ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Page 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by marcus-t Sat 23 Apr - 15:05

Skladatelj, koji je bio u tri ustaška zatvora, smatra da se treba prekinuti s vikanjem 'Za dom spremni' na utakmicama jer, kako kaže, to je degradacija Hrvatske 4187 prikaza Foto: Robert Anic/PIXSELL 248 komentara Autor: 24sata Subota, 23.04.2016. u 11:58 Poznati skladatelj Alfi Kabiljo osvrnuo se na aktualnu poliitčku situaciju i prijepore u državi. Gostujući na N1 rekao je kako je u djetinjstvu bio i tri ustaška zatvora i dodao: - Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru iako je jedan član našeg parlamenta rekao da su u zatvor tada išli samo protivnici NDH. Ispada da sam ja bio protivnik NDH sa 5 godina. Stvarno je čudo da sam ostao živ. 80 posto moje familije je ubijeno u Jasenovcu. Taj revizionizam nikako nije dobar. Pozdrav 'Za dom spremni' bi trebalo sudski zabraniti. Jer to je apsurdno da se za 'Zieg heil' ide u zatvor a da se za istu stvar ovdje ne ide - kaže Kabiljo. Skladatelj smatra da se treba prekinuti s vikanjem 'Za dom spremni' na utakmicama jer, kako kaže, to je degradacija Hrvatske. - Kad idem van netko me pita za to, a ja ne volim govoriti loše o mojoj domovini no nije mi ugodno dobiti ta pitanja - rekao je Kabiljo.

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/alfi-kabiljo-pozdrav-za-dom-spremni-treba-sudski-zabraniti-470958 - 24sata.hr


Da se osvrnem malo na ovo. Ja mislim da ovaj cijenjeni skladatelj jako jako griješi. Dapače, Hrvatima treba dozvoliti da ispoljavaju svoje težnje pa ma kakve one bile. Demokracija je i svatko ima pravo na slobodu govora i mišljenja. Zato, ako sutra žele organizirati svečani mimohod (pro)ustaških formacija sa svom pripadajućom kostimografijom, prigodnim pokličima i ostalim na trgu slavnog Bana, to treba svesrdno podržati i dozvoliti. Dajte im ako žele da vješaju i zastave s kukastim križevima po trgu, da viču "Za dom spremni" na svakom sportskom i kulturnom dogadjanju. To je njihovo pravo. Ja sam za to da se to sve dozvoli. ;)
marcus-t
marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by kaya Sat 23 Apr - 17:25

marcus-t wrote:Gostujući na N1 rekao je kako je u djetinjstvu bio i tri ustaška zatvora i dodao: - Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru 
Kada se vec sjeća mogao nam je reci i sto su ga ispitivali
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by omni Sat 23 Apr - 17:27

kaja_333 wrote:
marcus-t wrote:Gostujući na N1 rekao je kako je u djetinjstvu bio i tri ustaška zatvora i dodao: - Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru 
Kada se vec sjeća mogao nam je reci i sto su ga ispitivali
A tek zasto su ga ostavili zivog? Mozda je obitelj kupila njegov zivot potkazujuci druge, vrag bi ga znao.....U svakom slucaju strahota je zatvarat djecu.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by Guest Sat 23 Apr - 17:35

kaja_333 wrote:
marcus-t wrote:Gostujući na N1 rekao je kako je u djetinjstvu bio i tri ustaška zatvora i dodao: - Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru 
Kada se vec sjeća mogao nam je reci i sto su ga ispitivali

zar ustaše nisu bili na vlasti.. 4 godine? :D a ovaj 5.5 godina u ustaškim zatvorima :D i bitće ga klali svako jutro i svako veče
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by kaya Sat 23 Apr - 17:36

omni wrote:
kaja_333 wrote:
marcus-t wrote:Gostujući na N1 rekao je kako je u djetinjstvu bio i tri ustaška zatvora i dodao: - Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru 
Kada se vec sjeća mogao nam je reci i sto su ga ispitivali
A tek zasto su ga ostavili zivog? Mozda je obitelj kupila njegov zivot potkazujuci druge, vrag bi ga znao.....U svakom slucaju strahota je zatvarat djecu.
Ostavili su ga živog u razmjenu za informacije ziher, sigurno je puno toga znao:). 
Salu na stranu, zašto bi netko dijete odveo u zatvor. Jedino logično je da su zatvorili roditelje ili roditelja a dijete ostalo s njim. Ali onda mali kabiljo to treba drugačije sročiti . Ovako ispada da je on bio neki opasan element kojega su zatvarali par puta s 5 godina.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by kaya Sat 23 Apr - 17:37

preko_vode_do_slobode wrote:
kaja_333 wrote:
marcus-t wrote:Gostujući na N1 rekao je kako je u djetinjstvu bio i tri ustaška zatvora i dodao: - Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru 
Kada se vec sjeća mogao nam je reci i sto su ga ispitivali

zar ustaše nisu bili na vlasti.. 4 godine?  :D a ovaj 5.5 godina u ustaškim zatvorima :D i bitće ga klali svako jutro i svako veče
:) ne, ne, s pet i pol godina je bio u par zatvora. Ne u logoru, on je bas u zatvoru bio?!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by kaya Sat 23 Apr - 17:58

Vidim da su mu ljubav prema glazbi usadili roditelji koji su imali puno gramofonskih ploča, otac je bio arhitekt a majka pise samo  visoko obrazovana . S obzirom na to da su doživjeli duboku  starost u Jugoslaviji rekla bih prije  da su ih ustaše  sakrili u zatvor da ih ne odtorpediraju u Jasenovac ili za poljsku a ovog slinavog tada zbrinuli s njima u zatvoru pa on nebi trebao prvi imati ništa protiv usklica za dom spremni ! Mogao je završiti i u auschwitzu  vrlo lako kao Lustig ali nije.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by marcus-t Sat 23 Apr - 18:06

kaja_333 wrote:Vidim da su mu ljubav prema glazbi usadili roditelji koji su imali puno gramofonskih ploča, otac je bio arhitekt a majka pise samo  visoko obrazovana . S obzirom na to da su doživjeli duboku  starost u Jugoslaviji rekla bih prije  da su ih ustaše  sakrili u zatvor da ih ne odtorpediraju u Jasenovac ili za poljsku a ovog slinavog tada zbrinuli s njima u zatvoru pa on nebi trebao prvi imati ništa protiv usklica za dom spremni ! Mogao je završiti i u auschwitzu  vrlo lako kao Lustig ali nije.
Ma on se pogrešno izrazio. Nisu njega ustaše strpale u zatvor već u dječiji vrtić koji je držala žena upravnika zatvora. ;)
marcus-t
marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by kaya Sat 23 Apr - 18:21

marcus-t wrote:
kaja_333 wrote:Vidim da su mu ljubav prema glazbi usadili roditelji koji su imali puno gramofonskih ploča, otac je bio arhitekt a majka pise samo  visoko obrazovana . S obzirom na to da su doživjeli duboku  starost u Jugoslaviji rekla bih prije  da su ih ustaše  sakrili u zatvor da ih ne odtorpediraju u Jasenovac ili za poljsku a ovog slinavog tada zbrinuli s njima u zatvoru pa on nebi trebao prvi imati ništa protiv usklica za dom spremni ! Mogao je završiti i u auschwitzu  vrlo lako kao Lustig ali nije.
Ma on se pogrešno izrazio. Nisu njega ustaše strpale u zatvor već u dječiji vrtić koji je držala žena upravnika zatvora. ;)
Moju jednu staru rođakinju je Tito strpao u zatvor trudnu jer je bila za Staljina :). U zatvoru je drugarica i rodila. Njezin sin, danas blizu 70 bi slobodno mogao reci da ga je Tito zatvorio sa mjesec dana:)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by kaya Sat 23 Apr - 18:21

Tito zatvarao bebe:)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by Guest Sat 23 Apr - 18:24

kaja_333 wrote:
marcus-t wrote:
kaja_333 wrote:Vidim da su mu ljubav prema glazbi usadili roditelji koji su imali puno gramofonskih ploča, otac je bio arhitekt a majka pise samo  visoko obrazovana . S obzirom na to da su doživjeli duboku  starost u Jugoslaviji rekla bih prije  da su ih ustaše  sakrili u zatvor da ih ne odtorpediraju u Jasenovac ili za poljsku a ovog slinavog tada zbrinuli s njima u zatvoru pa on nebi trebao prvi imati ništa protiv usklica za dom spremni ! Mogao je završiti i u auschwitzu  vrlo lako kao Lustig ali nije.
Ma on se pogrešno izrazio. Nisu njega ustaše strpale u zatvor već u dječiji vrtić koji je držala žena upravnika zatvora. ;)
Moju jednu staru rođakinju je Tito strpao u zatvor trudnu jer je bila za Staljina :). U zatvoru je drugarica i rodila. Njezin sin, danas blizu 70 bi slobodno mogao reci da ga je Tito zatvorio sa mjesec dana:)

meni su od babe brata(dakle moj pra ujac) prvoborca , koji je za te antifašiste prošao 4godine rata, strpali na goli otok, zato jer ga je komunist iz sela koji je htio njegou poziciju optužio da je ovaj veličao staljina.. dakle to je bio toliko nakaradan sustav da si MORAO optužiti drugoga makar i lažno, samo da tebe sustav ne strpa na goli otok, iako je ovaj 4godine za njih ratovao po šumama.. jebo ih antifašizam u guzicu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by kaya Sat 23 Apr - 18:28

preko_vode_do_slobode wrote:
kaja_333 wrote:
marcus-t wrote:
kaja_333 wrote:Vidim da su mu ljubav prema glazbi usadili roditelji koji su imali puno gramofonskih ploča, otac je bio arhitekt a majka pise samo  visoko obrazovana . S obzirom na to da su doživjeli duboku  starost u Jugoslaviji rekla bih prije  da su ih ustaše  sakrili u zatvor da ih ne odtorpediraju u Jasenovac ili za poljsku a ovog slinavog tada zbrinuli s njima u zatvoru pa on nebi trebao prvi imati ništa protiv usklica za dom spremni ! Mogao je završiti i u auschwitzu  vrlo lako kao Lustig ali nije.
Ma on se pogrešno izrazio. Nisu njega ustaše strpale u zatvor već u dječiji vrtić koji je držala žena upravnika zatvora. ;)
Moju jednu staru rođakinju je Tito strpao u zatvor trudnu jer je bila za Staljina :). U zatvoru je drugarica i rodila. Njezin sin, danas blizu 70 bi slobodno mogao reci da ga je Tito zatvorio sa mjesec dana:)

meni su od babe brata(dakle moj pra ujac)  prvoborca , koji je za te antifašiste prošao 4godine rata, strpali na goli otok, zato jer ga je komunist iz sela koji je htio njegou poziciju optužio da je ovaj veličao staljina.. dakle to je bio toliko nakaradan sustav da si MORAO optužiti drugoga makar i lažno, samo da tebe sustav ne strpa na goli otok, iako je ovaj 4godine za njih ratovao po šumama.. jebo ih antifašizam u guzicu
Pa da, ratovao za njih i dobio zatvor za nagradu.  Zato je Stipe dobio fakultet i mjesto jer je ratovao sa 10 godina a kabilja su zatvarali s 5 godina ustaše pa je kasnije postao bogat. Čudo od sistema. Pa i ova moja sumnjam da je bila za Staljina za stvarno:)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by Yehudi Sat 23 Apr - 19:13

marcus-t wrote:Skladatelj, koji je bio u tri ustaška zatvora, smatra da se treba prekinuti s vikanjem 'Za dom spremni' na utakmicama jer, kako kaže, to je degradacija Hrvatske

Poznati skladatelj Alfi Kabiljo osvrnuo se na aktualnu poliitčku situaciju i prijepore u državi. Gostujući na N1 rekao je kako je u djetinjstvu bio i tri ustaška zatvora i dodao:

- Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru iako je jedan član našeg parlamenta rekao da su u zatvor tada išli samo protivnici NDH. Ispada da sam ja bio protivnik NDH sa 5 godina.

Stvarno je čudo da sam ostao živ. 80 posto moje familije je ubijeno u Jasenovcu.

Taj revizionizam nikako nije dobar. Pozdrav 'Za dom spremni' bi trebalo sudski zabraniti. Jer to je apsurdno da se za 'Zieg heil' ide u zatvor a da se za istu stvar ovdje ne ide -
kaže Kabiljo.
Skladatelj smatra da se treba prekinuti s vikanjem 'Za dom spremni' na utakmicama jer, kako kaže, to je degradacija Hrvatske. - Kad idem van netko me pita za to, a ja ne volim govoriti loše o mojoj domovini no nije mi ugodno dobiti ta pitanja - rekao je Kabiljo.

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/alfi-kabiljo-pozdrav-za-dom-spremni-treba-sudski-zabraniti-470958 - 24sata.hr


Da se osvrnem malo na ovo. Ja mislim da ovaj cijenjeni skladatelj jako jako griješi. Dapače, Hrvatima treba dozvoliti da ispoljavaju svoje težnje pa ma kakve one bile. Demokracija je i svatko ima pravo na slobodu govora i mišljenja. Zato, ako sutra žele organizirati svečani mimohod (pro)ustaških formacija sa svom pripadajućom kostimografijom, prigodnim pokličima i ostalim na trgu slavnog Bana, to treba svesrdno podržati i dozvoliti. Dajte im ako žele da vješaju i zastave s kukastim križevima po trgu, da viču "Za dom spremni" na svakom sportskom i kulturnom dogadjanju. To je njihovo pravo. Ja sam za to da se to sve dozvoli. ;)

  No..................sve jasno

 ----------------Svaka mu je ki u Njegoša------

P.S.  ( Damn Jude ) ;)
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by Guest Sat 23 Apr - 19:16

Polako,nek se djeca zabavljaju..dok mogu.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by Yehudi Sat 23 Apr - 19:17

preko_vode_do_slobode wrote:
kaja_333 wrote:
marcus-t wrote:Gostujući na N1 rekao je kako je u djetinjstvu bio i tri ustaška zatvora i dodao: - Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru 
Kada se vec sjeća mogao nam je reci i sto su ga ispitivali

zar ustaše nisu bili na vlasti.. 4 godine?  :D a ovaj 5.5 godina u ustaškim zatvorima :D i bitće ga klali svako jutro i svako veče


  Jesi ti tako slab sa MATEMATIKOM ILI SA GRAMATIKOM

    Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by Guest Sat 23 Apr - 19:18

Problem bi nastao da mogu nes vise,osim klepetati i raditi istu gestu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by Guest Sat 23 Apr - 19:29

Yehudi wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:
kaja_333 wrote:
marcus-t wrote:Gostujući na N1 rekao je kako je u djetinjstvu bio i tri ustaška zatvora i dodao: - Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru 
Kada se vec sjeća mogao nam je reci i sto su ga ispitivali

zar ustaše nisu bili na vlasti.. 4 godine?  :D a ovaj 5.5 godina u ustaškim zatvorima :D i bitće ga klali svako jutro i svako veče


  Jesi ti tako slab sa MATEMATIKOM ILI SA GRAMATIKOM

    Ja sam s 5,5 godina bio u zatvoru.
Akademik. study
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by Guest Sat 23 Apr - 19:31

bogomdani wrote:Problem bi nastao da mogu nes vise,osim klepetati i raditi istu gestu..
Saće "se kličem Ero" prilipit one pletenice iz hude jame.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by L'âme Sat 23 Apr - 19:33

WayneMarkley8 wrote:
bogomdani wrote:Problem bi nastao da mogu nes vise,osim klepetati i raditi istu gestu..
Saće "se kličem Ero" prilipit one pletenice iz hude jame.
Hoce,da. U ovoj morbidnoj utrci ukrug svatko svoga konja za utrku ima.
^▽^

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by Guest Sat 23 Apr - 19:39

IvyTeasdale wrote:
WayneMarkley8 wrote:
bogomdani wrote:Problem bi nastao da mogu nes vise,osim klepetati i raditi istu gestu..
Saće "se kličem Ero" prilipit one pletenice iz hude jame.
Hoce,da. U ovoj morbidnoj utrci ukrug svatko svoga konja za utrku ima.
^▽^
And your scholarly contribution, dear?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti Empty Re: Alfi Kabiljo: 'Pozdrav 'Za dom spremni' treba sudski zabraniti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum