ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Staged identities - Our online personas

Go down

Staged identities - Our online personas Empty Staged identities - Our online personas

Post by Guest 12/3/2016, 03:24

"I always believe in masks." ... "The truth comes out precisely in the guise of fiction." Kaže Žižek...  

:vader

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by kic 12/3/2016, 11:47

Batman je to bolje sročio:
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by Guest 12/3/2016, 16:23

Ne samo online. U face-to-face interakciji mi zauzimamo određene uloge i nastojimo upravljati impresijama.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Presentation_of_Self_in_Everyday_Life

Ako netko ima volje čitati čitavo Goffmanovo djelo:

http://monoskop.org/images/1/19/Goffman_Erving_The_Presentation_of_Self_in_Everyday_Life.pdf
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by kic 12/3/2016, 16:38

in short, to je kao onaj eksperiment kad muškarcu dadnu nešto čitati iz novina, i ista situacija kad ga neka žena promatra, u drugoj situaciji on mutira svoj glas, naglasak, skoro pa nesvjesno, neki će reći seksizam, ali to je u stvari, prirodno..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by Guest 12/3/2016, 17:16

U principu, taj dramaturški pristup unutar simboličkog interakcionizma govori da je interakcija među ljudima zapravo izvođenje predstave jer akteri upravljaju impresijama, odnosno, insceniraju dojmove, projiciraju slike o sebi koje pritom drugi primaju i to na način kako bi što uspješnije ostvarili svoje ciljeve. U principu, društvene uloge poistovjećuje s ulogama u kazalištu držeći da kako bi društvene situacije mogle glatko teći i da bi društveni život kao takav uopće mogao postojati, svi moramo ulaziti u svoje uloge, glumiti prema postojećem društvenom scenariju prikladnom u određenoj situaciji i u skladu s tuđim prezentacijama i očekivanjima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by kic 12/3/2016, 17:23

to si lijepo srocila, ono sto Ziza hoce reci da gluma nije sama po sebi losa -by acting we become- ako netko zeli recimo postati vise alpha muskarac, pokusat ce dominirati prostorom, svojim stavom i drzanjem, i pomalo ce to utjecati na njega, to je vise psiholoski krug, i ono sto glumimo nas vise definira jer se i demonstrira u vanjskom svijetu, nego ono sto mislimo o sebi..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by Guest 12/3/2016, 19:17

Žižek kristalno jasno govori o kreiranju lažnog identiteta (fake identity). Ne kvalificira ga u kategoriji dobro – loše. Njega intrigira to što za potrebe interakcije na internetu možemo kreirati identitet za koji mislimo da je lažni, a po njemu je upravo taj vjerniji i istinitiji od našeg unutarnjeg ja ili dojma koji eventualno ostavljamo u stvarnom životu. On, dakle, govori o inverziji između svjesno kreirane maske i našeg unutarnjeg ja. Slijedom toga, on vjeruje maskama za koje misli da su zapravo naše stvarno ja, a koje se sputano društvenim pritiskom i normama oslobađa (tek) u virtuali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by Trinity 12/3/2016, 19:32

Vegvísir wrote:U principu, taj dramaturški pristup unutar simboličkog interakcionizma govori da je interakcija među ljudima zapravo izvođenje predstave jer akteri upravljaju impresijama, odnosno, insceniraju dojmove, projiciraju slike o sebi koje pritom drugi primaju i to na način kako bi što uspješnije ostvarili svoje ciljeve. U principu, društvene uloge poistovjećuje s ulogama u kazalištu držeći da kako bi društvene situacije mogle glatko teći i da bi društveni život kao takav uopće mogao postojati, svi moramo ulaziti u svoje uloge, glumiti prema postojećem društvenom scenariju prikladnom u određenoj situaciji i u skladu s tuđim prezentacijama i očekivanjima.
I ne glumimo samo jednu ulogu, toliko smo se uvježbali da za svaku situaciju igramo novu ulogu.
Još su Maye govorile o tome.  :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by Guest 25/3/2016, 23:43

Ja ne znam o čemu vi :) Osobnost je višeslojna. Kako odrastamo tako je slojeva više. Poput ladica u plavom ormariću. Svi ih imamo i otvaramo po potrebi, u skladu s namjenom same ladice. Ormarić je uvijek isti, samo su boje različite (svatko za sebe ima već zadanu boju). Niti jedna ladica nije lažna, niti sve ono što je u njoj posloženo. Kriviti ormarić zbog ladice?! Hmmm...Više sam za to da se ormarić prihvati onakav kakav je....jer u konačnici, svatko od nas ima svoj ormarić...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by Guest 27/3/2016, 09:24

mativka wrote:Ja ne znam o čemu vi :) 
O zamjeni teza. Pardon, uloga.:batman:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by L'âme 3/5/2016, 22:37

mativka wrote:Ja ne znam o čemu vi :) Osobnost je višeslojna. Kako odrastamo tako je slojeva više. Poput ladica u plavom ormariću. Svi ih imamo i otvaramo po potrebi, u skladu s namjenom same ladice. Ormarić je uvijek isti, samo su boje različite (svatko za sebe ima već zadanu boju). Niti jedna ladica nije lažna, niti sve ono što je u njoj posloženo. Kriviti ormarić zbog ladice?! Hmmm...Više sam za to da se ormarić prihvati onakav kakav je....jer u konačnici, svatko od nas ima svoj ormarić...
bas si fino to opisala..me like it ;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by frakcija 6/6/2016, 14:35

Želimo li, dakle, odrediti Titovo podrijetlo, ne ulazeći u podlogu njegovih navodnih sposobnosti (mačevanje, jahanje, ples, muziciranje na glasoviru i što još sve ne), najpouzdaniji način jest jezična analiza. Ona nam gotovo savršeno precizno može potvrditi da je Broz upravo ono za što se i predstavljao cijeli život: Bravar iz Kumrovca na Sutli.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Staged identities - Our online personas Empty Re: Staged identities - Our online personas

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum