ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Društveno-ekonomski sustavi

Page 2 of 32 Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Next

Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Iknar Thu 31 Jul - 17:51

Bran_Do wrote:Tek kad postanemo uređeno kapitalističko društvo popraćeno snažnim civilnim sektorom možemo reći da imamo nekakve šanse za prosperitet.
Oni koji zazivaju nekakav socijalizam su u grdnoj zabludi jer je upravo socijalizam i bivši sustav posredno ključan generator svih negativnih pojava i tranzicijskih nepravdi koje se odvijaju u zadnja 2 desetljeća.
opet grijesis kao i obicno,ali naviknuo sam vec na to,dakle objasniti cu naravno bolje ponovno
za prosperitet nam treba nesto drugo a ne kapitalizam,kapitalizam je nastao na izrabljivannju dakle jaci tlace slabije,od tuda i trziste,a to je pogresno,dakles vatko tko spominje kapitalizam kao zdravo drustvo je u biti bolestan ili kapitalisticka sluga koja niti ne razumije sto je kapitalizam

sto se tice biti socijalan jedan prema drugome  to ne znaci samos tari truli sustav koji to nije bio nego je baziran na komunizmu,dakle nevjeri,ateizmu,svako podrucje moze imati dio socijalnoga,ali je pitanje koliko i kako jem koristeno,iskoristeno u drustvu u kojem je ukorijenjeno recimo

ajmo to ovkako objasniti da budem jasniji,dakle kapitalizam amerike i demokracija
prvo kapitalizam tamo je poznat,a demokracija je nesto drugo  neki bi rekli od demos kratos preveli u narod kradi,drugi tocnije,ali je cinjenica da je to promjenjivos tanje bez stabilne mase na koju se odnosi
dakle Demokracija u Americi nije,jer ima samo dvije stranke i cim treba nikne te drije se poput komunizma obruse na trecu,dakle stvar je  u biti sto je to a ne u broju
slicno je i sa Kapitalizmom koji je lakse objasniti jer je baziran na iskoristavalju
dakle pravilno bi trebalo biti nesto slicno ovome
otvoreno drustvos tos e tice  unutarnjeg uređenja sa nekim zakonistima koji stite covjeka ,te koji nene pociva na izrabljivanju drugih,kaos to je poznati sa korporacijama,klasterima itd
treba biti socijalan i covjeku covjek,Kapitalizam o nije cilj kapitalizma je unistiti nekoga da bi sams ebi dao probitak,to je i budali valjda jasno
dakle Brando ako si los i u poimanju socijalnog,kapitalizna,i ne znam cega daj molim te pitaj nekog strucnjaka za misljenje,ovako ispadas bedasto sa svojim izjavama
dakel Kapitalizam je zlo jer je baziran na unsitavanju negoga radi svoga probitka,demokracija ne postoji makar se svi isto kite tom rijecju,a socijalan biti svi pocevuju sa proslim sustavoms to je krivo,vazno je na koji nacin
dakle svi bi trebali biti malo mudriji a ako neki ne shvacaju ni sporiji su u tome,neka razmisle malo dulje da ja ne moram ispravljati tuđe bubanje za dvojku kao u skoli

Iknar

Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Patriot_1 Thu 31 Jul - 19:11

Bran_Do wrote:Tek kad postanemo uređeno kapitalističko društvo popraćeno snažnim civilnim sektorom možemo reći da imamo nekakve šanse za prosperitet.
Oni koji zazivaju nekakav socijalizam su u grdnoj zabludi jer je upravo socijalizam i bivši sustav posredno ključan generator svih negativnih pojava i tranzicijskih nepravdi koje se odvijaju u zadnja 2 desetljeća.
Slažem se sa tobom,apsolutno!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Patriot_1 Thu 31 Jul - 19:19

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Uglavnom se anarhijom smatra bezvlašće!

Pa anarhija jest u izravnom prevodu bezvlašće ali ne i kaos kao takav. Da si pročitao što jest anarhija i koje su ideje i da su postojale funkcionalne anarhističke zajednice, onda ne bi imao samo ovakav odgovor koji daješ zato što si tako naučio od onih koji također ne znaju što je anarhija, a da o anarhističkim strujama i negovorimo....
Anarhija jest bezvlašće,,,kažem ja,,a ti se slažeš ..i onda trkeljaš!

facepalm  :facepalm 

Anarhija je u prevodu bezvlađe i naravno da se slažem i cilja na to da nema hijararhijsku vlast, ali to ne znači da nema pravila u međuljudskim odnosima. Po ovome se vidi da tekst nisi ni pročitao ali ni da o anarhiji i ne znaš osim što su ti pričali...

a onda ja trkeljam... a ti blagog pojma nemaš

 :facepalm  :facepalm  :facepalm  :facepalm  :facepalm  :facepalm  :facepalm 
Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Url?sa=i&source=images&cd=&docid=SvgWyYLUA-LcBM&tbnid=DkKVJ3MYv8xWsM&ved=0CAUQjBw&url=http%3A%2F%2Fimg3.wikia.nocookie.net%2F__cb20130722072140%2Fpercyjacksonfanfiction%2Fimages%2Fa%2Fab%2FJesus_facepalm
Pročitao,no to je mišljenje nekih,a meni se ne sviđa!Čak i u obitelji,treba biti glava(a ne glavonja) a ne,,,svi odlučuju!I zamisli,svi odlučuju a svak drugčije misli!I kamo sad?Netko mora imati zadnju riječ,,,i to je ok ako taj nije despot!To sam doživio u vlastitoj obitelji,radio sam u bogatoj firmi i daju mi stan,dvije lokacije,biraj,,jedna u centru druga van,,blizu mora,kak sam ribič i ronioc,,,hoću bliže mora,dalje od grada,žena hoće centar,
frka živa,djeca premala da odlučuju i ja kažem"Moja je zadnja,idemo tu i tu,,,uzmi ili ostavi!"
Dignula nos,,nakon par mjeseci kad je vidjela kako je tu lijepo kaže:"Al sam ja bila luda!"
Eto!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Thu 31 Jul - 20:07

Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:Tek kad postanemo uređeno kapitalističko društvo popraćeno snažnim civilnim sektorom možemo reći da imamo nekakve šanse za prosperitet.
Oni koji zazivaju nekakav socijalizam su u grdnoj zabludi jer je upravo socijalizam i bivši sustav posredno ključan generator svih negativnih pojava i tranzicijskih nepravdi koje se odvijaju u zadnja 2 desetljeća.
Slažem se sa tobom,apsolutno!

Dodatni je problem što naše političke garniture baštine mentalitet bivšeg komunističkog sustava, oni ne znaju niti razmišljati demokratski, a ni tržišno.
Po nekim procjenama (i nekim primjerima iz prošlosti) naša bi zemlja trebala izrasti u relativno zdravo građansko, demokratsko i tržišno društvo kroz dvije generacije. I to SAMO pod uvjetom da geopolitičke okolnosti ne budu nepovoljne (da ne bude velikih promjena granica, ratova i izmjena stanovništva u urbanim sredinama, što nas je društveno unazadilo kroz 20.stoljeće).
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Iknar Thu 31 Jul - 20:30

Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:Tek kad postanemo uređeno kapitalističko društvo popraćeno snažnim civilnim sektorom možemo reći da imamo nekakve šanse za prosperitet.
Oni koji zazivaju nekakav socijalizam su u grdnoj zabludi jer je upravo socijalizam i bivši sustav posredno ključan generator svih negativnih pojava i tranzicijskih nepravdi koje se odvijaju u zadnja 2 desetljeća.
Slažem se sa tobom,apsolutno!
ides pa jel znas sto govoris,kapitalizam pociva na izrabljivanju ljudi dakle suprotno Bozjim zakonima gdje se cijeni svako ljudsko bice

ajde bar sis e izdao da ne postujes Boga,ali ja sam to ionako znao vec odavno
dakle kapitalizam  ne uređuje drustvo,kapitalizam ga razara,to je sotona napravio da bi djelio ljude po hijerarhiji,dakle to je lose
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Iknar Thu 31 Jul - 20:36

Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:Tek kad postanemo uređeno kapitalističko društvo popraćeno snažnim civilnim sektorom možemo reći da imamo nekakve šanse za prosperitet.
Oni koji zazivaju nekakav socijalizam su u grdnoj zabludi jer je upravo socijalizam i bivši sustav posredno ključan generator svih negativnih pojava i tranzicijskih nepravdi koje se odvijaju u zadnja 2 desetljeća.
Slažem se sa tobom,apsolutno!

Dodatni je problem što naše političke garniture baštine mentalitet bivšeg komunističkog sustava, oni ne znaju niti razmišljati demokratski, a ni tržišno.
Po nekim procjenama (i nekim primjerima iz prošlosti) naša bi zemlja trebala izrasti u relativno zdravo građansko, demokratsko i tržišno društvo kroz dvije generacije. I to SAMO pod uvjetom da geopolitičke okolnosti ne budu nepovoljne (da ne bude velikih promjena granica, ratova i izmjena stanovništva u urbanim sredinama, što nas je društveno unazadilo kroz 20.stoljeće).
ajde da ti i to objasnim
dakle nece biti tako niti kroz 2 generacije niti ikada a zasto pa objasniti cu ti
dakle Hrvatska je bila u ropstvu jugoslavije,nakon toga se izborila  ,dakle oslobodila te napasti komunisticke,a  nakon toga je pauk lijepo upecao pcelicu,te sada je ta pcelica zarobljena unutar NATO i unutar EU mreze i sluziti ce samo da daje med drugima te da se bori za druge,tuu nema prosperiteta,dakle     ponovno ce biti robovi veceg robovlasnika
uktratko imace prava koja odrede drugi a nece tor aditi svojom voljom
e  vi znanstveni Umovi,slabo kapirate
neki bi vam rekli da naucite igrati sah id a razmisljate nekoliko godina unaprijed,ja vam kazem,ajde odigrajte igricu civilizacija i onda ce vam biti jasno pojam tko jaci taj kvaci,kako međunarodno,kako trzistem ,ekonomijom,kako vojno itd

dakle sitem je ovakakv,pcelica je bila zarobljena oslobodila se onda je netko pokazao malo hrane i pcelica se opet zapetljala,a vi pokusajte shvatiti situaciju trenutnu a onda buducu,a to se sve zove konstruktivno razmisljanje na djelu
 affraid  affraid  affraid
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Thu 31 Jul - 20:40

Iknar wrote:
Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:Tek kad postanemo uređeno kapitalističko društvo popraćeno snažnim civilnim sektorom možemo reći da imamo nekakve šanse za prosperitet.
Oni koji zazivaju nekakav socijalizam su u grdnoj zabludi jer je upravo socijalizam i bivši sustav posredno ključan generator svih negativnih pojava i tranzicijskih nepravdi koje se odvijaju u zadnja 2 desetljeća.
Slažem se sa tobom,apsolutno!
ides pa jel znas sto govoris,kapitalizam pociva na izrabljivanju ljudi dakle suprotno Bozjim zakonima gdje se cijeni svako ljudsko bice

ajde bar sis e izdao da ne postujes Boga,ali ja sam to ionako znao vec odavno
dakle kapitalizam  ne uređuje drustvo,kapitalizam ga razara,to je sotona napravio da bi djelio ljude po hijerarhiji,dakle to je lose

Vidi se da vrlo malo znaš o sociologiji, jer ti uzimaš američki kapitalizam kao temeljnu definiciju kapitalizma, bilo bi dobro da se obrazuješ, proučiš i pročitaš barem osnovne knjige iz socioligije, politologije i ekonomije.

Model kapitalizma o kojem govorim je skandinavski model socijalnog kapitalizma gdje je poslovanje usmjereno i dirigirano društvenim potrebama i gdje tvrtke imaju beneficije ukoliko pomažu društvu, siromašnima, itd.

Takva solidarnost u kombinaciji sa slobodama i ljudskim pravima moguća je samo i isključivo u kapitalističkom sustavu koji poštuje pojedinca i imovinu.

Dakle, najprije se informiraj o osnovnim pojmovima prihe nego bubneš netočne definicije.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Thu 31 Jul - 20:50

Iknar wrote:
Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:Tek kad postanemo uređeno kapitalističko društvo popraćeno snažnim civilnim sektorom možemo reći da imamo nekakve šanse za prosperitet.
Oni koji zazivaju nekakav socijalizam su u grdnoj zabludi jer je upravo socijalizam i bivši sustav posredno ključan generator svih negativnih pojava i tranzicijskih nepravdi koje se odvijaju u zadnja 2 desetljeća.
Slažem se sa tobom,apsolutno!

Dodatni je problem što naše političke garniture baštine mentalitet bivšeg komunističkog sustava, oni ne znaju niti razmišljati demokratski, a ni tržišno.
Po nekim procjenama (i nekim primjerima iz prošlosti) naša bi zemlja trebala izrasti u relativno zdravo građansko, demokratsko i tržišno društvo kroz dvije generacije. I to SAMO pod uvjetom da geopolitičke okolnosti ne budu nepovoljne (da ne bude velikih promjena granica, ratova i izmjena stanovništva u urbanim sredinama, što nas je društveno unazadilo kroz 20.stoljeće).
ajde da ti i to objasnim
dakle nece biti tako niti kroz 2 generacije niti ikada a zasto pa objasniti cu ti
dakle Hrvatska je bila u ropstvu jugoslavije,nakon toga se izborila  ,dakle oslobodila te napasti komunisticke,a  nakon toga je pauk lijepo upecao pcelicu,te sada je ta pcelica zarobljena unutar NATO i unutar EU mreze i sluziti ce samo da daje med drugima te da se bori za druge,tuu nema prosperiteta,dakle     ponovno ce biti robovi veceg robovlasnika
uktratko imace prava koja odrede drugi a nece tor aditi svojom voljom
e  vi znanstveni Umovi,slabo kapirate
neki bi vam rekli da naucite igrati sah id a razmisljate nekoliko godina unaprijed,ja vam kazem,ajde odigrajte igricu civilizacija i onda ce vam biti jasno pojam tko jaci taj kvaci,kako međunarodno,kako trzistem ,ekonomijom,kako vojno itd

dakle sitem je ovakakv,pcelica je bila zarobljena oslobodila se onda je netko pokazao malo hrane i pcelica se opet zapetljala,a vi pokusajte shvatiti situaciju trenutnu a onda buducu,a to se sve zove konstruktivno razmisljanje na djelu
 affraid  affraid  affraid

Vidi se da nisi ni najmanje upućen, odnosno da čitaš isključivo drugorazredne izvore i portale teoretičara zavjera.

Dakle, da ti objasnim - kako će nam biti u EU ovisi samo o nama, zasad nije dobro jer smo ušli nepripremljeni i jer imamo nestručne neznalice u političkom vrhu.

Evo ti primjer - Poljska je bila u gadnim oroblemima s nezaposlenošću i nelikvidnošću, ali su pametnim pregovorima i pripremom projekata za EU-fondove pidignuli i ekonomiju i radna mjesta na zavidnu razinu, do te mjere da ih ova recesija gotovo da nije ni okrznula, a i većina mladih koji su emigrirali vratili su se jer je država doživjela prosperitet.

Dakle, sve ovisi kako se mi postavimo, ali mi imamo neznalice na čelu države i u politici pa nažalost nisam optimist da ćemo se tako brzo izvući.

Dakle, nije problem u EU, nego u našoj unutarnjoj politici, selekciji kadrova i pripremi.
Svatko tko pretjerano sotonizira EU zapravo je budala koja vjeruje likovima poput Domazeta Loše i sličnih.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Iknar Thu 31 Jul - 21:35

Bran_Do wrote:
Iknar wrote:
Bran_Do wrote:
Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:Tek kad postanemo uređeno kapitalističko društvo popraćeno snažnim civilnim sektorom možemo reći da imamo nekakve šanse za prosperitet.
Oni koji zazivaju nekakav socijalizam su u grdnoj zabludi jer je upravo socijalizam i bivši sustav posredno ključan generator svih negativnih pojava i tranzicijskih nepravdi koje se odvijaju u zadnja 2 desetljeća.
Slažem se sa tobom,apsolutno!

Dodatni je problem što naše političke garniture baštine mentalitet bivšeg komunističkog sustava, oni ne znaju niti razmišljati demokratski, a ni tržišno.
Po nekim procjenama (i nekim primjerima iz prošlosti) naša bi zemlja trebala izrasti u relativno zdravo građansko, demokratsko i tržišno društvo kroz dvije generacije. I to SAMO pod uvjetom da geopolitičke okolnosti ne budu nepovoljne (da ne bude velikih promjena granica, ratova i izmjena stanovništva u urbanim sredinama, što nas je društveno unazadilo kroz 20.stoljeće).
ajde da ti i to objasnim
dakle nece biti tako niti kroz 2 generacije niti ikada a zasto pa objasniti cu ti
dakle Hrvatska je bila u ropstvu jugoslavije,nakon toga se izborila  ,dakle oslobodila te napasti komunisticke,a  nakon toga je pauk lijepo upecao pcelicu,te sada je ta pcelica zarobljena unutar NATO i unutar EU mreze i sluziti ce samo da daje med drugima te da se bori za druge,tuu nema prosperiteta,dakle     ponovno ce biti robovi veceg robovlasnika
uktratko imace prava koja odrede drugi a nece tor aditi svojom voljom
e  vi znanstveni Umovi,slabo kapirate
neki bi vam rekli da naucite igrati sah id a razmisljate nekoliko godina unaprijed,ja vam kazem,ajde odigrajte igricu civilizacija i onda ce vam biti jasno pojam tko jaci taj kvaci,kako međunarodno,kako trzistem ,ekonomijom,kako vojno itd

dakle sitem je ovakakv,pcelica je bila zarobljena oslobodila se onda je netko pokazao malo hrane i pcelica se opet zapetljala,a vi pokusajte shvatiti situaciju trenutnu a onda buducu,a to se sve zove konstruktivno razmisljanje na djelu
 affraid  affraid  affraid

Vidi se da nisi ni najmanje upućen, odnosno da čitaš isključivo drugorazredne izvore i portale teoretičara zavjera.

Dakle, da ti objasnim - kako će nam biti u EU ovisi samo o nama, zasad nije dobro jer smo ušli nepripremljeni i jer imamo nestručne neznalice u političkom vrhu.

Evo ti primjer - Poljska je bila u gadnim oroblemima s nezaposlenošću i nelikvidnošću, ali su pametnim pregovorima i pripremom projekata za EU-fondove pidignuli i ekonomiju i radna mjesta na zavidnu razinu, do te mjere da ih ova recesija gotovo da nije ni okrznula, a i većina mladih koji su emigrirali vratili su se jer je država doživjela prosperitet.

Dakle, sve ovisi kako se mi postavimo, ali mi imamo neznalice na čelu države i u politici pa nažalost nisam optimist da ćemo se tako brzo izvući.

Dakle, nije problem u EU, nego u našoj unutarnjoj politici, selekciji kadrova i pripremi.
Svatko tko pretjerano sotonizira EU zapravo je budala koja vjeruje likovima poput Domazeta Loše i sličnih.
shvatiti ces kada se probudis,do onda ocito nema promjena
dakle u prijevodu unutarnja politika je trula ali kada si u EU onda ne odlucujes o sebi
mozda shvatis sa vremenom sto znaci piramidalna struktura,do onda uzivaj u snu,pazi se samo da buđenje ne bude naglo
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Guest Thu 31 Jul - 21:40

Ne da mi prebaciti pojedinačni post u već postojeću temu tako da kopipejstam Iknarov komentar, s izbačenim dijelovima u kojima se profilira i vrijeđa. Prošli smo kroz to već i više nego dovoljno puta, Iknare, suzdrži se od takvog profiliranja.


Iknar wrote:moram na ovo odgovoriti
dakle ja svoje znanje uopce ne koristims a portala koristims vom Um,uspoređujem sa ljudskom povijescu,dakle par tisuca godina,te onda gledam slicnosti 
dakle uocpe nije problem da li je Hrvatska bila jaka ili slaba usla u EU,bitno je to da WEU ne daje malima da odlucuju,tos to vidis  je samo iluzija,pravi igraci su sakriveni,prave odluke se donose drugdje
da li sis e ikada pitao tko postavlja teme koje se pitaju buduce nove clanice,tko psotavlja ta pitanja,ja ti kazem ti parlamentarci en,oni samo sprovede ud jelo sto je netko drugi rekao,dakle to je piramidalni sustav,dio otvored dio skriven
dakle mi i da smo uslis a duplim BDP pos tanovniku isto bi bilo,moras shvatiti prvo kakos vijet funkcionira,dakle    strategija razvoja unutar odrzivog razvoja,a to znaci doslovno da se odrzava avakvos tanje,dakle slicna struktura,nema tu uopce promjena
dakle kada cujes rijec "odrzivi razvoj"to znaci nema promjena odrzava se sve pos tarom,kako ekonomija,politika itd
pa gle meni je lsoo simpatican ali on ne zna niti rpiblizno koliko ja znam,on zan dosta stvari koje ja ne znam,ali ne zna pravi bit,a to je da nije uopce vazno koja drzava koga rastura toliko,vazno je tko vuce konce a taj netko nije covjek,to je vazno
i ako tak koji nije covjek kaze nekima da ce biti tako bice tako,a akos e pobune pobit ce ih i slus,naci ce tisuce drugih robova,to je rpavi bit
najgore je stos e misli da ljudi upravljaju Zemljom,ne upravljaju nego su podanici,dakle roblje,a neki imaju privilegije sto provode sto neki gazda kaze
shvatiti ces ioanko pitanje je prije napustanja ljudskog tijela ili poslije
dakle bit je da je nevazno da li je Hrvatska usla ovako ili        ekonomski jaca i slicno,bitno je da je upala u mrrezu i da je vec prije ulaska odluceno da ce biti robovi robova,a to znaci move radilice ce placati starija mudrija
a sto se Lose tice,pa zanimljiv mi je lik,ne znam tocno koliko zna koliko je puko i slicno,ali cu saznati kad tad
pokusaj brando to vako shvatiti,jaci        uvijek tlaci slabije,hrvatska je slabija i bice kujica,samo ja sam tu sada,istina ne bas previse mocan u globalnmom smislu,ali dovoljno za pocetak
shvatit o ovkao kako  se govorilo u mitovima koji su lazni
Zeus je dosao ponovno,samo nije zeus nego Iknar i spreman je da istijebi svako       stvoreno bice koje je zalutalo sa puta,a to zanci i ljude i demone
ja sam stvorio Atlantidu,ja sam je i unistio i odrekaos e svih svojim moci jer nisam rekao Bogu da sam pomogao ljudima i slicno,a sada sam ovdje ponovno kao mali smrtni covjek cije moci se vracaju i da ljut sam,ali to moram kontrolirati jer Lucifer i na mene moze djelovati,to zanci vjerojatnos va stvorena razumna bica osim ljudi,i necastivi zna da sam tu
dakle koliko god tebi to bila znanstvena fantastika,shvati ovo,kraj je blizu,vrijeme istjece i da svic e biti kaznjeni koji su zli,daklve svako bice,a psotos am ja pozant po sili,ucim i        drugacije,samo cesto idem isilom i ne trpim previse ljdue koji susvjesno tupi,dakle primitivne znanstvene umove koji ne znaju oupce sto iam na Zemlji a pokusavali bi razmislajti stoc e biti za 1000 godina,to je blesavo razmisljanje

ti misli da sam ja lud sto ti govorim o gormovima i Olujama,shvati to je samo jedna od mnogih moci,ali koju ja volim recimo dosta

dakle stos tos am rekao ne tice se samo hrvatske nego i drugih zemalja,nauci razmisljati kao strated,prouci povijest rastovanja na Zemlji recimo zadnji 2000 godina ne trebas ici dalje,savladaj gradivo i vidjeti ces kakos tvari    funkcioniraju,sto je iluzija a sto pravo stanje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Iknar Thu 31 Jul - 22:13

ok slazem se djelomicno
ajde na novu temu koju sam napravio da se ne pise svuda
tema je planet Zemlja i strukture koje djeluju na zivot i kako
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Fri 1 Aug - 16:23

aben wrote:Nikad se nisan moga odlučiti koja idea je gluplja, komunizam il anarhija. Pa zar samo nepostojanje uspješnog anarhičnog ili komi društva ne pokazuje da to jednostavno ne valja?
Najpametnija je ideja da se ne moraš odlučivati 
Ti samo sjedni na klupice i moli boga 
Ok? :grin
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sora Fri 1 Aug - 16:29

Bran_Do wrote:Tek kad postanemo uređeno kapitalističko društvo popraćeno snažnim civilnim sektorom možemo reći da imamo nekakve šanse za prosperitet.
Oni koji zazivaju nekakav socijalizam su u grdnoj zabludi jer je upravo socijalizam i bivši sustav posredno ključan generator svih negativnih pojava i tranzicijskih nepravdi koje se odvijaju u zadnja 2 desetljeća.
Jest bogati 
Sto će nam besplatno školstvo. Zdravstvo, stanovanje i radna mjesta?
Sad uživamo i bez toga u tranziciji 
I sve nam je bolje svakim danom 

 Inače bi rado da  bi mi objasnio kako to socijalizam utječe na danas? 
Naime nakon 2. Rata je za 20 godina učinjen takav skok u razvoju u Jugi da se pitam 
Šta nam je sad? :fap:
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Thu 2 Oct - 18:15

Sora wrote:
Bran_Do wrote:Tek kad postanemo uređeno kapitalističko društvo popraćeno snažnim civilnim sektorom možemo reći da imamo nekakve šanse za prosperitet.
Oni koji zazivaju nekakav socijalizam su u grdnoj zabludi jer je upravo socijalizam i bivši sustav posredno ključan generator svih negativnih pojava i tranzicijskih nepravdi koje se odvijaju u zadnja 2 desetljeća.
Jest bogati 
Sto će nam besplatno školstvo. Zdravstvo, stanovanje i radna mjesta?
Sad uživamo i bez toga u tranziciji 
I sve nam je bolje svakim danom 

 Inače bi rado da  bi mi objasnio kako to socijalizam utječe na danas? 
Naime nakon 2. Rata je za 20 godina učinjen takav skok u razvoju u Jugi da se pitam 
Šta nam je sad? :fap:

Ne postoji "besplatno školstvo i zdravstvo", sve se to plaćalo i sve je to netko plaćao, a to smo mi.
Dakle, i školstvo i zdravstvo smo u socijalizmu itekako plaćali masnim porezima, da bi nam to prodavali pod "besplatno".
Što se tiče radnih mjesta, hebeš radna mjesta sagrađena na iluziji državnog vlasništva i državnih tvrtki, to je potpuna laž i obmana.
Živjelo se na dugu i izvanjskoj pomoći kako bi se par desetljeća ispirao mozak ljudima kako im je, tobože, super u socijalizmu. A cijeli koncept socijalizma bio je kula od karata koja se počela urušavati u Jugoslaviji već 1970-ih, samo što je to urušavanje bilo daleko od očiju javnosti s obzirom da nije postojala ni kritika ni sloboda medija.

A što nam je sad i kako utječe socijalizam na današnje društvo? 
Pa sad i dalje živimo u socijalizmu koji doduše postoji u višestranačkom okruženju, ali radi se o čistom socijalizmu, gdje je tržište u čeličnoj šaci političkih partija, koje koče njegov slobodan razvoj. Samo slijepac to ne vidi.
Socijalizam, taj promašeni društveno-ekonomski sustav gdje ni pojedinac ni gospodarstvenik nemaju slobodu poslovanja, trgovanja i stjecanja individualnog vlasništva, kapitala i uspjeha jerr ih država u tome ruši, guši i sprječava (pardon, ne ruši svih, podržava samo one koji subvencioniraju stranačke moćnike).

Ponavljam i ponovit ću - društvo bez ekonomskih sloboda, društvo bez slobodnog poduzetništva društvo je osuđeno na jad, depresiju i siromaštvo.
Društvo slobodnog tržišta, oslobođeno državnog intervencionizma i uplitanja, izgrađeno u okviru istinskog prava tržišne utakmice - jedino je društvo budućnosti i prosperiteta.
Dovraga i socijalizam iz kojega nikad nismo ni izašli (barem Hrvatska nije).
Minimalan upliv države jedini je put i način, što veća depolitizacija gospodarstva i svih ekonomskih aktivnosti, ali i društva općenito. Slobodan razvoj društva bez uplitanja države, bez suvišnog uplitanja politike.

Još smo, doduše, svjetlosne godine daleko od pravoga kapitalizma, ali doći će i taj dan kad-tad kad ćemo se osloboditi jarma državnog intervencionizma i birokratsko-političkog kočenja slobodnog poduzetništva.

"Jedina društva u kojima su široke mase izbjegle žrvanj siromaštva u zabilježenoj povijesti su oni u kojima su ljudi imali kapitalizam i većinom slobodnu trgovinu.
Ako želite znati gdje je masama najgore, to su upravo ona društva koja su napustila te principe. Pisana povijest je kristalno jasna - nema drugog načina, ili barem dosad nije izrađen, da se unaprijede životi ljudi, a koji bi držao svijeću proizvodnim snagama koje sustav slobodnog poduzetništva oslobađa." -Milton Friedman
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Thu 2 Oct - 18:18

Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Thu 2 Oct - 18:52

Sora wrote:
aben wrote:Nikad se nisan moga odlučiti koja idea je gluplja, komunizam il anarhija. Pa zar samo nepostojanje uspješnog anarhičnog ili komi društva ne pokazuje da to jednostavno ne valja?
Najpametnija je ideja da se ne moraš odlučivati 
Ti samo sjedni na klupice i moli boga 
Ok? :grin
dok smo u socijalizmu i ne moran odlučivati, jer partija misli za mene:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Fri 3 Oct - 11:24

aben wrote:
Sora wrote:
aben wrote:Nikad se nisan moga odlučiti koja idea je gluplja, komunizam il anarhija. Pa zar samo nepostojanje uspješnog anarhičnog ili komi društva ne pokazuje da to jednostavno ne valja?
Najpametnija je ideja da se ne moraš odlučivati 
Ti samo sjedni na klupice i moli boga 
Ok? :grin
dok smo u socijalizmu i ne moran odlučivati, jer partija misli za mene:)

Evo, ovdje je ovaj komentator odlično opisao hrvatsku socijalističku stvarnost u kojoj i danas živimo:

http://www.politikaplus.com/novost/110799/sto-bi-tito-pomislio-kada-bi-se-cudom-vratio-iz-mrtvih-i-posjetio-hrvatsku

Istaknuo bih sljedeće iz teksta, gdje komentator primjećuje isto ono što i sam vidim oko sebe i što (očito bezuspješno) pokušavam objektivno i zdravorazumski predočiti Sori koja je ideološki uvjetovana, pa je potpuno neobjektivna:

"Zdravi razum nam govori da je socijalizam loš i poguban ekonomski sustav, a da je kapitalizam daleko superiorniji. Što se tiče "zla" neoliberalnog kapitalizma, svatko se može u tri sekunde uvjeriti u očitu laž takve tvrdnje uspoređujući listu ekonomski najslobodnijih država s listom najbogatijih država na svijetu. To je jedna ista lista. Ekonomske slobode znače istovremeno i veće materijalno blagostanje. Također, može usporediti i listu ekonomski najneslobodnijih zemalja s listom najsiromašnijih zemalja. Mi smo bliži ovoj drugoj listi.

Kako je, onda, moguće da u Hrvatskoj ljudi sami žele socijalizam, zašto glasaju za vlastito osiromašenje i ekonomsko propadanje? Kako je moguće da su listom sve političke stranke socijalističke a da u neoliberalnom kapitalizmu vide najgoru pošast? Odgovor može biti samo jedan – gramscijevski marš kroz kulturne institucije u Hrvatskoj je u potpunosti uspio. Ako pogledamo hrvatske medije, filmove, glazbu, stripove, književnost, ako zavirimo u srednjoškolske i sveučilišne udžbenike, ako pogledamo vodeće ljude u HAZU – svi oni danas propagiraju socijalizam i zagovornici su socijalističke ideologije. Ideologija je odnijela štih zdravome razumu."



kao i ovo:


"Socijalistička revolucija je, tvrdio je Gramsci, prije svega kulturna revolucija, a ne ekonomska revolucija, kako je tvrdio Marks. Kada se jednom ostvari ta kulturna hegemonija, kada socijalističke ideje prodru u glavnu kulturnu matricu, kada one ostvare prevagu nad tradicionalnim kulturnim vrijednostima – socijalistička revolucija će sama, poput zrelog ploda, pasti u krilo, mase će same spontano prigrliti socijalizam. Nasilje je izlišno, socijalizam može biti uveden i demokratskim putem, savjetovao je Gramsci, samo treba odnijeti ideološku pobjedu nad buržoaskom kulturom i tredicionalnim vrijednostima.

I doista, ako promatramo današnju Hrvatsku, vidjet ćemo da je Gramscijev duh sasvim živ i sveprisutan. Brozovo marksističko-lenjinističko nasilje je posve inferirono nad suptilnijim gramscijevskim metodama kultur-kritičkog oblikovanja hrvatske političke stvarnosti."
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Fri 3 Oct - 11:57

osim onog da je vjerojatno da velika većina ljudi zadovoljno prihvaća nazore kakve god im se servira, izdvoia bi i (lažnu) dvojbu- sloboda ili sigurnost- kao razlog zašto je socijalizam toliko zarazan. 

okej je da ljudi koji drže sinekure glasuju za socijalističke partije, al zašto to čini većina ljudi koi rade za privatnike i čije su plaće u konačnici manje zbog sinekura?
pa zato što "Ako pogledamo hrvatske medije, filmove, glazbu, stripove, književnost, ako zavirimo u srednjoškolske i sveučilišne udžbenike, ako pogledamo vodeće ljude u HAZU – svi oni danas propagiraju socijalizam i zagovornici su socijalističke ideologije."

no, sora je izgubljen slučaj. pravo je pitanje kako jedan sefirot može biti socijalist? po cile dane se bori za individualne vjerske slobode a u ekonomskom smislu je rigidni planer :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Fri 3 Oct - 14:21

aben wrote:
no, sora je izgubljen slučaj. pravo je pitanje kako jedan sefirot može biti socijalist? po cile dane se bori za individualne vjerske slobode a u ekonomskom smislu je rigidni planer :)

Štos je u tome da je i on, kao i većina građana - nenamjeran produkt socijalističke "kulturne revolucije".
On govori o individualnosti u smislu svjetonazorskih sloboda, ali nije svjestan da one nužno proizlaze iz ekonomskih i društvenih sloboda jer, kao ni većina drugih u ovom post-komunističkom podneblju, nije naučen na takav smjer u razmišljanju. On, slično kao i Sora, maše naučenom (krivom) sintagmom da je za privatizaciju i pljačku kriv nekakav "kapitalizam", te ne uviđa kako mi od kapitalizma nismo vidjeli niti "k" u zadnjih 25 godina, odnosno da je sva pljačka i privatizacija vezana uz politiku, političko sponzoriranje i PLANIRANJE privatizacije, te da je neizravno rezultat upravo toga.

Kakav nesretni "neoliberalni kapitalizam" u situaciji kad država drži u zubima privatni sektor, te ga tlači, guta i žvače? Gdje je tu "slobodno tržište" ako je nemoguće investirati bez amenovanja države i politike na svim razinama??? 
Ovo se može nazvati samo tranzicijskim višepartijskim socijalizmom. Jedino što se promijenilo jest višestranačje, te smo dobili nekakvu rudimentarnu demokraciju, ali nema to s kapitalizmom apsolutno nikakve veze.

Narod je jednostavno kroz zadnjih 70 godina naučen i ispran mu je mozak da državu, političare i politiku smatra glavnim akterima u javnom životu. Kod nas su političari i ministri glavne zvjezde medija, a trebali bi biti tek polu-anonimusi koji rade svoj posao poboljšanja sustava kako bi se društvo apolitiziralo i bilo što slobodnije od upliva države (kao što je slučaj u npr. Švicarskoj).
I trebat će nam puno vremena da se to promijeni, odnosno da zaista većina shvati što znači "slobodno društvo" (a socijalizam to nipošto nije, bio on desni ili lijevi - a to su upravo sve opcije koje nažalost danas imamo u RH).
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by aben Fri 3 Oct - 16:29

očekujem očitovanje :)

jel se more poslat kakav ping korisniku sefiju? šteta dobrog razapinjanja ako ne vidi :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Bran_Do Sat 4 Oct - 23:57

Mene strahovito živcira kad neupućeni počnu pametovati i govoriti da je Hrvatsku opljačkao nekakav "neoliveralni kapitalizam", a tu budalaštinu najviše furaju salonski ljevičari koji pojma nemaju niti o sociologiji i politologiji, a kamoli o ekonomskim sustavima.

Socijalizam - taj pojam podrazumijeva državno uplitanje u tržište, snažan državni aparat i visoke poreze. Većinu ekonomskih smjernica određuje država, uplitanjem, pogodovanjem, ogromnom javnom upravom sastavljenom od političkih kadrova, te složenim i često promjenjivim porezima koji ograničavaju tržište.

Liberalni kapitalizam - država ograničena na zaštitu ljudi i imovine, te eventualno najosnovniju socijalu, javna uprava je malenog opsega, te je stručna i depolitizirana, porezi su niski, a osnovne ekonomske smjernice određuje tržišna utakmica i konkurentnost, uz jednaka pravila igre.

Sad nek Sora, Sefi i slični dođui kažu koji od ova dva modela mi imamo u zadnjih 24 godine i koji nas je odveo u ekonomsku stranputicu.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Društveno-ekonomski sustavi - Page 2 Empty Re: Društveno-ekonomski sustavi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 32 Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum