ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 7 May - 22:50

stoji
izobličenost/uobličenost su navedene tek kao dobno uvjetovane percepcije istog pojavnog oblika jedne estetske kategorije :starac

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 7 May - 22:53

aben wrote:
Vegvísir wrote:(a cijelo ovo vrijeme pijem tek čaj od 9 trava... )
ča je to, oćeš nas pretvoriti u miši?

jo natežen donat mg:)

betiboob vjerojatno neke steroide

Vino je za bijele miševe, čaj za kućne sivosmećkaste vulgaris! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 7 May - 22:57

Vegvísir wrote:stoji
izobličenost/uobličenost su navedene tek kao dobno uvjetovane percepcije istog pojavnog oblika jedne estetske kategorije :starac
jo nis to tako svati,
nego ko preferiranje mladih leševa nad starim. jer ni reko "neaktualizirano mlado i izobličeno staro" ili
"rumeno mlado i dostojanstveno staro"
nego nešto dobro i mlado i nešto loše i staro

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by betty.boop Sat 7 May - 22:58

Vegvísir wrote:Kakav loš primjer? :|


spam na pametnoj mu temi :p
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 7 May - 23:02

Vegvísir wrote:
aben wrote:
Vegvísir wrote:(a cijelo ovo vrijeme pijem tek čaj od 9 trava... )
ča je to, oćeš nas pretvoriti u miši?

jo natežen donat mg:)

betiboob vjerojatno neke steroide

Vino je za bijele miševe, čaj za kućne sivosmećkaste vulgaris! :)
a dobro, ali valjo znoš da ti ni dobro mišati pića,
koktel je dobar samo kad pokušavaš ubiti nešto u sebi.
bila si zločesta, ili?

i, postitila si me na jedno leto na korčuli, čovik nas je počasti s rakijun od čak 15 trava, bar je tako un tvrdi da je mećo, bila je flourescentno žuta, i to je sve čega se sićun od toga leta:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 7 May - 23:03

Krivo si svati
Tek komparacija fizičkog izgleda dvaju obraza, lišena vrijednosne obojanosti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 7 May - 23:04

betty.boop wrote:
Vegvísir wrote:Kakav loš primjer? :|


spam na pametnoj mu temi :p

Mudrozborje je precijenjeno! :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 7 May - 23:06

aben wrote:a dobro, ali valjo znoš da ti ni dobro mišati pića,
koktel je dobar samo kad pokušavaš ubiti nešto u sebi.
bila si zločesta, ili?

i, postitila si me na jedno leto na korčuli, čovik nas je počasti s rakijun od čak 15 trava, bar je tako un tvrdi da je mećo, bila je flourescentno žuta, i to je sve čega se sićun od toga leta:(

Ma nisam. Samo je čaj večeras na repertoaru. Nemam ništa protiv dobre alkoholne kapi, dapače, ali ona mi je ipak gotovo pa isključivo društvena aktivnost.

Korčula za vino, Šibenik za travaricu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 7 May - 23:13

Vegvísir wrote:Krivo si svati
Tek komparacija fizičkog izgleda dvaju obraza, lišena vrijednosne obojanosti
a dobro,

al rumeni obrazi su sinonim za zdrovlje, prije se nisi mogla udati ako si blida

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 7 May - 23:19

Eto, što je nekoć bio sinonim zdravlja, danas je sinonim rozaceje. :roflrofl
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 8 May - 2:34

aj popio sam 1 pivo, post ispresijecen, ali ajd, ne osjecam se toliko lose zbog toga..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme Sun 8 May - 3:02

Ja na mineralnoj..disciplinirano :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme Sun 8 May - 3:03

Ja na mineralnoj..disciplinirano :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 8 May - 8:33

odobravam i podrzavam.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 8 May - 17:05

aben wrote:žene volu cviće i stihove regardles, mark my wordz, 
samo je poanta plasirati ih ko da ne ćeš
cvijeće, cvijeće i drveće :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 8 May - 19:01

.

kic wrote:
aben wrote:žene volu cviće i stihove regardles, mark my wordz, 
samo je poanta plasirati ih ko da ne ćeš
cvijeće, cvijeće i drveće :^^

iman lipi komod zemlje uzmore, netaknut je, reste poljsko cviće, stori zapušćeni stupi maslin, mindule, javori, smokve..čak i jena praska je tote, nekako se zadržava vlaga pa je trova zelena i u letu.  došlo je moje vrime, neki me oće prijoviti inspekciji da rodin na crno, pa trožin izlaznu strategiju u obliku kampa na toj parceli, jer su općinski uhljebi u gpu predvidili to područjeza turizam. sinoć su mi oči krvarile od čitanja državnih regulacija, endles sheets of bullshit zahtjeva. malo sun presiko s miami-toronto game 3, i za vrime stanki su kozali malo downtown miamija. pošo sun viti na google maps. imaju puno otočićov i skoro na svima je izgrađenost 100%. a ono od key larga prema key westu, majko isusova, kakova cesta, koliko gradićov, koliko svega. siti sun se moga škoja na kin je zabranjeno groditi 70 metri od mora, zabranjeno ziđati ako je poljoprivredno zemljište, zabranjeno ziđati ako ni 3 m od meje, zabranjeno ziđati ako nemoš firmu, zabranjeno ziđati ako nećeš struju, zabranjeno ziđati..
u meriki su regulacije isto brutalne. ujac mi govori da je moro iskati dozvolu da na katu kuće u sobi učini wc. ali key west ne bi izgljedo onako, a naši škoji ovako, da ne postoji neka rozlika. fašisti su na vlosti i kod nos i kod njih, to je jasno, u čemu je unda rozlika?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme Sun 8 May - 19:27

kic wrote:odobravam i podrzavam.
Hvala,kolega..znaci to B-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 8 May - 23:18

aben wrote:iman lipi komod zemlje uzmore, netaknut je, reste poljsko cviće, stori zapušćeni stupi maslin, mindule, javori, smokve..čak i jena praska je tote, nekako se zadržava vlaga pa je trova zelena i u letu.  došlo je moje vrime, neki me oće prijoviti inspekciji da rodin na crno, pa trožin izlaznu strategiju u obliku kampa na toj parceli, jer su općinski uhljebi u gpu predvidili to područjeza turizam. sinoć su mi oči krvarile od čitanja državnih regulacija, endles sheets of bullshit zahtjeva. malo sun presiko s miami-toronto game 3, i za vrime stanki su kozali malo downtown miamija. pošo sun viti na google maps. imaju puno otočićov i skoro na svima je izgrađenost 100%. a ono od key larga prema key westu, majko isusova, kakova cesta, koliko gradićov, koliko svega. siti sun se moga škoja na kin je zabranjeno groditi 70 metri od mora, zabranjeno ziđati ako je poljoprivredno zemljište, zabranjeno ziđati ako ni 3 m od meje, zabranjeno ziđati ako nemoš firmu, zabranjeno ziđati ako nećeš struju, zabranjeno ziđati..
u meriki su regulacije isto brutalne. ujac mi govori da je moro iskati dozvolu da na katu kuće u sobi učini wc. ali key west ne bi izgljedo onako, a naši škoji ovako, da ne postoji neka rozlika. fašisti su na vlosti i kod nos i kod njih, to je jasno, u čemu je unda rozlika?

pošto ti ne mogu pomoći unić ću i sam u svoj tok svijesti i misli, smatram kako si i sam naveo razlog, drugi su zavidni i žele ti otežati život, u čemu je razlika između našeg režima i njihovog, jebiga ne može to stati u jednu knjigu, a ne u post, rečenicu..

dakle rijeka mislim: Njemačka, tj Njemci, sigurno si vidio one mape koji su se narodi najviše useljavali i time dali onaj industrijski zamah SAD-u koji je od njih napravio silu, naravno većina toga su bili baš te, snobovske švabe, zašto su se selili u 19 stoljeću? zapravo je to bio vijek Njemačkog zamaha, doba worldviewa Schopenhauera, tonova Wagnera, razbili su pičke Francuzima napokon, Njemci su živjeli po cijeloj srednjoj Europi, gradove svoje imali u jebenoj Ukrajini i Rusiji, Budimpešta je bila većinski Švapska, da ne pričam Prag..

naravno ne pričam ništa nova, ali, čovjek ne pojmi koliko je povijest mogla biti drugačija, i veća za Europu i Svijet, mnogo veća, to me nekako vraća na cikličnost ponavljanja povijesti i Nietzschea, SAD je personifikacija Rimskog Carstva, a to su naslijedili preko svojih germanskih otaca Brita i Švaba, mislim da su Ameri već odigrali svoju ulogu i iako im se divim smatram kako nemaju snage iznutra da promijene više svijet na bolje jer su kao i Njemci previše počeli gledati svoju dobit i koristi (znam, uvijek je i bilo primjera za to, ali danas više nego ikada), i to odbija ostatak svijeta, kao i što su Njemci zabijali nož u leđa dojučerašnjim rivalima ali ipak prijateljima Česima/Mađarima, danas to Ameri rade Europi (što je legitimno iz njihovog kuta), ali recimo ovi izbori su nagovještaj vraćanja Amerike izolacionističkoj retorici i politici - i iako je to vrlo upitno zbog milijun stvari koje njima idu na korist i nema smisla da sebe sjebu, bacit ću okladu da je Amerika već neko vrijeme u metafizičkom povlačenju, koje će završiti implozijom, znam da je jako djetinjasto pisati ovakve weltschmaerz govorancije, ali zapravo, zapravo se bojim svijeta koji nije vođen od bijele germanske ruke, koliko god rasistički zvučalo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 9 May - 0:11

rozlika vjerojatno ne more nego u knjigu (ča nisi ti ono neki dun do citat da se trebamo pretvarati da je knjiga već napisana, i samo dati summary:), ali meni odgovor izmiče potpuno. čak i inteligencija i mentalitet mi nisu dovoljno uvjerljivi, i ako je u tomu stvor, odgovor mi je isprid nosa a jo ga ne vidin.

mi vidimo paterne u povijesti, jer smo ljudi, ali jo tote ne bi dovo toliku važnost. ko ka te noć uvati a ti si još upolju pa ti se počinju pričinjati kodlaci od svakoga smriča ili smrdele. merika i rim imaju sličnosti, ali jo mislin da ni jeni ni drugi nemaju poslanje. civilizacija nisu hramovi,stadioni, letrika i antibiotici, nego sloboda čovika od čovika, a to nan niko ne more dati ako je ne domo jeni drugima.
merika je u padu, al to somo po sebi ni nišće loše, ko neka prošušćena prilika. neka, dojti će drugi.


njemci su nan doli jedun od nojbolji socijalnih eksperimenata u povijesti, istočnu i zapadnu njemačku, a ranije i tu američku njemačku, nasuprot europske; isti norod + drukčija paradigma= potpuno suprotni učinci. oću reći da mislin da ni bitno ki vodi, ne go po kin načelima se ravno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 9 May - 0:27

pa ovo je bio kamuflirani kompliment kak si ti jednom govorio da su oni najjaci, ali u stvari da, i ova bijela americka ruka, cak nije ni bijela vise nit radi za bijele interese neko vrijeme, tako da ne prolijevam suze..

onda su hrvatsko hrvatska nacela u velkom kurcu mozemo reci.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 9 May - 0:39

malo me čudi da se toliko fokusiraš na belu koluru, ali čuđenje brzo prelazi u tugu golemu kako čitan tvoju zanju rečenicu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 47 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum