ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 11/11/2022, 20:39

AssadNaPodmornici wrote:
melkior wrote:Ukrajina bilo kakve ofenzivne aktivnosti može temeljiti uglavnom na HIMARS-ima. Nato je već demilitariziran u pogledu vojne opreme koju su već poslali Ukrajini.
Kako to misliš. Ima Nato na tisuće borbenih aviona zapadne proizvodnje, na tisuće i tisuće balističkih i krstarećih raketa, te koliko je HIMARSa /MRLSa Nato proizveo? 1000kom? Ukrainci su ih dobili manje od 40. Industrijski kapacitet nato zemalja je 10-20 puta veći od ruskog. Evo Ukraina u novom paketu od USA će dobiti novih 500 eskalibur granata i pitaj boga koliko stotina ili tisuća GPS projektila za himars. Plus ostalo. Plus Švabe šalju nove projektile za protu zračne sustave. Ukraini čak i odgovara nastavak rata jednostavno oni gomilaju puno više oružja nego što im Rusi mogu uništiti sa druge strane Ruska vojna industrija ne može zadovoljiti niti petinu pa čak i desetinu vojne potrošnje.

Rekoh, Ukrajincima se uglavnom slalo na kapaljku

Recimo dobili su do sad oko 20tak HIMARS-a, Poljska planira nabaviti 500.

Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije 11/11/2022, 20:40

MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 11/11/2022, 21:01

meni se čini da se Melkioru stanje zakompliciralo... nije sadd bitno koje stanje

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/11/2022, 21:05

https://twitter.com/NOELreports

ogromna kompilacija videa gdje dočekuju Ukrainsku vojsku, zanimljivo velika većina priča Ruski. (toliko o tome da svatko tko priča Ruski želi biti dio Rusije).

ljudi plaču od sreće, plešu na ulicama, i sve ostalo. Bogami kada su Rusi dolazili nigdje nije bilo tako.

Jedino što izgleda da su se Rusi ipak većinom pametno izvukli, nema toliko zarobljene teške tehnike za sada, nešto izlazi videa i slika, nadajmo se da će biti više toga. Nema niti zarobljenih vojnika. Šteta
,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20831
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 11/11/2022, 21:20

“Regija Herson i dalje je dio Ruske Federacije, a ovaj je status pravno fiksiran i definiran i ne može biti nikakvih promjena u tom statusu”, poručio je u petak glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov.

Njegova izjava dolazi nakon što je rusko ministarstvo obrane Rusije objavilo da su ruske trupe završile preraspoređivanje na lijevu obalu rijeke Dnjepar i da pri tome nisu pretrpjele gubitak ljudstva, opreme ili vozila, piše RT.



velju on
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije 11/11/2022, 21:27

MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by niels 11/11/2022, 21:31

debotoijusto wrote:“Regija Herson i dalje je dio Ruske Federacije, a ovaj je status pravno fiksiran i definiran i ne može biti nikakvih promjena u tom statusu”, poručio je u petak glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov.

Njegova izjava dolazi nakon što je rusko ministarstvo obrane Rusije objavilo da su ruske trupe završile preraspoređivanje na lijevu obalu rijeke Dnjepar i da pri tome nisu pretrpjele gubitak ljudstva, opreme ili vozila, piše RT.



velju on

I tamo će biti “dogodine u Hersonu”. Ajde.
niels
niels

Male
Posts : 4777
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 11/11/2022, 21:36

AssadNaPodmornici wrote:https://twitter.com/NOELreports

ogromna kompilacija videa gdje dočekuju Ukrainsku vojsku, zanimljivo velika većina priča Ruski. (toliko o tome da svatko tko priča Ruski želi biti dio Rusije).

ljudi plaču od sreće, plešu na ulicama, i sve ostalo. Bogami kada su Rusi dolazili nigdje nije bilo tako.

Jedino što izgleda da su se Rusi ipak većinom pametno izvukli, nema toliko zarobljene teške tehnike za sada, nešto izlazi videa i slika, nadajmo se da će biti više toga. Nema niti zarobljenih vojnika. Šteta
,

Rekoh, pripemaju to sigurno već mjesec dana.

Nešto tehnike je i ostalo, tipa tayfuna, ponekog tenka, vjerojatno što nije bilo u voznom stanju.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 11/11/2022, 21:37

sljedeće rusko povlačenje će biti u luhansku. vjerojatno u sljedećim tjednima.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/11/2022, 22:38

Putinove nuklearne prijetnje zapravao su nagovještaj za predstojeće udare elektromagnetskim pulsom.

Ispaljivanje takvog oružja iznad Ukrajine bit će smrtonosno za kijevske sustave informacijskog ratovanja.

Sad je jasno zašto je zapovijedio povlačenje.
Iselio je sve na istočnu obalu Dnjepra zato jer bi takav udar onesposaobio i njegovu vojsku da je ostala tamo.

Sada ima sve čisto.

To piše Financial Times. Valjda oni znaju.

https://www-ft-com.ezp.lib.cam.ac.uk/content/d6ecbf62-f26d-401f-936b-e5bd85f25c06
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/11/2022, 22:59

Da šta misliš da bi dugo trebalo Ukraincima da počnu udarati elektromagnetskim oružjem po Rusima? Imaju i Ukrainci i prljavu nuklearnu bombu i kemijsko oružje. Rusima je najbolje da se Putin sklizne niz stepenice a novi predsjednik se povuče na granice od 24.veljače
2022 i zamoli Ukraince na pregovore.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20831
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/11/2022, 23:14

AssadNaPodmornici wrote:Da šta misliš da bi dugo trebalo Ukraincima da počnu udarati elektromagnetskim oružjem po Rusima? Imaju i Ukrainci i prljavu nuklearnu bombu i kemijsko oružje. Rusima je najbolje da se Putin sklizne niz stepenice a novi predsjednik se povuče na granice od 24.veljače
2022 i zamoli Ukraince na pregovore.

Glupane. Elektromagnetni puls nikoga ne ubija, samo onesposobljava elektronske i elekrične uređaje.

Prema ruskoj vojnoj doktrini, EMP udari su grana informacijskog, cyber i elektroničkog ratovanja, a ne nuklearnog ratovanja, a pogotovo ne kemijskog.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 11/11/2022, 23:20

crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Da šta misliš da bi dugo trebalo Ukraincima da počnu udarati elektromagnetskim oružjem po Rusima? Imaju i Ukrainci i prljavu nuklearnu bombu i kemijsko oružje. Rusima je najbolje da se Putin sklizne niz stepenice a novi predsjednik se povuče na granice od 24.veljače
2022 i zamoli Ukraince na pregovore.

Glupane. Elektromagnetni puls nikoga ne ubija, samo onesposobljava elektronske i elekrične uređaje.

Prema ruskoj vojnoj doktrini, EMP udari su grana informacijskog, cyber i elektroničkog ratovanja, a ne nuklearnog ratovanja, a pogotovo ne kemijskog.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 11/11/2022, 23:31

crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Da šta misliš da bi dugo trebalo Ukraincima da počnu udarati elektromagnetskim oružjem po Rusima? Imaju i Ukrainci i prljavu nuklearnu bombu i kemijsko oružje. Rusima je najbolje da se Putin sklizne niz stepenice a novi predsjednik se povuče na granice od 24.veljače
2022 i zamoli Ukraince na pregovore.

Glupane. Elektromagnetni puls nikoga ne ubija, samo onesposobljava elektronske i elekrične uređaje.

Prema ruskoj vojnoj doktrini, EMP udari su grana informacijskog, cyber i elektroničkog ratovanja, a ne nuklearnog ratovanja, a pogotovo ne kemijskog.

taj "puls" bi bio samo sa druge strane dnjepra ?
rusi bi nastavili surfat 5g. utoplo sa stednim zaruljama kao do sad ?
gdje je do sad to koristeno ?




Učinak EMP-a na elektroniku će biti vrlo sličan bliskom udaru groma ili solarnoj oluji koja također može utjecati na elektroniku, ali u manjoj mjeri nego puls iz visinske nuklearne eksplozije.


Drugi scenarij o kojem se raspravlja među nekim izraelskim čelnicima je eksplozija EMP-a duž cijelog Bliskog istoka, uključujući i Izrael, čiji je vojna infrastruktura zaštićena protiv takvih napada. To bi omogućilo Izraelu da krene zrakoplovima izravno na Iran bez zabrinutosti da bi mogli biti otkriveni. Iako bi to značilo da će se ugasiti sva svjetla u Izraelu, izvori kažu da bi država mogla povratiti struju za civile u roku od nekoliko dana. Eksplozija na nadmorskoj visini do 250 milja ne bi utjecala samo na elektroniku u Iranu, već bi mogla oštetiti električne sustave Bliskog istoka i mnoge u Europi, kazali su izraelski stručnjaci. Takav EMP događaj dramatično će utjecati na sve američke vojne objekte u regiji.



debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30515
2014-04-12


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/11/2022, 23:35

debotoijusto wrote:
crvenkasti wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Da šta misliš da bi dugo trebalo Ukraincima da počnu udarati elektromagnetskim oružjem po Rusima? Imaju i Ukrainci i prljavu nuklearnu bombu i kemijsko oružje. Rusima je najbolje da se Putin sklizne niz stepenice a novi predsjednik se povuče na granice od 24.veljače
2022 i zamoli Ukraince na pregovore.

Glupane. Elektromagnetni puls nikoga ne ubija, samo onesposobljava elektronske i elekrične uređaje.

Prema ruskoj vojnoj doktrini, EMP udari su grana informacijskog, cyber i elektroničkog ratovanja, a ne nuklearnog ratovanja, a pogotovo ne kemijskog.

Za razliku od ruske, američka vojna doktrina smatra EMP udare nuklearnim ratovanjem.
Stoga se ne očekuje da bi SAD mogli isporučiti EMP oružje Ukrajini.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/11/2022, 23:48

debotoijusto wrote:
taj "puls" bi bio samo sa druge strane dnjepra ?
rusi bi nastavili surfat 5g. utoplo sa stednim zaruljama kao do sad ?
gdje je do sad to koristeno ?


Npr. 14.04.2014. na američkom razaraču "Donald Cook"u Crnom Moru.

https://optolov.ru/bs/design-one-bedroom-apartments/chernomorskoe-priklyuchenie-esminca-vms-ssha-isterika-vokrug-esminca.html

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 11/11/2022, 23:52

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by vuksadinare 11/11/2022, 23:53

ka'e crvenko opet divljas...opet si na gubitnickoj strani..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98867
2015-09-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 12/11/2022, 00:05

Ruske specijalne snage Spetsnaz u Ukrajini posjeduju oružje koje može onesposobiti sve elektroničke uređaje u radijusu od šest milja ili više, piše The Times pozivajući se na stručnjake. U izvješću se dodaje da bi ruske snage mogle biti spremne to iskoristiti dok u njihovom taboru raste frustracija zbog nedavnih poraza na bojnom polju.

Elektromagnetski puls, ili EMP, udar stvara snažan puls energije koji dovodi do kratkog spoja nezaštićene elektroničke uređaje poput računala, satelita, radarskih prijemnika, radija, generatora, pa čak i semafora i može učiniti beskorisnom ukrajinsku vojnu i civilnu infrastrukturu u jednom trenutku.

Ako Rusija odluči pokrenuti takav udar, mogla bi onesposobiti ukrajinsku civilnu infrastrukturu baš kad se približe zimski mjeseci. Elektromagnetski udar mogao bi zadati fatalni udarac sposobnosti ukrajinskih snaga da obrane zemlju.

https://www.thetimes.co.uk/article/putin-goldeneye-weapon-missile-strike-n999900cg

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 12/11/2022, 00:59

vuksadinare wrote:ka'e crvenko opet divljas...opet si na gubitnickoj strani..
četnik nemre oprostiti krepanom ocu kaj ga je odvukao u majčicu srbiju.
čak iz groba ga jebe.

a svi ovi rusoljupci, polako ali sigurno krepavaju od tuge.

krmeljavi četnik bi trebao pomoći rusima i objasniti kako je to zgibati dok još imaju šanse.

nadam se da ukrajinci neće biti milosrdni kao mi pa im dozvoliti traktorijadu već da će ih sve rokati dok smradovi ne krepaju.

i šteta kaj ne bu do godine u moskvi.
ali bi trebalo proširiti ratovanje na ruskom teritoriju i počet rokat u moskvi civilne ciljeve.
lagani oblik terorizma.


pa neka onda nastave kmečat.

i treba za napaćeni ruski narod organizirati dovoljno votke da se alkoholizam još više proširi.


Last edited by veber on 12/11/2022, 01:09; edited 1 time in total

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/11/2022, 01:02

crvenkasti wrote:
debotoijusto wrote:
taj "puls" bi bio samo sa druge strane dnjepra ?
rusi bi nastavili surfat 5g. utoplo sa stednim zaruljama kao do sad ?
gdje je do sad to koristeno ?


Npr. 14.04.2014. na američkom razaraču "Donald Cook"u Crnom Moru.

https://optolov.ru/bs/design-one-bedroom-apartments/chernomorskoe-priklyuchenie-esminca-vms-ssha-isterika-vokrug-esminca.html


Ovo su totalne gluposti iz ruske propagandne kuhinje. Neki mamlaz je sa Su-24 nadljetao i to je sve što se dogodilo.

Da su htjeli, Ameri su ga mogli skinuti sa 200km udaljenosti.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum