ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Facebook

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Facebook Empty Facebook

Post by Trinity Wed 25 Jun - 11:16

Prošli tjedan Facebook je objavio da počinje pratiti našu internet aktivnost zbog boljeg serviranja oglasa čak i kad korisnik nije na Facebooku.
Mogu prikupljati podatke čak i od onih koji nemaju FB račun. Ovaj su put stvarno otišli predaleko.

Facebook Facebo10

http://cms.fightforthefuture.org/facebookopt-out/?t=dXNlcmlkPTU0ODE0NDE2LGVtYWlsaWQ9ODgwNg==
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Guest Wed 25 Jun - 11:37

Privatnost i anonimnost na društvenim mrežama je samo prividna, a realno, malotko uopće i čita Data User Policy prije ikakvog registriranja igdje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Trinity Wed 25 Jun - 12:27

Nikome se  to ne da čitati, samo se stavi kvačica u predviđeno polje jer svi misle "pa ne radim ništa protuzakonito da se moram bojati". U stvari se s našim podacima trguje i manipulira. Naravno, i nama.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Guest Wed 25 Jun - 13:00

Idealan način, sve sami serviramo na pladnju.  :) 

Al' opet, iako smo svjesni toga, tko bi se od nas odrekao facebooka, mailova i čega sve ne?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Guest Wed 25 Jun - 14:13

nisam ni tod na toj mrezi socialnoj... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Trinity Wed 25 Jun - 15:07

he he ...vidiš da mogu pratiti i one koji nemaju FB račun... pirat 
Ja imam profil na FB ali samo zato što imam tamo par svojih stranica...i volim pogledate neke tuđe, ima dobrih...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Trinity Wed 25 Jun - 15:17

Vegvísir wrote:Idealan način, sve sami serviramo na pladnju.  :) 

Al' opet, iako smo svjesni toga, tko bi se od nas odrekao facebooka, mailova i čega sve ne?
Zastrašujuće je do kojih sve naših podataka može doći stranica koju posjetimo, sve se snima i čuva, eno prije nekog vremena, ne sjećam se točno kad, objavljeno je da Facebook gradi grad servera. Svaka  točka, zarez se čuva, ako se nešto i "obriše" ne znači da je trajno maknuto sa servera, samo je umjesto "1" u određeno polje stavljeno "0".
Joj, ja sam valjda malo paranoična, čak za tramvaj kupujem isključivo papirnate karte, ne one magnetske. Dok ne ukinu, a onda sam i ja pod  nadzorom ZET-a. B-)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Guest Wed 25 Jun - 16:26

Trinity wrote:
Vegvísir wrote:Idealan način, sve sami serviramo na pladnju.  :) 

Al' opet, iako smo svjesni toga, tko bi se od nas odrekao facebooka, mailova i čega sve ne?
Zastrašujuće je do kojih sve naših podataka može doći stranica koju posjetimo, sve se snima i čuva, eno prije nekog vremena, ne sjećam se točno kad, objavljeno je da Facebook gradi grad servera. Svaka  točka, zarez se čuva, ako se nešto i "obriše" ne znači da je trajno maknuto sa servera, samo je umjesto "1" u određeno polje stavljeno "0".
Joj, ja sam valjda malo paranoična, čak za tramvaj kupujem isključivo papirnate karte, ne one magnetske. Dok ne ukinu, a onda sam i ja pod  nadzorom ZET-a. B-)

Ja sam ipak uzela godišnji pokaz, isplativije mi je.  :P 

Ni meni se niti malo ne sviđa što se to sve bilježi i čuva, al' alternativa u obliku gašenja tih profila mi isto nije baš privlačna. Nije mi taj FB nešto posebno napet, nisam ni nešto pretjerano aktivna, ali mi super dođe za komunikaciju s ljudima koje iz nekog razloga više ne mogu vidjeti često (odselili su se, žive u drugoj zemlji, itd...).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Guest Wed 25 Jun - 16:40

Trinity wrote:he he ...vidiš da mogu pratiti i one koji nemaju FB račun... pirat 
Ja imam profil na FB ali samo zato što imam tamo par svojih stranica...i volim pogledate neke tuđe, ima dobrih...
ma mogu pratiti oni moju vrlo dlakavu muzevnu guzicu...i nek prate... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Ragnarok Wed 25 Jun - 16:55

Pa uz malo truda nije problem biti anoniman na netu.
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by kic Wed 25 Jun - 17:24

Ragnarok wrote:Pa uz malo truda nije problem biti anoniman na netu.
deluzija nažalost.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 47998
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Trinity Wed 25 Jun - 17:44

bogomdani wrote:
Trinity wrote:he he ...vidiš da mogu pratiti i one koji nemaju FB račun... pirat 
Ja imam profil na FB ali samo zato što imam tamo par svojih stranica...i volim pogledate neke tuđe, ima dobrih...
ma mogu pratiti oni moju vrlo dlakavu muzevnu guzicu...i nek prate... Basketball
sad to znamo i bez FB-a... :P  pirat
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Trinity Wed 25 Jun - 17:50

Vegvísir wrote:
Trinity wrote:
Vegvísir wrote:Idealan način, sve sami serviramo na pladnju.  :) 

Al' opet, iako smo svjesni toga, tko bi se od nas odrekao facebooka, mailova i čega sve ne?
Zastrašujuće je do kojih sve naših podataka može doći stranica koju posjetimo, sve se snima i čuva, eno prije nekog vremena, ne sjećam se točno kad, objavljeno je da Facebook gradi grad servera. Svaka  točka, zarez se čuva, ako se nešto i "obriše" ne znači da je trajno maknuto sa servera, samo je umjesto "1" u određeno polje stavljeno "0".
Joj, ja sam valjda malo paranoična, čak za tramvaj kupujem isključivo papirnate karte, ne one magnetske. Dok ne ukinu, a onda sam i ja pod  nadzorom ZET-a. B-)

Ja sam ipak uzela godišnji pokaz, isplativije mi je.  :P 

Ni meni se niti malo ne sviđa što se to sve bilježi i čuva, al' alternativa u obliku gašenja tih profila mi isto nije baš privlačna. Nije mi taj FB nešto posebno napet, nisam ni nešto pretjerano aktivna, ali mi super dođe za komunikaciju s ljudima koje iz nekog razloga više ne mogu vidjeti često (odselili su se, žive u drugoj zemlji, itd...).
Ne vozim se svakodnevno, pa mi godišnji pokaz ne treba, da je suprotno napravila bih ono što je jeftinije, of course...
Ne možemo izbjeći korištenje interneta i hvala bogu na njemu, ali kad vidim onu dječicu što rade po FB-u...? Obit će im se to o glavu...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Trinity Wed 25 Jun - 17:51

kic wrote:
Ragnarok wrote:Pa uz malo truda nije problem biti anoniman na netu.
deluzija nažalost.
Aha...zato si ti pribjegao baniranju... geek
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Guest Wed 25 Jun - 17:59

Trinity wrote:
Vegvísir wrote:
Trinity wrote:
Vegvísir wrote:Idealan način, sve sami serviramo na pladnju.  :) 

Al' opet, iako smo svjesni toga, tko bi se od nas odrekao facebooka, mailova i čega sve ne?
Zastrašujuće je do kojih sve naših podataka može doći stranica koju posjetimo, sve se snima i čuva, eno prije nekog vremena, ne sjećam se točno kad, objavljeno je da Facebook gradi grad servera. Svaka  točka, zarez se čuva, ako se nešto i "obriše" ne znači da je trajno maknuto sa servera, samo je umjesto "1" u određeno polje stavljeno "0".
Joj, ja sam valjda malo paranoična, čak za tramvaj kupujem isključivo papirnate karte, ne one magnetske. Dok ne ukinu, a onda sam i ja pod  nadzorom ZET-a. B-)

Ja sam ipak uzela godišnji pokaz, isplativije mi je.  :P 

Ni meni se niti malo ne sviđa što se to sve bilježi i čuva, al' alternativa u obliku gašenja tih profila mi isto nije baš privlačna. Nije mi taj FB nešto posebno napet, nisam ni nešto pretjerano aktivna, ali mi super dođe za komunikaciju s ljudima koje iz nekog razloga više ne mogu vidjeti često (odselili su se, žive u drugoj zemlji, itd...).
Ne vozim se svakodnevno, pa mi godišnji pokaz ne treba, da je suprotno napravila bih ono što je jeftinije, of course...
Ne možemo izbjeći korištenje interneta i hvala bogu na njemu, ali kad vidim onu dječicu što rade po FB-u...? Obit će im se to o glavu...

Dođe ti da se zapitaš kako smo uopće funkcionirali bez interneta...  :^0 

Djeca znaju biti odvratno okrutna, a internet im je otvorio novi poligon za međusobna maltretiranja. Neke stranice na FB-u su takve da ti se zgadi sve.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Guest Wed 25 Jun - 18:00

A brate...odnosno sestro...Mortalka je pocela stvarn oterorizirati forumase...padale poludovrsene prijetnje i tako..nek se ebe tamo na svojem blogu za svoj racun...gora je od onog precjednika  Sjeverne Koreje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Trinity Wed 25 Jun - 18:23

ma ok...kic mora čuvati leđa...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Guest Wed 25 Jun - 18:26

narAvno.ebo jejos jedom kad se izdrala na Kica ovdje...pao sam na guziu..prebrutalna je...pravo za invizitora stvorena... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Trinity Wed 25 Jun - 18:29

križar  :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Guest Wed 25 Jun - 18:31

krizar Templar...preciznije...e negdje joj usi gore... :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum