ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kraj za Lumia telefone

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 6 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Brain32 15/9/2016, 23:40

Piglet wrote:Kaj ćeš uzeti, koji model?
Već sam uzeo LG G4

Brain32

Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 6 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Trinity 16/9/2016, 06:59

deda ultimate nemesis wrote:
Triny wrote:
Zaintrigirao me PhotoMath, čisto da vidim šta može, ali onda bih ga morala skinuti ne neki od dva androida koji još imam u kući pa isprobavati.

Možeš i na laptopu preko nekog android emulatora, npr. Bluestacks. Sve te aplikacije možeš imati na računalu da ne moraš stalno čačkati po mobitelu.

Meni je najbitnije da na mobitelu imam dobar rokovnik i notes od softverskih aplikacija, i da se npr. unosi u rokovnik mogu dijeliti sa suradnicima.
U tome i jest kvaka da mobitele koristimo kad nam desktop računala nisu pri ruci.
I svakome je nešto drugo bitno i na računalu i na mobitelu.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 6 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Trinity 16/9/2016, 07:41

Piglet wrote:
Triny wrote:
Piglet wrote:
Brain32 wrote:
Piglet wrote:
Rade na osmici ali se neće ubuduće ažurirati niti razvijati, na W10 ne rade i maknute su odavno iz Win Store-a. Po treći put, nema Here Maps više na WP, odi na stranice developera pa vidi kako i zašto.

Nego, kaj ne napišeš nijednu zamjensku aplikaciju od ovih 20ak koje sam nabrojao, rekao si da ti imaš zamjenu za svaku?
Ne koristim ništa od toga niti na androidu niti na WP. Morao sam kliknut na SVAKU jer sam prvi put čuo i vidim da se redom radi o voice/video rekorderu, nekom divljem browseru(kod mene je Opera ono WTF ti je to?), riječniku, SMS parkingu i sl. to su malo preobične stvari i možeš ih naći sam, tim više što ja nemam potrebe za gotovo niti jednom od tih aplikacija. Kartice ajde to možda stvarno nema na WP ali ovo ostalo su više manje standardni alati. Usput za ama baš sve aplikacije sam prvi put čuo osim SMS parkinga. Ali ajde jučer mi je u ruke sjeo Android pa možda spoznam nove načine korištenja telefona... E da i nisam ti odgovarao jer sam doma došao tek navečer  ;)
Isprobaj ih onda kad promijeniš platformu, nemoj pričati napamet nakon što si jednom kliknuo i pretpostavio o čemu se radi. Imaš na bug-ovim stranicama objašnjenje većine njih i kako ih koristiti pa malo pogledaj.

Ako i tebi mob služi samo za pozive, sms i malo surfanja kao i ostalim korisnicima WP sa ove teme, cijela rasprava je ustvari od početka deplasirana.
Koliko vidim nitko nije impresioniran popisom aplikacija bez kojih ti ne možeš zamisliti dan. :)
Kako nemam auto, sve vezano uz vožnju i parkiranje meni je nepotrebno. Ali postoji HŽ vozni red i na win storeu.
Sport i fitness, nula bodova.
Ovih messengera koliko hoćeš, svi nešto drugo koriste pa ih moraš imati nekoliko, uglavnom viber i whatsapp dovoljno.
Zaintrigirao me PhotoMath, čisto da vidim šta može, ali onda bih ga morala skinuti ne neki od dva androida koji još imam u kući pa isprobavati.
Jednostavnije operacije odradim sama, a ne znam koliko se korisnika trga s derivacijama i integralima svakodnevno i koliko je tu PhotoMath uspješan.
Redomat bi mogao biti zanimljiv , jedino nisam našla popis gdje se sve koristi. Ako je samo u Erste banci, opet ništa.
Ugl, ništa posebno od tih tvojih aplikacija. :)
Za ozbiljnije i starije bitne su one koje se tiču zarađivanja novca, a sve te platforme dostupne su na svim sustavima. B-)
Pa dobro, to sam konstatirao na početku, vi na WP ste nezahtjevni korisnici i naravno da vam takve stvari ne trebaju jer vama praktički ništa ne treba. To su samo utility stvari koje ja osobno koristim, ti nemaš iste interese, za neke ni ne znaš čemu točno služe pa naravno da ti ne trebaju. Što ti sve imaš od aplikacija na mobitelu, imaš li bar deset da nabrojiš pa da vidimo kako si ti toliko ozbiljna i profesionalna u radu sa mobitelom?

Usput, da ti malo dočaram čemu cijela ova rasprava - ako ti se svidio PhotoMath, isprobaj AutoMath i MalMath, imaju još poneke mogućnosti koje PhotoMath nema i dobro se trgaju i sa kompleksnijim matematičkim operacijama. No, ni njih nažalost nema na WP :D
Pogodio si, nemamo iste interese. I naravno da za puno njih ne znam čemu služe jer me i ne zanimaju.
Ono što mene zanima u vezi mobitela dočarat ću ti s nekoliko podataka.
Istraživanja pokazuju da u prosjeku provjeravamo mobilne uređaje 150 puta dnevno i provedemo na njima 192 minute, što znači da se na mobitelima zadržavamo samo minutu i deset sekundi više puta dnevno. Dakle, nismo baš fokusirani jer najčešće radimo više stvari odjednom, koristimo mobitel dok čekamo negdje u redu, zabušavamo na poslu i sl.
Udio mobilnih uređaja u pretraživanju interneta raste ali pada vrijeme provedeno na stranicama. Što se npr. internet trgovina tiče, najčešće je slučaj da se pretraga obavlja mobitelom, ali se kupovina završi na desktop uređaju. Zašto? Zato što nam desktop sučelje ipak daje bolju informaciju o proizvodu kojeg kupujemo.
Korisnici mobitela imaju drugačije navike od korisnika desktop računala iz više razloga, imaju na raspolaganju mali zaslon na koji je potrebno smjestiti što više informacija koji oni traže u vrlo malom vremenskom intervalu.
Zato je meni bitno npr. kako stranica izgleda na različitim veličinama  i rezolucijama zaslona, kakav je font, da li je dovoljno čitljiv bez zumiranja , kako prikazuje boje,da linkovi nisu preblizu , da polja forme nisu preblizu, brzina učitavanja...ima toga...
Meni mobitel koristi za jedno, tebi za drugo, ali to samo dokazuje  mogućnosti tih uređaja koje su sve veće.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 6 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum