ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasljedstvo

Page 12 of 20 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next

Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Wed 5 Aug - 19:27

aben wrote:pa tribala bi mi pokazati jednom, a ja bi onda otvara zauvjek.

:)
Ovaj...da budem preciznija, ne moraš svaki dan otvarati teme o svojoj svetinji, to bi bilo kao iknar o gromovima i olujama...

evo, u znak dobre volje, otvorit ću novu temu na ovoj temi.

Ne može.

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Wed 5 Aug - 19:28

Mativka wrote:Kakve veze ima ucjena s kupoprodajom?! :roll
Nikakve.  :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Wed 5 Aug - 19:34

Ali tema mi se čini sasvim dobra. Ucjena. Trebalo bi ju zasebno otvoriti ali očito je dečko sramežljiv :D Ostalo mu od najranijeg djetinjstva riječ cica :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Wed 5 Aug - 19:35

Mativka wrote:Ali tema mi se čini sasvim dobra. Ucjena. Trebalo bi ju zasebno otvoriti ali očito je dečko sramežljiv :D Ostalo mu od najranijeg djetinjstva riječ cica :D
Tema je  dobra ali ne na mojoj svetinji ! eh, nema smajlića sa vilama...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Wed 5 Aug - 19:41

Ti ćeš svoju imovinu ponijeti sa sobom, nema nasljeđivanja  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Wed 5 Aug - 19:43

Ali ju ni ne poklanjam abenu ! ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Wed 5 Aug - 20:18

cure, da van ne odgovaran pojedinačno, 
nasljedstvo je često vezano za ucjenu. iskoristit ću ovo priliku da van pokažen sobodarsku ideju, u kojoj je roditeljska ucjena imovinom (ponašaj se kako ja oću ili ništa neš dobiti) sasvim moralna, štoviše, kao i svaka ucjena. ako ja nešto znam o vama i kažem vam da mi morate dati pičke ( toliko o sramežljivosti) ili ću iznijeti podatke mužu, šefu, popu, to je normalna razmjena dobara u koju se država umješala i poremetila odnose među ljudima, ka i uvik šta napravi kad se upetlja. da je ucjena legalna, ljudi bi više pazili šta rade, jer na slobodnom tržištu informacija, svakom bi bilo u interesu da ne mora kupovati istine o sebi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Wed 5 Aug - 21:04

Ova tvoja slobodarska ideja o tome kako je ucjena moralna i da bi ljudi više pazili na sebe (time valjda misliš bili bolji) već pada na primjeru roditeljske ucjene imovinom. Roditelji mogu tražiti i nešto nemoralno, šta ne?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Wed 5 Aug - 21:22

ideja nije moja to je mainstream liberijanstva,
i ne pada, naravski, nego je proširuješ van njenih gabarita; još uviek je uredu to šta roditelji ucjenjuju, samo eventualno nije u redu to čime ucjenjuju. naravski, onaj kojeg ucjenjuju, slobodan je čovik i sam suvereno odlučuje oće li ući u dobrovoljnu razmjenu ili ne. ucjenjenik nije pod prisilom.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Wed 5 Aug - 21:26

Bolje da me roditelji ucjenjuju imovinom nego da me mlate :D Uostalom, ovdje sve ostaje unutar obitelji. Također, to je njihova imovina s kojom mogu raspolagati kako hoće, a vjerujem da roditelj pri tome ima najbolje namjere za svoje dijete. U drugom slučaju radi se o umješaču, osobi izvan obitelji čiji je cilj napad na osobu radi zadovoljenja svoje pohote pri čemu osoba ima samo dva moguća izbora koja povlače ogromne posljedice za sobom. Veća šteta. Ucjena je sama po sebi nemoralna, više govori o onom tko ucjenjuje nego ucjenjenom. Treba biti zakonom zabranjena. A što je istina uopće?!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Wed 5 Aug - 21:39

aben wrote:ideja nije moja to je mainstream liberijanstva,
i ne pada, naravski, nego je proširuješ van njenih gabarita; još uviek je uredu to šta roditelji ucjenjuju, samo eventualno nije u redu to čime ucjenjuju. naravski, onaj kojeg ucjenjuju, slobodan je čovik i sam suvereno odlučuje oće li ući u dobrovoljnu razmjenu ili ne. ucjenjenik nije pod prisilom.
Ucjena je u redu ali eventualno nije u redu čime se ucjenjuje ?
Opet si pio.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Wed 5 Aug - 21:39

ucjena jest zabranjena, i to nije moralno.

dušo, nema napada. ucjenjivač nešto zna. i on može reći što zna ili ne reći. obje opcije su moralne. ne možeš reći da nije moralno nešto reći, recimo gradonačelnik vara ženu, izbori su namješteni, mate je peder...e sad, ako mu netko želi platiti šutnju, što je u tome loše?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Wed 5 Aug - 21:43

U svemu navedenom kratko bih rekla da je namjera bitna i da je upravo ona ta koja čini razliku...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Wed 5 Aug - 22:05

Trinity wrote:
aben wrote:ideja nije moja to je mainstream liberijanstva,
i ne pada, naravski, nego je proširuješ van njenih gabarita; još uviek je uredu to šta roditelji ucjenjuju, samo eventualno nije u redu to čime ucjenjuju. naravski, onaj kojeg ucjenjuju, slobodan je čovik i sam suvereno odlučuje oće li ući u dobrovoljnu razmjenu ili ne. ucjenjenik nije pod prisilom.
Ucjena je u redu ali eventualno nije u redu čime se ucjenjuje ?
Opet si pio.
bokte, moralno je proizvest nož i rezati s njim, al ne i skidati skalp .

ono šta ti promiče, kao i svim ljudima koji ne cijene slobodu, jest da ti ne moraš ući u dobrovoljnu razmjenu. nnpr, ja ti kažen da ću ti reći mužu da smo se seksali ako ne opljačkaš banku za menne. pljačka je nemoralna, a ne ucjena. ti jednostavno odbiješ sudjelovati, ja se napričam s tvojin mužen i sloboda cvjeta.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Guest Wed 5 Aug - 22:07

aben wrote:
 ti ne moraš ući u dobrovoljnu razmjenu. nnpr, ja ti kažen da ću ti reći mužu da smo se seksali ako ne opljačkaš banku za menne. pljačka je nemoralna, a ne ucjena. ti jednostavno odbiješ sudjelovati, ja se napričam s tvojin mužen i sloboda cvjeta.
O tome sam napisala u prethodnom postu da imaš dva izbora i upravo sam na to mislila...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Wed 5 Aug - 22:22

Formativka,ne moreš se samo tako izvuči. Ne moreš reči da je nemoralno i gotovo. Jebeš namjeru(zarada)mene zanima zašto je nemoralno htjeti da se nešto o tebi ne zna i htjeti to platiti?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Trinity Wed 5 Aug - 22:25

Lupaš abene.
Ako ti otmu dijete i ucijene da će ga ubiti  ako ne platiš koliko traže,eto ja kao roditelj sam slobodna pristati na to ili ne. Jebala te ta tvoja sloboda.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Wed 5 Aug - 22:31

otmica je nemoralna, krši osnovno negativno pravo vlasništva nad samim sobom.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Wed 5 Aug - 22:38

rezon ti je malo raštiman :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Wed 5 Aug - 22:47

More broadly, blackmail is the request or demand for money or other valuable consideration, coupled with  any  offer or threat, the carrying out of which involves no criminal behavior. For example, instead of offering to refrain from exposing a secret which is embarrassing to the blackmailee, one could offer to refrain from attempting to seduce the blackmailee’s fiance.2  Alternatively, one could threaten to seduce the fiance unless he were paid not to do so. Since neither seduction nor requesting or demanding money is a criminal act, we arrive again at the same paradox: if two acts are legal when engaged in separately, how can  they become illegal when combined? Whether in the broad or narrow interpretation, blackmail must be sharply distinguished from extortion, which it superficially resembles. In the latter case, there is the same request or demand for funds or other valuables. But now, instead of an accompanying threat to do, or offer to refrain from doing, something  legal, the threat is to engage in criminal behavior. For example, the extortionist threatens to blow up your house or kill your children unless he is paid to refrain from doing so. Perhaps the following depiction, which breaks blackmail and extortion into their basic components, will clarify the difference between them: 


Blackmail 
Demand 
Threat.        Money (legal) To tell secret (legal) Extortion Money (legal)  To  kill children (illegal) 

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by aben Wed 5 Aug - 22:49

More broadly, blackmail is the request or demand for money or other valuable consideration, coupled with  any  offer or threat, the carrying out of which involves no criminal behavior. For example, instead of offering to refrain from exposing a secret which is embarrassing to the blackmailee, one could offer to refrain from attempting to seduce the blackmailee’s fiance.2  Alternatively, one could threaten to seduce the fiance unless he were paid not to do so. Since neither seduction nor requesting or demanding money is a criminal act, we arrive again at the same paradox: if two acts are legal when engaged in separately, how can  they become illegal when combined? Whether in the broad or narrow interpretation, blackmail must be sharply distinguished from extortion, which it superficially resembles. In the latter case, there is the same request or demand for funds or other valuables. But now, instead of an accompanying threat to do, or offer to refrain from doing, something  legal, the threat is to engage in criminal behavior. For example, the extortionist threatens to blow up your house or kill your children unless he is paid to refrain from doing so. Perhaps the following depiction, which breaks blackmail and extortion into their basic components, will clarify the difference between them: 


Blackmail 
Demand 
Threat.        Money (legal) To tell secret (legal) Extortion Money (legal)  To  kill children (illegal) 

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nasljedstvo - Page 12 Empty Re: Nasljedstvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 20 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum