ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reisul-ulema odbacio izjavu kardinala Puljića, ocijenio je tendecioznom

Go down

Reisul-ulema odbacio izjavu kardinala Puljića, ocijenio je tendecioznom Empty Reisul-ulema odbacio izjavu kardinala Puljića, ocijenio je tendecioznom

Post by RayMabus 3/11/2022, 10:56

Reisul-ulema Islamske zajednice (IZ) u Bosni i Hercegovini Husein-ef. Kavazović reagirao je na izjavu kardinala Vinka Puljića, bivšeg vrhbosanskog nadbiskupa.

"Odbacujem kao musliman tendenciozno intoniranu izjavu kardinala Vinka Puljića vezanu za moje obraćanje na Karićima, a koju je dao za RTV 'Herceg-Bosna'", izjavio je Kavazović za Preporod.info.

Kardinal Puljić je gostujući u programu spomenute televizije izjavio da mu je žao zbog izjave reisul-uleme na Karićima, a koja se odnosi na "prebrojavanje" Bošnjaka, jer je njom reisul-ulema "zatvorio vrata normalnom dijalogu".

Reisul-ulema je istakao kako je njegovo obraćanje bilo refleksija na izjavu Bakira Izetbegovića, te da se odnosila na one koji godinama prijete secesijom i sukobom na prostoru BiH ukoliko se ne udovolji njihovim zahtjevima.

"Da, muslimani bi se u tom slučaju sigurno branili od agresije i u to niko normalan ne treba sumnjati, pa ni kardinal Vinko Puljić, bivši vrhbosanski nadbiskup, i moj dosadašnji prijatelj", poručio je reisul-ulema Kavazović.

Za nadati se da se rasprava vjerskih velikodostojnika neće pretvoriti u onu vrstu rasprava i svađa koju gledamo među političarima u BiH.

Reisul-ulema odbacio izjavu kardinala Puljića, ocijenio je tendecioznom
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Reisul-ulema odbacio izjavu kardinala Puljića, ocijenio je tendecioznom Empty Re: Reisul-ulema odbacio izjavu kardinala Puljića, ocijenio je tendecioznom

Post by RayMabus 3/11/2022, 11:06

Reisul-ulema je istakao kako je njegovo obraćanje bilo refleksija na izjavu Bakira Izetbegovića, te da se odnosila na one koji godinama prijete secesijom i sukobom na prostoru BiH ukoliko se ne udovolji njihovim zahtjevima.

"Da, muslimani bi se u tom slučaju sigurno branili od agresije i u to niko normalan ne treba sumnjati, pa ni kardinal Vinko Puljić, bivši vrhbosanski nadbiskup, i moj dosadašnji prijatelj", poručio je reisul-ulema Kavazović.

---

Primljeno na znanje. Pitanje jesi li baš spreman za taj scenarij pošto podržavaš Komšića a on je upravo razlog zašto Hrvati žele izači iz te tvorevine ?

Jesi spreman za pokolj jer tu islamsku državu možeš napraviti samo u krvi preko kršćana ?

Dokaz da podržavaš Komšića je ovdje :

Kako je saopćeno, za Islamsku zajednicu u Bosni i Hercegovini kao vjersku zajednicu koja okuplja značajan broj građana Bosne i Hercegovine svako rješenje koje produbljuje podjele i segregaciju umjesto da promoviše integraciju i jednaka prava svakog građanina na čitavoj teritoriji države korak su u pogrešnom pravcu.

https://www.aa.com.tr/ba/balkan/islamska-zajednica-u-bih-dijeli-zabrinutost-gra%C4%91ana-zbog-posljednjih-odluka-i-izjava-visokog-predstavnika/2711709

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Reisul-ulema odbacio izjavu kardinala Puljića, ocijenio je tendecioznom Empty Re: Reisul-ulema odbacio izjavu kardinala Puljića, ocijenio je tendecioznom

Post by RayMabus 3/11/2022, 11:08

Ja sam spreman a pitanje je jesi li ti.

Ja mislim da nisi i svakim danom kako budu padale te ljevičarske vlade po Europi a dolazile ove antiimigracijske a koje su uglavnom i antiislamske ja ću biti sve spremniji a ti u sve nepovoljnijoj poziciji.

Uživaj u Komšiću jebo ti ja mater balijsku.

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics