ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Of.Fender 5/8/2016, 12:42

darla wrote:
Of.Fender wrote:
Prije ili kasnije, istina izađe na vidjelo, a onda si ili pripremljen na činjenicu da godišnje 6 milijuna ljudi umire od pušenja, ili, ako preživiš, zglajzaš jer ti se sruši čitav svijet. Samo se ti i dalje uzdaj u sv. Roka da baš ti nećeš biti gorespomenuta statistička brojka.

A ko danas na to nije pripremljen, ne mozes prdnuti da ti neki slican memorandum ne strsi u facu, iskacu te obavijesti i iz pastete. Ko se ne boji umrijeti, taj se ne boji niti zivjeti. Simple as that.
Tebi se iz aviona vidi da si iz bukovite Like bukvalne. Tebi, kršna Ličanko, metafore zuje visoko iznad glave: - Fijuuuuuuuuuu....!  :D

Kaj ja da sad tebi objašnjavam tko je odredio granice u kojima postoji današnja Hrvatska? Ja da ti kažem da je to drug Tile svojom masnom prljavom šapom nacrto na ušmrkljenoj salveti iz neke bosanske krčmetine, ti ćeš i dalje vjerovati da je to bio tvoj sv. Ante (također Ličanin) Pavelić. Ti ćeš se ko pijan plota i dalje doslovno držati svojih grumfizama: - Ko se ne boji umrijeti, taj se ne boji niti zivjeti.... Ma samo ti nama lijepo doživi stotu u romatičnim oblacima duhanskog dima i naljevima nikotinskog katrana na glasnicama.

Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Of.Fender 5/8/2016, 12:43

Of.Fender wrote:
darla wrote:
Of.Fender wrote:
Prije ili kasnije, istina izađe na vidjelo, a onda si ili pripremljen na činjenicu da godišnje 6 milijuna ljudi umire od pušenja, ili, ako preživiš, zglajzaš jer ti se sruši čitav svijet. Samo se ti i dalje uzdaj u sv. Roka da baš ti nećeš biti gorespomenuta statistička brojka.

A ko danas na to nije pripremljen, ne mozes prdnuti da ti neki slican memorandum ne strsi u facu, iskacu te obavijesti i iz pastete. Ko se ne boji umrijeti, taj se ne boji niti zivjeti. Simple as that.
Tebi se iz aviona vidi da si iz bukovite Like bukvalne. Tebi, kršna Ličanko, metafore zuje visoko iznad glave: - Fijuuuuuuuuuu....!  :D

Kaj ja da sad tebi objašnjavam tko je odredio granice u kojima postoji današnja Hrvatska? Ja da ti kažem da je to drug Tile svojom masnom prljavom šapom nacrto na ušmrkljenoj salveti iz neke bosanske krčmetine, ti ćeš i dalje vjerovati da je to bio tvoj sv. Ante (također Ličanin) Pavelić. Ti ćeš se ko pijan plota i dalje doslovno držati svojih grumfizama: - Ko želi živjeti, taj ne smije umrijeti.... cheers Ma samo ti nama lijepo doživi stotu u romatičnim oblacima duhanskog dima i naljevima nikotinskog katrana na glasnicama.
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Of.Fender 5/8/2016, 12:44

Of.Fender wrote:
Of.Fender wrote:
darla wrote:
Of.Fender wrote:
Prije ili kasnije, istina izađe na vidjelo, a onda si ili pripremljen na činjenicu da godišnje 6 milijuna ljudi umire od pušenja, ili, ako preživiš, zglajzaš jer ti se sruši čitav svijet. Samo se ti i dalje uzdaj u sv. Roka da baš ti nećeš biti gorespomenuta statistička brojka.

A ko danas na to nije pripremljen, ne mozes prdnuti da ti neki slican memorandum ne strsi u facu, iskacu te obavijesti i iz pastete. Ko se ne boji umrijeti, taj se ne boji niti zivjeti. Simple as that.
Tebi se iz aviona vidi da si iz bukovite Like bukvalne. Tebi, kršna Ličanko, metafore zuje visoko iznad glave: - Fijuuuuuuuuuu....!  :D 

Kaj ja da sad tebi objašnjavam tko je odredio granice u kojima postoji današnja Hrvatska? Ja da ti kažem da je to drug Tile svojom masnom prljavom šapom nacrto na ušmrkljenoj salveti iz neke bosanske krčmetine, ti ćeš i dalje vjerovati da je to bio tvoj sv. Ante (također Ličanin) Pavelić. Ti ćeš se ko pijan plota i dalje doslovno držati svojih grumfizama: - Ko želi živjeti, taj ne smije umrijeti.... cheers  Ma samo ti nama lijepo doživi stotu u dok izdišeš romatično ružičaste oblake duhanskog dima i pričaš vedrim tonovima naljeva nikotinskog katrana na glasnicama.
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Kermit 5/8/2016, 12:51

Naravno da je 2 dana kucnog pritvora kada su Gotovac i Paeađik dobijali po 10 godina Gradiške, samo Tuđman je bio nesto opasnije, on je bio akvizicija UDBE koju su oni montirsli, a ubili sve možebitne protivnike i takmace
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by kic 5/8/2016, 13:05

ostap puko ko kokica :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Of.Fender 5/8/2016, 13:09

kic wrote:ostap puko ko kokica :D
Pa super su kokice. Tko ih ne voli, s čokoladom, ili ekstra putrom? Ili čime ne već. Probaj smisliti neku originalniju, kreativniju, da ne kažem inteligentniju metaforu pa se onda javi.
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by darla 5/8/2016, 13:35

Of.Fender wrote:
Tebi se iz aviona vidi da si iz bukovite Like bukvalne. Tebi, kršna Ličanko, metafore zuje visoko iznad glave: - Fijuuuuuuuuuu....!  :D 

Kaj ja da sad tebi objašnjavam tko je odredio granice u kojima postoji današnja Hrvatska? Ja da ti kažem da je to drug Tile svojom masnom prljavom šapom nacrto na ušmrkljenoj salveti iz neke bosanske krčmetine, ti ćeš i dalje vjerovati da je to bio tvoj sv. Ante (također Ličanin) Pavelić. Ti ćeš se ko pijan plota i dalje doslovno držati svojih grumfizama: - Ko želi živjeti, taj ne smije umrijeti.... cheers  Ma samo ti nama lijepo doživi stotu u dok izdišeš romatično ružičaste oblake duhanskog dima i pričaš vedrim tonovima naljeva nikotinskog katrana na glasnicama.

Koji Pavelic sto ti bulaznis? Jel i tebi Pavelic mentor na drugoj temi kad si ono napisao Stanojku? Pa zna se kad su odredjene danasnje granice Hrvatske, a to ima malo veze sa time sto ti bulaznis o Titu kao idejnom tvorcu samostalne hrvatske drzave. Da je Tito besmrtan ti bi i dan danas pjevao Hej Slaveni.

A sto tebe briga od cega cu ja umrijeti? Control-freak ili sto?
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by kaya 5/8/2016, 15:02

Of.Fender wrote:aludira? Bua-ha-ha! Daj me, naj me..., aludira :^0  Ti misliš da Ćita nije znao što će Srbi pokušati kad on otegne papke? Jebote, pa Jovanka ga je u lice zvala 'moj ustaša'. Iz svog je osobnog iskustva znao da je zatvor neprocjenjivo životno iskustvo za svakoga tko će ići stvarati državu 'from the scratch'. Njega je na primjer u Petrinjskoj za vrijeme istrage o 'bombaškom procesu' mlatio stari Zula, otac kasnije poznatog ispičuture slash sportskog komentatora Vladimira Anzulovića. Kad je Broz 45-e slavodobitno ušo u Zagreb, jasno da je svratio i u Petrinjsku. Tamo je naravno našao i Zulu, koji se, naravno, usro u gaće. Doživotni predsjednik je samo rekao: - Niš se ti ne boj, ti si dobro radio svoj posao. Mi trebamo takve kao ti.
Nije dakle aluzija, Tito je sam odabrao svog Zagerca Tukija (Tuđmanu ne pakovati) i dao ga na naobrazbu svom Zagercu Fritzu Krleži. A i u bajbok ga je malo smjestio, da ne bi bilo greške.

Tko je imalo čitao Krležu, jasno mu je da on takve analne, konstipirane tipove tipa Tukija organski nije mogao žive podnijeti, ali viši interesi su bili u pitanju. Budala Krleža, koliko god da je bio najjači intelektualac ne samo u Hrvata i ne samo u Jugi, već na čitavom Balkanu, mislio je da će se tek 20 godina nakon njegove smrti otvoriti njegovi znameniti kovčezi (to se, naravno, otpečatilo 20 minuta nakon njegove smrti i ono najeksplozivnije je spremnljeno na sigurno mjesto, tako da kad su 20 godina kasnije kao službeno otvoreni, nikome nije bilo jasno u čemu je bila frka, da su se uopće morali pečatiti). Ali ipak mu je bilo jasno da će negdje u tom roku komedija zvana SFRJ biti tutta finita.

Hrvatske Udbaške strukture također nisu bile toliko blentave da nisu znale što se sprema i što će se dogoditi kad 'ljubičica bijela' ritne hamper. Njima je bilo u interesu da se onda iz te kaše izvuku cijeli i nepovrijeđeni, a ako se pri tom mogla ušićariti i neka milijardica dolara, puna šaka brade.

"Crno Bijeli" svijet ti je samo ploča Prljavog Kazališta.
kao i u svakoj teoriji zavjere i tu ima malo istine, sve ostalo su konstrukcije. Jovanka ga je je zvala moj ustaša ali za nju i njene velikosrbijance su ustaše svi tako da tu ne bi neku pažnju pridavala, njen "ustasa" je nemilice likvidirao 10 000 ustaša i još 150 000 njihovih "suradnika" u biti običnih ljudi . Narednih 35 godina je svakoga na spomen nezavisne strpao u zatvor a za onima ozbiljnijima poslao ubojice. Tito nikada nije želio nezavisnu Hrvatsku niti bi potpomagao njeno stvaranje ispod stola unaprijed. On je vjerovao u projekt Jugoslavija pa čak i kada je posumnjao u to zbog srpskih pretenzija i bez obzira što je od 60 ih na dalje obuzdavao srpski nacionalizam, kroz ustav i svakako jer je on bio prijetnja za Jugoslaviju pa i za njega.
Da su postojale komunističke nesuglasice na liniji ZG-BG znaju svi. Da je on lidere i sudionike hrvatskog proljeća bezočno potpao u u zatvor je, međutim i tu ih malo poštedio, davao je kućne pritvore Savki i ostalim komunistima , zabranu istupanja, međutim nije ju dao ubiti ni zatvoriti 20 godina kako bi Srbi vjerojatno željeli. Na tragu toga je i Tuđmanu ne pakirati, izbacio ga je iz partije, dobio je zatvor , kućni pritvor kasnije, međutim nije dao strože sankcioniranje. I to je sve, svako iskakanje iz jugokolosjeka hrvatskih komunista je kaznio ali ne toliko rigorozno jer velikosrpski komunisti su i njemu bili prijetnja.
U tom tražiti nešto više, nekakavog začetnika hrvatske samostalnosti je duhovito najblaže rečeno.


Last edited by kaja_333 on 5/8/2016, 15:05; edited 3 times in total (Reason for editing : is)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Guest 5/8/2016, 15:03

darla wrote:
pizzon wrote:ti si se zaljubiska u darlicu ??

Pa ne tepa mi on, nego ti sve nesto, andjela, darlica ...

pa, neces da ostanes trudna od cetnika preko neta :)):))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by kaya 5/8/2016, 15:16

asilovski wrote:Naravno da je 2 dana kucnog pritvora kada su Gotovac i Paeađik dobijali po 10 godina Gradiške, samo Tuđman je bio nesto opasnije, on je bio akvizicija UDBE koju su oni montirsli, a ubili sve možebitne protivnike i takmace
gotovac i paradžik nisu bili hrvatski komunisti, tuđman je, kao i savka. dakle se on se obračunao bez zadrške sa svakim tko je bio za veću samostalnost hrvatske dok je za hrvatske komuniste sankcije ublažio. u tome što je njih manje rigorozno kaznio nije motiv njegova pritajena želja za samostalnosti već što su mu bili bliži nego velikosrpski komunisti koji su ga zvali ustaša i stavljali mu prislušne aparate u sobu za spavanje preko jovanke. on se ustavom 1972  obračunao sa velikosrpskim koumnistima a ne dao podlogu za osamostaljenje. barem mu to nije bio cilj.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by jastreb 5/8/2016, 15:28

NE!

Svi su bili zločinci,udbovci,oznaši,knojevci ili ibeovci.

Jedino je Franjo Tuđman izuzet iz svega toga.

Možda i Bobetko.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Yehudi 5/8/2016, 15:46

:^0
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Of.Fender 5/8/2016, 16:06

darla wrote:
Of.Fender wrote:
Tebi se iz aviona vidi da si iz bukovite Like bukvalne. Tebi, kršna Ličanko, metafore zuje visoko iznad glave: - Fijuuuuuuuuuu....!  :D 

Kaj ja da sad tebi objašnjavam tko je odredio granice u kojima postoji današnja Hrvatska? Ja da ti kažem da je to drug Tile svojom masnom prljavom šapom nacrto na ušmrkljenoj salveti iz neke bosanske krčmetine, ti ćeš i dalje vjerovati da je to bio tvoj sv. Ante (također Ličanin) Pavelić. Ti ćeš se ko pijan plota i dalje doslovno držati svojih grumfizama: - Ko želi živjeti, taj ne smije umrijeti.... cheers  Ma samo ti nama lijepo doživi stotu u dok izdišeš romatično ružičaste oblake duhanskog dima i pričaš vedrim tonovima naljeva nikotinskog katrana na glasnicama.
Pa zna se kad su odredjene danasnje granice Hrvatske...
Jasno da se zna. Republika Hrvatska danas ima iste granice koje je imala kao SR Hrvatska unutar SFRJ. Danas postojimo, i međunarodno smo priznati na osnovu toga i na osnovu ustava iz 74-e. Ali tebi statistika od 6 milijuna ljudi koji godišnje umiru od posljedica pušenja ne znači ništa, tako da nije čudno da te još manje zarezuje činjenica da nešto malo više od 4 milijuna Hrvata (što je dakle dosta manje od 6 milijuna mrtvih pušača godišnje) živi u državi koju je omogućio (a što sada polako izlazi navidjelo) upravo jedan grozomorni komunistički satrap i to upravo u granicama koje je sam zacrtao svojom dlakavom šapom na komadu usranog toalet papira. 

Samo ti uživaj dugi život, nikotinu i katranu uprkos. Ne želim ti ništa drugo.
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Of.Fender 5/8/2016, 16:31

kaja_333 wrote:
Of.Fender wrote:aludira? Bua-ha-ha! Daj me, naj me..., aludira :^0  Ti misliš da Ćita nije znao što će Srbi pokušati kad on otegne papke? Jebote, pa Jovanka ga je u lice zvala 'moj ustaša'. Iz svog je osobnog iskustva znao da je zatvor neprocjenjivo životno iskustvo za svakoga tko će ići stvarati državu 'from the scratch'. Njega je na primjer u Petrinjskoj za vrijeme istrage o 'bombaškom procesu' mlatio stari Zula, otac kasnije poznatog ispičuture slash sportskog komentatora Vladimira Anzulovića. Kad je Broz 45-e slavodobitno ušo u Zagreb, jasno da je svratio i u Petrinjsku. Tamo je naravno našao i Zulu, koji se, naravno, usro u gaće. Doživotni predsjednik je samo rekao: - Niš se ti ne boj, ti si dobro radio svoj posao. Mi trebamo takve kao ti.
Nije dakle aluzija, Tito je sam odabrao svog Zagerca Tukija (Tuđmanu ne pakovati) i dao ga na naobrazbu svom Zagercu Fritzu Krleži. A i u bajbok ga je malo smjestio, da ne bi bilo greške.

Tko je imalo čitao Krležu, jasno mu je da on takve analne, konstipirane tipove tipa Tukija organski nije mogao žive podnijeti, ali viši interesi su bili u pitanju. Budala Krleža, koliko god da je bio najjači intelektualac ne samo u Hrvata i ne samo u Jugi, već na čitavom Balkanu, mislio je da će se tek 20 godina nakon njegove smrti otvoriti njegovi znameniti kovčezi (to se, naravno, otpečatilo 20 minuta nakon njegove smrti i ono najeksplozivnije je spremnljeno na sigurno mjesto, tako da kad su 20 godina kasnije kao službeno otvoreni, nikome nije bilo jasno u čemu je bila frka, da su se uopće morali pečatiti). Ali ipak mu je bilo jasno da će negdje u tom roku komedija zvana SFRJ biti tutta finita.

Hrvatske Udbaške strukture također nisu bile toliko blentave da nisu znale što se sprema i što će se dogoditi kad 'ljubičica bijela' ritne hamper. Njima je bilo u interesu da se onda iz te kaše izvuku cijeli i nepovrijeđeni, a ako se pri tom mogla ušićariti i neka milijardica dolara, puna šaka brade.

"Crno Bijeli" svijet ti je samo ploča Prljavog Kazališta.
Tito nikada nije želio nezavisnu Hrvatsku niti bi potpomagao njeno stvaranje ispod stola unaprijed. 
Tito za svog života nije želio nezavisnu Hrvatsku iz dva glavna razloga: 

1. Srbi su ga većinski obožavali, ali mislim ono OBOŽAVALI! 

2. U djetinjstvu je negdje čuo jednu od onih bajki braće Grimm gdje mali seljačić lukavstvom postaje car i on je odlučio da će se i on tako jednog dana na osnovu urođene prefriganosti (ne veli se bez veze: zagorec se rodil z malo maturom) uspeti na carsko prijestolje. A biti car nad 20 milijuna Jugoslavena na teritoriju od 255.804 km2  je jedno pet puta veći gušt, nego biti car nad 4.284.889 Hrvata, na površini od 56,594 km2.. Tak da ti je, a s obzirom da su ga, kao što rekoh, Srbi dizali u nebesa, njemu bilo draže biti jugoslavenski car, nego hrvatski kralj. Ali to ne znači da mu se kao slovenskom Hrvatu mililo ono što je znao da će Srbi nakon njegove smrti pokušati smjestiti Slovenccima i Hrvatima, to jest Srboslaviju.

Ne slažem se s mnogim stajalištima koja iznosiš na ovom i prošlom forumu (i tebe sam tako jednom iz zajebancije nazvao Ličankom (protestirala si, ali se nisi naljutila)), pa ipak imam dojam da si (doduše, tko zna, možda se varam) iskrena i, za razliku od mnogih drugih ovdje, dobronamjerna osoba i da te zaista zanima istina. Ali jebat ga, istina je, vele, voda duboka, i ispod svake istine se krije jedna još dublja. Ne tvrdim da upravo ja znam onu pravu i najdublju od svih, ali mislim da će vrijeme relativno brzo pokazati da li se zanosim baš onim najplićim. Istinama, to će reći. 

Pozovi se na ova moja gledanja za par godina, pa ćemo vidjeti što se u međuvremenu obznanilo o pravoj hrvatskoj povijesti, a što je danas još uvijek, priznat ćeš, skriveno od običnih ljudi.
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by jastreb 5/8/2016, 16:37

Kajo,Tito je bio vizionar. On ne da nije htio samostalnu Hrvatsku,nego on je znao da je takvo što nemoguće.

Da je Tito mislio da je projekat samostalne Hrvatske moguć,on bi taj projekat podržao i ostvario.

Dakle,nije Tito ,kako m neki ovdje podmeću bio protiv svake samostalnosti Hrvatske. On je bio preko Kominterne i jedan od onih što su osamostalili hrvatsku partiju,a i Ustav iz 1974. je bio korak ka osamostaljenju.

No Tito je,(kao i Bruno Bušić) uzeo u obzir i druge objektivne okolnosti koje bi tim osamostaljenjem nastale i predvidio da bi takva Hrvatska bila "slamka među vihorove" ili moneta za potkusurivanje,a on takvo što nije htio stvarati.

Evo ovo što danas imamo,to je Tito znao da bi bilo. Zato i ne čudi ona njegova rečenica koju mu pripisuju (Sava teče nizvodno),jer mi danas niti smo samostalni,niti smo svoji na svome.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Of.Fender 5/8/2016, 16:52

jastreb wrote:Kajo,Tito je bio vizionar. On ne da nije htio samostalnu Hrvatsku,nego on je znao da je takvo što nemoguće.

Da je Tito mislio da je projekat samostalne Hrvatske moguć,on bi taj projekat podržao i ostvario.

Dakle,nije Tito ,kako m neki ovdje podmeću bio protiv svake samostalnosti Hrvatske. On je bio preko Kominterne i jedan od onih što su osamostalili hrvatsku partiju,a i Ustav iz 1974. je bio korak ka osamostaljenju.

No Tito je,(kao i Bruno Bušić) uzeo u obzir i druge objektivne okolnosti koje bi tim osamostaljenjem nastale i predvidio da bi takva Hrvatska bila "slamka među vihorove" ili moneta za potkusurivanje,a on takvo što nije htio stvarati.

Evo ovo što danas imamo,to je Tito znao da bi bilo. Zato i ne čudi ona njegova rečenica koju mu pripisuju (Sava teče nizvodno),jer mi danas niti smo samostalni,niti smo svoji na svome.
Ta gorka pilula i jest razlog da se tako veliki broj Hrvata zavarava bedastoćama, kao što su se ne tako davno mnogi zavaravali da će jednom nezavisna, Hrvatska u roku 10 godina postati Švicarska. Gadno je to za progutati. A nije čak ni ukusno  :P
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by kaya 5/8/2016, 17:01

Of.Fender wrote:Tak da ti je, a s obzirom da su ga, kao što rekoh, Srbi dizali u nebesa, njemu bilo draže biti jugoslavenski car, nego hrvatski kralj. Ali to ne znači da mu se kao slovenskom Hrvatu mililo ono što je znao da će Srbi nakon njegove smrti pokušati smjestiti Slovenccima i Hrvatima, to jest Srboslaviju.

upravo to i ja mislim. draže mu je bilo biti predsjednik jugoslavije nego hrvatske a ovo drugo je pokušao ustavom spriječiti i još im je autonomije prikrpio.
ono što se meni nikako ne uklapa u sliku o njemu je da je mu cilj bio samostalnost. cilj je bila cjelovita jugoslavija , srpske pretenzije će zaustaviti ustavom. i to je funkcioniralo dok je bio živ i tu je kraj. sve što se poslje događalo u našu korist je splet okolnosti.
i nikako mi se ne uklopa udba koja potajno stvara temelje za nezavisnost a istodobno šalje ubojice po svijetu da ubiju zagovornike iste. oni su se prebacili na brod koji plovi kada je njihov počeo tonuti iz razloga da spase glavu, i miljone koje su ukrali  prebacili vani.
to ja mislim a ne moram biti u pravu naravno, istina je zbilja voda duboka.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by darth_vader 5/8/2016, 17:04

kaja_333 wrote:
Of.Fender wrote:Tak da ti je, a s obzirom da su ga, kao što rekoh, Srbi dizali u nebesa, njemu bilo draže biti jugoslavenski car, nego hrvatski kralj. Ali to ne znači da mu se kao slovenskom Hrvatu mililo ono što je znao da će Srbi nakon njegove smrti pokušati smjestiti Slovenccima i Hrvatima, to jest Srboslaviju.

upravo to i ja mislim. draže mu je bilo biti predsjednik jugoslavije nego hrvatske a ovo drugo je pokušao ustavom spriječiti i još im je autonomije prikrpio.
ono što se meni nikako ne uklapa u sliku o njemu je da je mu cilj bio samostalnost. cilj je bila cjelovita jugoslavija , srpske pretenzije će zaustaviti ustavom. i to je funkcioniralo dok je bio živ i tu je kraj. sve što se poslje događalo u našu korist je splet okolnosti.
i nikako mi se ne uklopa udba koja potajno stvara temelje za nezavisnost a istodobno šalje ubojice po svijetu da ubiju zagovornike iste. oni su se prebacili na brod koji plovi kada je njihov počeo tonuti iz razloga da spase glavu, i miljone koje su ukrali  prebacili vani.
to ja mislim a ne moram biti u pravu naravno, istina je zbilja voda duboka.

Pa ako baš moram birati...po indicijama, a i poznavajući višestoljetnu sklonost konvertitstvu nekih...ne treba previše zbrajati...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Of.Fender 5/8/2016, 17:22

kaja_333 wrote:
Of.Fender wrote:Tak da ti je, a s obzirom da su ga, kao što rekoh, Srbi dizali u nebesa, njemu bilo draže biti jugoslavenski car, nego hrvatski kralj. Ali to ne znači da mu se kao slovenskom Hrvatu mililo ono što je znao da će Srbi nakon njegove smrti pokušati smjestiti Slovenccima i Hrvatima, to jest Srboslaviju.

upravo to i ja mislim. draže mu je bilo biti predsjednik jugoslavije nego hrvatske a ovo drugo je pokušao ustavom spriječiti i još im je autonomije prikrpio.
ono što se meni nikako ne uklapa u sliku o njemu je da je mu cilj bio samostalnost. cilj je bila cjelovita jugoslavija , srpske pretenzije će zaustaviti ustavom. i to je funkcioniralo dok je bio živ i tu je kraj. sve što se poslje događalo u našu korist je splet okolnosti.
i nikako mi se ne uklopa udba koja potajno stvara temelje za nezavisnost a istodobno šalje ubojice po svijetu da ubiju zagovornike iste. oni su se prebacili na brod koji plovi kada je njihov počeo tonuti iz razloga da spase glavu, i miljone koje su ukrali  prebacili vani.
to ja mislim a ne moram biti u pravu naravno, istina je zbilja voda duboka.
Glavnim udbašima je bilo jasno da je sistem ekonomski neodrživ i da će socijalistički, tobože samoupravni brod prije ili kasnije potonuti. Hrvatskim udbašima se također, bez obzira na sva bratstva i jedinstva i internacionalnost radničke klase, nije baš mililo da budu potrčci velikosrbadije. Pa su se pripremili i pri tom se još dobro potkožili. Ali ne bi im uspjelo što im je s Tukijem uspjelo, da im velika riba nije za to pripremila teren. U svakom slučaju, sad izlazi na vidjelo da je Tuki još sedamdesetih putovao po svijetu slobodan kao ptica. Kako to inače objasniti?

Razumijem da ti se to nikako ne uklapa u 'tvoju' sliku o Tiletu, ali kao što rekoh, vrijeme će pokazati, a vjerojatno još i za naših života. Možda ćeš još revidirati sliku o Jožeku Kumrovčaninu. U svakom slučaju, nije bio tako jednostavna priča kakvim bi ga mnogi željeli vidjeti.
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe? - Page 2 Empty Re: Je li Franjo Tuđman bio suradnik Udbe?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum