ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by epikur37 7/4/2016, 15:14

MINISTAR zdravlja Dario Nakić danas je odbio govoriti o reformi zdravstva, poskupljenju dopunskog i naplati pregleda na Hitnoj, ali je zato najavio novi porez.

Na konferenciji za medije održanoj u hotelu Dubrovnik povodom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja, ministar Nakić je najavio da njegovo ministarstvo planira uvesti novi namet kako bi potaknuo građane da zdravije žive.

Tema ovogodišnjeg Svjetskog dana zdravlja je dijabetes s porukom "Pobijedimo šećernu bolest", a Nakić je tom prilikom rekao da Ministarstvo zdravlja planira uvesti porez na slatkiše kao i poseban porez na slatka pića, kako bi se smanjila konzumacija istih. Istaknuo je kako je najvažnija stvar kod dijabetesa preventiva, a Hrvati ne žive zdravo.

Ministar: Hrvati su 5. po debljini u EU

"Mi trenutno razmatramo mogućnost za te poreze jer je Hrvatska na petom mjestu po prekomjernoj tjelesnoj težini u Europi. Uostalom porezi na slatkiše i slatka pića su normalna praksa u zemaljama EU", rekao je Nakić.

x

Ravnateljica HZZO-a Tatjana Prenđa Trupec je pak s ministrom Nakićem nakon konferencije za medije obišla građane na Cvjetnom trgu gdje je HZZO organizirao razne akcije povodom Svjetskog dana zdravlja pa su građani mogli izmjeriti i šećer u krvi.

Prenđa Trupec je tom prilikom kazala kako je upravo dijabetes najčešći kronički oblik bolesti u Hrvatskoj te da upravo kronične nezarazne bolesti zauzimaju 50 posto svih troškova HZZO-a.

"HZZO godišnje na dijabetes potroši čak 800 milijuna kuna, od toga 370 milijuna ide samo na lijekove, a 200 milijuna kuna na pomagala. Većina zemalja u EU ne daje inzulinske pumpe, a one su kod nas besplatne", kazala je ravnateljica HZZO-a.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by epikur37 7/4/2016, 15:29

Pa potpuno se slažem. Ako već terete pušače onda treba oderati i slatkoljupce koji se pridebljaju i zauzimaju po dva mjesta u prijevozu i terete zdravstveni proračun. Da ne govorim da i nas cugere terete a puno smo normalnija i zdravija populacija od potonjih.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by Riplex 7/4/2016, 15:37

Znači kada žurim do faksa ili na poso, umjesto već veliki skoro 8 kn na kiosku za snickers biti će?!?

Jebli im porezi mater.

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by crvenkasti 7/4/2016, 15:37

epikur37 wrote:Većina zemalja u EU ne daje inzulinske pumpe, a one su kod nas besplatne", kazala je ravnateljica HZZO-a.

Točno, tko ima za čokoladu, ima i za pumpu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by epikur37 7/4/2016, 15:38

Riplex wrote:Znači kada žurim do faksa ili na poso, umjesto već veliki skoro 8 kn na kiosku za snickers biti će?!?

Jebli im porezi mater.

a zašto bi piva bila skuplja od snikersa koji je po zdravlje štetniji...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by epikur37 7/4/2016, 15:39

Doduše prema ovome, država bi trebala porezno rasteretiti ribu, voće i povrće...

bez toga je ovo čisto neoliberalno deranje naroda
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by darth_vader 7/4/2016, 15:53

epikur37 wrote: voće i povrće...


Ako kupuješ ovo ti je gore od žderanja 20 GMO Snickersa dnevno...slučajno znam navike nekih OPG-ova glede razumnog korištenja pesticida, umjetnih gnjojiva i slično, a za ove velike se niti ne usudim pomisliti što rade...ako sam uzgajaš to je nešto sasvim deseto...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by epikur37 7/4/2016, 15:56

jasambrend wrote:
epikur37 wrote: voće i povrće...


Ako kupuješ ovo ti je gore od žderanja 20 GMO Snickersa dnevno...slučajno znam navike nekih OPG-ova glede razumnog korištenja pesticida, umjetnih gnjojiva i slično, a za ove velike se niti ne usudim pomisliti što rade...ako sam uzgajaš to je nešto sasvim deseto...

pa ne bih se složio...na pijaci nađem super pravog voća a još više povrća. najgore je u tržnim multinacionalnim centrima
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by dijagram 7/4/2016, 15:57

Ministar brine o zdravlju, nije njemu do novca, porez je tek sankcija kao nevezan pojas za dobro svih nas.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by Riplex 7/4/2016, 15:58

epikur37 wrote:
Riplex wrote:Znači kada žurim do faksa ili na poso, umjesto već veliki skoro 8 kn na kiosku za snickers biti će?!?

Jebli im porezi mater.

a zašto bi piva bila skuplja od snikersa koji je po zdravlje štetniji...

Pivu pijem kad sve odradim, zato kažem jebli ih poreze, neka nas puste da guštamo.

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by epikur37 7/4/2016, 15:58

inače nije bilo logike udarit na cigarete a ništa sa daleko opasnijim slatkišim
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by Riplex 7/4/2016, 16:00

epikur37 wrote:inače nije bilo logike udarit na cigarete a ništa sa daleko opasnijim slatkišim

Porezi bilo kakvi nemaju veze s vezom u svijetu gdje postoje centralne banke, ali no druga tema.

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by darth_vader 7/4/2016, 16:03

dijagram wrote:Ministar brine o zdravlju, nije njemu do novca, porez je tek sankcija kao nevezan pojas za dobro svih nas.

:rim
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by aben 7/4/2016, 16:04

pazi, epikur se slože s novin porezon, ne zoto ča šoldi idu njemu u žep, nego jer država treba podržavati zdrave navike stanovništva:)

nojbolje bi bilo zabroniti i cigareti, i cukrići, i valjanje na kauču, i žderanje ćikulate, i propisati obavezno vježbanje ujutro na trgu...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by aben 7/4/2016, 16:05

epikur37 wrote:inače nije bilo logike udarit na cigarete a ništa sa daleko opasnijim slatkišim
i cirkulari su opasni, jel u pripremi kakav zakon..?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by darth_vader 7/4/2016, 16:06

darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19649
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by Guest 7/4/2016, 16:10

Doduše ovo nije loše, u ideolnoj situaciji možda da su svi ljudi inteligetni kao ja, pa umjereno konzumiran slatko, alkohol i duvan, i treniram, pa meni netreba državna batina nekog birokrata tipa bojan glavašević ili jadronković da me disciplinira..

ali prosječni IQ u RH je 90poena, pa onda skromno inteligetni glavašević(busovača zdravooo) i jadronković , malo pametniji od prosjeka ali i dalje poprilično glupi za prosječnu inteligetnu osobu, ipak trebaju donjeti ovakve represivne zakone, jer ljudi od 90IQ razumiju samo mrkvu i batinu.. inteligetna osoba se neće drogirati(tu i tamo može zapaliti travicu) neće se opijati, pušiti ili trpati junk foodm, ali gluplji se ne mogu kontrolirati pa onda lupaj poreze, kazne jer te od 90IQ nemožeš drugačije kontrolirati nego ko malu dicu, mrkvom i batinom..

samo da je "elita" iti malo inteligentnija, onda bi dizanje ovoga poreza kompezirali tipa spuštanjem poreza na dohodak.. e jebiga za to bi trebalo malo više inteligencije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by catabbath 7/4/2016, 16:11

Mislim da je nepravedno jer šta ako jedeš slatko ali si u formi pa to izgoriš ili jednostavno imaš metabolizam pa se to ne hvata, eventualno bi porez trebali plaćati pretili ljudi a ne mi koji držimo do sebe.

_________________
Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12384
2015-08-22


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by AlfaOmega 7/4/2016, 16:11

I ja sam za to da se uvede porez na meso generalno. A sa druge strane, ukine PDV na rižu i povrće. :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10198
2015-09-11


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by dijagram 7/4/2016, 16:12

preko_vode_do_slobode wrote:Doduše ovo nije loše, u ideolnoj situaciji možda da su svi ljudi inteligetni kao ja, pa umjereno konzumiran slatko, alkohol i duvan, i treniram, pa meni netreba državna batina nekog birokrata tipa bojan glavašević ili jadronković da me disciplinira..

ali prosječni IQ u RH je 90poena, pa onda skromno inteligetni glavašević(busovača zdravooo) i jadronković , malo pametniji od prosjeka ali i dalje poprilično glupi za prosječnu inteligetnu osobu, ipak trebaju donjeti ovakve represivne zakone, jer ljudi od 90IQ razumiju samo mrkvu i batinu.. inteligetna osoba se neće drogirati(tu i tamo može zapaliti travicu) neće se opijati, pušiti ili trpati junk foodm, ali gluplji se ne mogu kontrolirati pa onda lupaj poreze..

samo da je "elita" iti malo inteligentnija, onda bi dizanje ovoga poreza kompezirali tipa spuštanjem poreza na dohodak.. e jebiga za to bi trebalo malo više inteligencije
Bravo yoda. Sad izbaci i ovo "umjereno" pa ces biti lijep i pametan kao ja.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića Empty Re: Uvodi se porez na slatkiše i slatka pića

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum