ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li je Beograd naredni Berlin?

Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by Guest 26/8/2016, 12:05

Njujork tajms: Da li je Beograd naredni Berlin?
Epski noćni život, dnevno uživanje u kafićima, neverovatni obroci i umetničko-industrijski okrug je ono što Beograd čini privlačnim za turiste.
IZVOR: NYTIMES.COM PETAK, 26.08.2016. | 10:55Da li je Beograd naredni Berlin? 37617478757c005cf4e065321388670_v4%20big

vako je Njujork tajms opisao Beograd i u svom članku postavio pitanje da li je Beograd zapravo sledeći Berlin. 

Glavni grad Srbije ponekad izgleda kao rođak nemačkih metropola. Kada se tom opisu doda dnevno uživanje u kafićima, niske cene, talentovani mladi dizajneri, neverovatna kuhinja i neobuzdani noćni život poređenje je još interesantnije. 

Iako u odnosu na Berlin, Beogradu nedostaju kulturne institucije svetske klase poput onih u Berlinu, grad na ušću Save u Dunav nudi svoju posebnu privlačnost sa istorijskim četvrtima, tvrđavama i parkovima. 

U članku koji je objavljen u Njujork tajmsu opisano je šta se sve u Beogradu može videti i uraditi za 36 sati, odnosno u petak, subotu i nedelju.

Petak



Plavi Dunav 

Pogled na Dunav je najlepši sa Kalemegdana do kog treba doći Knez Mihajlovom ulicom. Istorijsko utvrđenje sadrži i rimski bunar, austrijski toranj sa satom iz 18. veka, zatim dvorac iz 19. veka i vojni muzej okružen tenkovima i topovima. 

Umetnost i trgovina 

Sve što želite da kupite možete naći u Knez Mihajlovoj ulici, od suvenira, knjiga, odeće, novina i hrane. Ova pešačka zona koja vodi do Kalemegdana prepuna je uličnih umetnika, ali i zgrada čije fasade datiraju iz 19. i 20. veka, a koje oslikavaju duh neo-klasičnog, neo-renesansnog i romatičarskog perioda. 

Ispod mosta 

Tokom dana, Savamala okrug ispod Brankovog mosta privlači svojim umetničkim galerijama i kulturnim centrima, dok uveče postaje neverovatno mesto noćnog života prepuno barova i klubova.

Subota



Jutarnja kafa 

Kofein je gorivo Beograda čiji se stanovnici tokom vikenda okupljaju u kafićima. 

Dodatne znamenitosti 

Muzej istorije Jugoslavije je mesto koje će vas vratiti u prošlost ove zemlje čiji je osnivač i vođa decenijama bio Josip Broz Tito.

Nedelja




Najlepši istorijski deo Beograda, Zemun, idealan je za nedeljnu šetnju. 

Najupečatljivija je svakako Gardoš kula poznata i kao Milenijumska kula iz 19. veka sa koje se pruža neverovatan pogled na grad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by Guest 26/8/2016, 12:06

sta berlin ?
london, pariz i berlin, sve u jednom,
beograd :))
3 u jedan :)):)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by Guest 26/8/2016, 12:14

 " Kofein je gorivo Beograda čiji se stanovnici tokom vikenda okupljaju u kafićima "
 NYT


nije tacno, to mi od jutra do sutra :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by udba 26/8/2016, 12:15

ajd objavite spisak osumnjičenih da znamo možemo li i mi tamo to vidjet.
Ima li fotografija iz zraka? Znam da je Google snimio 2014 Beograd, ima street view i dvije godine star snimak iz zraka. Prije toga su mislim Beograd iz zraka snimili Nijemci, negdje 1941 ili tako nešto kad je grad zahvatio neki požar.

_________________
Da li je Beograd naredni Berlin? Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by vuksadinare 26/8/2016, 12:18

udba wrote:ajd objavite spisak osumnjičenih da znamo možemo li i mi tamo to vidjet.
Ima li fotografija iz zraka? Znam da je Google snimio 2014 Beograd, ima street view i dvije godine star snimak iz zraka. Prije toga su mislim Beograd iz zraka snimili Nijemci, negdje 1941 ili tako nešto kad je grad zahvatio neki požar.
eh nije to to..da objave...pecaju oni neku krupnu zverku mozda naleti...mozda gotovina,stipe mesic...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99206
2015-09-08


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by Guest 26/8/2016, 12:18

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by Guest 26/8/2016, 12:19

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by Guest 26/8/2016, 12:20

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by RayMabus 26/8/2016, 12:31

Ja bi radije u Požarevac na ovo :
Ljubičevske konjičke igre


Meni je pun kuraz turista , gužve , nebodera tako da me to ( metropola i te gluposti ) uopce ne privlaci nego skroz nešto drugo tj mir , tišina , konji , priroda , dobra hrana i atmosfera.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176430
2014-04-11


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by udba 26/8/2016, 12:40

RayMabus wrote:Ja bi radije u Požarevac na ovo :
Ljubičevske konjičke igre


Meni je pun kuraz turista , gužve , nebodera tako da me to ( metropola i te gluposti ) uopce ne privlaci nego skroz nešto drugo tj mir , tišina , konji , priroda , dobra hrana i atmosfera.

Zar ne poželiš nekada proći kroz beogradski "Wall Street" (vol bulevar, gdje te voze zaprežna kola s upregnutim volovima). Onako urbani ugođaj, svjetla grada, pjeva Pussy Three Quarter (Mica Trofrtaljka, ajd to imamo i kod kuće), lijepo naručiš kombinovanu picu, kafu sos krem pavlaka i jebeš Milanoviću mater ustašku.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by RayMabus 26/8/2016, 12:43

udba wrote:

Zar ne poželiš nekada proći kroz beogradski "Wall Street" (vol bulevar, gdje te voze zaprežna kola s upregnutim volovima). Onako urbani ugođaj, svjetla grada, pjeva Pussy Three Quarter (Mica Trofrtaljka, ajd to imamo i kod kuće), lijepo naručiš kombinovanu picu, kafu sos krem pavlaka i jebeš Milanoviću mater ustašku.
Ne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176430
2014-04-11


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by udba 26/8/2016, 12:46

Pa te ljepo uapse, premijer isposluje razmjenu za Severinu ili tako nešto i u selu te dočekaju ko heroja.

_________________
Da li je Beograd naredni Berlin? Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Da li je Beograd naredni Berlin? Empty Re: Da li je Beograd naredni Berlin?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum