosanskog Samca a orginalno su sa Zlatibora, navodno je pola Zlatibora pripadalo njenoj porodici.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by michaellcmacha 9/10/2016, 18:17

pa da kod nas imaš muslimana koji drže skroz do islama, do onih koji su onako reda radi muslimani, pa sve do onih koje to ne jebe ni hej... ja poznam i jedne i druge i treće, ajmo reći da su ovi treći onako žestoki zagovornici jugoslavcije, svi odreda su bili bivši komunisti i dan danas nastupaju s tih pozicija samo malo upakirano u sdpeovštinu i tako to....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Guest 9/10/2016, 18:20

michaellcmacha wrote:pa da kod nas imaš muslimana koji drže skroz do islama, do onih koji su onako reda radi muslimani, pa sve do onih koje to ne jebe ni hej... ja poznam i jedne i druge i treće, ajmo reći da su ovi treći onako žestoki zagovornici jugoslavcije, svi odreda su bili bivši komunisti i dan danas nastupaju s tih pozicija samo malo upakirano u sdpeovštinu i tako to....

Da li si ti u stanju da prepoznas prema crtama lica ko je musliman, mislim na ove domace iz bivse YU, pogotovo Bosne? Ima jedna interesantna stavr, imaju neke specificne crte a opet nisu orijentalne da kazes eto crn je pa ja anadolac ili sl
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by michaellcmacha 9/10/2016, 18:25

dzmrdz wrote:
michaellcmacha wrote:pa da kod nas imaš muslimana koji drže skroz do islama, do onih koji su onako reda radi muslimani, pa sve do onih koje to ne jebe ni hej... ja poznam i jedne i druge i treće, ajmo reći da su ovi treći onako žestoki zagovornici jugoslavcije, svi odreda su bili bivši komunisti i dan danas nastupaju s tih pozicija samo malo upakirano u sdpeovštinu i tako to....

Da li si ti u stanju da prepoznas prema crtama lica ko je musliman, mislim na ove domace iz bivse YU, pogotovo Bosne? Ima jedna interesantna stavr, imaju neke specificne crte a opet nisu orijentalne da kazes eto crn je pa ja anadolac ili sl
ovo ti je malo bzvz...drzmzr... mi pričamo o potomcima turaka u manjoj mjeri, i o poturčenim kršćanima u većoj mjeri.... na baniji si imao pun kurac plavih srba... koji su očito imali veze sa njemcima koji su za vrijeme krajine tu službovali.... isto tako ima i muslimana plavih ko u priči ioni su iz tih rubnih područja koja su preko noći pala pod jurisdikciju njemačke vojske i naravno da se tu krv miješala.... onako najiskrenije i bez ikakvog podjebavanja u sisku u mojoj generaciji je bilo par ljudi za koje sam ja mislio da su muslimani, onako crni, tamnije puti plavih očiju, međutim to su bili srbi.... većinu muslimana koje sam poznavao su bili plavi skoro pa kuruzni...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Guest 9/10/2016, 18:31

michaellcmacha wrote:
dzmrdz wrote:
michaellcmacha wrote:pa da kod nas imaš muslimana koji drže skroz do islama, do onih koji su onako reda radi muslimani, pa sve do onih koje to ne jebe ni hej... ja poznam i jedne i druge i treće, ajmo reći da su ovi treći onako žestoki zagovornici jugoslavcije, svi odreda su bili bivši komunisti i dan danas nastupaju s tih pozicija samo malo upakirano u sdpeovštinu i tako to....

Da li si ti u stanju da prepoznas prema crtama lica ko je musliman, mislim na ove domace iz bivse YU, pogotovo Bosne? Ima jedna interesantna stavr, imaju neke specificne crte a opet nisu orijentalne da kazes eto crn je pa ja anadolac ili sl
ovo ti je malo bzvz...drzmzr... mi pričamo o potomcima turaka u manjoj mjeri, i o poturčenim kršćanima u većoj mjeri.... na baniji si imao pun kurac plavih srba... koji su očito imali veze sa njemcima koji su za vrijeme krajine tu službovali.... isto tako ima i muslimana plavih ko u priči ioni su iz tih rubnih područja koja su preko noći pala pod jurisdikciju njemačke vojske i naravno da se tu krv miješala.... onako najiskrenije i bez ikakvog podjebavanja u sisku u mojoj generaciji je bilo par ljudi za koje sam ja mislio da su muslimani, onako crni, tamnije puti plavih očiju, međutim to su bili srbi.... većinu muslimana koje sam poznavao su bili plavi skoro pa kuruzni...
Ja nisam izneo nikakvu tvrdnju u mom pitanju koje tvrde explicitno ovo ili ono. Bas sam hteo  tebe da pitam jer vidim da si odrastao okruzen musilmanima.
npr vec ta spomenuta drugarica tvrdi da ona vidi razliku i da moze da prepozna da li je neko Srbin ili Hrvat. 

Upravo to sto si spomenuo da su plavi ko kukuruz me zaintrigiralo kada sam rekao da nije orjentalna crta a opet ih ima jako puno slicne fizionomije i da dolaze iz istog kraja. kako to da toliko ima plavih muslimana i crnih Srba?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by michaellcmacha 9/10/2016, 18:35

ma nisam ništa kontrirao... ima svih kombinacija.... i ima kad možeš skužiti da se radi o muslimanu ali to je vrlo rijetko... za srbe ne možeš uopće odrediti ko ni za hrvate....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Guest 9/10/2016, 18:42

E to sam i mislio. Ja nema sanse da znam da li je neko Hrvat ili Srbin kada sam tamo, ovde vec mogu prepoznati da li je neko od ta dva ali ne bas tacno koji, retko da mogu 100% dok ne progovori neko. A nekada ni tada...

Medjutim, primetio sam da masa bosanskih Muslimana ima naprimer zelenkaste i prodorne oci, dosta su izbocenijih jagodica i koscatijeg lica i punijih usana.
evo naprimer kao ovaj na slici

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Nanic-0..takvih mi se CINI bar 50% sto sam ih ja upoznao.
E sada je caka da takvo sto ne prepoznajem ni kod Srba, ni Hrvata a pogotovo ne kod Turaka u znacajnijoj meri.
Ovo sve moze biti moj subjektivan dojam i da nema veze s vezom ali nekako me zanima odkale bi i kome ta fizionomija onda orginalno pripadala na prostoru kojim nema ko nije prosao...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rtl dan neovisnosti i sutjeska - Page 11 Empty Re: rtl dan neovisnosti i sutjeska

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum