ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasljedstvo

Page 18 of 20 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 19:12

kic wrote:
Mativka wrote:Odnosilo se zapravo najviše na poštivanje tj. nepoštivanje dogovora. A dalje sam razvila moguće opcije :)
ali kao žena reci, zar nije muški napravio stvarnu štetu u stvari odlaskom kod prostitutke? zašto ne bi bili odrasli i nek snosi odgovornost i posljedice onda, već mu je kurvica sada kriva za razaranje obitelji, a njegove odluke se ne pikaju?
Da nema potražnje, ne bi bilo niti ponude. Vrlo jednostavno. Da nije otišao kod prostitutke, otišao bi k nekoj drugoj. Meni to uopće nije bitno. Kriviti nekog drugog za stanje odnosa između mene i recimo mog dragog koji odlazi nekome je za mene apsurdno. Nešto što je trulo, može izgnjiliti samo do kraja...

Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by kic Fri 7 Aug - 19:23

dakle muški ipak nema pravo na naknadu štete kod prostitutke..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Fri 7 Aug - 20:02

Mativka wrote:
aben wrote:eh, iz moje perspektive kao ucijenjenog, i iz perspektive mog ucjenjivača, zabrana nam ograničava slobode, i ja i on odrasli smo ljudi i želimo se dogovoriti oko nečega šta se tiče samo nas. zbog toga, složit ćeš se, ovakvo stanje je doista crno i ako prihvatiš ove teze, onda ćeš preći zajedno sa svojin unutarnjin svjetlom na našu, svijetlu stranu.

kontrola poštivanja ugovora? odlučno da. 
država imala koristi? odlučno ne. al to je savim jedna druga priča koju ću začeti kad vidim neke cice...

jezični kutak; ako ti je u rečenici "ukoliko" onda u istoj miora stajati i "utoliko".
Abende, postoji ona izreka: zakoni su tu, da bi se kršili. Tako većina odraslih osoba često krši dogovore, i u zakonski nereguliranim odnosima, takvo ponašanje ne povlači nikakve posljedice za sobom. Zakonski neregulirani dogovor je dogovor  moralne prirode, moralne prirode pojedinca za koju znamo da nije na visokom stupnju razvoja. Evo primjer koji mi je sada pao na pamet: prostitucija, recimo prostitutka ucijeni svoga klijenta nakon izvršene dogovorene radnje da joj mora platiti veći novčani iznos od dogovorenog. Ukoliko joj on ne isplati zahtjevani iznos, utoliko (a je mi ovo blesasto :) ) će njegova supruga biti obaviještena o tome. Dakle, dan mu je "slobodan izbor" da odvagne o budućoj šteti te pristane ili ne pristane na određenu opciju. Da je prostitucija legalizirana, prostituka bi dobro razmislila o nuđenju "dogovora". Ako ucjenjeni i ne pristane na takav dogovor pa ona unatoč svemu ipak obavijesti suprugu, on ima mogućnost da joj odgovori te zahtijeva naknadu štete. Po sistemu: tiš mene?! :D 
Država ko država, nije joj previše stalo do pojedinca, ali bi se mogla skupiti lijepa davanja.
riječ je o tom da ukoliko ima svog parnjaka i bez njega mu značenje visi, a preporuka je da se umisto toga koristi "ako".

krše, ok, al mi ovdje stvaramo zakone koji su stabilni, bez proturječja, i koji bi se onda lakše provodili.
mi na neregulirane odnose (najčešće niske vrijednosti) gledamo s odobravanjem. kad se veli neregulirane, misli se na državu i samo na državu, jer je tržište ono koje regulira te odnose. ta kurba više sigurno nebi radila, u našem svijetu iz jednostavnog razloga šta bi se u njenim krugovima doznali da nije diskretna i bog. 

mislim da te je zbunilo moje korištenje riječi legalizacija. prava riječ je dekriminalizacija; razlika je u tomu šta država ne bi smila, držimo mi,  imati uvid u transakcije slobodnih građana.

tužan sam šta te ne mogu odlipiti od države. provjeravan svoju argumentaciju, i besprijekorna je. jasnoća samih argumenata također. padan u napast da se počnen služiti patetikon, da spominjen dicu, siromašne i to. čisto me je strah uvesti novu temu (znan kicinjo, tribala bi ići na denkverbot, jebiga) o slobodnom kretanju ljudi i dobara preko granica, o open bordersu, kako li ću to tek  objasniti :(((

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Fri 7 Aug - 20:05

kic wrote:isto cice? :D
sviđa mi se ovaj primjer s prostitucijom, mislim da je dobro složen argument, ali mislim da ide na krivi mlin jer aben želi: nepostojanje plijena za državu, i jednostavno bi onda sve ostalo na tome da može izabrati platiti povećan iznos kako bi kupio šutnju ali to tržišno gledano nije pametan potez za prostitutku jer dizanjem cijene odjednom za drugu uslugu - u stvari gubi mušteriju i long run profit..

a sad jesu li sve prostitutke ekonomski pismene.
x

sve prostititke su ekonomski pismene, svaka seljačina, cigan, svejedno, imaju više ekonomije u glavi nego krugman, stiglic i piketi zajedno. mark my words

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by kic Fri 7 Aug - 20:23

stalan prihod kao uništavać sivih stanica ekonomije u mozgu?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Fri 7 Aug - 20:28

kic wrote:stalan prihod kao uništavać sivih stanica ekonomije u mozgu?
pa, ne znam, mislim da oni imaju, ka i prostititke i ostali privatni poduzetnici, isti slobodnotržišni reflex s predavanjima, knjigama isl., al, friedman je ispravno uočio kako su intelektualci za slobodu sebi, al ne i drugima.

pogledaj sam


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Fri 7 Aug - 20:32

sad san i ja opet pogleda..kakav čovik je to bia...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 21:06

kic wrote:dakle muški ipak nema pravo na naknadu štete kod prostitutke..
Ne bi imao niti potrebe da se lijepo drže dogovora :D  U ostalim situacijama, nema pravo :W
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 21:20

aben wrote:
, držimo mi, 

tužan sam šta te ne mogu odlipiti od države. provjeravan svoju argumentaciju, i besprijekorna je. jasnoća samih argumenata također. padan u napast da se počnen služiti patetikon, da spominjen dicu, siromašne i to. čisto me je strah uvesti novu temu (znan kicinjo, tribala bi ići na denkverbot, jebiga) o slobodnom kretanju ljudi i dobara preko granica, o open bordersu, kako li ću to tek  objasniti :(((
Tko ste to Vi? Ponekad mi se učini da živiš u dvije različite dimenzije, htijenja i onoga što jest. Zbog toga se ponekad nađem zbunjena. Pokušavam biti realna i u skladu s tim i nešto napisati, sagledati na različite načine određene društvene odnose.
Što se tiče države, nisam apatrid, pripadam negdje i trebam poštivati određene zakone. Kako od države, tako i od običaja. To ne znači da se slažem, ili da moram slijepo slijediti nametnuta pravila...
A patetika, to je moje područje! cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Fri 7 Aug - 21:44

Mativka wrote:
aben wrote:
, držimo mi, 

tužan sam šta te ne mogu odlipiti od države. provjeravan svoju argumentaciju, i besprijekorna je. jasnoća samih argumenata također. padan u napast da se počnen služiti patetikon, da spominjen dicu, siromašne i to. čisto me je strah uvesti novu temu (znan kicinjo, tribala bi ići na denkverbot, jebiga) o slobodnom kretanju ljudi i dobara preko granica, o open bordersu, kako li ću to tek  objasniti :(((
Tko ste to Vi? Ponekad mi se učini da živiš u dvije različite dimenzije, htijenja i onoga što jest. Zbog toga se ponekad nađem zbunjena. Pokušavam biti realna i u skladu s tim i nešto napisati, sagledati na različite načine određene društvene odnose.
Što se tiče države, nisam apatrid, pripadam negdje i trebam poštivati određene zakone. Kako od države, tako i od običaja. To ne znači da se slažem, ili da moram slijepo slijediti nametnuta pravila...
A patetika, to je moje područje! cheers
mi koji volimo slobodu.

živin u dvi dimenzije, kako si i napisala. ta, vidim šta i kako jest, ali i vidin kako to ne valja, nije pošteno, i zaključujem šta triba popraviti.

to s državom, zakoni se poštivaju zbog toga šta mislimo da nam koriste, i zbog toga šta se bojimo odmazde, a ne jer zakoni jesu. ako pristaješ biti podložna zakonima zbog pripadnosti, a znam da to nije tako samo nisi dokraja sagledala implikacije, onda bi palila knjige i ubijala židove.

amo probat općenitim sudovima.
misliš li ti da je u redu da zajednica zabranjuje victimless kriminal?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 21:46

Trinity wrote:
aben wrote:ideja nije moja to je mainstream liberijanstva,
i ne pada, naravski, nego je proširuješ van njenih gabarita; još uviek je uredu to šta roditelji ucjenjuju, samo eventualno nije u redu to čime ucjenjuju. naravski, onaj kojeg ucjenjuju, slobodan je čovik i sam suvereno odlučuje oće li ući u dobrovoljnu razmjenu ili ne. ucjenjenik nije pod prisilom.
Ucjena je u redu ali eventualno nije u redu čime se ucjenjuje ?
Opet si pio.


:^0 :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Fri 7 Aug - 21:46

primjeti da nema spomena o patetici, naime, ja poštujem tuđe područje bez iznimki, no trespassing!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Fri 7 Aug - 22:03

aben wrote:
amo probat općenitim sudovima.
misliš li ti da je u redu da zajednica zabranjuje victimless kriminal?
To bi značilo kao: zločin bez žrtava?!
Navedi mi konkretan primjer. Jer sam naziv me podsjeća na zločin i kaznu. Tj. da li je primjereno nekoga kažnjavati ukoliko nema oštećene strane?! :?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Sat 8 Aug - 8:04

tako je.
ove hipotetske situacije sve spadaju pod to, prostitucija, ucjena, bacnje papirića na pod, inigracija, emigracija, drogiranje i prodaja i uugoj droge, samoubojstvo..itd

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Sat 8 Aug - 8:08

E sad je dosta.
Neka si aben otvara teme po želji. :x
Admini ključajte temu.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by L'âme Sat 8 Aug - 14:52

Trinity wrote:E sad je dosta.
Neka si aben otvara teme po želji. :x
Admini ključajte temu.
Roditelji nisu djeci dužni ništa ostaviti. Mogu sve svoje uživati za ovozemaljskog života.
Ako pak ostavljaju nešto djeci, trebali bi nastojati biti dosljedni i koliko-toliko ravnopravno i transparentno podijeliti, u skladu s zaslugama.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Sat 8 Aug - 15:28

maggie13 wrote:
Trinity wrote:E sad je dosta.
Neka si aben otvara teme po želji. :x
Admini ključajte temu.
Roditelji nisu djeci dužni ništa ostaviti. Mogu sve svoje uživati za ovozemaljskog života.
Ako pak ostavljaju nešto djeci, trebali bi nastojati biti dosljedni i koliko-toliko ravnopravno i transparentno podijeliti, u skladu s zaslugama.
ravnopravno ali u skladu s zaslugama?

što ako zasuge nisu ravnopravne?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by L'âme Sat 8 Aug - 15:32

aben wrote:
maggie13 wrote:
Trinity wrote:E sad je dosta.
Neka si aben otvara teme po želji. :x
Admini ključajte temu.
Roditelji nisu djeci dužni ništa ostaviti. Mogu sve svoje uživati za ovozemaljskog života.
Ako pak ostavljaju nešto djeci, trebali bi nastojati biti dosljedni i koliko-toliko ravnopravno i transparentno podijeliti, u skladu s zaslugama.
ravnopravno ali u skladu s zaslugama?

što ako zasuge nisu ravnopravne?
prilagodi se podjela principu zaslužene ravnopravnosti. pirat

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Sat 8 Aug - 15:57

maggie13 wrote:
aben wrote:
maggie13 wrote:
Trinity wrote:E sad je dosta.
Neka si aben otvara teme po želji. :x
Admini ključajte temu.
Roditelji nisu djeci dužni ništa ostaviti. Mogu sve svoje uživati za ovozemaljskog života.
Ako pak ostavljaju nešto djeci, trebali bi nastojati biti dosljedni i koliko-toliko ravnopravno i transparentno podijeliti, u skladu s zaslugama.
ravnopravno ali u skladu s zaslugama?

što ako zasuge nisu ravnopravne?
prilagodi se podjela principu zaslužene ravnopravnosti. pirat
tako je.


no, znaš, tu se umiša država i onda natira roditelje da prihvate ravnopranost kako je ona vidi, ne roditelji:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by L'âme Sat 8 Aug - 16:01

aben wrote:
maggie13 wrote:
aben wrote:
maggie13 wrote:
Trinity wrote:E sad je dosta.
Neka si aben otvara teme po želji. :x
Admini ključajte temu.
Roditelji nisu djeci dužni ništa ostaviti. Mogu sve svoje uživati za ovozemaljskog života.
Ako pak ostavljaju nešto djeci, trebali bi nastojati biti dosljedni i koliko-toliko ravnopravno i transparentno podijeliti, u skladu s zaslugama.
 
što ako zasuge nisu ravnopravne?
prilagodi se podjela principu zaslužene ravnopravnosti. pirat
tako je.


no, znaš, tu se umiša država i onda natira roditelje da prihvate ravnopranost kako je ona vidi, ne roditelji:(
ravnopravno ali u skladu s zaslugama?
u okviru zakona, tj. obaveznog dječjeg dijela..nije to nešto.
Iako može stvorit poteškoće u diobi. Suspect

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Sat 8 Aug - 16:06

maggie13 wrote:
aben wrote:
maggie13 wrote:
aben wrote:
maggie13 wrote:
Trinity wrote:E sad je dosta.
Neka si aben otvara teme po želji. :x
Admini ključajte temu.
Roditelji nisu djeci dužni ništa ostaviti. Mogu sve svoje uživati za ovozemaljskog života.
Ako pak ostavljaju nešto djeci, trebali bi nastojati biti dosljedni i koliko-toliko ravnopravno i transparentno podijeliti, u skladu s zaslugama.
 
što ako zasuge nisu ravnopravne?
prilagodi se podjela principu zaslužene ravnopravnosti. pirat
tako je.


no, znaš, tu se umiša država i onda natira roditelje da prihvate ravnopranost kako je ona vidi, ne roditelji:(
ravnopravno ali u skladu s zaslugama?
u okviru zakona, tj. obaveznog dječjeg dijela..nije to nešto.
Iako može stvorit poteškoće u diobi. Suspect
lako za tehniku razdiobe, stvar je u pravu vlasnika da raspolaže svojon imovinon.
sama si rekla da roditelji moru spizditi lovu, ali ako je oće djelomično ostaviti radišnom sinu a razbaštiniti hći kurbu, op, ne more!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 18 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 20 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum