ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by RayMabus 23/11/2022, 19:59

Hrvatski predsjednik Zoran Milanović primio je u srijedu austrijskog kancelara Karla Nehammera i zahvalio mu na podršci Beča za članstvo Hrvatske u schengenskom prostoru, priopćio je ured predsjednika.

Milanović i Nehammer razgovarali su o skorom širenju schengenskog prostora, što je od strateškog značaja za Hrvatsku, priopćeno je nakon sastanka dvojice političara na Pantovčaku.

Predsjednik je zahvalio austrijskom kancelaru na potvrdi austrijske podrške za ulazak Hrvatske u schengenski prostor. Razgovarali su o izazovima s kojima su suočene zemlje Europske unije, među njima i Austrija, zbog ilegalnih migracija, o situaciji u jugoistočnoj Europi i sigurnosnoj krizi na istoku Europe.

Milanović zahvalio Nehammeru na austrijskoj podršci članstvu Hrvatske u Schengenu

RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by Guest 24/11/2022, 09:38

Bura u čaši vode, kako sam generalno i predvidio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by RayMabus 24/11/2022, 14:45

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 F_27037739_1280

Nakon sjednice Vlade premijer Andrej Plenkovic otputovao je na Krk gdje je s austrijskim kancelarom Karlom Nehammerom i predsjednikom Vlade Savezne Države Bavarske Markusom Söderom obišao LNG terminal u Omišlju. Premijer ih je upoznao sa strateškom odlukom Vlade iz kolovoza o proširenju kapaciteta terminala, prenosi HRT.

Domaćini na LNG terminalu upoznali su dužnosnike s radom terminala, procesima dopreme ukapljenog plina te njihovog daljnjeg transporta s terminala plinovoda prema unutrašnjosti. Gosti su upoznati i s vladinom strateškom odlukom o povećanju kapaciteta LNG terminala na Krku.

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 27037735

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/gosti-iz-austrije-i-bavarske-plenkovic-s-nehammerom-i-soederom-obisao-lng-terminal-15279376

Sad ćete malo vodit računa o tome koga podržavate u BiH jer od iste nemate ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by RayMabus 24/11/2022, 19:24

Austrijski kancelar Karl Nehammer i bavarski premijer Markus Soeder obišli su LNG terminal za skladištenje plina u Omišlju na otoku Krku.

Razgovarali su s hrvatskim premijerom i o planovima za izgradnju plinovoda preko Ljubljane i Salzburga do Bavarske, te stavili potpis na zajedničku izjavu o saradnji.

Njemačka i Austrija žele se povezati sa LNG terminalom na Krku
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by Guest 25/11/2022, 00:32

RayMabus wrote:Austrijski kancelar Karl Nehammer i bavarski premijer Markus Soeder obišli su LNG terminal za skladištenje plina u Omišlju na otoku Krku.

Razgovarali su s hrvatskim premijerom i o planovima za izgradnju plinovoda preko Ljubljane i Salzburga do Bavarske, te stavili potpis na zajedničku izjavu o saradnji.

Njemačka i Austrija žele se povezati sa LNG terminalom na Krku

Nisu s Marsa pali da nam brane ulazak u Schengen kada imamo aktualni projekt od velike strateške važnosti za njih.
Stvarno ne znam koliki idiot moraš biti pa da to ne shvatiš i makar i samo kratko vrijeme veslaš kako je stanje ozbiljno, da nije dobro itd.
Idiotarije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by RayMabus 25/11/2022, 00:46

Može plin pičit cijevodima i bez Šengena. Ne znam od kolike im je važnosti al znam da mi se ne da tražit tema di san reka da ću sjebat ove Austrijance pa će morat kupovat plin preko mene pa jača geostrateška pozicija Hrvatske pa nek vide onda jel im Komšić i BiH od koje nemaju ništa nego samo probleme baš toliko bitna da se meni zamjere.

Svakako bitna im je energetska sigurnost a LNG Krk je samo jedna od mnogih raznih al poželjnih infrastruktura za to da imaju pa nek se nađe.

Da se nešto iz ove teme samo dan prije napada vidit da sam ja bio na tom planu a ima jedna tema di san to opširno napisa i da ću jebat Austrijancima mater radi Komšića i podržavanja islamske BiH i da će plin kupovat od mene.


23 Feb

RayMabus wrote:
epikur37 wrote:Mogli bi mi profitirati iz ovoga.

PRIJE 19 MINUTA
BIDEN UVEO SANKCIJE FIRMI KOJA KOJA STOJI IZA PLINOVODA SJEVERNI TOK 2
Američki predsjednik Joe Biden je i službeno uveo sankcije firmi Sjeverni Tok 2 AG, koja je registrirana u Švicarskoj te je kompanija-kćer ruskog plinskog diva Gazproma.

"Ovaj potez je novi korak u našoj inicijalnom paketu sankcija koje uvodimo kao odgovor na ruske poteze u Ukrajini. Jasno sam dao do znanja da nećemo oklijevati povući i dodatne poteze ako Rusija nastavi eskalirati situaciju", stoji u Bidenovom priopćenju. Predsjednik SAD-a je ponovo pozdravio odluku njemačkog kancelara Olafa Scholza da blokira projekt plinovoda.


"Ruski predsjednik Vladimir Putin je svojim potezia potaknuo svijet da se odmakne od ruskog plina i potraži nove izvore energije. Želim zahvaliti kancelaru Scholzu za blisko partnerstvo i kontinuiranu posvećenost ideji da Rusija odgovara za svoje postupke", stoji u Bidenovu priopćenju.
Podsjetimo, plinovod Sjeverni Tok 2 vrijedan 10 milijardi eura izgrađen je prošlog rujna, ali još nije otvoren. Po svemu sudeći, zbog njemačke odluke će ostati zatvoren - do daljnjega.


Joe. :tu cheers

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50648-lng-terminal-u-omislju-isporucio-vise-od-19-milijardi-prostornih-metara-plina
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by RayMabus 25/11/2022, 01:03

Evo naša san tu temu.

Datum : DVA DANA PRIJE NAPADA

by RayMabus Tue 22 Feb -

U svibnju 2019. Vladimir Putin i Alexander Van der Bellen, predsjednik Austrije, u službenom posjetu Rusiji, obratili su se na konstituirajućem sastanku Foruma civilnog društva za dijalog u Sočiju. Nakon razgovora s ruskim kolegom, Alexander Van der Bellen je na konferenciji za novinare rekao da Austrija nema namjeru napustiti projekt Sjeverni tok 2, unatoč rastućim američkim sankcijama.


-


Vidit ćemo sad šta ti nemaš.

--

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50617-austrija-i-italija-protiv-promjene-izbornog-zakona
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by RayMabus 25/11/2022, 01:05

Evo naša san tu temu.

Datum : DVA DANA PRIJE NAPADA

by RayMabus Tue 22 Feb - 3:48

Rusko Njemačko/Austrijski plan :

1. Sjeverni tok 2, ogromne količine u Europu bez posrednika, jedan krak prema Austriji koja ga onda šalje sljedećim državama :

2. Češka, Slovačka, Slovenija, Mađarska , Hrvatska itd

Dakle austrijsko carstvo uz pomoć ruskog plina.

Znam ja zašto ste vi i Talijan najžešći kod Bosne : jedni žele obalu a drugima je podržavanje muslimana tamo raskol i smanjivanje utjecaja Hrvatske i Srbije i onda priko njih vi dominirate a to je strategija koju ste imali i od prije 150 godina.

Da čujem sad tebe i Šolza kako kažete da Sjeverni tok 2 nije geopolitički projekt.


---

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50617-austrija-i-italija-protiv-promjene-izbornog-zakona

RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by RayMabus 25/11/2022, 01:10

Ima tu još nekih tema oko ovoga datuma di san in svašta izgovorija i reka da ću in jebat majku i da će plin kupovat od mene tj doći će mi klečeći na koljenima pa ćemo vidit jel ti Komšić toliko bitan ili ja.

Al ova vam je dovoljna i ovo je DVA DANA PRIJE NAPADA.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50617-austrija-i-italija-protiv-promjene-izbornog-zakona
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by RayMabus 25/11/2022, 01:48

Ovo su Alpe i na tim Alpama su zime jako oštre a temperature niske. Dobar dio energije tamo dobivaju iz hidroelektrana al zimi kad se sve zaledi to je zaštopano ( nora tekuća voda teči jer led ne može ) i sad ni Ukrajina ne izvozi struju a imali su najeftiniju u Europi plus i Ukrajini triba slat struju te Moldaviji a treba im slat i dizel.

To dovodi do čepa di je njima i taj LNG Krk bitan da se zimi ne smrznu na tim Alpama ako dođe do poremećaja.

U prevodu : JEBO VAS KOMŠIĆ

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Alpenrelief_01
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by RayMabus 25/11/2022, 20:06

Božinović kaže da je jedan od većih razloga zašto je došlo do porasta migrantskog pritiska na zapadnobalkanskoj ruti liberalizacija viznog režima u Srbiji i Bosni i Hercegovini.

Zato se na zapadnobalkanskoj ruti pojavljuju državljani zemalja poput Kube, Burundija, Gvineje Bisao, Indije, koje dođu komercijalnim letovima na zapadni Balkan i onda uz pomoć krijumčara pokušavaju doći na teritorij EU-a.

Božinović kaže da su u posljednje vrijeme rapidno počeli rasti brojevi ilegalnih migranata i na zapadnobalkanskoj ruti

Šalji sve u Sloveniju onoj smečarki šta podržava Komšića.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by RayMabus 26/11/2022, 23:16

U Njemačkoj ključan dio vladajuće koalicije su Zeleni (Bündnis 90/Die Grünen), a njihova je reakcija nepredvidljiva. Ukoliko oni dignu znak stop, Scholzova vlada, i SPD-ova ministrica unutrašnjih poslova Nancy Faeser neće moći dati podršku ulasku Hrvatske u Schengenski prostor. Valjda će sve biti u redu, ali, iako svi viču gotovo, zbilja se još ne zna.

https://www.poslovni.hr/europska-unija/austrija-nece-sprijeciti-clanstvo-hrvatske-u-schengenu-a-nece-niti-svedska-ali-mogla-bi-njemacka-4364764

Blokirajte vi to. Šta je sigurno sigurno je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173568
2014-04-11


Back to top Go down

Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen - Page 3 Empty Re: Austrija se protivi hrvatskom ulasku u Schengen

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum