ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neobuzdani Erdogan smicalicama ugrožava Zapad

Go down

Neobuzdani Erdogan smicalicama ugrožava Zapad Empty Neobuzdani Erdogan smicalicama ugrožava Zapad

Post by RayMabus Tue 15 Nov - 0:42

No, za razliku od Mađarske, primjerice, Tursku je i strateški nemoguće ostaviti po strani. Ta zemlja posjeduje drugu po veličini vojsku u NATO-a, nakon SAD-a, a zahvaljujući svojem geografskom položaju, može projicirati snagu u Crno, Egejsko i Sredozemno more, kao i jugoistočnu Europu, sjevernu Afriku, Kavkaz i Bliski istok.

Pokušaj da se shvati što Erdogan stvarno želi postao je stoga opsesija u prijestolnicama NATO-a, odmah nakon analiziranja Putinova uma. Neka od pitanja koja se postavljaju su je li Erdogan samo bahat pred izbore, pokušava li doći do dragocjenih vojnih dogovora sa SAD-om, želi li doista izgraditi Tursku po uzoru na Osmanlije, kao što Putin mašta o obnovi carstva nekadašnjih ruskih careva te, prije svega, bi li Erdogan bio pouzdan saveznik u slučaju rata.

Vremena su, navodi Bloomberg, preozbiljna za ovakvu vrstu smetnji, a Zapad mora ostati ujedinjen i jak. U tom cilju mora zbiti redove zajedno s nordijskim zemljama i ostaviti po strani drevne, ali prazne svađe i sukobe poput one između Grka i Turaka. Pri tome, jedan cilj mora nadjačati sve ostale - potrebno je odvratiti Putina od eskalacije i širenja rata koji je započeo, kao što bi Turci trebali podsjetiti svojeg predsjednika da je to jednako u interesu Turske kao i NATO-a.

Kako bi Zapad mogao uspješno odvraćati Putina, Turska mora prestati kočiti Švedsku i Finsku na putu u NATO i prijetiti Grčkoj ratom

Erdo car. :tu

Last edited by RayMabus on Tue 15 Nov - 0:46; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Neobuzdani Erdogan smicalicama ugrožava Zapad Empty Re: Neobuzdani Erdogan smicalicama ugrožava Zapad

Post by RayMabus Tue 15 Nov - 0:44

Pa nije NATO stalna kategorija. Vojni savezi budu pa kad se promijene okolnosti onda se raskinu pa se stvore novi i tako to. Geopolitika je dinamična. Ništa nije viječno.

Sve se menja sem kamenja. Ha ha ha

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Neobuzdani Erdogan smicalicama ugrožava Zapad Empty Re: Neobuzdani Erdogan smicalicama ugrožava Zapad

Post by RayMabus Tue 15 Nov - 0:53

Turski ministar: „Ne prihvaćamo američku sućut za teroristički napad. Znamo tko je izdao zapovijed!“

Turska ne prihvaća sućut SAD-a zbog nedjeljnog smrtonosnog terorističkog napada u Istanbulu, izjavio je turski ministar ministar.

“Još jednom naglašavam kako ne prihvaćamo i odbacujemo sućut Veleposlanstva SAD-a”, izjavio je Suleyman Soylu novinarima na aveniji Istiklal, gdje se dogodio teroristički napad.

Američko-turski odnosi naglo su se pogoršali nakon neuspjelog vojnog puča u Turskoj u srpnju 2016. godine i za koji Ankara smatra odgovorne turskog klerika i disidenta, velikog suparnika aktualnog turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana Fethullaha Gülena, koji je utočište pronašao u Sjedinjenim Državama. Više-manje otvoreno Ankara suodgovornima u organizaciji pokušaja vojnog svrgavanja Erdogana smatra i Sjedinjene Države i pojedine zemlje Europske unije – prije svega Njemačku, gdje se dio časničkog kadra nakon neuspjelog puča i sklonio.

Ova jučerašnja epizoda, s tragičnim terorističkim napadom u središtu najvećeg turskog grada, sasvim sigurno neće pridonijeti skoroj stabilizaciji, povijesno, od uspostave moderne turske države nikad lošijih američko-turskih odnosa. O tome najbolje svjedoče i gore navedene riječi turskog ministra unutarnjih poslova.

https://www.geopolitika.news/vijesti/turski-ministar-ne-prihvacamo-americku-sucut-za-teroristicki-napad-znamo-tko-je-izdao-zapovijed/

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus Tue 15 Nov - 1:24

Erdoganu i nije baš najbolje sijelo šta su Bajdenove komunjare a to su one iste koje su 2016 godine stajale iza pokušaja svrgavanja Erdogana zadržale premoć u Senatu pa će ga jebavat u zdrav mozak i iduće dvije godine.

Al nisu to obične dvije godine nego dvije godine u kojima Rusija ratuje u Ukrajini i protiv Zapada.

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus Tue 15 Nov - 10:42

Predsjednik Turske Recep Tayyip Erdogan je optužio Grčku, Sjedinjene Američke Države i pojedine zemlje Evropske unije da štite teroriste, a to se odnosi i na organizaciju koju vladajući u Turskoj nazivaju FETO.

"Ko ih (teroriste) sada štiti? Uglavnom Grčka. Bježe u Grčku, bježe u Evropu. Uvijek idu tamo. Žive u Njemačkoj, Francuskoj, Nizozemskoj, Danskoj, Engleskoj i Americi. Amerika skriva tog čovjeka (čelnika FETO-a Fetullaha Gulena). Ko ga skriva? Biden (američki predsjednik Joe Biden) ga skriva. Dali su mu ogromnu vilu u Pennsylvaniji u kojoj živi. Ako me pitate gdje je središte terorista, odmah ću vam kazati", izjavio je Erdogan 12. novembra na samitu Organizacije turkijskih zemalja (OTS) u Uzbekistanu.

Teške Erdoganove optužbe: Grčka, SAD i pojedine zemlje Evrope štite teroriste

Tako je Erdogane. Oće da te skrate za glavu i rovare protiv Turske.

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus Tue 15 Nov - 11:07

Erdoanova prekretnica

Erdoanov režim jasno daje do znanja da možemo očekivati dodatno zahlađenje odnosa Turske sa Sjedinjenim Državama i zapadnim saveznicima

Nesumnjivo je da će teroristički napad u Istanbulu predstavljati još snažniji povod turskim vlastima za obračun s PKK-om. No, indikativna je i reakcija turskog ministra unutrašnjih poslova Sulejmana Sojlua, koji je odbio primiti saučešće Sjedinjenih Država i optužio ovu državu za skrivanje terorista.

Podsjetimo, za omogućavanje članstva u NATO savezu Turska je od Švedske i Finske tražila izručivanje ljudi koje su označili kao članove i saradnike PKK i FETO-a.

Prvim reakcijama na teroristički napad Erdoanov režim jasno daje do znanja da možemo očekivati dodatno zahlađenje odnosa Turske sa Sjedinjenim Državama i zapadnim saveznicima. A samim tim i dodatno udaljavanje od zapadnih vrijednosti.

https://avaz.ba/vijesti/kolumne/786593/erdoanova-prekretnica

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus Wed 16 Nov - 15:04

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics