ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Đe je ba zapelo?

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Đe je ba zapelo? Empty Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/23/2023, 15:06

lol!


https://www.geopolitika.news/analize/z-meter-zapelo-s-tenkovima-za-kijev-stado-se-uzjogunilo-i-dalje-nece-bez-pastira/
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/23/2023, 15:10

RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/23/2023, 15:16

Dakle, sastanak u američkoj bazi Ramstein „minirao“ je Berlin, ali šutljivih istomišljenika za takav potez on nedvojbeno ima. Preciznije, Berlin se na sastanku usprotivio slanju svojih tenkova Ukrajini, a da bi stvar malo uljepšao – uvjetovao je njihovo slanje s istodobnim slanjem američkih tenkova Abrams.

Ali ta je odluka Berlina izazvala brojne kritike i pojačala pritiske na Njemačku. Tako je čak i visoki predstavnik za vanjske poslove i sigurnost EU Josep Borrel izjavio kako odluka unutar grupe Ramstein nije donijeta zbog stava Njemačke. Međutim najveće nezadovoljstvo i pritisci na kancelara Olafa Scholza ipak stižu iz Washingtona i Varšave iako je jasno kako njemačka vlada „samo“ ne želi biti neposredno gurnuta u ukrajinski rat. Preciznije, ne želi to učiniti samostalno.

Njemačka u tim strahovima sigurno nije usamljena. Tako danas, 23. siječnja, austrijski ministar vanjskih poslova Alexander Schallenberg lukavo kaže kako Austrija ne sudjeluje u opskrbi Ukrajine ofenzivnim oružjem, ali da također nije blokirala opskrbu drugih država. Jer Austrija je, kako navodi – neutralna zemlja, te je dodao kako bi zemlje koje isporučuju oružje same trebale odlučiti koje oružje žele i mogu prenijeti.

Bespogovorni posluh posustaje

Vrijeme bespogovornog posluha očito je prošlo. Stvar je postala preozbiljna i očito je otišla predaleko i po samu EU iako to ona službeno ne želi i vjerojatno nikad neće priznati. Uostalom, i sam je američki ministar obrane Lloyd Austin na sastanku Ramstein grupe izjavio kako je u Ukrajini došlo do „prijelomne točke“, a što znači jedino to, da stanje nije dobro i da Zapad, ako želi spasiti Ukrajinu, mora nešto žurno učiniti. Međutim, time dramatično rastu i rizici od eskalacije. Uostalom, i prošlog tjedna smijenjeni (sam je dao ostavku pod pritiscima nakon svoje neugodne izjave da ruska raketa nije gađala stambenu zgradu u Dnjipru, već da je zgradu pogodila nakon obaranja od strane ukrajinske protuzračne obrane što je velika razlika jer se tu radi o pitanju namjere ili ne-namjere) savjetnik ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog Oleksij Arestovič prije dva dana je izjavio kako uopće nema nikakvog jamstva da Ukrajina ne samo što možda neće pobijediti nego i da ne bude poražena u ovom ratu.

Berlin Washingtonu: budite pastir, a mi ćemo biti stado

Zato, s povećanjem sigurnosnih rizika, prije svega za Europu, Berlin sada od Washingtona traži da konačno preuzme stvarnu ulogu „pastira“, a „stado“ će nakon toga krenuti za njim. Njemačka ne želi biti „torpedo“ lansiran od strane NATO-a u Ukrajinu, nakon čije će eksplozije, ovisno o njenom uspjehu odnosno posljedicama, onda na Ukrajinu eventualno kao krdo krenuti i svi ostali.

Međutim, koliko će Njemačka uspjeti u svom stavu temeljenom na ne tako davnim riječima kancelara Scholza kako on želi spriječiti Treći svjetski rat uvlačenjem NATO-a u ukrajinski rat – još je nepoznato.

Poljska „dolijeva ulje na vatru“

Sadašnju neugodnu poziciju, koju je jučer dodatno zaoštrio poljski premijer Mateusz Morawiecki izjavama koje aludiraju na njemački kukavičluk i gdje Njemačka, kako kaže, čeka da Rusi poslije Kijeva opet uđu i u Berlin pa da se onda probudi, nastoji amortizirati ili omekšati njemačka ministrica vanjskih poslova Annalena Baerbock. Ona je upravo izjavila francuskoj televiziji LCI kako se Berlin neće miješati ako Varšava odluči Kijevu isporuči svoje tenkove Leopard 2 i o tome zatraži njemačko odobrenje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/23/2023, 15:37

Šolc se budi po noći sav u znoju jer mu neka crna utvara šapće ovo : AKO POŠALJEŠ TENKOVE NA RUSIJU POVIJEST ĆETE PAMTITI KAO OSOBA KOJA JE ZAPOČELA TREĆI SVJETSKI RAT.

Oblio me hladan znoj. :popcorn



Kad sam upoznao tebe
Kad sam upoznao tebe
Oblio me hladan znoj.

Usta su mi se osusila
Glava mi se razletila
Pudlica mi je otkacila
Svjetla su se zgasila.

Vau, vau
Mijau, mijau ...

Zjenice tamne, siroke
Ruke tanke, dugacke
Nije mi jasno sta mi je
Ha, srce mi preskakuje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/23/2023, 16:05

Daš ostavku i otšetaš mirne duše dalje. Nitko te neće kriviti za ništa i nećeš morati donijeti tu odluku kojom kupuješ ulaznicu koja te vodi pravo u Pakao.

Imaš izbor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/24/2023, 12:16

Poljska službeno pitala Njemačku može li Leoparde poslati Ukrajini
Iz Njemačke su još jučer govorili kako dosad nisu dobili nijedan službeni zahtjev o slanju tenkova u Ukrajinu. Poljska ih je danas službeno to pitala.
Vijest je potvrdio poljski ministar obrane Mariusz Blaszczak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by T. 1/24/2023, 12:34

desiće se na koncu konaca, da će njemačka koja je uz ukrajinu podnijela najveći teret ovog rata, biti jedina okrivljena zbog toga što je ukrajina izgubila...  :^0
time će se po tko zna koji put oživotvoriti naravoučenje h. kissingera kako nije dobro biti neprijatelj amerike, ali da je biti njezin prijatelj, fatalno...

_________________
Đe je ba zapelo? Unname11
T.
T.

Posts : 17055
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/24/2023, 12:37

Ići će u Pakao ako da to odobrenje.

Tenk je isključivo napadačko oružje.

Ne šalim se.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by T. 1/24/2023, 12:42

RayMabus wrote:Ići će u Pakao ako da to odobrenje.

Tenk je isključivo napadačko oružje.

Ne šalim se.
ovisi kako se koristi...
za nijemce je bio napadačko oružje do ljeta 1943., nakon čega je postao odbrambeno...

_________________
Đe je ba zapelo? Unname11
T.
T.

Posts : 17055
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/24/2023, 12:46

T. wrote:
RayMabus wrote:Ići će u Pakao ako da to odobrenje.

Tenk je isključivo napadačko oružje.

Ne šalim se.
ovisi kako se koristi...
za nijemce je bio napadačko oružje do ljeta 1943., nakon čega je postao odbrambeno...
NE.

IĆI ĆE U PAKAO.

Jednom kad da odobrenje za jedan put dao je svima a ovi ( Briti i ekipa ) žele na Krim.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/24/2023, 13:01

RayMabus wrote:Šolc se budi po noći sav u znoju jer mu neka crna utvara šapće ovo : AKO POŠALJEŠ TENKOVE NA RUSIJU POVIJEST ĆETE PAMTITI KAO OSOBA KOJA JE ZAPOČELA TREĆI SVJETSKI RAT.
Već mu nekoliko dana radimo ovo gore napisano do strane mene.

Hrvatska se tukla s četaljima pet godina. Srbiju su bombardirali devet godina kasnije od početka rata i još im dan danas rade probleme a sad žele odjednom u par mjeseci poraziti jednu Rusiju itd.

Ne žele oni jedan tenk nego tri tisuće.

Da li odobrenje za jedan dao je za sve.

Osoba koja učini da napravi zlo il prouzroči ( ne spriječi ga a može ) više zla na fziičkoj ravni ide u Pakao.

---

Daš ostavku i otšetaš mirne duše dalje. Nitko te neće kriviti za ništa i nećeš morati donijeti tu odluku kojom kupuješ ulaznicu koja te vodi pravo u Pakao.

Imaš izbor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/24/2023, 17:09

ZNANSTVENICI iz organizacije Bilten atomskih znanstvenika postavili su svoj sat Sudnjeg dana, namijenjen ilustriranju egzistencijalnih rizika za svijet, na 90 sekundi do ponoći, što je najbliže ponoći što je sat ikada bio otkad je prvi put predstavljen 1947. godine, javlja The Guardian.
-
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sat-sudnjeg-dana-nikad-blize-ponoci/2432071.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/24/2023, 17:47

Sad ćete shvatit zašto i negativni vanzemaljci na sam spomen da mene šalju u neku zonu se tresu od straha.

Oni su me upoznali.

Kad sam upoznao tebe
Kad sam upoznao tebe
Oblio me hladan znoj.

Usta su mi se osusila
Glava mi se razletila
Pudlica mi je otkacila
Svjetla su se zgasila.

Vau, vau
Mijau, mijau ...

Zjenice tamne, siroke
Ruke tanke, dugacke
Nije mi jasno sta mi je
Ha, srce mi preskakuje.


RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/25/2023, 12:07

Prije 3 minute
Kremlj: Sat sudnjeg dana nikad nije bio bliži ponoći
Kremlj je rekao da će svi tenkovi Abrams koje će SAD poslati u Ukrajinu „izgorjeti“, nazvavši očekivanu isporuku skupom ludošću. Američki dužnosnici u utorak su agenciji Reuters rekli da je Washington spreman poslati desetke svojih borbenih tenkova M1 Abrams u Ukrajinu, što je promjena ranijeg stava SAD-a.

>> Opširnije




Prije 16 minuta
Njemačka šalje 14 tenkova
Njemačka će Ukrajini poslati tenkove Leopard 2 te će dopustiti njihov izvoz od strane durgih zemalja, rekao je glasnogovornik njemačke vlade Steffen Hebestreit.
Njemačka će Ukrajini poslati 14 tenkova koji će biti potpuno opremljeni.
Njemačka odluka sad otvara put Poljskoj, Španjolskoj i Norveškoj koje su ranije najavile da su spremne poslati tenkove.
“Ova odluka slijedi našu dobro poznatu liniju potpore Ukrajini koliko god možemo”, rekao je Scholz u Berlinu. "Na međunarodnoj razini djelujemo usko koordinirano."
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by T. 1/25/2023, 12:17

očekivana odluka ipak, na koncu...
i njemačka pleše kako veliki brat svira...
vjerojatno ćemo i mi poslati svoje tenkove šta imamo...
uz čvrsto obećanje da ćemo dobiti zapadne tenkove...
sve to ukrajincima nije dovoljno u odnosu na ruske brojke...
a europa će ostati razoružana...

_________________
Đe je ba zapelo? Unname11
T.
T.

Posts : 17055
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/25/2023, 12:28

Ne razmišljam više o tenkovima kad je ovakva odluka donešena.

Pokušavam shvatit di će ta atomska bomba bit aktivirana i kako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/25/2023, 12:38

Kad se susretnu red i haos, haos će uvijek pobijediti.

Vi živite u sistemu koji treba red kako bi ovi na vrhu mogli vladati. Dana vam je prividna sloboda al ste robovi novca i drugih mehanizama koje je ta elita na vrhu nametnula a ista želi vladati cijelom planetom i sad se sukobila s društvenim poretkom kojem je za pobjedu dovoljan i haos i srušila je taj prvi poredak nepovratno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


melkior likes this post

Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by RayMabus 1/25/2023, 12:43

RayMabus wrote:Kad se susretnu red i haos, haos će uvijek pobijediti.

Zbog ovoga vam stalno govorim ono da ja ne gubim ratove.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174863
2014-04-11


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by kic 1/25/2023, 12:44


zas ja citam istu temu 2 put xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by Guest 1/25/2023, 12:53

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Kad se susretnu red i haos, haos će uvijek pobijediti.

Zbog ovoga vam stalno govorim ono da ja ne gubim ratove.

S obzirom da je boldano notorna glupost koja se direktno suprostavlja poznatim fizikalnim zakonima, očito je da ih zapravo uvijek gubiš, samo ti je to teško priznati.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Đe je ba zapelo? Empty Re: Đe je ba zapelo?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum