ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by debotoijusto 22/8/2016, 21:10

POZNATI hrvatski fizičar, koji je sudjelovao u lovu na Higgsov bozon u CERN-u, profesor Ivica Puljak, odnedavno je postao jedno od viđenijih lica na našoj političkoj sceni. Kao tajnika stranke Pametno, čiji su program neki stručnjaci još prošle godine proglasili najozbiljnijim u Hrvatskoj, mediji ga sve češće zovu u goste. U posebnom fokusu pozornosti on i njegova supruga Marijana Puljak, čelnica stranke, našli su se kada su krenule neke spekulacije da bi im se, uz brojne druge uglednike iz akademskog svijeta, možda mogao pridružiti i voditelj kurikularne reforme Boris Jokić. Jokić je čvrsto odlučio da neće u politiku, no svesrdno podržava program Pametnog za obrazovanje i znanost. Puljakovi u međuvremenu polako, ali sigurno nastavljaju graditi svoj politički kredibilitet.

U ekskluzivnom intervjuu za Index pokušali smo rasvijetliti neka ključna pitanja koja bi mogla biti zanimljiva našem biračkom tijelu, primjerice kako gledaju na mogućnost stvaranja velike koalicije, na Crkvu, na liberalni kapitalizam, na rasterećenje javne uprave, smanjenje birokracije i slično.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by debotoijusto 22/8/2016, 21:11

S kime ste spremni surađivati, a s kime ne? Dolazi li u obzir suradnja s velikom koalicijom?

Smatramo da s Mostom i HDZ-om uopće ne dijelimo iste vizije društva, pogotovo prema onome što su pokazali zadnjih mjeseci. Oni su naše društvo vratili unatrag, vidjeli smo različite scene po ulicama: od progona raznih ljudi, do ekstremizama različitih vrsta. To nije Hrvatska kakvu mi želimo. Dok te stranke ne dokažu da su im ljudske vrijednosti neprikosnovene, mi s njima uopće ne možemo surađivati. Zaustavili su kurikularnu reformu, a podržavali su i sve što je radio ministar Hasanbegović. Što se tiče drugih, pod navodnicima, lijevih opcija, poput Narodne koalicije, one isto u zadnje vrijeme relativiziraju ljudske vrijednosti. Primjerice, ako ih pitate nešto za Glavaša, stalno nešto kalkuliraju i ne žele se odrediti. Potpuno su nam strani i njihovi načini upravljanja, kakve pokazuje i Narodna koalicija, među kojima vode klijentelizam i briga samo za svoje ljude. Nadamo se da neće doći do velike koalicije jer bi to značilo cementiranje postojećeg stanja kroz dugi niz godina. Ako se to, ipak, dogodi, mi ćemo biti vrlo kritična i konstruktivna oporba.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by Guest 22/8/2016, 21:14

grade svoju kampanju na napadu na MOST i HDZ a SDPu drže ljestve.. dakle ovi će služiti samo tome da će se oteti glasovi SDPu i pokušat će oteti glasove MOSTu ali neće uspjeti..

dakle na državnoj razini mislim da je glasovanje za njih bačen glas, dok na lokalnoj splitskoj razini su postigli neki uspjeh i na tome se grade, čak za iduće izbore za grad split vjerojatno buden glasa za njih..

ali što se tiče nacionalne razine, zanima me najvažnije pitanje - jesu li za trpačinu hrvatske imigrantima, ili su za neki češko-slovačko-poljski-mađarski pristup?

to je meni najbitnije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by debotoijusto 22/8/2016, 21:14

Neki vam zamjeraju to što se svrstavate u svjetonazorski lijevi centar, dok se istovremeno čini da se nastojite ne zamjeriti Crkvi. Ne bojite li se da ćete time odbiti dio svojih mogućih birača? Djeca vam idu na vjeronauk u školi. Što mislite o vjeronauku u školama? Također vam zamjeraju što podržavate liberalni kapitalizam.

Ekstremni ljevičari kažu nam da smo previše liberalni, a desničari da smo previše lijevi. To samo znači da smo pogodili pravi balans. U Hrvatskoj, ako se zalažete za ljudska prava, za prava manjina i civilizacijska dostignuća modernog svijeta, onda vas zovu ljevičarima. U normalnom svijetu to se zove normalnim. Zato nas se smješta lijevo. No, mi sebe ne smještamo ni u kakve kućice. Ništa ne radimo da se svidimo niti Crkvi niti bilo kome drugom. Jasno smo rekli da vjeronauku nije mjesto u školi nego u crkvi, kako je nekad bilo i da bi zbog toga trebalo mijenjati i Vatikanske ugovore. Bez toga se vjeronauk ne može izmjestiti iz škola pa bi ga, dok se ugovori ne promijene, trebalo bolje regulirati u školama. Osobno nisam vjernik. Nekad sam bio, a danas više nisam, jer svoju znanost ne mogu pomiriti s vjerom. Međutim, u svojoj velikoj obitelji, užoj i široj imamo i vjernika. Djeca nam idu na vjeronauk i supruga i ja živimo i s dobrim i s lošim stranama te odluke. I mi smo išli na vjeronauk. Ja sam prestao biti vjernik u 25. godini, ali ne mislim da je vjerski odgoj previše loše utjecao na mene. Nešto je bilo dobro, a nešto nije. Ali, mi želimo graditi društvo u kojem će se svi – i vjernici i nevjernici dobro osjećati. U stranci imamo i vjernika i onih koji to nisu, imamo ljude raznih nacionalnosti, raznih seksualnih orijentacija itd. Mi ih o tome uopće ni ne pitamo; pitamo ih samo jesu li za iste ideje za koje se zalažemo. Tek u osobnim kontaktima otkrivamo neke takve, osobne stvari. Točno takvo društvo i želimo graditi, u kojem će se svi normalni ljudi osjećati ugodno, a svi ekstremisti neugodno. Nažalost, mi danas imamo društvo u kojem se ekstremisti osjećaju ugodno, što je loše za društvo. Što se ekonomije tiče, Pametno je za poduzetničke slobode i razvoj, uz obaveznu stavku da su obrazovanje i zdravstvo dostupni svima. To je kapitalizam za kakav se zalažemo, po uzoru na skandinavske zemlje. 


vise na
http://www.index.hr/vijesti/clanak/puljak-za-index-vjeronauk-mora-iz-skola-zelimo-da-znanost-i-obrazovanje-budu-temelji-drustva/914452.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by debotoijusto 22/8/2016, 21:16

ovi imaju  glas od mene za ove izbore , nemam vise potrebe pratit  do bacanja u kutiju
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by Guest 22/8/2016, 21:17

debotoijusto wrote:ovi imaju  glas od mene za ove izbore , nemam vise potrebe pratit  do bacanja u kutiju


samo slabe poziciju SDPa, kradu ljevici glasove
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by Guest 22/8/2016, 21:19

dva brata wrote:grade svoju kampanju na napadu na MOST i HDZ a SDPu drže ljestve.. dakle ovi će služiti samo tome da će se oteti glasovi SDPu i pokušat će oteti glasove MOSTu ali neće uspjeti..
 Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva 1f44d
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by crvenkasti 22/8/2016, 21:21

Šta misli, ako pokazuje da je pametan, da ćemo za njega glasovati?

Baš zato nećemo.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28795
2014-04-17


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by jastreb 22/8/2016, 21:22

Znate li da je u partizanskim školama za vrijeme NOB-ča vjeronauk bio obavezni predmet?

Vjeronauk se u školama zadržao i par godina nakon rata,a onda je ukinut nakon bezočne kampanje Vatikana protiv nove Jugoslavije.

No ni tada nije zabranjen. Tko god je šćeo mogao je pohađati ga u lokalnoj župi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by frakcija 22/8/2016, 21:22

frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by debotoijusto 22/8/2016, 21:24

deda gulenist wrote:
debotoijusto wrote:ovi imaju  glas od mene za ove izbore , nemam vise potrebe pratit  do bacanja u kutiju


samo slabe poziciju SDPa, kradu ljevici glasove

SDP nije ljevica a pobjeda HDZ dobra za trenutno stanje HR
samo plenkiy uz pomoc jandrokovica moze zaustaviti bujanje misli 19st.
zalosno ali tako stvari stoje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by L'âme 22/8/2016, 21:26

crvenkasti wrote:Šta misli, ako pokazuje da je pametan, da ćemo za njega glasovati?

Baš zato nećemo.
stavi glup umjesto pametan i dobijas sebe ;D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by debotoijusto 22/8/2016, 21:28

jastreb wrote:Znate li da je u partizanskim školama za vrijeme NOB-ča vjeronauk bio obavezni predmet?

Vjeronauk se u školama zadržao i par godina nakon rata,a onda je ukinut nakon bezočne kampanje Vatikana protiv nove Jugoslavije.

No ni tada nije zabranjen. Tko god je šćeo mogao je pohađati ga u lokalnoj župi.

nije bas tako bilo , mozda u tvojoj romansiranoj verziji iz edicije "svi pisci svijeta"
vjeronauk je bio nuzno zlo dok nisu ovladali trzistem politicke misli , kratak period i sporadicno...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by marcellus 22/8/2016, 21:29

znanost je jedno, a obrazovanje nešto drugo. Obrazovanje je uvijek humanističko, drugo ne postoji, i kao takvo vezano na kršćanstvo.

_________________
Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by frakcija 22/8/2016, 21:29

bolje da su pitali pavunu il paara kad već pitaju fizičare.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by crvenkasti 22/8/2016, 21:29

maggie13 wrote:
crvenkasti wrote:Šta misli, ako pokazuje da je pametan, da ćemo za njega glasovati?

Baš zato nećemo.
stavi glup umjesto pametan i dobijas sebe ;D

E, neću ti ništa stavljati, i ništa nećeš dobiti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28795
2014-04-17


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by L'âme 22/8/2016, 21:33

crvenkasti wrote:
maggie13 wrote:
crvenkasti wrote:Šta misli, ako pokazuje da je pametan, da ćemo za njega glasovati?

Baš zato nećemo.
stavi glup umjesto pametan i dobijas sebe ;D

E, neću ti ništa stavljati, i ništa nećeš dobiti.
pih..od tebe ocekujem samo stihove ostavljene na chatu..ionako uvijek sam pokleknes,ne trebam te nesto nagovarat..B-*

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by jokerman 22/8/2016, 21:33

nije mi jasan taj trend znanstvenika u politici,, eto on sad neki teorijski i sad on kao zna upravljat drzavom, a to kao kruske i jabuke,, oce neki laboratorijski smokljan znat plivat politckim vodama di je najbitnije ono street wise sta tim bijelim kutama fali ko pustinji kise,,

ali eto, pomodarstvo, on bio u cernu, on pametan on zna,, zna on kurac

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by crvenkasti 22/8/2016, 21:36

maggie13 wrote:
crvenkasti wrote:
maggie13 wrote:
crvenkasti wrote:Šta misli, ako pokazuje da je pametan, da ćemo za njega glasovati?

Baš zato nećemo.
stavi glup umjesto pametan i dobijas sebe ;D

E, neću ti ništa stavljati, i ništa nećeš dobiti.
pih..od tebe ocekujem samo stihove ostavljene na chatu..ionako uvijek sam pokleknes,ne trebam te nesto nagovarat..B-*

Kad ne mogu izdržati ...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28795
2014-04-17


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by debotoijusto 22/8/2016, 21:41

jokerman wrote:nije mi jasan taj trend znanstvenika u politici,, eto on sad neki teorijski i sad on kao zna upravljat drzavom, a to kao kruske i jabuke,, oce neki laboratorijski smokljan znat plivat politckim vodama di je najbitnije ono street wise sta tim bijelim kutama fali ko pustinji kise,,

ali eto, pomodarstvo, on bio u cernu, on pametan on zna,, zna on kurac

nece upravljat drzavom , u najbolju ruku bude saborski zastupnik
bar nece vrijedjati inteligenciju pri raspravi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30633
2014-04-12


Back to top Go down

Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva Empty Re: Puljak za Index: Vjeronauk mora iz škola, želimo da znanost i obrazovanje budu temelji društva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum