ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Page 6 of 44 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Next

Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus 15/2/2023, 19:58

veber wrote:
marcellus wrote:debo, mogu se ladno jebat što će mi naplatit kućno punjenje.

spojim se ak treba direkt na banderu na imanju
nemreš
jer ne znaš.
trebaš nekog kao što sam ja.

to ti je kao i krađa plina.
moraš znati nekog iz plinare.

ili biti ukopčan na struju po najnižoj tarifi.

ti to sam nemreš napraviti i moraš platiti čovjeka.

rvacko će odabrati švica mod.
će da na rega platiš.
onda ti ne treba bandera.

veber svi u selu znaju kak se stvari rade

ljudi tu sjednu u birtiju, dogovore se

ja teb ti men

ima šumar, ima policjot, ima birtaš, ima djelatnik ine, ima građevinac, ima lik što može nabavit ovo i ono, šta ti treba dogovoriš lijepo

0% pdv

kartice ne primaju, keš only


Last edited by marcellus on 15/2/2023, 19:59; edited 1 time in total

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber 15/2/2023, 19:59

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:debo, mogu se ladno jebat što će mi naplatit kućno punjenje.

spojim se ak treba direkt na banderu na imanju

sve 5 , siguran sam da ce nase celjade ucinit sve da zajebe drzavu za porez koji uvede zbog pada prihoda iz fosila
isto tako zapad/HEP/HR svejedno uvelike rade na sistemu sigurne naplate a tehnoloske mogucnosti su vec dostupne
uzivaj i trenutnom vakumu i budi zalostan sto se nisi odmah upustio/imao mogucnosti koristit pogodnosti

hep je banda četnička i traže par somova eura da mi dignu instaliranu snagu (udare pečat na obrazac)

srećom pa imam 3 x 20 ampera pa se s tim mogu izvuć

auto na struju ionako vuče tri puta manje od jedne malo veće električne ploče na šparetu i u rangu jedne od šest klima

a da će naše čeljade (nu mene) gledat zajebat državu hoće, jer i država gleda zajebat njega, quid pro quo, tit for tat
vidiš da nemaš pojma.
za 10% potrošnje koju imaš platiš mi u kešu i ja ti prebrikam limitator.
inače ide po kw ne po A.
ako imaš digitalno radio brojilo sredim ti samo noćnu struju

_________________

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 M_50010

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus 15/2/2023, 20:00

da, ide po kw, 13,6 je kuća, ali limitator ide po amperaži

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus 15/2/2023, 20:01

a za plombu se ne sekiraj skinul ju je ionak bivši vlasnik

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber 15/2/2023, 20:02

marcellus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:debo, mogu se ladno jebat što će mi naplatit kućno punjenje.

spojim se ak treba direkt na banderu na imanju
nemreš
jer ne znaš.
trebaš nekog kao što sam ja.

to ti je kao i krađa plina.
moraš znati nekog iz plinare.

ili biti ukopčan na struju po najnižoj tarifi.

ti to sam nemreš napraviti i moraš platiti čovjeka.

rvacko će odabrati švica mod.
će da na rega platiš.
onda ti ne treba bandera.

veber svi u selu znaju kak se stvari rade

ljudi tu sjednu u birtiju, dogovore se

ja teb ti men

ima šumar, ima policjot, ima birtaš, ima djelatnik ine, ima građevinac, ima lik što može nabavit ovo i ono, šta ti treba dogovoriš lijepo

0% pdv

kartice ne primaju, keš only
kod mene u selu odeš na kavu s ekipom.
institucije rade svoje.
koliko plaćam stan selonačelnik mi mora doći promjeniti pipu.

_________________

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 M_50010

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber 15/2/2023, 20:06

marcellus wrote:a za plombu se ne sekiraj skinul ju je ionak bivši vlasnik
za par mjeseci ćeš ovdje jebat mater hep-u
ja ne diram plombe.
najebat ćeš kao žuti.
(valjda si kupnjom kuće tražio očitanja brojila)

_________________

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 M_50010

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus 15/2/2023, 20:06

Znaš uostalom kako to u hrvatistanu ide

ruka ruku mije



_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber 15/2/2023, 20:10

marcellus wrote:Znaš uostalom kako to u hrvatistanu ide

ruka ruku mije


zato jesmo gdje jesmo.
zato moja djeca ne rade u hr.
niti kao ja nemaju poriv vratiti se.

gauss je zajeban.

skoro nitko od vas neće imati prihod.

_________________

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 M_50010

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by debotoijusto 15/2/2023, 20:16

marcellus wrote:a za plombu se ne sekiraj skinul ju je ionak bivši vlasnik

ako te uhite bode te kurac uvik mozes rec da si branitelj i progone te kao nekada u komunizma , nizom kolumni i gostovanjima kod gnoma ozivis karijeru kao pernar :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus 15/2/2023, 20:36

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:a za plombu se ne sekiraj skinul ju je ionak bivši vlasnik

ako te uhite bode te kurac uvik mozes rec da si branitelj i progone te kao nekada u komunizma , nizom kolumni i gostovanjima kod gnoma ozivis karijeru kao pernar :D

ay ne seri afro

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber 15/2/2023, 20:48

marc, ajmo na proljeće kada dojdem pokrenut kaić.
napravit test.
ja bum od kćeri uzel scenic ti zemi kantu.
idemo na more.
bumo i yodu posjetili.

ti nafilaj kantu ja bum srbina.
kladim se da srbin, a ide, može do splita i natrag.

onda ćemo ići kurit benzin. 40-50l/h ovisi o moru i vjetru

_________________

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 M_50010

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber 15/2/2023, 20:49

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:a za plombu se ne sekiraj skinul ju je ionak bivši vlasnik

ako te uhite bode te kurac uvik mozes rec da si branitelj i progone te kao nekada u komunizma , nizom kolumni i gostovanjima kod gnoma ozivis karijeru kao pernar :D

ay ne seri afro
dobro ti je natipkao.

_________________

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 M_50010

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus 15/2/2023, 20:52

veber wrote:marc, ajmo na proljeće kada dojdem pokrenut kaić.
napravit test.
ja bum od kćeri uzel scenic ti zemi kantu.
idemo na more.
bumo i yodu posjetili.

ti nafilaj kantu ja bum srbina.
kladim se da srbin, a ide, može do splita i natrag.

onda ćemo ići kurit benzin. 40-50l/h ovisi o moru i vjetru

veber taj auto neće nikad dalje od samobora.

i na kraj pameti mi nije ić s njim van grada / lokalnih cesta

nije za to, jednostavno, i to ne radi dometa baterije, do splita moram jednom stat napunit pol sata

premali je

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by debotoijusto 15/2/2023, 21:01

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:a za plombu se ne sekiraj skinul ju je ionak bivši vlasnik

ako te uhite bode te kurac uvik mozes rec da si branitelj i progone te kao nekada u komunizma , nizom kolumni i gostovanjima kod gnoma ozivis karijeru kao pernar :D

ay ne seri afro
tankocutan si ;) bude dobar mozemoovac za 5-6g
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber 15/2/2023, 21:02

marcellus wrote:
veber wrote:marc, ajmo na proljeće kada dojdem pokrenut kaić.
napravit test.
ja bum od kćeri uzel scenic ti zemi kantu.
idemo na more.
bumo i yodu posjetili.

ti nafilaj kantu ja bum srbina.
kladim se da srbin, a ide, može do splita i natrag.

onda ćemo ići kurit benzin. 40-50l/h ovisi o moru i vjetru

veber taj auto neće nikad dalje od samobora.

i na kraj pameti mi nije ić s njim van grada / lokalnih cesta

nije za to, jednostavno, i to ne radi dometa baterije, do splita moram jednom stat napunit pol sata

premali je
mislim, ne kužim.
jel u voznom stanju ili nije?
motaš me.

_________________

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 M_50010

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus 16/2/2023, 08:41

veber wrote:
marcellus wrote:
veber wrote:marc, ajmo na proljeće kada dojdem pokrenut kaić.
napravit test.
ja bum od kćeri uzel scenic ti zemi kantu.
idemo na more.
bumo i yodu posjetili.

ti nafilaj kantu ja bum srbina.
kladim se da srbin, a ide, može do splita i natrag.

onda ćemo ići kurit benzin. 40-50l/h ovisi o moru i vjetru

veber taj auto neće nikad dalje od samobora.

i na kraj pameti mi nije ić s njim van grada / lokalnih cesta

nije za to, jednostavno, i to ne radi dometa baterije, do splita moram jednom stat napunit pol sata

premali je
mislim, ne kužim.
jel u voznom stanju ili nije?
motaš me.

ja ne kužim kaj ti pitaš

auto na struju je u voznom stanju, ali ne kanim ga vozit na bilo kakav put na more ikad, to je za po gradu
fordaljka je u voznom stanju
mazda na servisu

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus 16/2/2023, 09:18

Evo @speare

tu je komparativna analiza kompletne cijene vlasništva za električna i ICE vozila za prvog, drugog i trećeg vlasnika, za razne kilometraže i tipove i klase vozila, za periode do 16 godina dakle neki vijek trajanja auta.

https://www.vzbv.de/sites/default/files/2021-08/Germany%20TCO%20Report_Final%20Report.pdf

naravno, električari su, za što ne treba ni raditi analizu, daleko najisplativiji kupcima poput mene - koji imaju gdje puniti kod kuće, koji prelaze veliku kilometražu, i kupuju jeftinije aute.

za sad je u višim klasama automobila isplativije imati dizela ili benzinca kad se sagledaju svi troškovi na dugi rok, s tim da će se to vjerojatno promijeniti unutar nekoliko godina ako cijene baterija budu padale. I naravno onima koji malo voze i / ili nemaju gdje puniti doma, njima će električar vjerojatno ostati skuplji do daljnjega


_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Gast 16/2/2023, 09:30

baretija  u dosadašnjem stanju onog što se zove znanost je najštetniji način akumuliranja energije

danas je ta blasfemija isplativa isto kao što je lidl-aldi  bio jeftin dok nije porobio tržište

naravno sekundarno treba sve koristiti kao elektro-auto ispod 15T€

energetski karteli uredno diverzijama gase sve vodonik projekte ,,,samo zato jer je to besplatna energija i ima najprihvatljiviji način tankanja i akumuliranja i transporta


svatko u svom domu viškom energija može akumulirati vodonik da mu dnevni promet autom bude besplatan

vodonik -elektro auto je samo jedna od blasfemija koja vodonik potiskuje iz uporabe

uglavnom ,,, mi smo ovčice čije potrebe energetske ergele zlouporabljuju za svoj profit čime finansiraju ratove
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Guest 16/2/2023, 09:56

marcellus wrote:Evo @speare

tu je komparativna analiza kompletne cijene vlasništva za električna i ICE vozila za prvog, drugog i trećeg vlasnika, za razne kilometraže i tipove i klase vozila, za periode do 16 godina dakle neki vijek trajanja auta.

https://www.vzbv.de/sites/default/files/2021-08/Germany%20TCO%20Report_Final%20Report.pdf

naravno, električari su, za što ne treba ni raditi analizu, daleko najisplativiji kupcima poput mene - koji imaju gdje puniti kod kuće, koji prelaze veliku kilometražu, i kupuju jeftinije aute.

za sad je u višim klasama automobila isplativije imati dizela ili benzinca kad se sagledaju svi troškovi na dugi rok, s tim da će se to vjerojatno promijeniti unutar nekoliko godina ako cijene baterija budu padale. I naravno onima koji malo voze i / ili nemaju gdje puniti doma, njima će električar vjerojatno ostati skuplji do daljnjega


Ne sjećam se da smo se oko toga ikada i sporili.
Ali pazi, cijene baterija neće padati nego rasti, da o ukidanju poticaja sad i ne govorim, ali će se doseg auta sa novim tipovima i tehnologijama baterija poprilično povećati. Njihov rast cijena neće biti ekonomske prirode (cijene sirovina ili tehnološke obrade tih sirovina) nego špekulativne.
Razlog povećanja će biti, kako je to naveo jedan poznati hrvatski proizvođač monopolist, da sad ne navodim naziv firme, kao odgovor na pitanje zašto su im cijene tako visoke: "Zato što to naše tržište može podnijeti."
Naravno, onda se od države očekuje da podupre takvo razbojništvo i da uskoči sa najrazličitijim vrstama poticaja kako bi firma mogla i dalje nastaviti po starom.
Dugoročno gledano, takva je praksa osuđena na propast i sve će završiti u lijepom velikom balonu nalik onom koji je svojim slomom izazvao posljednju veliku ekonomsku krizu iz 2008.
Naravno, rasti će i cijene struje, pogotovo kada se poveća broj strujića jer će energetske kompanije naći načina da povećaju svoje profite do enormnih razina, a tamo gdje veliki udjel u njima država, ista će naći načina da vrati veći dio troškova koje će isplatiti za razne poticaje.
I naravno, cijene struje će rasti zbog sve većeg prelaska na tzv. obnovljive izvore energije zbog novih ulaganja u nuklearnu tehnologiju, bilo ona fisijska ili fuzijska, ali novu infrastrukturu treba izgraditi, a to košta li ga košta.
Same cijene struje će po ponudi na tržištu početi padati tek sa komercijalizacijom vruće fuzije, no, tada će trebati izgraditi kompletno ili skoro kompletno novu infrastrukturu za sustav distribucije, a ti radovi, uz manje cijene struje će doduše donijeti veliki globalni gospodarski rast, ali i enormno povećati troškove, a znamo već samo iz teorije da u ekonomini ne postoji tako nešto kao što je besplatan ručak.
No, sve skupa je zapravo jedan pozitivan proces jer treba smanjiti zagađenje zbog emisije štetnih plinova, oko toga valjda nema spora (broj auta će se enormno povećati, posebno u Aziji i Africi, a u Europi i Americi gotovo svako samodostatno domaćinstvo želi imati ili već ima barem 2 auta, ako ne i više), treba sjebati Arape i ostalu sitnu boraniju kako bi prestali ucjenjivati i pljačkati svijet cijenama nafte i treba razvijati komercijalnu vruću fuziju kako bi zapad skupa sa EU pa tako i nama povećao svoju tehnološku prednost pred sitnom boranijom i govnima iz majčice SČ! i tako zacementirao svoju ekonomsku prednost i ovisnost istih o zapadu i zapadnim tehnologijama.
Pazi, kada krene komercijalna upotreba nuklearne fuzije to će podrazumjevati i obilno navodnjavanja poljoprivrednih površina, jer će desalinizacija mora kako bi se dobila upotrebljiva voda tek tada doseći ekonomsku isplativost koja za sad postoji valjda tek u Kuvajtu radi za njih jeftine nafte. Također i prelazak u prometu na srednje i manje udaljenosti na maglev tehnologiju koja će zamijeniti puno nesigurniji i skuplji avionski promet, a krajnje prosječne i maksimalne brzine su ionako podjednake, s tim da maglev ne zahtjeva takve sigurnosne provjere kao avioni.
Itd.
Jedna od mojih omiljenih tema o kojoj bi, uz područje audio tehnike, mogao govoriti bez kraja i konca, ali se negdje ipak treba zaustaviti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Guest 16/2/2023, 09:58

škutor wrote:
svatko u svom domu viškom energija može akumulirati vodonik da mu dnevni promet autom bude besplatan

vodonik -elektro auto je samo jedna od blasfemija koja vodonik potiskuje iz uporabe

Jebo te vodonik da te jebo. Ne prepisuj sa srpskih i bosanskih blogova.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Gast 16/2/2023, 10:04

Speare Shaker wrote:
škutor wrote:
svatko u svom domu viškom energija može akumulirati vodonik da mu dnevni promet autom bude besplatan

vodonik -elektro auto je samo jedna od blasfemija koja vodonik potiskuje iz uporabe

Jebo te vodonik da te jebo. Ne prepisuj sa srpskih i bosanskih blogova.


idupizdumaterinu SOCIJALISTIČKA STOKO

tebi je socijalizam popio razum ,,,,,,

degenčino bolesna

samo radi socijalističke desničarske gamadi nemamo hrvatsku


bolesni jadniče
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 6 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 44 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum