ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasljedstvo

Page 3 of 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 1/2/2015, 13:47

Trinity wrote:
aben wrote:nužni dio je onaj koi dobiješ ( ako želiš) unatoč razbaštinjenju.[/size]

Koliki je taj dio?
ne znan, vjerojatno pola onog šta bi dobili ravnomjernom raspodjelom. to je socijalizam. možeš maltretirati roditelje cili život, i onda još dobiti i njihovu imovinu.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 1/2/2015, 13:48

Trinity wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:Opet si nešto sprčkao, vidi fonta... B-)
a, velike ruke i mali mobitel:(
cccc...da si odmah kupio veći, ako ni zbog čega, ono zbog foruma... :^0
ma, najveći je, al ruke ojačaju od lopate :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity 1/2/2015, 19:52

aben wrote:ne znan odakle ti da nikad ne će vratit uloženo; ne baratamo s ciframa, al čini si da si rekla da je to pola sata od zagreba.

Znam zato što znam tržišnu vrijednost kuće na takvom mjestu.
Pola sata nije pola sata od centra, nego pola sata od table Zagreb. :)

aben wrote:sve u svemu, znaš moj stav o nekretninama i o subjektivnosti vriednosti.
Pa o tome se i radi, o subjektivnoj vrijednosti , ali ne za djecu, nego za roditelje.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity 1/2/2015, 19:54

aben wrote:ne znan, vjerojatno pola onog šta bi dobili ravnomjernom raspodjelom. to je socijalizam. možeš maltretirati roditelje cili život, i onda još dobiti i njihovu imovinu.

Ti baš imaš fobiju od socijalizma. :)
Nisam sigurna, ali čini mi se da je to praksa od prije socijalizma.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity 1/2/2015, 19:56

aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:Opet si nešto sprčkao, vidi fonta... B-)
a, velike ruke i mali mobitel:(
cccc...da si odmah kupio veći, ako ni zbog čega, ono zbog foruma... :^0
ma, najveći je, al ruke ojačaju od lopate :)
oooo...kako sam mogla posumnjati... :^0
al', brate,  dalmoš i lopata...nezamislivo... geek
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 1/2/2015, 20:38

Trinity wrote:
aben wrote:ne znan odakle ti da nikad ne će vratit uloženo; ne baratamo s ciframa, al čini si da si rekla da je to pola sata od zagreba.

Znam zato što znam tržišnu vrijednost kuće na takvom mjestu.
Pola sata nije pola sata od centra, nego pola sata od table Zagreb. :)

aben wrote:sve u svemu, znaš moj stav o nekretninama i o subjektivnosti vriednosti.
Pa o tome se i radi, o subjektivnoj vrijednosti , ali ne za djecu, nego za roditelje.
a dobro, ne znam koliko je to daleko, nije ni važno, 
teško je komentirati tako nejasnu situaciju, možda je ženi dovoljno šta joj starci žive na toplom i u urednom, možda je kredit neopterećuje itd..
vrijednosti su subjektivne, ako će neko dati sav svoj životni imetak za straćaru u kojoj uopće ne će živiti, ili je propiti, to je sasvim legitimno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 1/2/2015, 20:43

Trinity wrote:
aben wrote:ne znan, vjerojatno pola onog šta bi dobili ravnomjernom raspodjelom. to je socijalizam. možeš maltretirati roditelje cili život, i onda još dobiti i njihovu imovinu.

Ti baš imaš fobiju od socijalizma. :)
Nisam sigurna, ali čini mi se da je to praksa od prije socijalizma.
to ja tako napišem jer me inače ne biste razumili, iman fobiju od neslobode.

pazi, taj zakon pokušava štititi ljude od njihovih prosudbi- često moreš čuti kako je neka kljasta hći cili život ostala uz roditelje, eto, nek su je i tukli i izvoljevali a na kraju sve ostaviše sinu, njenom bratu koi je potom izbaci iz kuće. pitanje jel u redu da država nametne pravdu i da da nužni dio sirotici je jasno, odlučno i nedvosmisleno. ne, nije pravedno, nemoralno je i uništava društvo brže nego droga, kaldionice i kurve sa sidom zajedno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 1/2/2015, 20:52

Trinity wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:Opet si nešto sprčkao, vidi fonta... B-)
a, velike ruke i mali mobitel:(
cccc...da si odmah kupio veći, ako ni zbog čega, ono zbog foruma... :^0
ma, najveći je, al ruke ojačaju od lopate :)
oooo...kako sam mogla posumnjati... :^0
al', brate,  dalmoš i lopata...nezamislivo... geek
nije, to ti vridi u smislu da neš dalmoša viditi da lopata za druge. za sebe oćeju itekako. ne znan za dalmatince, bar mi otočani :) 
ode ti svak gleda samo sebe, razmjena je uvik samo dobrovoljna, svi varaju na porezima i mrze vlast. niko se nikad nije zaposlia jer zna nekoga na otoku. meni načelnik ne će sredi posa, doduše, nisan ga ni pita jer je takva klima. ko zna, možda smo genetski filtrirani stoljećima, ka oni koi ne će trpit sranja od turčina, nego i gladan biti na kamenu, umrit ma ne molat!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity 1/2/2015, 22:54

aben wrote:teško je komentirati tako nejasnu situaciju, možda je ženi dovoljno šta joj starci žive na toplom i u urednom, možda je kredit neopterećuje itd..

Situacija je jasna kao dan, mater je izmanipulirala djecu.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity 1/2/2015, 22:56

aben wrote:to ja tako napišem jer me inače ne biste razumili, iman fobiju od neslobode.

pazi, taj zakon pokušava štititi ljude od njihovih prosudbi- često moreš čuti kako je neka kljasta hći cili život ostala uz roditelje, eto, nek su je i tukli i izvoljevali a na kraju sve ostaviše sinu, njenom bratu koi je potom izbaci iz kuće. pitanje jel u redu da država nametne pravdu i da da nužni dio sirotici je jasno, odlučno i nedvosmisleno. ne, nije pravedno, nemoralno je i uništava društvo brže nego droga, kaldionice i kurve sa sidom zajedno.

Kužim ja da je tvoja deviza  "Tko jači taj kvači, vi ostali jeb'te, nemate sreće ..."
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity 1/2/2015, 22:57

nije, to ti vridi u smislu da neš dalmoša viditi da lopata za druge. za sebe oćeju itekako. ne znan za dalmatince, bar mi otočani :) 
ode ti svak gleda samo sebe, razmjena je uvik samo dobrovoljna, svi varaju na porezima i mrze vlast. niko se nikad nije zaposlia jer zna nekoga na otoku. meni načelnik ne će sredi posa, doduše, nisan ga ni pita jer je takva klima. ko zna, možda smo genetski filtrirani stoljećima, ka oni koi ne će trpit sranja od turčina, nego i gladan biti na kamenu, umrit ma ne molat!
Eto, varate na porezima i mrzite vlast (državu, jel), al' vam mito baš ne ide. Čudno... :?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 1/2/2015, 23:08

Trinity wrote:
aben wrote:[size=40]teško je komentirati tako nejasnu situaciju, možda je ženi dovoljno šta joj starci žive na toplom i u urednom, možda je kredit neopterećuje itd..[/size]

Situacija je jasna kao dan, mater je izmanipulirala djecu.
ima i toga,  premda obično nie dovoljna emocionalna ucjena ka u australskoj seriji majka i sin, obično je i ostavinska ucjena u igri.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 1/2/2015, 23:12

Trinity wrote:
aben wrote:[size=40]to ja tako napišem jer me inače ne biste razumili, iman fobiju od neslobode.[/size]

[size=40]pazi, taj zakon pokušava štititi ljude od njihovih prosudbi- često moreš čuti kako je neka kljasta hći cili život ostala uz roditelje, eto, nek su je i tukli i izvoljevali a na kraju sve ostaviše sinu, njenom bratu koi je potom izbaci iz kuće. pitanje jel u redu da država nametne pravdu i da da nužni dio sirotici je jasno, odlučno i nedvosmisleno. ne, nije pravedno, nemoralno je i uništava društvo brže nego droga, kaldionice i kurve sa sidom zajedno.[/size]

Kužim ja da je tvoja deviza  "Tko jači taj kvači, vi ostali jeb'te, nemate sreće ..."
nie. moja deviza je "sloboda i odgovornost". nevjerojatno je koliko mi guraš zakon jačega:) a lipo ti piše da držin nužni dio nemoralnim, kad bi to bilo kako ti govoriš, zakon jačeg bi bio moralan, a nije.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 1/2/2015, 23:15

Trinity wrote:
[size=40]nije, to ti vridi u smislu da neš dalmoša viditi da lopata za druge. za sebe oćeju itekako. ne znan za dalmatince, bar mi otočani :) [/size]
[size=40]ode ti svak gleda samo sebe, razmjena je uvik samo dobrovoljna, svi varaju na porezima i mrze vlast. niko se nikad nije zaposlia jer zna nekoga na otoku. meni načelnik ne će sredi posa, doduše, nisan ga ni pita jer je takva klima. ko zna, možda smo genetski filtrirani stoljećima, ka oni koi ne će trpit sranja od turčina, nego i gladan biti na kamenu, umrit ma ne molat![/size]
Eto, varate na porezima i mrzite vlast (državu, jel), al' vam mito baš ne ide. Čudno... :?
ljudi ode ciene slobodu, loše san se izrazia, nije varanje otpor prema nepravdi:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity 2/2/2015, 20:12

aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:to ja tako napišem jer me inače ne biste razumili, iman fobiju od neslobode.

pazi, taj zakon pokušava štititi ljude od njihovih prosudbi- često moreš čuti kako je neka kljasta hći cili život ostala uz roditelje, eto, nek su je i tukli i izvoljevali a na kraju sve ostaviše sinu, njenom bratu koi je potom izbaci iz kuće. pitanje jel u redu da država nametne pravdu i da da nužni dio sirotici je jasno, odlučno i nedvosmisleno. ne, nije pravedno, nemoralno je i uništava društvo brže nego droga, kaldionice i kurve sa sidom zajedno.

Kužim ja da je tvoja deviza  "Tko jači taj kvači, vi ostali jeb'te, nemate sreće ..."
nie. moja deviza je "sloboda i odgovornost". nevjerojatno je koliko mi guraš zakon jačega:) a lipo ti piše da držin nužni dio nemoralnim, kad bi to bilo kako ti govoriš, zakon jačeg bi bio moralan, a nije.
A to nekako proizlazi iz tvojih postova.:)
I ne kužim zašto nužni smatraš nemoralnim, ne znam što si ovim gore primjerom htio reći.:(
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity 2/2/2015, 20:15

aben wrote:ljudi ode ciene slobodu, loše san se izrazia, nije varanje otpor prema nepravdi:)

Pa niste u tome jedini. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 2/2/2015, 20:34

Trinity wrote:
aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:to ja tako napišem jer me inače ne biste razumili, iman fobiju od neslobode.

pazi, taj zakon pokušava štititi ljude od njihovih prosudbi- često moreš čuti kako je neka kljasta hći cili život ostala uz roditelje, eto, nek su je i tukli i izvoljevali a na kraju sve ostaviše sinu, njenom bratu koi je potom izbaci iz kuće. pitanje jel u redu da država nametne pravdu i da da nužni dio sirotici je jasno, odlučno i nedvosmisleno. ne, nije pravedno, nemoralno je i uništava društvo brže nego droga, kaldionice i kurve sa sidom zajedno.

Kužim ja da je tvoja deviza  "Tko jači taj kvači, vi ostali jeb'te, nemate sreće ..."
nie. moja deviza je "sloboda i odgovornost". nevjerojatno je koliko mi guraš zakon jačega:) a lipo ti piše da držin nužni dio nemoralnim, kad bi to bilo kako ti govoriš, zakon jačeg bi bio moralan, a nije.
A to nekako proizlazi iz tvojih postova.:)
I ne kužim zašto nužni smatraš nemoralnim, ne znam što si ovim gore primjerom htio reći.:(
ne proizlazi. to šta misliš da proizlazi ti je rezultat tvog školovanja, mi smo bili trenirani da tako mislimo.
u nediljon u dva je bia saša cvetojević, aca ga pita šta sa siromasima, a ovaj mrtav hladan kaže-ništa. socijalist se na to gnuša, slobodan čovik klima s odobravanjem.svar je u tomu šta vi regirate emotivno i prvoloptaški. u mon primjeru je poanta-jel u redu na jednu nepravdu (sirotu djevojku razbaštiniti) odgovoriti s općon nepravdon širokih razmjera koja razara slobodu ljudi i sam temelj života(privatno vlasništvo)?
prosječan čovik reagira lokalno i zato mu se čini da je pravda zadovoljena, da je to moralno, a nie.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity 3/2/2015, 08:07

Ma proizlazi. Vidi se iz aviona.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 3/2/2015, 08:45

yep, zato nan i je zemlja u kurcu, jer vi to vidite iz aviona..fucking tito..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity 3/2/2015, 11:23

Generaliziranje, etiketiranje i razmetanje floskulama također se vidi iz aviona.
 Jel' to socijalizam ili libertarijanizam....? scratch
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben 3/2/2015, 12:59

ne svaćan di je problem u tomu šta generaliziran i etiketiran. to samo po sebi nije loše, eventualno može biti netočno, ali nije. 
za floskule ni ne znan na šta misliš.

socijalizam. svaki pokušaj ispravljanja nepravde većin nepravdama možemo nazvati-i ne pogrišiti- socijalizam.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 3 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum