ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erina kraljica

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Erina kraljica Empty Erina kraljica

Post by Guest Wed 23 Mar - 12:18

PREDSJEDNICA Republike Kolinda Grabar-Kitarović oštro je osudila terorizam, ne samo napade u Bruxellesu i Parizu, nego i terorističke napade koji se svakodnevno događaju širom svijeta, pozivajući na međunarodnu solidarnost u borbi za iskorjenjivanje terorizma, kao jedini način zaštite.

 Uoči predavanja polaznicima Ratne škole "Ban Josip Jelačić" u Hrvatskom vojnom učilištu "Franjo Tuđman", predsjednica je izrazila sućut obiteljima žrtava jučerašnjeg napada u Bruxellesu te poželjela brz oporavak svim ranjenima u tom napadu.

Na novinarski upit jesmo li u Hrvatskoj sigurni od terorizma, odgovorila je kako je Hrvatska sigurna zemlja, ali da opreza nikad nije dovoljno. "Sigurnost ne smijemo uzeti zdravo za gotovo", poručila je i iznimno bitnim ocijenila izgrađivanje sustava domovinske sigurnosti te prilagodbu Oružanih snaga i sigurnosnog sustava novim prijetnjama.

"Mi smo u Hrvatskoj sigurni. Međutim, pozivam građane na oprez i praćenje sumnjivih predmeta", poručila je predsjednica.
"SOA radi dobro, ali neobično je da je na njezinu čelu čovjek koji ne uživa povjerenje predsjednice"

 Novinare je zanimalo i kako, vezano uz aktualne sigurnosne prijetnje, tumači ulogu Sigurnosno-obavještajne agencije (SOA) i njenog čelnog čovjeka Dragana Lozančića čije je razrješenje potpisala te čeka supotpis premijera Tihomira Oreškovića.

Grabar-Kitarović je izrazila uvjerenje da ta sigurnosna služba dobro funkcionira, ali i istaknula kako joj je neobično da je na čelu te agencije "čovjek kojem je predsjednica Republike, kao jedna od dvije osobe koje mu po zakonu daju smjernice za rad, kazala da ne uživa njegovo povjerenje".

"Dakle, vrlo neobična situacija koja nije dobra ni za međunarodni ugled Hrvatske. Držim da bi, ako premijer iskaže nepovjerenje prema bilo kome kojega zajedno imenujemo, meni bilo uopće van pitanja da li razmišljati o tome, već isključivo o novoj osobi oko koje se možemo dogovoriti da će biti na tom mjestu", naglasila je. 

Istaknula je da su joj ciljevi isključivo profesionalnost službe i potpuno depolitizacija i politička neovisnost te kako vjeruje da "ćemo ovih dana doći do dogovora". Dodala je da je premijer Orešković predložio jednu osobu za ravnatelja SOA-e, ali nije htjela reći o kome je riječ.

"Ne bih rekla da je nepoštovanje to što premijer još nije odlučio o čelniku SOA-e"

Novinari su predsjednicu pitali i misli li da je znak nepoštovanja to što premijer još nije donio odluku o čelniku SOA-e, na što je odgovorila kako ona to ne bi tako rekla. "Predsjednik Vlade je relativno nedavno to postao i ja razumijem pritisak pod kojim se nalazi i činjenicu da je usporedno imao imenovanje kompletne Vlade. Vjerujem da je sazrelo vrijeme da se tome posvetimo i da se dogovorimo o čelnim ljudima te službe", istaknula je.

Vezano uz aferu s remontom MiG-ova u Ukrajini predsjednica je rekla kako je iznimno zabrinuta, ali da to nije ništa novo jer već dulje vrijeme izražava zabrinutost zbog stanja u Hrvatskom ratnom zrakoplovstvu, prije svega zbog stanja opreme i stanja MIG-ova. "Imali smo incidenata i prije i sada smo ih 'prizemljili' dok se ne utvrde činjenice u kakvom su oni doista stanju", dodala je.

Zatražila je da se istraži apsolutno svaki aspekt svega što se događalo oko tog remonta te je li bilo opstrukcije istrage i tko ju je i zašto opstruirao, kako su kupljeni MiG-ovi i tko je u tome sudjelovalo.  "Ako se dokaže da je netko svjesno kupio MiG-ove koji ne odgovaraju dokumentaciji i pet godina su stariji nego što je prikazano te sklepani iz različitih dijelova, onda to nije samo pitanje korupcije, političke ili vojne. to je pitanje veleizdaje zato što se 'igrate' i svjesno smanjujete jedno od ključnih vojnih sposobnosti Republike Hrvatske", poručila je Grabar-Kitarović.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/kolinda-upozorava-gradjane-budite-oprezni-i-pratite-sumnjive-predmete/882813.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by epikur37 Wed 23 Mar - 12:20

oćel ta smjena......precjednica se meškolji već
epikur37
epikur37

Posts : 45323
2015-08-06


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by Guest Wed 23 Mar - 12:23

Držim da bi, ako premijer iskaže nepovjerenje prema bilo kome kojega zajedno imenujemo, meni bilo uopće van pitanja da li razmišljati o tome,

Čudi se činjenici da Orešković razmišlja. Erina kraljica 1f600  Ona to, očito je ne radi, nego sluša kaj joj se naredi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by mutava baštarda Wed 23 Mar - 12:27

Erina kraljica Mihail_Sakasvili_401

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by provocator Wed 23 Mar - 12:29

Kolindu je syebo Karačmarko pa se ova malo uyebala... Događa se i pametnijima.

_________________
Erina kraljica Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by Guest Wed 23 Mar - 12:29

"Mi smo u Hrvatskoj sigurni. Međutim, pozivam građane na oprez i praćenje sumnjivih predmeta", poručila je predsjednica.

Ima jedna sumnjiva osoba na Pantovčaku. Često je putovala po Afganistanu, Iraku, Pakistanu i ostalim vukojebinama od kud dolaze teroristi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by provocator Wed 23 Mar - 12:46

Top 15 Kolindinih šalabahtera:


1. Baciti sat s ruke da se podsjetim kako vrijeme leti i kako je sve prolazno.
2. Nazvati Tomu i Vasu i pitati koje je moje mišljenje o tome je li iz krize lakše izaći preko Bregane ili Macelja.
3. Preseliti HNK iz centra Zagreba da ne bude na Trgu maršala Tita.
4. Okupiti ekonomski savjet. Lalovac priča o nekim računima, a ja sam svoje platila.
5. Reći Jakovu da kupi meko brašno, jer se na oštro svaki put poreže
6. Tražiti od Orbana da doda još jedan vagon kao kamatu za zadržani vlak u Mađarskoj.
7. Kupiti novi steper koji sve radi pa i vježba umjesto mene.
8. Dignuti tajnu službu. Ako novinari ne mogu naći moga muža, pa kako ću ja?
9. Provjeriti gdje se zagubio Zoki. Možda je otišao u Visoku, jer sam zabunom rekla da ću tamo biti.
10. Izribati suradnike jer mi nisu rekli koje su mi ovlasti u Ustavu. Pa ne mogu valjda ja sve znati, zašto ih plaćam?
11. Pomoći Tomi kod učenja engleskog s nekoliko fraza poput "Ic OK", "Aj du", "mejbi", "Not gilti!" "Ajm šokd" "Vi ar d čejmpions".
12. Pročitati opet Ustav i ovlasti premijera. Mislim da mi se Milanović petlja u posao.
13. Članove ureda čiji je rječnik insuficijentan, bezodvlačno opskrbiti prikladnim pojmovljem koje zvuči lingvistično.
14. Javiti odvjetničkom uredu u Švicarskoj, gdje sam tražila posao, da sam se zaposlila u RH. Nije mi loše. Planina, svjež zrak...
15. Osigurati dovoljne zalihe za rješavanje tekućih pitanja koja bi mogla iskrsnuti dolaskom novog savjetnika.

_________________
Erina kraljica Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by sitting_bull Wed 23 Mar - 12:53

Eva wrote:"Mi smo u Hrvatskoj sigurni. Međutim, pozivam građane na oprez i praćenje sumnjivih predmeta", poručila je predsjednica.

to govori licemjerna plavuša koja je u predsjedničkoj predizbornoj kampanji nabila cijelom svijetu na nos kako hrvatska vojska sudjeluje u borbenim akcijama u afganistanu i kako ona to zna jer radi u nato-u???

plavuša je izravno ukazala teroristima kako je hrvatska njihova potencijalna meta, neovisno o tome što hrvatska vojska ne sudjeluje u borbenim akcijama i ima pozitivnu ulogu u afganistanu te odličnu suradnju sa lokalnim stanovništvom kojem pomaže u svakodnevnom životu logističkom podrškom.

tako to izgleda kad na odgovornu funkciju dospije osoba nedorasla toj funkciji.

nije isto voziti traktor i biti predsjednik države...

_________________
država je 2009. godine hajduku oprostila 270 milijuna kuna duga.
danas je hajduk u dugu većem od 100 milijuna kuna.
drugovi tovari, čestitam! tako se upravlja klubom.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11139
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by jastreb Wed 23 Mar - 13:02

Eva wrote:"Mi smo u Hrvatskoj sigurni. Međutim, pozivam građane na oprez i praćenje sumnjivih predmeta", poručila je predsjednica. 
Pa to ona našim ljudima doista ne treba posebno napominjati.

Naši ljudi još uvijek misle i djeluju pod motom "svi smo mi obrana".

A to sam jednom iskusio i na vlastitoj koži.

Ne znam jel se sjećaš kad je prije 7-8 g. onaj luđak Dorčec u Đurđevcu prilikom pljačke FINA-a ubio i dva čovjeka.

E pa baš taj dan ja sam bio u KC i sa prijateljem iz RI obilazio lokale i pil gemište.

Kad sam se sutradan vratio kući i mene i prijatelja pozvali su u policiju na informativni razgovor i opisali nam naše putešestvije,provjeravali alibije i sl.

Naš je narod još uvijek nekakav čuvar poretka i doista mislim da ovdje islamisti nemaju puno prostora za manevriranje.

Podsjeća me to na film Brisani prostor. Gdje na samom kraju uratka novinari pitaju šefa policije kako to da juga ima tako dobru službu sigurnosti,a ovaj joj odgovara da je i dobra i brojna i da broji 20 miliona ljudi.

tako je i kod nas .Svaki je građanin kad su takve stvari u pitanju službenik javne sigurnosti.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by Ero Wed 23 Mar - 13:07

Kanda ste nešto zabrinuti...Neka, i treba tako. B-)

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by provocator Wed 23 Mar - 13:21

Sad će ero zapjevati; rajska djevo Kraljice Balkana...

_________________
Erina kraljica Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by jastreb Wed 23 Mar - 13:22

Ero wrote:Kanda ste nešto zabrinuti...Neka, i treba tako. B-)
Ero,te mogu nekaj pitat?

(Pitaj)

Ovako,jučer sam na HRT 3 gledao reprizu emisije Srdačno vaši iz 1984.

Gost je bio neki Branko Žeželj iz BG.

Saznah da je rođen kod nas u Benkovcu i da je bio slavni projektant koji je izmislio posebnu marku betona,da je gradio i projektirao mostove i zgrade po cijeloj ex Jugi. Da su njegove zgrade posebice građene na trusnim područjima i izdržavale potrese.

Pa sam te mislio,kao inžinjera i projektanta pitati,jesi li čuo za njega i jesi li ga imao prilike upoznati.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by provocator Wed 23 Mar - 13:24

Kako je to promaklo HasanbegovićU?

_________________
Erina kraljica Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by Ero Wed 23 Mar - 13:32

jastreb wrote:
Ero wrote:Kanda ste nešto zabrinuti...Neka, i treba tako. B-)
Ero,te mogu nekaj pitat?

(Pitaj)

Ovako,jučer sam na HRT 3 gledao reprizu emisije Srdačno vaši iz 1984.

Gost je bio neki Branko Žeželj iz BG.

Saznah da je rođen kod nas u Benkovcu i da je bio slavni projektant koji je izmislio posebnu marku betona,da je gradio i projektirao mostove i zgrade po cijeloj ex Jugi. Da su njegove zgrade posebice građene na trusnim područjima i izdržavale potrese.

Pa sam te mislio,kao inžinjera i projektanta pitati,jesi li čuo za njega i jesi li ga imao prilike upoznati.
Jesam ito u Mostaru. Na gradilištu novoga mosta -Čekrk, predgrađe Mostara.
Razgovarao sam s njim cca 1h. Bila mi je velika čast upoznati ga.
Bio je to ljudina visoka cca 2m.
Nije on "izmislio" nikakav poseban beton već sistem za  prednapinjanje, nazvan po njemu kao "Žeželj".

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by jastreb Wed 23 Mar - 13:35

Ero wrote:
jastreb wrote:
Ero wrote:Kanda ste nešto zabrinuti...Neka, i treba tako. B-)
Ero,te mogu nekaj pitat?

(Pitaj)

Ovako,jučer sam na HRT 3 gledao reprizu emisije Srdačno vaši iz 1984.

Gost je bio neki Branko Žeželj iz BG.

Saznah da je rođen kod nas u Benkovcu i da je bio slavni projektant koji je izmislio posebnu marku betona,da je gradio i projektirao mostove i zgrade po cijeloj ex Jugi. Da su njegove zgrade posebice građene na trusnim područjima i izdržavale potrese.

Pa sam te mislio,kao inžinjera i projektanta pitati,jesi li čuo za njega i jesi li ga imao prilike upoznati.
Jesam ito u Mostaru. Na gradilištu novoga mosta -Čekrk, predgrađe Mostara.
Razgovarao sam s njim cca 1h. Bila mi je velika čast upoznati ga.
Bio je to ljudina visoka cca 2m.
Nije on "izmislio" nikakav poseban beton već sistem za  prednapinjanje, nazvan po njemu kao "Žeželj".
Da. Bio je pravi gorštak. Visok i koščat. Žena mu je bila Hrvatica iz Vrlike.

Simpatičan lik.

Kad sam ga gledao na TV odmah sam se sjetio tebe.

Hvala.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by provocator Wed 23 Mar - 13:38

Eto zato je on kao Srbin uspješan... Iza svakog uspješnog muškarca stoji žena a ako je Hrvatica nemre frajer omanuti.

_________________
Erina kraljica Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by vuksadinare Wed 23 Mar - 13:40

sitting_bull wrote:
Eva wrote:"Mi smo u Hrvatskoj sigurni. Međutim, pozivam građane na oprez i praćenje sumnjivih predmeta", poručila je predsjednica.

to govori licemjerna plavuša koja je u predsjedničkoj predizbornoj kampanji nabila cijelom svijetu na nos kako hrvatska vojska sudjeluje u borbenim akcijama u afganistanu i kako ona to zna jer radi u nato-u???

plavuša je izravno ukazala teroristima kako je hrvatska njihova potencijalna meta, neovisno o tome što hrvatska vojska ne sudjeluje u borbenim akcijama i ima pozitivnu ulogu u afganistanu te odličnu suradnju sa lokalnim stanovništvom kojem pomaže u svakodnevnom životu logističkom podrškom.

tako to izgleda kad na odgovornu funkciju dospije osoba nedorasla toj funkciji.

nije isto voziti traktor i biti predsjednik države...
zoki je dorastao...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by jastreb Wed 23 Mar - 13:42

provocator wrote:Eto zato je on kao Srbin uspješan... Iza svakog uspješnog muškarca stoji žena a ako je Hrvatica nemre frajer omanuti.
U to doba (1984.) "slavio" je 38 g. braka.

Sad sam baš na Wiki vidio da je umro 1995.

Danas je bila emisija sa Brankom Fučićem,najvećim stručnjakom za glagoljicu i srednjevjekovno freska slikarstvom,mojim zemljakom.

Kad se samo sjetim da sam u djetinjstvu mrzio "Srdačno vaši" a sada se prije posla dižem sat ranije kako bih pogledao emisiju.

“Ton..ide…Kamera..ide… Klapa…Srdačno vaši…”
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by vuksadinare Wed 23 Mar - 13:43

provocator wrote:Eto zato je on kao Srbin uspješan... Iza svakog uspješnog muškarca stoji žena a ako je Hrvatica nemre frajer omanuti.
sto tebe svrbi sto je hrvatica...suti i ne buni se..dobro ti zivis...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by provocator Wed 23 Mar - 13:45

Dobro jastrebe... Sve to štima ali baš sad da nam serviraju i na nos nabijaju nekakvog srbina kaj je izmislio nekakav nenadjebivi beton to nemre ići. Nije u redu... Imamo mi Rvata o kojima su snimljene lijepe i poučne emisije... To treba emitirati. Za Dom!

_________________
Erina kraljica Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Erina kraljica Empty Re: Erina kraljica

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum