ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šizoidna deklaracija

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Trinity 27/9/2016, 10:38

kic wrote:svak hoce bit poseban, to je tak..

Najčešće navođena i najduže poznata vrsta je astenična psihopatija, koja se javlja u svim mogućim intenzitetima, od jedva uočljive do očiglednog patološkog nedostatka.

Takvi ljudi, astenični i hiperaktivni, ne pokazuju isti zasenjujući nedostatak moralnog osećanja i sposobnosti da osete psihološku situaciju, kao suštinske psihopate. Oni su na neki način idealistični i skloni su sujevernoj patnji kao posledici svog rđavog ponašanja.

U proseku, manje su inteligentni od normalnih ljudi i njihov um ne pokazuje odlike postojanosti i preciznost u razmišljanju. Njihov psihološki pogled na svet je jasno falsifikovan, njihovim mišljenjima o ljudima se nikada ne može verovati. Neka vrsta maske sakriva svet njihovih stremljenja, koja se ne podudara sa onim što su u stvari sposobni da urade. Njihovo ponašanje prema ljudima, koji ne uočavaju njihove nedostatke, je urbano, čak prijateljsko; međutim, manifestuju neprijateljstvo i agresiju prema ljudima koji imaju talenta za psihologiju ili pokazuju znanje u toj oblasti.

Astenične psihopate su seksualno nešto manje aktivne i zbog toga sklone da prihvate celibat; to je razlog zašto neki katolički monasi i sveštenici reprezentuju neznatnije slučajeve ove anomalije. Veoma je verovatno da su ovakvi pojedinci inspirisali anti-psihološki stav, tradicionalan kod katoličke crkve.

Ozbiljniji slučajevi su u većoj meri anti-psihološki nastrojeni i puni prezira prema normalnim ljudima; oni pokazuju tendenciju da budu aktivni u procesima geneze zla u široj skali. Njihovi snovi su sačinjeni od izvesnog idealizma sličnog idejama normalnih ljudi. Oni bi želeli da reformišu svet u skladu sa svojim željama, ali nisu sposobni da predvide mnogo dalekosežnije implikacije i posledice. Začinjena devijacijama, njihova vizija može uticati na naivne buntovnike ili ljude koji su pretrpeli nepravdu. Postojanje društvene nepravde može izgledati kao opravdanje za radikalan pogled na svet i za prihvatanje takvih vizija.

Sledeći odlomak je primer misaonog obrasca osobe koja predstavlja tipičan i teži slučaj astenične psihopatije:



Osećaj da je drugačiji.

Plitka nostalgija, karakteristična za psihopatiju.



Vizija novog sveta.

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 16:11

kic wrote:svak hoce bit poseban, to je tak..

pa svak i je poseban..  cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 16:22

ev ja gledim oko sebe.. nitko nije nalik na mene, a bome ni na drugoga.. to je tak simpa... šta bi bilo kad bismo si bili jednaki ili kad bi nedajBože netko bio isti kako ja... srećem sad jednog čovjeka na pogrebu koji me je prije par dana gledao u grudnjaku dok sam sadila smilje i bosilje .. on u crnu ja u oblekici.. pozdravimo se lijepo.. kako Bog zapovijeda... nismo šizoidni.. nismo se ni deklarirali.. svet je tak lep kako Bog zapoveda... pa čak i u smrti... Bog daj pokoj dušici koju smo došli ispratiti.. bila dobra ka' kruv...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 16:30

pa što ako sam šizoidna.. imam deklaraciju o ljudskim pravima koja mi to dopušta.. moje je temeljno ljudsko pravo da budem šizoidna... posebno ak spadam u onih nekaj posto židova...  cheers danas sam luda, radim što hoću.. danas sam luda i tak dalje... ja sam si josipa lisac...  jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 16:31

Bože kak sam danas pametna...  :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 16:42

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 17:08

obišla sad moje orahe i moje kokice.. malo mi smrde japanke...  B-) ali od toga se živi, štaš...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 18:09

Ajme, sadiš u grudnjaku Suspect (kako se ne bojiš da će ti sve poispadati) :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 18:43

mativka wrote:Ajme, sadiš u grudnjaku Suspect (kako se ne bojiš da će ti sve poispadati) :)

ha ha..   ako malo i ispadne vratim to natrag... ove godine nisam stigla otići na more, da vidiš koju sam farbicu dobila tako sadeći u grudnjaku...  sunny
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 19:36

:-)
Znas, kada malo bolje razmislim, nije cudno sto te covjek nije pitao za ime. Pa zanijemio,ukocio, i samo gledao. Nemoj previse na sunce, ovo vrijeme zna prevariti ;-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 19:39

sunny ovo ti je najbolje vrijeme za sunčanje.. prije par godina sam bila besposlena pa otišla kod tate na ljetovanje u rujnu.. da vidiš te bojice... sada sam na njivi... a vidi, možda me je čovac zato danas malo počudno gledao  bom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 19:43

Nije te navikao vidjeti odjevenu :-)
Lijepo je al djaba kada u povjetarcu osjetim miris jeseni. Nikako mi ne sjeda. Jedino me raduje kisa ali niti ona nece.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 19:46

ja obožavam jesen... miris lišća koje žuti... plodova koji dozrijevaju.. grožđe. dunje.. čičimak... volim miris vjetra koji raznosi lišće.. volim miris mora u jesen.. volim jesenje kiše... uostalom sve volim... osim kad grmi pa moram isključiti računalo...  king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 19:48

danas sam hodala pod orahom i tražila plodove.. nažalost ove godine sve crvljivo... prošle godine nakupili makar 100 kg...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 27/9/2016, 19:54

metilda wrote:osim kad grmi pa moram isključiti računalo...  king
:rofl
Joooj, meni nema ništa ljepše nego se uvući u krevet, slušati grmljavinu...Volim kada grmi, pljušti kiša :)
E, zato ima lješnjaka :)
Nego...ima li ovo kakve veze s određenim dijagnozama, mislim da nas Triny ne bi korila :)
Baš si nešto razmišljam pa ne znam što bih pisala na ovu temu, osim rekla: dovedite nam pacijenta :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 28/9/2016, 21:58

mativka wrote:
Nego...ima li ovo kakve veze s određenim dijagnozama, mislim da nas Triny ne bi korila :)
Baš si nešto razmišljam pa ne znam što bih pisala na ovu temu, osim rekla: dovedite nam pacijenta :D

ma ima veze s Trinynom temom...

evo baš sam dok sam pisala o jeseni razmišljala o ovim riječima iz članka:

Ljudi koji su zahvaćeni ovom anomalijom su preosjetljivi i nepovjerljivi, međutim, oni veoma malo obraćaju pažnju na osjećanja drugih, skloni su da zauzimaju ekstremne pozicije i rado se osvećuju za male uvrede.

Oni su ponekad ekcentrični, odnosno, čudaci, po svojoj prirodi. Njihov slab osjećaj za psihološke situacije i realnost navodi ih da pogrešno i negativno interpretaju namjere drugih ljudi.



daklem, ak ja volim jesen a ti ne, onda sam po tryninoj definiciji iz citiranog teksta ja čudak, malo vodim računa o tvojim osjećajima i osvetit ću ti se što ti voliš slušati grmljavinu dok ja strepim za svoje računalo  :sleazy:.. hoćem reć da smo onda svi čudaci i ako nam se ne sviđaju tuđa mišljenja koja ne odgovaraju našima prišijemo im epitet shizoidnosti i sebi olakšamo razmišljanja.. mislim da sam uspjela to definirati.. jesen mi je u glavi...  shame
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 28/9/2016, 22:01

mativka wrote:
:rofl
Joooj, meni nema ništa ljepše nego se uvući u krevet, slušati grmljavinu...Volim kada grmi, pljušti kiša :)
E, zato ima lješnjaka :)

bome baš ima lješnjaka, kao nikad do sada...  cheers
i ja volim  slušati grmljavinu, ali samo ujutro dok sam u krevetu... volim onih 8 sekundi dok grmljavina dođe do mene iza munje.. jel' 8 sekundi???  scratch
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 28/9/2016, 22:04

e-bat...!!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 28/9/2016, 22:05

bogomdani wrote:e-bat...!!!

ja tebe ne razmem .. jes ti šizoidno deklariran?  affraid
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Trinity 29/9/2016, 06:46

metilda wrote:
mativka wrote:
Nego...ima li ovo kakve veze s određenim dijagnozama, mislim da nas Triny ne bi korila :)
Baš si nešto razmišljam pa ne znam što bih pisala na ovu temu, osim rekla: dovedite nam pacijenta :D

ma ima veze s Trinynom temom...

evo baš sam dok sam pisala o jeseni razmišljala o ovim riječima iz članka:

Ljudi koji su zahvaćeni ovom anomalijom su preosjetljivi i nepovjerljivi, međutim, oni veoma malo obraćaju pažnju na osjećanja drugih, skloni su da zauzimaju ekstremne pozicije i rado se osvećuju za male uvrede.

Oni su ponekad ekcentrični, odnosno, čudaci, po svojoj prirodi. Njihov slab osjećaj za psihološke situacije i realnost navodi ih da pogrešno i negativno interpretaju namjere drugih ljudi.



daklem, ak ja volim jesen a ti ne, onda sam po tryninoj definiciji iz citiranog teksta ja čudak, malo vodim računa o tvojim osjećajima i osvetit ću ti se što ti voliš slušati grmljavinu dok ja strepim za svoje računalo  :sleazy:.. hoćem reć da smo onda svi čudaci i ako nam se ne sviđaju tuđa mišljenja koja ne odgovaraju našima prišijemo im epitet shizoidnosti i sebi olakšamo razmišljanja.. mislim da sam uspjela to definirati.. jesen mi je u glavi...  shame
Nešto te baš pogodilo u ovim citatima, valjda onaj dio koji se odnosi na religiju. :)
Knjiga se uopće ne bavi sudom i prosuđivanjem nečijih postupaka, nego pokušava objasniti uzroke nečijih postupaka.


Podučavajući nas o uzrocima i genezi zla, ponerologija jedva da pominje čovjekovu krivicu. Tako, ona ne rješava dugovječni problem ljudske odgovornosti, mada baca dodatno svjetlo od strane njegove uzročnosti. Kad pokušavamo da ispravimo naše shvatanje kompleksne uzročnosti fenomena i spoznamo veću individualnu ovisnost od operacija vanjskih faktora, postajemo svjesni činjenice koliko mi malo poznajemo to područje. Na toj tački, bilo koje moralno prosuđivanje o nekoj drugoj osobi kao vrednoj krivnje, pada nam u oči kao nešto što je bazirano na emocionalnim reakcijama ili vijekovima staroj tradiciji.
Ukoliko se stalno suzdržavamo od moralnog prosuđivanja drugih ljudi, mi prebacujemo našu pažnju na praćenje uzročnih procesa koji su odgovorni za kondicioniranje ponašanja druge osobe ili društva. To popravlja naše šanse za postizanje valjane mentalne higijene i naše sposobnosti za poimanje psihološke realnosti. Takvo uzdržavanje nas takođe osposobljava da izbjegnemo jednu grešku koja veoma efektivno truje umove i duše, konkretno, nametanje moralizirajućih interpretacija aktivnostima patoloških faktora. Takođe, treba da izbjegavamo svako emocionalno upetljavanje a vlastiti egotizam i egocentričnost bolje da kontrolišemo, pomažući tako sprovođenje jedne objektivne analize tih fenomena.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Guest 29/9/2016, 11:12

Triny wrote:
Nešto te baš pogodilo u ovim citatima, valjda onaj dio koji se odnosi na religiju. :)
Knjiga se uopće ne bavi sudom i prosuđivanjem nečijih postupaka, nego pokušava objasniti uzroke nečijih postupaka.


Podučavajući nas o uzrocima i genezi zla, ponerologija jedva da pominje čovjekovu krivicu. Tako, ona ne rješava dugovječni problem ljudske odgovornosti, mada baca dodatno svjetlo od strane njegove uzročnosti. Kad pokušavamo da ispravimo naše shvatanje kompleksne uzročnosti fenomena i spoznamo veću individualnu ovisnost od operacija vanjskih faktora, postajemo svjesni činjenice koliko mi malo poznajemo to područje. Na toj tački, bilo koje moralno prosuđivanje o nekoj drugoj osobi kao vrednoj krivnje, pada nam u oči kao nešto što je bazirano na emocionalnim reakcijama ili vijekovima staroj tradiciji.
Ukoliko se stalno suzdržavamo od moralnog prosuđivanja drugih ljudi, mi prebacujemo našu pažnju na praćenje uzročnih procesa koji su odgovorni za kondicioniranje ponašanja druge osobe ili društva. To popravlja naše šanse za postizanje valjane mentalne higijene i naše sposobnosti za poimanje psihološke realnosti. Takvo uzdržavanje nas takođe osposobljava da izbjegnemo jednu grešku koja veoma efektivno truje umove i duše, konkretno, nametanje moralizirajućih interpretacija aktivnostima patoloških faktora. Takođe, treba da izbjegavamo svako emocionalno upetljavanje a vlastiti egotizam i egocentričnost bolje da kontrolišemo, pomažući tako sprovođenje jedne objektivne analize tih fenomena.


Međutim, kad se nađu obuhvaćeni veoma stresnim situacijama, šizoidni nedostaci kod njih dovode do toga da te osobe veoma lako kolabiraju. Njihov kapacitet za razmišljanje postaje karakteristično zagušen, pa šizoidi onda zapadaju u reaktivna psihotička stanja koja su po izgledu slična šizofreniji, tako da to onda vodi do uspostavljanja pogrešne dijagnoze.
Ozbiljniji slučajevi su u većoj meri anti-psihološki nastrojeni i puni prezira prema normalnim ljudima; oni pokazuju tendenciju da budu aktivni u procesima geneze zla u široj skali. Njihovi snovi su sačinjeni od izvesnog idealizma sličnog idejama normalnih ljudi. Oni bi želeli da reformišu svet u skladu sa svojim željama, ali nisu sposobni da predvide mnogo dalekosežnije implikacije i posledice. Začinjena devijacijama, njihova vizija može uticati na naivne buntovnike ili ljude koji su pretrpeli nepravdu. Postojanje društvene nepravde može izgledati kao opravdanje za radikalan pogled na svet i za prihvatanje takvih vizija. 
Osećaj da je drugačiji.

Plitka nostalgija, karakteristična za psihopatiju. 

daklem, nije govno nego se pas posra... ako neka osoba ne podržava gender ideologiju, pobačaj, eutanaziju i ostale "moralne represalije" današnje mainstream ideologije onda se "šizoidna deklaracija" ne bavi njegovom odgovornošću nego njegovom (ne)patologijom (sic!) .. to ja zovem zloupotrebom "znanosti" u ideološke svrhe.. pa naravno da sam bila inspirarana našom raspravicom na Religiji... međutim, imam toliko utakmica u nogama sa daleko "opasnijim" igračima poput henoka, Le Roi Soleila i svih njegovih inkarnacija, brighta, RN, frash ginger, jungfuom, zeevom, tako da mi ti dođeš kao mala maca koja prede svoju sivu vunu.. :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šizoidna deklaracija - Page 2 Empty Re: Šizoidna deklaracija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum