ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Značenje 12 strašnih noćnih mora

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by L'âme 3/3/2016, 12:02

[url=Značenje 12 strašnih noćnih mora Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/lifestyle/znacenje-12-strasnih-nocnih-mora-desifrirali-su-strucnjaci-457703 - 24sata.hr]Značenje 12 strašnih noćnih mora Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/lifestyle/znacenje-12-strasnih-nocnih-mora-desifrirali-su-strucnjaci-457703 - 24sata.hr[/url]


Morama se ne treba opterećivati jer se tako samo potencira njihovo pojavljivanje, a dok muškarci češće sanjaju nasilne snove, žene muči gubitak bližnjih u snu

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/lifestyle/znacenje-12-strasnih-nocnih-mora-desifrirali-su-strucnjaci-457703 - 24sata.hr

Bježanje od čudovišta, osjećaj paralize, kašnjenje na važan dogovor, smrt voljene osobe te gubitak kose i zubi najčešće su noćne more koje uznemiruju muškarce i žene. Uzrok noćnih mora ne mora uvijek biti strah, odnosno češće su to druge emocije: među ostalima, krivnja, tuga, gađenje ili zbunjenost...
Kako bi barem djelomično razjasnili što se krije iza tih nesvjesnih simbola, analitičarka snova Lauri Quinn Loewenberg analizirala je upravo ono na koje se ljudi najčešće žale za Elle .
1. Ispadanje zubi
Ovaj je san povezan s komunikacijskim problemima u stvarnom životu. Postoje razne verzije snova sa zubima, no onaj s njihovim ispadanjem je najčešći. Sve što u snovima ima veze s ustima, povezano je s razgovorom, a ispadanja zubi indikacija je da ste nedavno izrekli nešto što niste smjeli ili trebali.
2. Sprovod nekog voljenog
Smrt je za mozak onog koji sanja, simbol promjena i završetaka. Ako sanjate o smrti, zapitajte se što se u vašem životu mijenja ili završava. Onaj tko umire u snu najčešće predstavlja jedan dio vaše ličnosti, neku osobinu koja vam je zajednička. Sprovod je dobar znak - otpuštanja i pomirenja kako biste mogli krenuti dalje.
3. Snovi o sramoćenju sebe
Bilo da su to snovi o ispitu koji padate, projektu na kojem ste se osramotili ili nešto slično povezani su sa stresom u poslu ili onome što mislite da se od vas očekuje. Padanje na ispitu je čest san, a nakon njega se treba zapitati tko ili što testira vaše strpljenje.
4. Incestni snovi
Snovi ljubavne tematike u kojima se akteri pretvore u nekog iz vaše obitelji često nas kao noćne more užasavaju, no seks u snovima nema isto značenje kao u stvarnosti. U snu on označava spajanje, povezanost i više se odnosi na psihičko zbližavanje koje vam je potrebno ili vam nedostaje. Također, mogu označavati težnju da posjedujemo neku osobinu onoga tko se u takvom snu pojavljuje, jer ju sami nemamo.
5. Snovi o izgubljenosti
Mjesta i putevi na kojima se izgubimo u snovima simboliziraju gdje se nalazimo u našim srcima ili mozgu. Takav san simbol je neodlučnosti u stvarnom životu, nesposobnosti donošenja odluke ili pridržavanja nje.
6. Snovi o padanju
Ovakvi snovi su oduvijek jedni od najčešćih za sve ljude, a oni indiciraju da postoji nešto u budnom životu što vas "vuče prema dnu". Ovaj je san čest kod oboljelih od depresije, a može biti i znak upozorenja psihički teškog razdoblja na koje se treba pripremiti kako bi se spriječio pad.
7. Snovi o zaboravljanju nečega
Ova vrsta snova najčešće se javlja ljudima koji su preopterećeni brigama. To je upozorenje čovjeku u budnom životu da je na rubu te da treba posložiti prioritete i prihvatiti činjenicu da ne može ili ne stigne sve. Poruka ovog sna je - olakšaj si.
8. Vrištanje koje se ne čuje
Sanjate li da želite vrištati no to nikako ne uspijevate, to simbolizira osjećaj da se osjećate neshvaćeno, odnosno da vas se ne sluša u budnom životu. Postoji nešto što želite izraziti, no onaj tko bi to trebao čuti, nije zainteresiran.
9. Snovi o vlastitoj smrti
Iskustvo vlastite smrti u snu može biti jezivo, no i ovdje je njezin simbol promjena, kraj i otpuštanje. Nakon ovog sna trebate se zapitati što se mijenja ili podsvjesno osjećate da biste trebali promijeniti, koje odnose okončati, što odlučiti...
10. Pokušate se micati no paralizirani ste...
Ovaj također česti san sličan je onom o pokušaju vrištanja, no u njemu je problem toga što sanjač ne poduzima nešto ili se ne ponaša onako kako bi prema svojoj intuiciji trebao. Paraliza je metafora osjećaja "zaglavljenosti" u budnom životu.
11. Dijagnoza smrtne bolesti
Rak ili bilo koja druga dijagnoza koja se javlja u snu, najčešće je dijagnoza neke situacije ili odnosa u životu sanjača koji je vrlo nezdrav. Um povezuje to s bolesti kako bi pomogao da izliječimo iz svog života ne bi li se razboljeli.
12. Snovi o tome da nas netko/nešto lovi
Ovo je, nakon padanja, drugi najčešći san. Ono simbolizira nekoga ili nešto u budnom životu što sanjač pokušava izbjeći. Čest je kod pojedinaca koji izbjegavaju konfrontacije i ne rješavaju stvari do kraja, osobito ako se često ponavlja.

1., 6., 12. i još jedan kojeg nema na listi..
da vidim vas... geek

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by jastreb 3/3/2016, 12:03

Nisu naveli još jednu strašnu moru.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by L'âme 3/3/2016, 12:04

Pa piši.. Suspect

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by jastreb 3/3/2016, 12:04

maggie13 wrote:Pa piši.. Suspect
Da,pa da me proglasite homićem.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by L'âme 3/3/2016, 12:05

jastreb wrote:
maggie13 wrote:Pa piši.. Suspect
Da,pa da me proglasite homićem.
ajde, jastrebe..kiša je, depresivno..da se malo zabavimo.. geek

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by veber 3/3/2016, 12:06

Nemam nocnih mora, spavam ko beba. Snovi mi zanimljivi, rijetko iracionalni.

_________________

Značenje 12 strašnih noćnih mora   M_50010

Značenje 12 strašnih noćnih mora   01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by L'âme 3/3/2016, 12:06

Onda si ti preracionalan za ovu temu..to je za jastreba, mene i slične.. No

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by debotoijusto 3/3/2016, 12:07

jastreb wrote:
maggie13 wrote:Pa piši.. Suspect
Da,pa da me proglasite homićem.
kad si vec jugoslaven homic ti dodje kao desert
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by L'âme 3/3/2016, 12:09

debotoijusto wrote:
jastreb wrote:
maggie13 wrote:Pa piši.. Suspect
Da,pa da me proglasite homićem.
kad si vec jugoslaven homic ti dodje kao desert
deboto, prebit ću te.... :bash
ovo je tema o snovima..pusti politiku,.. :evilgrin

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by jastreb 3/3/2016, 12:10

maggie13 wrote:
jastreb wrote:
maggie13 wrote:Pa piši.. Suspect
Da,pa da me proglasite homićem.
ajde, jastrebe..kiša je, depresivno..da se malo zabavimo.. geek
Htjedoh reći da ljudi često sanjaju homoseksualne snove,ali uređivačka politika je takva da se nisu našli smjelim da homoseksualne snove opišu kao moru.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by mutava baštarda 3/3/2016, 12:10

Ja sam sinoć sanjao da jeb em Moniku Seleš. Pitam je ja poslije kako to da smo se baš nas dvoje sparili, a ona veli da se znala opalit i za gramofonsku ploču...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by jastreb 3/3/2016, 12:13

Inače jedan HDZ-ovac iz okolice Vukovara...bio je žestoki aktivist HDZ-a u svom mjestu i čak je cinkao neke druge članove HDZ-a da su Jugoslaveni i da su bili rezervni vojni starješine JNA....On mi je pričao kako ,ako te u snu pritišće mora,moraš uzeti nož,staviti ga na grudi sa oštricom prema gore i tako zaspati. I onda će se vještica ozlijediti,a možda i uginuti.

U njegovom selu je jednog lika vještica svake noći pritiskala,a onda je on uzeo nož i tako zaspao. iduće jutro jedna baba je hodala selom hramljući i držeći se za stomak.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by L'âme 3/3/2016, 12:13

jastreb wrote:
maggie13 wrote:
jastreb wrote:
maggie13 wrote:Pa piši.. Suspect
Da,pa da me proglasite homićem.
ajde, jastrebe..kiša je, depresivno..da se malo zabavimo.. geek
Htjedoh reći da ljudi često sanjaju homoseksualne snove,ali uređivačka politika je takva da se nisu našli smjelim da homoseksualne snove opišu kao moru.
vidiš, nisam ni to znala..baš me zanima sanja li još netko takve snove.. king

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by jastreb 3/3/2016, 12:14

Najgore mi je kad sanjam,a to je često,kako se spremam opaliti neki dobar komad,a onda kad je sve spremno ja se probudim! :O

Nekad sanjam kako imam u sebe brdo para i znam da je to san i sve si mislim kako bih taj novac prenio u javu. Stišćem ga čvrsto uza sebe,ali džabe.

Mrzim takve snove!
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by L'âme 3/3/2016, 12:16

mutava baštarda wrote:Ja sam sinoć sanjao da jeb em Moniku Seleš. Pitam je ja poslije kako to da smo se baš nas dvoje sparili, a ona veli da se znala opalit i za gramofonsku ploču...
oukey..ovdje su vidim i neki nostalgični snovi.. jocolor

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by L'âme 3/3/2016, 12:16

jastreb wrote:Inače jedan HDZ-ovac iz okolice Vukovara...bio je žestoki aktivist HDZ-a u svom mjestu i čak je cinkao neke druge članove HDZ-a da su Jugoslaveni i da su bili rezervni vojni starješine JNA....On mi je pričao kako ,ako te u snu pritišće mora,moraš uzeti nož,staviti ga na grudi sa oštricom prema gore i tako zaspati. I onda će se vještica ozlijediti,a možda i uginuti.

U njegovom selu je jednog lika vještica svake noći pritiskala,a onda je on uzeo nož i tako zaspao. iduće jutro jedna baba je hodala selom hramljući i držeći se za stomak.
To je stara priča,da..postoji u par verzija..

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by debotoijusto 3/3/2016, 12:17

maggie13 wrote:
debotoijusto wrote:
jastreb wrote:
maggie13 wrote:Pa piši.. Suspect
Da,pa da me proglasite homićem.
kad si vec jugoslaven homic ti dodje kao desert
deboto, prebit ću te.... :bash
ovo je tema o snovima..pusti politiku,.. :evilgrin
sorkac gospo moja , nisam mogao odolit  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by veber 3/3/2016, 12:19

maggie13 wrote:Onda si ti preracionalan za ovu temu..to je za jastreba, mene i slične.. No
Zasto?
Imam bas lijepe snove.

_________________

Značenje 12 strašnih noćnih mora   M_50010

Značenje 12 strašnih noćnih mora   01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by L'âme 3/3/2016, 12:19

debotoijusto wrote:
maggie13 wrote:
debotoijusto wrote:
jastreb wrote:
maggie13 wrote:Pa piši.. Suspect
Da,pa da me proglasite homićem.
kad si vec jugoslaven homic ti dodje kao desert
deboto, prebit ću te.... :bash
ovo je tema o snovima..pusti politiku,.. :evilgrin
sorkac gospo moja , nisam mogao odolit  :D
možeš mi se iskupit..pričaj malo o svojim snovima/morama.. geek

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by L'âme 3/3/2016, 12:20

veber wrote:
maggie13 wrote:Onda si ti preracionalan za ovu temu..to je za jastreba, mene i slične.. No
Zasto?
Imam bas lijepe snove.
Kakvi su to snovi kad su racionalni...uvijek treba doza nerealnog.. jocolor

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Značenje 12 strašnih noćnih mora   Empty Re: Značenje 12 strašnih noćnih mora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum