ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/11/2022, 20:49

Zašto bi Putin nastojao tek zadržati osvojen teritorij poput krajnjeg istoka Ukrajine i naredio povlačenje iz okruženog Hersona, s obzirom na njegovu poznatu želju da proširi svoje područje kontrole preko Odese i do Kijeva? Nicholls objašnjava kako je to zato što shvaća da ako sada ne zadrži barem dio Ukrajine, vjerojatno će u bliskoj budućnosti ostati bez ičega.

Tako sada povlači sve svoje snage iz grada Hersona, koji shvaća da ne može zadržati, prije nego što svim raspoloživim sredstvima ne krene zahtijevati pregovore.

Naravno, to će biti popraćeno novim valovima terora nad civilnim stanovništvom, kako bi od domaće javnosti sakrio koliko su se brzo njegovi planovi raspali, smatra vojni stručnjak.

Prekid vatre sada nije u interesu Ukrajine. Njihove trupe trenutno su u golemoj prednosti, a istovremeno bilo kakva nedisciplinirane ofenziva mogla bi opasno naškoditi ruskom položaju na jugu Ukrajine, tamo gdje leži Krim. A jednom kada ukrajinske snage budu u poziciji da zaprijete tom dragulju u Putinovoj kruni, nećemo samo general Surovikin i general Šojgua gunđati i glumiti potištenost na državnoj televiziji, tvrdi Nicholls. Tada možemo očekivati i konačni Putinov pad.

Zašto Putin povlači vojsku?
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/11/2022, 20:57





Ovo malo ljudi što je ostalo po selima dočekuju Ukraince.. bogami nesićam se da su ovako Ruse dočekali..
e da koliko ono 108% njih je glasovalo da žele biti dio RF.
Fora mi je kako na ovim i drugim videima lokalno stanovništvo priča Ruski , dakle toliko o tome "da svatko tko priča Ruski u Ukraini želi biti dio Ruske federacije". kako da ne.

Btw priča se da su Ukrainci ušli u Černobaivku - to je ona famozna zračna luka u predgrađu Hersona gdje je bilo žestoko rokanje po Rusima više puta.
(u jednom rokanju su im uništili 15ak helikoptera i hrpu kamiona i druge tehnike tamo pri početku rata).
A još bolje idu priče da su Ukrainski specijalci već ušli u Herson i da u predgrađima specijalci puškaraju .
Pogotovo Ukrainski Specijalci ekipa sa noćnom optikom i top obukom i već sada iskustvom i nabrijani su.. jao Rusima koji su ostali u gradu :)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Noor and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/11/2022, 21:05

RayMabus wrote:
Hektorović wrote:Amerikanci su dobili što su željeli.

Amerikanci će odlučiti kad i kako će se ovaj rat završiti.
Otprilike tako nekako. Al za sada neće dok je incijativa na njihovoj strani. Možda kasnije kad i ako splasne ukrajinsko napredovanje. Za sada ne.

Ima tih tisuću nijansi sive šta ako ovo, šta ako ono pa reakcija na to je ovo ili ono ili nešto treće al sve to još nije na repetoaru dok njihovi vode na bojištu a Putin gubi.

Amerika je već dobila svoje glavne ciljeve, dakle oslabili su Rusiju, pokazali odučnost čitavom svijetu, poslali poruku Kinezima.

Zato Miley govori ovo što govori. Dakle preko zime ima prostor za pregovore.

Onda opet kako Amerika odluči.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by niels 10/11/2022, 21:07

Uvijek je pametno pregovarati i ratovati istovremeno.

Protivnik ne smije biti nepoznanica, imamo teorije što se dešava u Kremlju, Moskvi, Rusiji…za vrijeme DR jako smo dobro znali što se dešava u rukovodstvima i RSK, RS, Jugoslavije i koje stvari muče Generalštab JNA. Bora Jović napisao brdo knjiga da objasni sunarodnjacima te stvari, zaradio prije nego što je otegao papke.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/11/2022, 21:11

Hektorović wrote:
Amerika je već dobila svoje glavne ciljeve, dakle oslabili su Rusiju, pokazali odučnost čitavom svijetu, poslali poruku Kinezima.
Prodali hrpu oružja članicama EU jer ove dižu sad vojni proračun, trajno zacementirali odnos Ukrajine i Rusije, prekinili njemačko rusku suradnju, prodaju plin i drugo Europi, izbacili Ruse s tog velikog tržišta gladnog energenata itd itd itd. Svašta nešto. Mogu sad i uživat i brati plodove koji im samo padaju u krilo nakon ovog neuspješnog Putinovog pokušaja da osvoji cijelu Ukrajinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by niels 10/11/2022, 21:13

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:
Hektorović wrote:Amerikanci su dobili što su željeli.

Amerikanci će odlučiti kad i kako će se ovaj rat završiti.
Otprilike tako nekako. Al za sada neće dok je incijativa na njihovoj strani. Možda kasnije kad i ako splasne ukrajinsko napredovanje. Za sada ne.

Ima tih tisuću nijansi sive šta ako ovo, šta ako ono pa reakcija na to je ovo ili ono ili nešto treće al sve to još nije na repetoaru dok njihovi vode na bojištu a Putin gubi.

Amerika je već dobila svoje glavne ciljeve, dakle oslabili su Rusiju, pokazali odučnost čitavom svijetu, poslali poruku Kinezima.

Zato Miley govori ovo što govori. Dakle preko zime ima prostor za pregovore.

Onda opet kako Amerika odluči.

Ne vjerujem ni ja da će se doći do primirja, makar i zimskog, osim ako Rusi nemaju aduta u rukavu za koji Amerikanci znaju, jer vidim da ipak pokušavaju zauzdati Ukrajince.

Naravno, procjena je da je Hershon ipak velika zamka, ako bi domaći vojnici tamo poveli urbani rat. Ukrajinci ne mogu potrošiti 40-50.000 vojnika na Hershon, mobilizirati milijun novih i nastaviti odlučno dalje.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by niels 10/11/2022, 21:18

Doduše, možda su Amerikanci već do obrva u pripremama za rat oko Tajvana i japanskih otoka ispred kineske obale.

Ne mogu na dva bojišta, nemaju više takvu industrijsku bazu ni moć. Pretpostavljam da im “zimsko” primirje na istoku Europe odgovara, dok idu učvrstiti saveznike na Pacifičkom prstenu.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/11/2022, 21:25

niels wrote:Doduše, možda su Amerikanci već do obrva u pripremama za rat oko Tajvana i japanskih otoka ispred kineske obale.

Ne mogu na dva bojišta, nemaju više takvu industrijsku bazu ni moć. Pretpostavljam da im “zimsko” primirje na istoku Europe odgovara, dok idu učvrstiti saveznike na Pacifičkom prstenu.
Pa iz njihove točke gledišta postoji to vaganje da im se ne otvori i neki drugi front istovremeno pa da nemaju opciju primirje a koju već sad i to već neko vrijeme traži ruska strana. Ostavili su vrata za komunikaciju ipak otvorena. Nisu ih zatvorili skroz pa da im nema i te opcije ako nešto bude negdje drugdje ili se nešto desi a to njih optereti iz xy razloga pa onda ta opcija tehnički ostaje otvorena al nije previše vjerovatna dok Ukri napreduju i imaju incijativu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/11/2022, 21:35

Primjetio sam da se dosta ljudi kad priča o ovoj temi ponaša kao navijači a ne šta je bitno hrvatskim interesima. Dakle nama odgovara da se oni ograniče tom rijekom jer se onda jako smanjuje ruski vojni prodor prema Balkanu itd te nam odgovara da se čačakju šta duže na istoku gore kako bi pale ljevičarske vlade a došle desne po Europi koje ne podržavaju islamsku BiH. Imamo LNG terminal, mediteranska smo zemlja, nemamo tako oštre zime ko ovi u Alpama i sjevernije. Dakle šta sad ? Normalno da ćemo mi podržavt Ukrajinu al ima tamo i ruske manjine tako da opet to neka pat pozicija. I fino sad o svom poslu i čekaš padove tih ljevičarskih vlada po Europi a koje te ne podržavaju u svezi BiH nego podržavaju islam.ba.

Prioritetna točka gledišta u geopolitici vam mora biti Hrvatska a ne xy netko treći.

Ja se uopće ne libim podržat Ruse ako osjetim da to nešto šta je meni bitno je u interesu Hrvatske. Dešavalo se i to tokom ovog sukoba i još će se dešavat po nekoj matematici vjerovatnosti stvari. Zato nekad netko dobije dojam da ja navijam danas za ove sutra one pa više ne zna šta ja uopće pričam. Jok. Znam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


melkior likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/11/2022, 21:41

niels wrote:
Hektorović wrote:
RayMabus wrote:
Hektorović wrote:Amerikanci su dobili što su željeli.

Amerikanci će odlučiti kad i kako će se ovaj rat završiti.
Otprilike tako nekako. Al za sada neće dok je incijativa na njihovoj strani. Možda kasnije kad i ako splasne ukrajinsko napredovanje. Za sada ne.

Ima tih tisuću nijansi sive šta ako ovo, šta ako ono pa reakcija na to je ovo ili ono ili nešto treće al sve to još nije na repetoaru dok njihovi vode na bojištu a Putin gubi.

Amerika je već dobila svoje glavne ciljeve, dakle oslabili su Rusiju, pokazali odučnost čitavom svijetu, poslali poruku Kinezima.

Zato Miley govori ovo što govori. Dakle preko zime ima prostor za pregovore.

Onda opet kako Amerika odluči.

Ne vjerujem ni ja da će se doći do primirja, makar i zimskog, osim ako Rusi nemaju aduta u rukavu za koji Amerikanci znaju, jer vidim da ipak pokušavaju zauzdati Ukrajince.

Naravno, procjena je da je Hershon ipak velika zamka, ako bi domaći vojnici tamo poveli urbani rat. Ukrajinci ne mogu potrošiti 40-50.000 vojnika na Hershon, mobilizirati milijun novih i nastaviti odlučno dalje.

Herson nije nikakva zamka, Herson je gotova priča.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/11/2022, 21:42

niels wrote:Doduše, možda su Amerikanci već do obrva u pripremama za rat oko Tajvana i japanskih otoka ispred kineske obale.

Ne mogu na dva bojišta, nemaju više takvu industrijsku bazu ni moć. Pretpostavljam da im “zimsko” primirje na istoku Europe odgovara, dok idu učvrstiti saveznike na Pacifičkom prstenu.

Kina neće ratovati za Tajvan još desetak godina, ne žuri im se...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 10/11/2022, 22:09

niels wrote:Doduše, možda su Amerikanci već do obrva u pripremama za rat oko Tajvana i japanskih otoka ispred kineske obale.

Ne mogu na dva bojišta, nemaju više takvu industrijsku bazu ni moć. Pretpostavljam da im “zimsko” primirje na istoku Europe odgovara, dok idu učvrstiti saveznike na Pacifičkom prstenu.
deda varaš se. imaju ameri itekkvu industrijsku moć. kao i u drugom ratu.

rusi se uzjebali i računali na merkel.
vidimo da uz poslovične srblje-instalirali u češkoj i madžarskoj, satelite.

ali bit će globalni popičkitis.

rusi su u kurcu. slijede kinezi i onda će židovi rokat po iranu.

i opet ćemo imat mir 50ak godina.

_________________

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema M_50010

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Šandor Winnetou and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 10/11/2022, 22:12

Hektorović wrote:
niels wrote:Doduše, možda su Amerikanci već do obrva u pripremama za rat oko Tajvana i japanskih otoka ispred kineske obale.

Ne mogu na dva bojišta, nemaju više takvu industrijsku bazu ni moć. Pretpostavljam da im “zimsko” primirje na istoku Europe odgovara, dok idu učvrstiti saveznike na Pacifičkom prstenu.

Kina neće ratovati za Tajvan još desetak godina, ne žuri im se...
daj prestanite bulaznit.
kao da vas čitam prije godinu dana o rusiji i ukrajini.

kina je slijedeća za popičkitis.

nakon toga iran.

i fertig, motaj kablove i nastavljate s PS5 ili do slijedeće godine PS6

_________________

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema M_50010

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/11/2022, 22:18

Realno Ukrainci odlučuju koliko će se ratovati. Te priče "Ameri im nedaju da pregovaraju" nisu istinite, Ukrainci su nabrijani , ne žele pregovarati sa Rusima, pogotovo sada kada im ide dobro, i dobijaju oružje, plus ako bi krenuli u pregovore i pustili im teritorij ..
Zapad bi prestao slati oružje Ukraincima, a Rusi zbog velikog prihoda od nafte, kroz par godina bi mogli realno obnoviti ekonomiju i onda opet udariti , možda drugi put pametnije i sa novih teritorija.
Tako da velika većina Ukrainaca prema nekim anketama podržava nastavak ratovanja.

Međutim Ameri mogu utjecati da prisile Ukrainu na primirje tipa zaprijete da će prestati slati oružje itd. Fala Bogu neće niti Ukrainci(a time niti Ameri) pristati na primirje gdje će Berdijansk (Herson je skoro oslobođen) ili čak Mariopol biti u rukama Ruske Federacije. nema šanse. Mariopol je Ruski/Sovjetski Staljingrad ili Hrvatski Vukovar. On ne može biti u rukama Rusa.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


IL Risorto and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/11/2022, 22:34

Šuška se po twiteru gdje prevode Ruske telegram izvore , da dobar dio Rusa uopće nije prešao na drugu stranu i da je panika.
Plus netko je snimio zvuke gdje ludi Rusi sa gliserima prelaze na drugu stranu.
Ne znam koliko su duboko došli Ukrainci, ali ako su zaista ušli u predgrađe Hersona kako tvrde neki (Ruski) izvori, najbolje im je da ubacuju specijalce sa noćnom optikom i neka po noći šire kaos . a ujutro ostatak vojske neka udara. Rusi po komentarima(pravu istinu ćemo znati tek za koji dan) nisu baš toliko organizirani, povlačenje je loše, pojedine jedinice su zatečene i panično bježe. Ako je to istina mogao bi i dobar dio teške tehnike ostati.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 10/11/2022, 22:39

AssadNaPodmornici wrote:Šuška se po twiteru gdje prevode Ruske telegram izvore  , da dobar dio Rusa uopće nije prešao na drugu stranu i da je panika.
Plus netko je snimio zvuke gdje ludi Rusi sa gliserima prelaze na drugu stranu.
Ne znam koliko su duboko došli Ukrainci, ali ako su zaista ušli u predgrađe Hersona kako tvrde neki (Ruski) izvori, najbolje im je da ubacuju specijalce sa noćnom optikom i neka po noći šire kaos . a ujutro ostatak vojske neka udara. Rusi po komentarima(pravu istinu ćemo znati tek za koji dan) nisu baš toliko organizirani, povlačenje je loše, pojedine jedinice su zatečene i panično bježe. Ako je to istina mogao bi i dobar dio teške tehnike ostati.

nadam se da je to istina a to je ono što sam pisao, zabij im se u klin i napravi paniku  a panika će napraviti ostalo. Benefiti od takvih akcija mogu biti zaista veliki.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/11/2022, 22:47

Malo panike iz Srpskih izvora

Nastavak
Vlasti Hersonske oblasti su 18. oktobra objavile evakuaciju stanovništva sa desne obale Dnjepra na levu. Organizovana evakuacija završena je 8. novembra.

Ali mnogi ljudi su namerno ostali u gradu, spremni da ga brane oružjem u rukama. Dodatnu zabunu unele su oprečne izjave (https://t.me/voenkorKotenok/42527) nadležnih da definitivno neće predati grad. Ima onih koji čekaju dolazak Oružanih snaga Ukrajine.

Kao rezultat toga, prema dostupnim informacijama, u gradu je ostalo oko 70-100 hiljada stanovnika. Ali nakon zvaničnog povlačenja trupa 9. novembra uveče, mnogi ljudi su počeli da se evakuišu.

Sada brodovi i trajekti na levu obalu iz Hersona nastavljaju da plove, ali ne mogu da se izbore sa protokom onih koji žele da se evakuišu. LJudi se takođe prevoze čamcima, privatni trgovci uzimaju 500 grivna po osobi i time spašavaju živote ljudi. Postoji i pontonski prelaz, ali je malog kapaciteta.

Nadležni su saopštili da će čamci saobraćati do 11. novembra, odnosno do sutra.

Može se pretpostaviti da će narednih dana u grad ući Oružane snage Ukrajine (prema nekim podacima, ukrajinske trupe su već stigle do Černobajevke, a DRG deluju u regionalnom centru). Neće svi oni koji su želeli da se evakuišu to moći.

Zašto se to dogodilo?

Ruske vlasti su dugo vremena tvrdile da su zauvek došli u Herson i da neće otići. A i pre 9. novembra usledile su oprečne izjave o spremnosti da se za grad bori do kraja. Ali na kraju se desilo ono što se dogodilo.

Mnogi od onih koji sada pokušavaju da se evakuišu iz Hersona su u životnoj opasnosti. To uključuje članove komisija koje su organizovale referendum i čiji su podaci kasnije predati ukrajinskim vlastima. Preti im kazna do 10-15 godina zatvora ili jednostavno smrt usled „mera filtriranja“.

Sada je u gradu isključena struja, nema veze, počinje panika.

Iskreno, ne znamo koje mere se sada mogu preduzeti da bi se spasli oni koji žele. Možete to shvatiti u duhu prosečnog funkcionera i reći da su ljudi sami krivi, upozoreni su – ali ovo bi bilo uvredljivo i bogohulno, ne možete tako.

Stoga, ako sada postoji barem neka mogućnost, onda je neophodno uložiti sve napore da se evakuišu oni koji žele na levu obalu Dnjepra. Ovi ljudi su verovali Rusiji i moraju biti spaseni.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/11/2022, 22:58

TG-OTES ::
Herson ce biti poslednja "pobjeda" Kijevske hunte u ovom ratu.

Tako se mislilo poslije svakog povlacenja Rusa.


U ovom ratu izmedju dva slovenska naroda ja sam podrzavao i dalje podrzavam Ruse iz poznatih, milion puta recenih i sazvakanih razloga, da ih ne ponavljamo sad, ali otprilike smo mogli ovih dana na delu da vidimo kako to izgleda kad racunas na rusku zastitu. Ovde pre svega mislim na zanosenje nas kao naroda, da ce ako sutra krene neki novi sukob na Kosovu, da ce Rusi da nas podrze, posalju boga oca...bas kao i kroz istoriju sto su....nema od toga nista i tu stavljam tacku.

Sa druge strane ovo palamudjenje kako su oni doneli procenu da je pametnije ovo od toga da brane je klasicna kenjaza da prostite na izrazu. To se u slobodnom prevodu kaze da bi dobili po tamburi, da su ostali i da bi se onda zaljuljale fotelje bratiji u Kremlju. Ovako idu linijom manjeg otpora, kao eto mi smo procenili, bla, bla, bla, a ustvari su procenili da ovako jos uvek mogu da prodaju neku pricu njihovom javnom mjenju i nastave da jasu taj narod tamo i sklone jos ko zna koliko milijardi "DOLARA"(posto jelte imaju toliko poverenje u rublje)...
Prosto zalosno, najveca i najbogatija (misli se na prirodna bogatstva) zemlja na svetu a procenat siromasnog stanovnistva na nivou africkih zemalja.
No sve ce biti bolje iduce godine 9 Maja, kad prefarbaju tu tehniku i isparadiraju crvenim trgom.

Al da ne pomisli neko da su sad ovi Ukrajinci neka sila, oni su jos veca propast, dobrim delom ogromni nacisti a i ovi Frankestajni preko bare su im zavrnuli jaja pa nemaju izbora i ginu ko muve bez glave.

Sve u svemu svaka nova vest sa fronta je sumornija od sumorne zime koja kuca na vrata.

Za sledece povlacenje, ulazem kviska na zaprosku nuklearnu elektranu....ako me razvoj situacije demantuje, javno cu da se izvinim...


specijalac91 ::
Pozdrav pratim vas još od vremena prije početka SVO u Ukr. Ovo je moje mišljenje vezano za cjelokupne događaje od 24.2 do danas.. Ruski narod je potpuno inertan po pitanju SVO njima je bitnije da ugodno žive nego da odbrane svoj narod u Ukr. I taj nedostatak motiva, želje i volje za odbranom je uzrok svega ovoga što im se dešava na terenu.. KORUPCIJA uništava samu srž Ruskog društva. Karijeristi u Vojsci i Bezbjednosnim službama žrtvuju vojsku na terenu da bi se ogrebali za veću čin i beneficije koje idu uz to... Logistika im je očajna. Potcjenili su neprijatelja a svoje "igrače" u Ukr. društvu precjenili. Specijalna Operacija je koncipiran tako da brzi desantima malih mobilnih jedinica zauzmu određene tačke sa kojih će pružati podršku reakcionim elementima u Ukr. da preuzmu sve poluge vlasti, sjetimo se Medvescuka! Neko je iz ličnog interesa izdao Ruse i otkrio planove stranim obavjestajnim službama. Rusi su sami sebi najveći neprijatelji. Sve što su gradili u posljednjih 20 godina propalo je u posljednjih 9 mjeseci. Rusiji je potrebna cjelokupna promjena načina razmišljanja i naravno da se odgovorni za ove katastrofalne propuste privedu pravdi, da posluže kao primjer da se niko ne smije igrati sa državom i vojskom kao najjačim stubom njene državnosti. SLAVA Rusiji


Da li je tebi neprijatno kad procitas da 80% (i raste) podrzava Putina? Od ostalih 20% 15% su oni sto misle da je suvise blag.
Ugled Rusije u svijetu je dramaticno porastao. Kad kazem "svijet" mislim na dio izvan "AngloCionista".



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by niels 11/11/2022, 00:08

veber wrote:
niels wrote:Doduše, možda su Amerikanci već do obrva u pripremama za rat oko Tajvana i japanskih otoka ispred kineske obale.

Ne mogu na dva bojišta, nemaju više takvu industrijsku bazu ni moć. Pretpostavljam da im “zimsko” primirje na istoku Europe odgovara, dok idu učvrstiti saveznike na Pacifičkom prstenu.
deda varaš se. imaju ameri itekkvu industrijsku moć. kao i u drugom ratu.

rusi se uzjebali i računali na merkel.
vidimo da uz poslovične srblje-instalirali u češkoj i madžarskoj, satelite.

ali bit će globalni popičkitis.

rusi su u kurcu. slijede kinezi i onda će židovi rokat po iranu.

i opet ćemo imat mir 50ak godina.

Mir 50-ak godina...Pa s kime ću ja onda forumašiti o ratu za kakvih 50-ak godina?!

Ti misliš da bi ovaj forum mogao toliko potrajati? :)
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by niels 11/11/2022, 00:16

AssadNaPodmornici wrote:
TG-OTES ::
Herson ce biti poslednja "pobjeda" Kijevske hunte u ovom ratu.

Tako se mislilo poslije svakog povlacenja Rusa.


U ovom ratu izmedju dva slovenska naroda ja sam podrzavao i dalje podrzavam Ruse iz poznatih, milion puta recenih i sazvakanih razloga, da ih ne ponavljamo sad, ali otprilike smo mogli ovih dana na delu da vidimo kako to izgleda kad racunas na rusku zastitu. Ovde pre svega mislim na zanosenje nas kao naroda, da ce ako sutra krene neki novi sukob na Kosovu, da ce Rusi da nas podrze, posalju boga oca...bas kao i kroz istoriju sto su....nema od toga nista i tu stavljam tacku.

Sa druge strane ovo palamudjenje kako su oni doneli procenu da je pametnije ovo od toga da brane je klasicna kenjaza da prostite na izrazu. To se u slobodnom prevodu kaze da bi dobili po tamburi, da su ostali i da bi se onda zaljuljale fotelje bratiji u Kremlju. Ovako idu linijom manjeg otpora, kao eto mi smo procenili, bla, bla, bla, a ustvari su procenili da ovako jos uvek mogu da prodaju neku pricu njihovom javnom mjenju i nastave da jasu taj narod tamo i sklone jos ko zna koliko milijardi "DOLARA"(posto jelte imaju toliko poverenje u rublje)...
Prosto zalosno, najveca i najbogatija (misli se na prirodna bogatstva) zemlja na svetu a procenat siromasnog stanovnistva na nivou africkih zemalja.
No sve ce biti bolje iduce godine 9 Maja, kad prefarbaju tu tehniku i isparadiraju crvenim trgom.

Al da ne pomisli neko da su sad ovi Ukrajinci neka sila, oni su jos veca propast, dobrim delom ogromni nacisti a i ovi Frankestajni preko bare su im zavrnuli jaja pa nemaju izbora i ginu ko muve bez glave.

Sve u svemu svaka nova vest sa fronta je sumornija od sumorne zime koja kuca na vrata.

Za sledece povlacenje, ulazem kviska na zaprosku nuklearnu elektranu....ako me razvoj situacije demantuje, javno cu da se izvinim...


specijalac91 ::
Pozdrav pratim vas još od vremena prije početka SVO u Ukr. Ovo je moje mišljenje vezano za cjelokupne događaje od 24.2 do danas.. Ruski narod je potpuno inertan po pitanju SVO njima je bitnije da ugodno žive nego da odbrane svoj narod u Ukr. I taj nedostatak motiva, želje i volje za odbranom je uzrok svega ovoga što im se dešava na terenu.. KORUPCIJA uništava samu srž Ruskog društva. Karijeristi u Vojsci i Bezbjednosnim službama žrtvuju vojsku na terenu da bi se ogrebali za veću čin i beneficije koje idu uz to... Logistika im je očajna. Potcjenili su neprijatelja a svoje "igrače" u Ukr. društvu precjenili. Specijalna Operacija je koncipiran tako da brzi desantima malih mobilnih jedinica zauzmu određene tačke sa kojih će pružati podršku reakcionim elementima u Ukr. da preuzmu sve poluge vlasti, sjetimo se Medvescuka! Neko je iz ličnog interesa izdao Ruse i otkrio planove stranim obavjestajnim službama. Rusi su sami sebi najveći neprijatelji. Sve što su gradili u posljednjih 20 godina propalo je u posljednjih 9 mjeseci. Rusiji je potrebna cjelokupna promjena načina razmišljanja i naravno da se odgovorni za ove katastrofalne propuste privedu pravdi, da posluže kao primjer da se niko ne smije igrati sa državom i vojskom kao najjačim stubom njene državnosti. SLAVA Rusiji


Da li je tebi neprijatno kad procitas da 80% (i raste) podrzava Putina? Od ostalih 20% 15% su oni sto misle da je suvise blag.
Ugled Rusije u svijetu je dramaticno porastao. Kad kazem "svijet" mislim na dio izvan "AngloCionista".



Pazite ovog zadnjeg...specijalac91

Gdje je taj bio specijalac 1991? U “građanskom ratu” s kojim Srbija nije imala veze?! Logori na njenom tlu, to su valjda dogovorili s JNA principu Guantanama?

A vidi se da je stručno uočio i iznio zamjerke koje su se odrazile na moral, zapovjedni lanac, logistiku i infrastrukturu. To jest obučeni vojnik.

Jedino ima uvrnute vrijednosti, životne i političke prosudbe.
niels
niels

Male
Posts : 4766
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum