ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by dijagram 23/9/2016, 08:35

jastreb wrote:Aha,evo stiglo pojačanje. :-)
Kako ti nije neugodno bilo sto o bilo kakvom ratu tumaciti kad si bio obicna kukavica koji se skrivao kod kuce i gledao sve na tv?
Ti si bolestan tip, bolestan u zelji da sam sebi prikazes bilo sto pozitivno kod jna i njihovih oficira.
Pojma nemas, nekompetentan si ali uporan i dosadan ko proljev.

dijagram

Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by jastreb 23/9/2016, 08:37

dijagram wrote:
jastreb wrote:Aha,evo stiglo pojačanje. :-)
Kako ti nije neugodno bilo sto o bilo kakvom ratu tumaciti kad si bio obicna kukavica koji se skrivao kod kuce i gledao sve na tv?
Ti si bolestan tip, bolestan u zelji da sam sebi prikazes bilo sto pozitivno kod jna i njihovih oficira. 
Evo ti Barovića. Kud ćeš pozitivnijeg čovjeka od njega? O njemu i je tema,ali je onaj ludi kurjak namjerno prebacio temu na Tepića.

(ko da ga ja ne znam)
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 08:39

jastreb wrote:
dijagram wrote:
jastreb wrote:Aha,evo stiglo pojačanje. :-)
Kako ti nije neugodno bilo sto o bilo kakvom ratu tumaciti kad si bio obicna kukavica koji se skrivao kod kuce i gledao sve na tv?
Ti si bolestan tip, bolestan u zelji da sam sebi prikazes bilo sto pozitivno kod jna i njihovih oficira. 
Evo ti Barovića. Kud ćeš pozitivnijeg čovjeka od njega? O njemu i je tema,ali je onaj ludi kurjak namjerno prebacio temu na Tepića.

(ko da ga ja ne znam)
..e jesi trupina..pa samo sam usporedio cin barovica sa cinom tepica..koji su se uzgred deili u hrvatskoj i negdje u isto vrijeme..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Guest 23/9/2016, 08:42

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:eto to ej pravi crnogorac....a ne onaj sljam brko ulizica milosevica
Eh,sada ga i ti sereš.

Moj je brat nakon rata(čini mi se 97/98) služio vojni rok u BJ.

Rekao je kako su obilazili tu lokaciju,gdje se Tepić digao u zrak i da je zapovjednik koji ih je vodio tamo vojničkim pozdravom odao počast Tepiću,rekavši kako se takvim hrabrim podvizima mora i neprijatelju odati priznanje.

Što bi ti učinio da se nađeš u situaciji kao Tepić? Predao bi se. I ja bih.
.....da sam na mjestu tepica digao bih ruku na sebe kao ovaj crnogorac..a ne pobio i hrvate i svoje vojnike..amen
On je dao voljno svim svojim vojnicima. dakle sa njime je ostalo par vojnika koji su znali što ih čeka. Nikoga nije ni na što prisilio. Plus toga nije htio da oružje i municija koju je čuvao padne u ruke njegovog protivnika.

Dakle poginuo je kao vojnik i tu mu treba odati priznanje,ali pošto ti nikada nisi odao priznanje protivniku i uporan si u nekim stvarima,uzalud je o tome s tobom voditi ikakvu raspravu o tome.

Jastrebe, odakle ti to da je tih 11 poginulih vojnika znalo što ih čeka??? jedino što su oni znali je činjenica da je skladište pripremljeno za miniranje, ali u slučaju potrebe. svakao nisu znali da će kretenčina sve dići u zrak, skupa s njima, bez upozorenja i povlačenja na sigurno.
i to što oružje i municiju nije htio predati protivniku (postrojbama ZNG-a) je za odat mu priznanje?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by jastreb 23/9/2016, 08:42

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
dijagram wrote:
jastreb wrote:Aha,evo stiglo pojačanje. :-)
Kako ti nije neugodno bilo sto o bilo kakvom ratu tumaciti kad si bio obicna kukavica koji se skrivao kod kuce i gledao sve na tv?
Ti si bolestan tip, bolestan u zelji da sam sebi prikazes bilo sto pozitivno kod jna i njihovih oficira. 
Evo ti Barovića. Kud ćeš pozitivnijeg čovjeka od njega? O njemu i je tema,ali je onaj ludi kurjak namjerno prebacio temu na Tepića.

(ko da ga ja ne znam)
..e jesi trupina..pa samo sam usporedio cin barovica sa cinom tepica..koji su se uzgred deili u hrvatskoj i negdje u isto vrijeme..
A ja sam samo rekao da je Tepićev čin herojski i da mu zato i odaju počast. I ništ više.

Dakle ne stojim na njegovim ideološkim pozicijama niti bih i sam učinio što i on(osim ako bih bio de fešto pijan),ali da mu za onakvu junačku pogibiju skidam kapu kao protivniku i to je to.

KRAJ PRIČE.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by dijagram 23/9/2016, 08:44

Noor wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:eto to ej pravi crnogorac....a ne onaj sljam brko ulizica milosevica
Eh,sada ga i ti sereš.

Moj je brat nakon rata(čini mi se 97/98) služio vojni rok u BJ.

Rekao je kako su obilazili tu lokaciju,gdje se Tepić digao u zrak i da je zapovjednik koji ih je vodio tamo vojničkim pozdravom odao počast Tepiću,rekavši kako se takvim hrabrim podvizima mora i neprijatelju odati priznanje.

Što bi ti učinio da se nađeš u situaciji kao Tepić? Predao bi se. I ja bih.
.....da sam na mjestu tepica digao bih ruku na sebe kao ovaj crnogorac..a ne pobio i hrvate i svoje vojnike..amen
On je dao voljno svim svojim vojnicima. dakle sa njime je ostalo par vojnika koji su znali što ih čeka. Nikoga nije ni na što prisilio. Plus toga nije htio da oružje i municija koju je čuvao padne u ruke njegovog protivnika.

Dakle poginuo je kao vojnik i tu mu treba odati priznanje,ali pošto ti nikada nisi odao priznanje protivniku i uporan si u nekim stvarima,uzalud je o tome s tobom voditi ikakvu raspravu o tome.

Jastrebe, odakle ti to da  je tih 11 poginulih vojnika znalo što ih čeka??? jedino što su oni znali je činjenica da je skladište pripremljeno za miniranje, ali u slučaju potrebe. svakao nisu znali da će kretenčina sve dići u zrak, skupa s njima,  bez upozorenja i povlačenja na sigurno.
i to što oružje i municiju nije htio predati protivniku (postrojbama ZNG-a) je za odat mu priznanje?
Objasni tupavom pionircicu sto se dogodilo:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Guest 23/9/2016, 08:44

vuksadinare wrote:...a evo izjave milana tepica iz 28.6.1991..godine....koju je uputio bjelovarskom kriznom stozeru....'samo mi vi ometajte veze jos jedan pokusaj otvoram vatru na ciljeve blizu moje kasarne.Ne propustite li vojni konvoj koji dolazi iz smjera Daruvara istog casa iz minobacaca gađam Bjelovar i okolna mjesta'....ta prijetnja je dosla kad je neprijavljeni vojni konvoj se kretao pocetkom sedmog mjeseca 1991 iz smjera Daruvara ka vojarni Barutana i tom je prilikom utvrđeno da se u konvoju nalazi pedesetak rezervista koji nisu najavljeni.Rezervisti su kako ej utvrđeno bili sa podrucja Daruvara,Grubisinog polja i svi su srpske nacionalnosti.

eto zašto je pizzon zbrisao iz Daruvara :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by jastreb 23/9/2016, 08:45

Noor wrote: 
Jastrebe, odakle ti to da  je tih 11 poginulih vojnika znalo što ih čeka??? jedino što su oni znali je činjenica da je skladište pripremljeno za miniranje, ali u slučaju potrebe. svakao nisu znali da će kretenčina sve dići u zrak, skupa s njima,  bez upozorenja i povlačenja na sigurno.
i to što oružje i municiju nije htio predati protivniku (postrojbama ZNG-a) je za odat mu priznanje?
Znali su što ih čeka jer se masa vojnika predala i oni su kasnije pričali. Sa Tepićem je ostalo čini mi se 4 ili 5 vojnika. I on im je rekao kako stvari stoje. Kao protivniku mu je za odati priznanje što je postupao časno kao vojnik i nije htio predati svoj objekat i oružje. 

To će ti potvrditi svaki časnik ili vojnik koji drži do vojničkog kodeksa.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by jastreb 23/9/2016, 08:47

A sada kako rekoh KRAJ PRIČE. Noor sam odgovorio samo zato što se kasnije uključila u raspravu.

Asta la vista.

Ne predajem se,ali se dižem u zrak na ovoj temi.

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum!

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Eksplozija-bomba
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Guest 23/9/2016, 08:49

dijagram wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
Eh,sada ga i ti sereš.

Moj je brat nakon rata(čini mi se 97/98) služio vojni rok u BJ.

Rekao je kako su obilazili tu lokaciju,gdje se Tepić digao u zrak i da je zapovjednik koji ih je vodio tamo vojničkim pozdravom odao počast Tepiću,rekavši kako se takvim hrabrim podvizima mora i neprijatelju odati priznanje.

Što bi ti učinio da se nađeš u situaciji kao Tepić? Predao bi se. I ja bih.
.....da sam na mjestu tepica digao bih ruku na sebe kao ovaj crnogorac..a ne pobio i hrvate i svoje vojnike..amen
On je dao voljno svim svojim vojnicima. dakle sa njime je ostalo par vojnika koji su znali što ih čeka. Nikoga nije ni na što prisilio. Plus toga nije htio da oružje i municija koju je čuvao padne u ruke njegovog protivnika.

Dakle poginuo je kao vojnik i tu mu treba odati priznanje,ali pošto ti nikada nisi odao priznanje protivniku i uporan si u nekim stvarima,uzalud je o tome s tobom voditi ikakvu raspravu o tome.

Jastrebe, odakle ti to da  je tih 11 poginulih vojnika znalo što ih čeka??? jedino što su oni znali je činjenica da je skladište pripremljeno za miniranje, ali u slučaju potrebe. svakao nisu znali da će kretenčina sve dići u zrak, skupa s njima,  bez upozorenja i povlačenja na sigurno.
i to što oružje i municiju nije htio predati protivniku (postrojbama ZNG-a) je za odat mu priznanje?
Objasni tupavom pionircicu sto se dogodilo:)

znam do u detalje, radim u BJ već 13 godina s ljudima koji su čak tada bili i u kasarni.
jedan od trojice glavnih zapovjednika, potpukovnik Miljko Vasić, je već tada bio tast moje kolegice.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by dijagram 23/9/2016, 08:51

Noor wrote:
dijagram wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
.....da sam na mjestu tepica digao bih ruku na sebe kao ovaj crnogorac..a ne pobio i hrvate i svoje vojnike..amen
On je dao voljno svim svojim vojnicima. dakle sa njime je ostalo par vojnika koji su znali što ih čeka. Nikoga nije ni na što prisilio. Plus toga nije htio da oružje i municija koju je čuvao padne u ruke njegovog protivnika.

Dakle poginuo je kao vojnik i tu mu treba odati priznanje,ali pošto ti nikada nisi odao priznanje protivniku i uporan si u nekim stvarima,uzalud je o tome s tobom voditi ikakvu raspravu o tome.

Jastrebe, odakle ti to da  je tih 11 poginulih vojnika znalo što ih čeka??? jedino što su oni znali je činjenica da je skladište pripremljeno za miniranje, ali u slučaju potrebe. svakao nisu znali da će kretenčina sve dići u zrak, skupa s njima,  bez upozorenja i povlačenja na sigurno.
i to što oružje i municiju nije htio predati protivniku (postrojbama ZNG-a) je za odat mu priznanje?
Objasni tupavom pionircicu sto se dogodilo:)

znam do u detalje, radim u BJ već 13 godina s ljudima koji su čak tada bili i u kasarni.
jedan od trojice glavnih zapovjednika, potpukovnik Miljko Vasić,  je već tada bio tast moje kolegice.

nemas ti pojma, jastreb zna sve
oficiri jna su bili casni i hrabri junaci:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Guest 23/9/2016, 08:54

jastreb wrote:
Noor wrote: 
Jastrebe, odakle ti to da  je tih 11 poginulih vojnika znalo što ih čeka??? jedino što su oni znali je činjenica da je skladište pripremljeno za miniranje, ali u slučaju potrebe. svakao nisu znali da će kretenčina sve dići u zrak, skupa s njima,  bez upozorenja i povlačenja na sigurno.
i to što oružje i municiju nije htio predati protivniku (postrojbama ZNG-a) je za odat mu priznanje?
Znali su što ih čeka jer se masa vojnika predala i oni su kasnije pričali. Sa Tepićem je ostalo čini mi se 4 ili 5 vojnika. I on im je rekao kako stvari stoje. Kao protivniku mu je za odati priznanje što je postupao časno kao vojnik i nije htio predati svoj objekat i oružje. 

To će ti potvrditi svaki časnik ili vojnik koji drži do vojničkog kodeksa.


nisu znali da će i njih dići u zrak. oni koji su se predali, pričali su da je bio plan da se i ovih 11 preda, ako dođe do osvajanja, ali đubre nije moglo čekati taj zadnji tren odluke, pa je odlučio kako već je.
pa onda su svi oni časni i hrabri...kako su samo branili svoja vekovna ognjišta diljem Hrvatske!!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Guest 23/9/2016, 08:57

dijagram wrote:
Noor wrote:
dijagram wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:
On je dao voljno svim svojim vojnicima. dakle sa njime je ostalo par vojnika koji su znali što ih čeka. Nikoga nije ni na što prisilio. Plus toga nije htio da oružje i municija koju je čuvao padne u ruke njegovog protivnika.

Dakle poginuo je kao vojnik i tu mu treba odati priznanje,ali pošto ti nikada nisi odao priznanje protivniku i uporan si u nekim stvarima,uzalud je o tome s tobom voditi ikakvu raspravu o tome.

Jastrebe, odakle ti to da  je tih 11 poginulih vojnika znalo što ih čeka??? jedino što su oni znali je činjenica da je skladište pripremljeno za miniranje, ali u slučaju potrebe. svakao nisu znali da će kretenčina sve dići u zrak, skupa s njima,  bez upozorenja i povlačenja na sigurno.
i to što oružje i municiju nije htio predati protivniku (postrojbama ZNG-a) je za odat mu priznanje?
Objasni tupavom pionircicu sto se dogodilo:)

znam do u detalje, radim u BJ već 13 godina s ljudima koji su čak tada bili i u kasarni.
jedan od trojice glavnih zapovjednika, potpukovnik Miljko Vasić,  je već tada bio tast moje kolegice.

nemas ti pojma, jastreb zna sve
oficiri jna su bili casni i hrabri junaci:)

tamo gdje nemam pojma se ja ni ne miješam :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Guest 23/9/2016, 09:02

Jastreb experimentiše Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Guest 23/9/2016, 09:04

Eva wrote:Jastreb experimentiše Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 1f602

on to gleda isključivo sa strane vojne etike, a u datim okolnostima ne bi trebao, jer ako ništa drugo, pobio je osim sebe i druge, svoje.


Last edited by Noor on 23/9/2016, 09:06; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Guest 23/9/2016, 09:06

Ma jok, on ti je igrač i pol. Tko ga ne zna..preplatio bi ga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 09:09

..bjelovar je bio granicno podrucje sa tri problematicne opcine grubisino polje,daruvar,pakrac...gdje je pobuna srba bila u zamahu i s velikim postotkom srpskog pucanstva a tu ej jos bila i blizina tih podrucja sa bjelovarem..uzgred bjelovar je imao 5,6% srba u svojoj opcini...sto u onoj situaciji u 7,8 i 9 mjesecu 1991 nije bilo za podcjeniti jer ih ej jna bila naoruzala....mahom tih nekoliko srpskih sela kod bjelovara su upravo bili blizu granice tada opcine bjelovar sa kako sma rekao daruvarom,grubisinim poljem i nalazili su se na pravcu moguceg proboja bjelovarskog garnizona ka okupiranim podrucjina daruvarske i grubisinopoljske opcine..plus poznato ej i to da je u bjelovarskom garnizonu bilo i dosta rezervista koji su dovene vec sa spomenutog podrucja kao i io srba sa bjelovarskog podrucja..situacija u bjelovaru je bila dosta otezavajuca...za razliku recimo od varazdina i tamosnjih garnizona jna...tu je bila i blizina krizevaca gdje je bila stacionirana i dosta jaka jna kasarna sa topnistvom...zato je osvajanje bjelovarskih vojarni jan pocelo kasnije nego na drugim podrucjima hrvatske..jer se cekalo oruzje iz osvojenih vojarni u drugim dijelovima hravtske..bjelovarski garnizon je bio jak..jer je u samom bjelovaru bio jaki tenkovsko oklopni puk sa 60-tak oklopnih vozila sto tenkova sto transportera i jako topnistvo i protuzracna obrana...i napomenimo da je u bjelovarskom garnizonu bilo dosta radikalno nastrojenih prosrspkih elemenata među tamosnjim oficirima koji su mahom bili porijeklom iz hravtske i bosne...pa i tepic je iz bosne iz prijedora..zapovjednik bjelovarskog garnizona do kraja 8 mjeseca 1991 bio je vec spomenuti milan celeketic koji ej kasnije obnasao visoke vojne duznosti u vojsci tzv.sao krajine...iz bjelovarskog garnizona kretale su nogobrojne vojne kolone narocito oklopne koje su direktno sudjelovali u napadima na hravtske snage i sela pruzajuci otvorenu podrsku cetnicima u okucanima,pakracu,daruvaru i grubisinom polju..t je bio prvi garnizon koji se otvoreno ukljucio u napadu zajedno sa cetnicima bez glumljenja tampon zone na podrcuju hravtske...pocetkom 8 mjeseca 1991 na podrucju okucana i novske
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Guest 23/9/2016, 09:16

vuksadinare wrote:..bjelovar je bio granicno podrucje sa tri problematicne opcine grubisino polje,daruvar,pakrac...gdje je pobuna srba bila u zamahu i s velikim postotkom srpskog pucanstva a tu ej jos bila i blizina tih podrucja sa bjelovarem..uzgred bjelovar je imao 5,6% srba u svojoj opcini...sto u onoj situaciji u 7,8 i 9 mjesecu 1991 nije bilo za podcjeniti jer ih ej jna bila naoruzala....mahom tih nekoliko srpskih sela kod bjelovara su upravo bili blizu granice tada opcine bjelovar sa kako sma rekao daruvarom,grubisinim poljem i nalazili su se na pravcu moguceg proboja bjelovarskog garnizona ka okupiranim podrucjina daruvarske i grubisinopoljske opcine..plus poznato ej i to da je u bjelovarskom garnizonu bilo i dosta rezervista koji su dovene vec sa spomenutog podrucja kao i io srba sa bjelovarskog podrucja..situacija u bjelovaru je bila dosta otezavajuca...za razliku recimo od varazdina i tamosnjih garnizona jna...tu je bila i blizina krizevaca gdje je bila stacionirana i dosta jaka jna kasarna sa topnistvom...zato je osvajanje bjelovarskih vojarni jan pocelo kasnije nego na drugim podrucjima hrvatske..jer se cekalo oruzje iz osvojenih vojarni u drugim dijelovima hravtske..bjelovarski garnizon je bio jak..jer je u samom bjelovaru bio jaki tenkovsko oklopni puk sa 60-tak oklopnih vozila sto tenkova sto transportera i jako topnistvo i protuzracna obrana...i napomenimo da je u bjelovarskom garnizonu bilo dosta radikalno nastrojenih prosrspkih elemenata među tamosnjim oficirima koji su mahom bili porijeklom iz hravtske i bosne...pa i tepic je iz bosne iz prijedora..zapovjednik bjelovarskog garnizona do kraja 8 mjeseca 1991 bio je vec spomenuti milan celeketic koji ej kasnije obnasao visoke vojne duznosti u vojsci tzv.sao krajine...iz bjelovarskog garnizona kretale su nogobrojne vojne kolone narocito oklopne koje su direktno sudjelovali u napadima na hravtske snage i sela pruzajuci otvorenu podrsku cetnicima u okucanima,pakracu,daruvaru i grubisinom polju..t je bio prvi garnizon koji se otvoreno ukljucio u napadu zajedno sa cetnicima bez glumljenja tampon zone na podrcuju hravtske...pocetkom 8 mjeseca 1991 na podrucju okucana i novske

znaš šta je bilo preuzeto?
75 tenkova T-55, tri laka tenka PT 76, devet haubica 122 mm, četiri VBR-a, 77 borbenih vozila pješaštva, a iz vojnog skladišta na Logoru kompletno naoružanje TO općina Regije Bjelovar koje je bilo oduzeto, između ostalog oko 1300 automatskih pušaka, puškomitraljeza i mitraljeza + municija.
naravno da nisu dali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 09:16

..i sam vrh jna procjenio je u 8 mjesecu 1991 da bjelovarski garnizon se ne smije predati bez borbi jer je bio od izuzetno strateskog znacenja za srpske snage u zapadnoj slavoniji i zamisljenoj liniji velike srbije virovitica-karlovac-karlobag...i samim time jos jedan dokaz da ej banjalucki korpus poslao polovicom 7 mjeseca 1991...dvadeset oklopnih vozila jna u bjelovar..i desetak topova velikog kalibra od 155 milimetara...martin spegelj je tada rekao sudbina bjelovarskog garnizona određuje sudbinu zapadne slavonije..padom bjelovarskog garnizona obranit ce se zapadna slavonija i propada san o velikoj srbiji
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 09:21

Noor wrote:
vuksadinare wrote:..bjelovar je bio granicno podrucje sa tri problematicne opcine grubisino polje,daruvar,pakrac...gdje je pobuna srba bila u zamahu i s velikim postotkom srpskog pucanstva a tu ej jos bila i blizina tih podrucja sa bjelovarem..uzgred bjelovar je imao 5,6% srba u svojoj opcini...sto u onoj situaciji u 7,8 i 9 mjesecu 1991 nije bilo za podcjeniti jer ih ej jna bila naoruzala....mahom tih nekoliko srpskih sela kod bjelovara su upravo bili blizu granice tada opcine bjelovar sa kako sma rekao daruvarom,grubisinim poljem i nalazili su se na pravcu moguceg proboja bjelovarskog garnizona ka okupiranim podrucjina daruvarske i grubisinopoljske opcine..plus poznato ej i to da je u bjelovarskom garnizonu bilo i dosta rezervista koji su dovene vec sa spomenutog podrucja kao i io srba sa bjelovarskog podrucja..situacija u bjelovaru je bila dosta otezavajuca...za razliku recimo od varazdina i tamosnjih garnizona jna...tu je bila i blizina krizevaca gdje je bila stacionirana i dosta jaka jna kasarna sa topnistvom...zato je osvajanje bjelovarskih vojarni jan pocelo kasnije nego na drugim podrucjima hrvatske..jer se cekalo oruzje iz osvojenih vojarni u drugim dijelovima hravtske..bjelovarski garnizon je bio jak..jer je u samom bjelovaru bio jaki tenkovsko oklopni puk sa 60-tak oklopnih vozila sto tenkova sto transportera i jako topnistvo i protuzracna obrana...i napomenimo da je u bjelovarskom garnizonu bilo dosta radikalno nastrojenih prosrspkih elemenata među tamosnjim oficirima koji su mahom bili porijeklom iz hravtske i bosne...pa i tepic je iz bosne iz prijedora..zapovjednik bjelovarskog garnizona do kraja 8 mjeseca 1991 bio je vec spomenuti milan celeketic koji ej kasnije obnasao visoke vojne duznosti u vojsci tzv.sao krajine...iz bjelovarskog garnizona kretale su nogobrojne vojne kolone narocito oklopne koje su direktno sudjelovali u napadima na hravtske snage i sela pruzajuci otvorenu podrsku cetnicima u okucanima,pakracu,daruvaru i grubisinom polju..t je bio prvi garnizon koji se otvoreno ukljucio u napadu zajedno sa cetnicima bez glumljenja tampon zone na podrcuju hravtske...pocetkom 8 mjeseca 1991 na podrucju okucana i novske

znaš šta je bilo preuzeto?
75 tenkova T-55, tri laka tenka PT 76, devet haubica 122 mm, četiri VBR-a, 77 borbenih vozila pješaštva, a iz vojnog skladišta na Logoru kompletno naoružanje TO općina Regije Bjelovar koje je bilo oduzeto, između ostalog oko 1300 automatskih pušaka, puškomitraljeza i mitraljeza + municija.
naravno da nisu dali.
pa vec rekoh da je vrh jna izdao naredbu bjelovarskom garnizonu da moraju pruziti zestok otpor a druag solucija je proboj prema daruvaru i grubisinom polju i nema predaje...no predaji bjelovarskog garnizona i sprecavanju proboja najvise je pridonjelo sto u to vrijeme borbi za bjelovarske vojarne jna propao je pokusaj proboja srpskih snaga sa podrucja daruvara i pakraca prema bjelovaru da se deblokiraju ili stvori koridor za izvlacenje snaga iz bjelovara...i u toj soluciji ovima u bjelovaru nije ostalo nista drugo nego da se na koncu predaju a luđak tepic digne u zrak barutanu...a ita predaja nije isla lako..jer su jos neki ponajprije rezervisti i extremniji oficiri pruzali otpor i u samoj vojarni..pa su se borbe voduile i u samim vojarnama...za razliku od drugih vojarni u hrvatskoj
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by vuksadinare 23/9/2016, 09:26

...no ipak jedan manji dio oficira jna i pretezno rezervista ipak se uspio probiti iz bjelovara prema daruvarskoj opcini...dan prije pada iz prigradske vojarne ili skladista oklopnih vozila koji su se tamo nalazili i kao dio vojnika iz barutane noc prije pada...izvukli su se neopazeno...iz tih vojarni...i kroz veliku sumu koja se nalazila u blizini...a sama barutana i nalazila se u sumi..prebacili do nekih obliznjih srpskih sela gdje su imali jatake..i gdje su se preobukli u civilna odjela i bili su prebaceni osobnim vozilima također nocu...na pakracko i daruvarsko podrucje pod kontrolom srba..to nisu ucinili autima vec su dovedeni blizu nasuh linija..gdje su se onda nocu prebacili na srpsku stranu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate - Page 2 Empty Re: Digao ruku na sebe jer mu čast nije dozvoljavala da ubija Hrvate

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum