ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Page 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 5 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by AssadNaPodmornici 30/10/2022, 17:19

niels wrote:Inače, ne bavim se psihijatrijom, ali desi se da se ljudima nakupi i da u afektu naprave glupost. To se različito demonstrira.

Stres jest kad ti se smije cijela regija, jer želiš raditi.

Yoda, ti od rata nisi vidio ni dana, a ja sam bio po zemunicama i špiljama i gledao u mrtvu djevojčicu tri dana, a imao sam par godina.

Poslao sam djecu i unuke u rat i otišao i sam.

I vjeruj mi, svi koji su prošli ikakav nemormalniji stres, ubili su se ili su pomislili na to.

Netko je otporan, netko malo manje, nitko nema živce od čelika.

pa zato što i nisam vidio rata, kada imam "stresnu situaciju" ili netko se žali da mu je "stresno" radi neke glupost tipa posao, posvađao se sa curom , pokvarilo se auto, sprdaju te neki, sjetim se šta su prošli ljudi u ratu na ex-yu , ili što prolaze ukrainci ali i mobilizirani rusi na istoku ukraine.

srbi njegovih godina prije 25godina, su već iza sebe imali 2godine staža na fronti , nagledali se svojih mrtvih i ranjenih , i napravili barem jedan pokolj nad civilima .
a ovoga malo sprdali, i aj idem se odmah ubiti. pa sigurno se nebi ubio radi debila, ako bi već išao, pokupio bih toga asa, trebao je njega ucmekati a ne sebe. ili zapaliti pumpu, odležati godinu-dvi u zatvoru, a ne ovako. meni nije žao takve osobe, žao mi je njegovih roditelja jedino,

AssadNaPodmornici

2018-06-14

Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 5 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus 30/10/2022, 17:22

ŠTO SE DOGODILO KADA JE ISUS UMRO?

Entitet koji je došao razgovarati: Johnakan Ur-El.

Sugovornik: Što se dogodilo s Isusovim duhom kad se bestjelesio?
Johnakan Ur-El: Jednom kada se dezinkarnirao, to jest, budući da je već bio 100% duh, iskoristio je prednost da ode u Osmu sferu. Jedna od njegovih misija bila je osjetiti, uočiti osjećaje duhova koji su se spustili na to mjesto. To je nešto slično kao da se u ovom trenutku vaš fizički dio, vaših 10% susreće s gomilom i onda raširite svoje ruke pokušavajući osjetiti svakoga, osjetiti sve njih, kao da vršci vaših prstiju mogu osjetiti misli svatko. Očito govorim metaforički.
Kad se Isus spustio u osmu sferu, kao da je otvorio svoje pojmovne ruke, odnosno sav svoj duhovni koncept, da osjeti i pokuša razgovarati, ali to je bio dijalog gluhih. Prevođenje pojmova u riječi, forsiranje tumačenja jer zapravo su duhovni koncepti neprevodivi.
Rekao im je: - "Što je s vama?", a odgovor je bio otprilike kao da vas netko uhvati za rever i odgovori "Pomozite mi!" -Ali reci mi što ti se događa!, inzistirao je Isus. S druge strane nisu odgovorili razloge, jer su željeli rješenje odmah. Zatim je Isus otišao drugom duhu i postavio isto pitanje: - Reci mi što ti se događa dijeli tvoju bol sa mnom! -, a odgovor je uvijek bio isti: --“Ne želim ništa dijeliti; Želim da mi sada olakšaš!” Bio je to “dijalog gluhih”.
Ako je postojalo neko učenje koje je Isus naučio iz osme sfere kada se tamo spustio, bio je to ogroman, monumentalni Ego koji postoji u toj razini zbog iste patnje. Duhovi nemaju ni uši, ni oči, ni usta, ali kao da ih imaju. Zato kažem da je to bio dijalog gluhih, slijepih i nijemih. Tamo praktički nitko ne sluša drugoga i svi su uronjeni u vlastitu bol. Sličan primjer onome što se događa s duhovima u Osmoj sferi, možete ga vidjeti u filmovima gdje ljudi pokušavaju pobjeći kad dođe do bombardiranja, bježe bočno sudarajući se jedni s drugima. Odnosno, ne idu svi u istom smjeru kao oni divovski mravi zvani “Marabunta” koje ste sigurno vidjeli u mnogim filmovima.
Sugovornik: Da, vidio sam ih.
Johnakan Ur-El: A na fizičkoj razini, kada postoji potres, bombardiranje ili neka katastrofa, ljudska bića bježe posvuda. Pa, zamislite da je to povećano na tko zna koji stepen i imat ćete pogled na to što je Osma sfera.
Sugovornik: Savršeno sam razumio. Kako brod nastaviti?
Johnakan Ur-El: On je vrlo destabiliziran.
Sugovornik: Onda ću na sljedećoj sesiji postaviti ostala pitanja.
Johnakan Ur-El: Svu svoju Svjetlost ostavljam tebi.
Sugovornik: Vidimo se, Učitelju, i hvala.

ISKUSTVO RADAELA U OSMOJ SFERI.

Entitet koji je došao razgovarati: Radael
Sugovornik: Može li 10% utjelovljenih otići u Osmu sferu?
Radael: Ne, nikako.
Sugovornik: Pa, kada ste prvi put bili, odnosno da smo bili u Osmoj sferi?
Radael: Prvi put je bilo kad smo se utjelesili kao Neron.[3]
Sugovornik: Volio bih da me podsjetite na iskustvo.
Radael: Vizualiziram na konceptualnoj razini mnogo bića.
Sugovornik: Htio bih da počnete od trenutka u kojem smo obojica počinili samoubojstvo kao Neron.
Radael: Osjećam se vrlo neugodno prisjećajući se tih epizoda.
Sugovornik: Ali kako to može biti ako je to već prevladano Psihoauditom?
Radael: Ono što se događa je da oživljavanje Osme sfere nije tako jednostavno, u ovom trenutku ja oživljavam patnju tisuća i tisuća bića.
Sugovornik: Dobro, Radael, ali htio sam krenuti od trenutka u kojem smo počinili samoubojstvo. Bodež prodire u naše srce. Je li bilo svjetla? Jesmo li se odmah spustili? Kako je tekao proces?
Radael: U tom trenutku vizualizirao sam sve crno, izgubio sam pojam o osjetilima, o svim osjetilima, i osjetio sam ogromnu lucidnost, mentalnu jasnoću i spokoj, kao da sam pobjegao od nečega, kao da ta fizička smrt me oslobodila nečeg užasnog i osjećao sam se kao neka vrsta ekstaze. Osim toga, moj koncept je razvijen na nesamjerljiv način i sve ono što sam vjerovao da sam izgubio, okus, takt, miris, vid i sluh se vratilo na vrhunski način, iu tom trenutku sam osjetio tako uživanje, ali tako velik, sve dok iznenada moj koncept ne počne opažati bol.
Po prvi put ću objasniti kako je duhovna bol. Duhovna bol je neizreciva bol koja vas muči koja vam stvara tjeskobu, tugu, žalost, nemoć i ogroman osjećaj da odatle nestane. Odjednom sam opazio druga, i još jedna, i druga bića koja pate i pojavljuju se na tisuće, sve duhove koji pate, i neku vrstu s stvorena je paučinasta mreža boli.
Učitelj Johnakan je jednom objasnio da ako na fizičkoj razini imate vrlo bolnu zubobolju, vaš bijeg bi mogao biti ako se onesvijestite, ali na duhovnoj razini nesvjestica ne postoji jer mi nismo fizički. Zatim zamislite da osjećate tisuće, milijune zubobolja u jednom konceptualnom organizmu.
U tom trenutku, koliko god vas hipotetski kontaktirali svojim virtualnim antenama, vi ne želite znati ništa o drugima niti o bilo kome jer ste, metaforički rečeno “umotani” i u tom trenutku ne želite ništa , i pitaš Boga, i plačeš Bogu, i moliš Boga, i proklinješ ga u tom trenutku mrziš Boga, jer želiš izaći iz tog stanja.
Sugovornik: Jesmo li u tom trenutku razumjeli razlog zašto smo u Osmoj sferi patili?
Radael: Ne, jer je moja bol nadmašila moju konceptualnu misao, nadmašila je mene; izbrisalo ju je u tom trenutku, sve dok nije došla transformacija.
Sugovornik: Ali jesmo li znali da smo u Osmoj sferi?
Radael: Da, znao sam to konceptualno jer sam vizualizirao mjesto. Osim toga, već sam bio obaviješten.
Sugovornik: Jesmo li osjetili kada smo prolazili ravninom -1, ravninom Samoće kako se spušta?
Radael: Ako bih vam morao dati primjer, to je poput super dizala koje se spušta niz katove poput sjena, a vi ne shvaćate što se događa. Ono što želite je zatvoriti svoj zastor kako ne biste osjetili ili čuli ništa.
Sugovornik: Percipiraju li svi duhovi koji se nalaze u Osmoj sferi istu patnju ili je svaki percipira prema svojim neprijateljskim djelima?
Radael: Svatko to doživljava u svojoj mjeri. Ono što se događa je da nemaju svi isti kapacitet otpora. To je nešto nenormalno. Osim toga, mi to ne vizualiziramo jer nemamo oči, mi konceptualiziramo jadikovke, jauke, gore, dolje, posvuda, to je nešto što te obuzima, dok ne dođe trenutak u kojem se navikneš na bol, dok navikni se na zujanje, kao što se navikneš na mlataranje, a ponekad se lakše naviknuti na intenzivnu buku nego na malu.
Na fizičkoj razini postoji dokaz za ono što vam govorim. Ako se iznenada nađete bliže mjestu gdje radi električna pila i ako ste jako pospani, možete zaspati i uz zujanje koje pila proizvodi. Ali možda noću, ako legnete spavati i ako iz slavine kaplje, buka koja se javlja mogla bi vas spriječiti da zaspite. I kako to da ste poslijepodne zaspali uz zujanje električne pile? Ovdje se isto događa, čovjek se navikne na velike boli, na velike žalosti. A kad se naviknete na bol, prestanete malo, samo malo, razmišljati o sebi i počnete vidjeti druge, percipirate to i primjećujete njihovu bol, iu najmanjem trenutku osjećate tugu zbog onoga što se događa drugima automatski dižeš na razinu jer prestaješ misliti na sebe i počinješ misliti na druge.
Sagovornik: Je li tako?
Radael: Da.
Sugovornik: A je li se to dogodilo na ovaj način?
Radael: Da.
Sugovornik: Koliko dugo smo bili u Osmoj sferi?
Radael: Nemam točan pojam vremena, ali moglo je biti nekoliko mjeseci jer su mi se činili kao vječnost.
Sugovornik: Kako smo shvatili da se razmišljajući o drugima može uzdići u ravninu? Ili to nismo znali?
Radael: Nisam to shvatio, jednostavno se dogodilo. Kad sam se navikao na bol, počeo sam opažati druge duše, i pokušavao sam saznati što im se događa, zašto se žale, i osjećao sam neku vrstu tjeskobe za druge, i odjednom sam vidio sebe u viša ravnina, ravnina 2.
Sugovornik: S kim smo bili u Osmoj sferi? Mislim nekom dobro poznatom.
Radael: Bilo je mnogo zlih likova, poglavara plemena koji su poklali mnogo ljudi.
Sugovornik: A netko poznat?
Radael: Među njima je bio Mojsije, ako nije rečeno prije, to je kašičica.
Sagovornik: Očito je izašao odatle.
Radael: Da, naravno.
Sugovornik: Postoje li duhovi koji su puno vremena u Osmoj sferi, na primjer stoljeća?
Radael: Mogu biti sve dok ne priznaju bol drugih. Želim ponoviti ono što je Johnakan već rekao u prigodi da biblijski pakao vječne kazne ne postoji, to je fantazija.
Sagovornik: To je jasno. Kako smo živjeli u Osmoj sferi s neprijateljskim djelima koja smo počinili protiv mnogih ljudi kad smo se utjelovili kao Neron?
Radael: U početku, uz ogromnu bol koju sam osjećao, nisam razmišljao o njima, samo sam opažao bol milijuna bića i nije me zanimao ni Neron, ni Rim, niti bilo što, jedino što sam bio zanimalo me moje duhovno biće i grčio sam se tražeći način da napustim to mjesto i što sam više pokušavao izaći, to sam više tonuo, kao da je bila ogromna močvara.
Sugovornik: Prije nego što se utjelovio kao Neron, U kojem duhovnom bili smo u avionu? Možda je to rečeno, ali ne sjećam se u ovom trenutku.
Radael: Bili smo u avionu 4, poslije smo se spustili. Imamo postojanje u svim planovima.
Sugovornik: Jesmo li bili u avionu 5?
Radael: Da, kada nas je stvorio Elohim.
Sugovornik: U pravu ste; Zaboravio sam taj detalj, objasnio mi je Ron prije nekoliko godina na sesiji. Ima li još nečega za zapamtiti od ovog pada u Osmu sferu?
Radael: Jako iscrpljujem snagu ove posude, do te mjere da se čini kao da je drogiran.
Sugovornik: Pa, požurit ću sesiju. Idemo li do ravnine 2 i što se dogodilo?
Radael: Nisam se osjećao kompatibilnim s avionom 2 jer sam vidio pokvarenost mnogih duhova, a uz sve što sam propatio, nisam želio ništa znati o njima. Brzo sam se popeo na avion 3.
Sugovornik: I mi smo se onda utjelovili?
Radael: Točno. Posuda je s tako malo energije da on brblja.
Sugovornik: Ostavljamo to za iduću sesiju?
Radael: U redu.
Sugovornik: Može li biti zanimljiva još jedna inkarnacija u kojoj smo se opet spustili u Osmu sferu?
Radael: Da, moglo bi biti vrlo zanimljivo.
Sugovornik: Onda ću vas pozvati na sljedeću seansu.
Radael: Pa, ja odlazim.
Sugovornik: Vidimo se onda.

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 17:31

Da vam ne postam plahte jer ionako ih ne čitate zaključit ćemo ovo s :

SAMOUBOJICE IDU U PAKAO.

KRAJ RASPRAVE.

FILOZOFIURAJTE DO KRAJA SVEMIRA AL OVO NEĆETE IZMJENIT PO SISTEMU ŠTA SE BABI SNILO TO SE BABI TILO.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 17:47

Mali je u Paklu i priča sam sa sobom i dramatizira svoje engrame samosažaljevanja i ne čuje nikoga jer žali samo sebe i svoju sudbinu a za nikog drugog ga nije brige.

Gori u Paklu.

Donesi šibice. I benzin. Zabava počima.

PS : Ne mogu ja nikog osuditi na Pakao ili Raj i te priče. Al vam mogu pripremiti dobru zabavu dole u Paklu jednom kad dođete.

Prije ćete izletit kad vidite to. Basketball
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 17:52

Nema razine ispod Pakla dakle izletit možete samo prema gore.

Da vam je dole ugodno ostali bi vječno.

To nije plan.

Zapali.

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 17:57

Kad se Isus spustio u osmu sferu, kao da je otvorio svoje pojmovne ruke, odnosno sav svoj duhovni koncept, da osjeti i pokuša razgovarati, ali to je bio dijalog gluhih. Prevođenje pojmova u riječi, forsiranje tumačenja jer zapravo su duhovni koncepti neprevodivi.

Rekao im je: - "Što je s vama?", a odgovor je bio otprilike kao da vas netko uhvati za rever i odgovori "Pomozite mi!" -Ali reci mi što ti se događa!, inzistirao je Isus. S druge strane nisu odgovorili razloge, jer su željeli rješenje odmah. Zatim je Isus otišao drugom duhu i postavio isto pitanje: - Reci mi što ti se događa dijeli tvoju bol sa mnom! -, a odgovor je uvijek bio isti: --“Ne želim ništa dijeliti; Želim da mi sada olakšaš!” Bio je to “dijalog gluhih”.

Ako je postojalo neko učenje koje je Isus naučio iz osme sfere kada se tamo spustio, bio je to ogroman, monumentalni Ego koji postoji u toj razini zbog iste patnje. Duhovi nemaju ni uši, ni oči, ni usta, ali kao da ih imaju. Zato kažem da je to bio dijalog gluhih, slijepih i nijemih. Tamo praktički nitko ne sluša drugoga i svi su uronjeni u vlastitu bol. Sličan primjer onome što se događa s duhovima u Osmoj sferi, možete ga vidjeti u filmovima gdje ljudi pokušavaju pobjeći kad dođe do bombardiranja, bježe bočno sudarajući se jedni s drugima. Odnosno, ne idu svi u istom smjeru kao oni divovski mravi zvani “Marabunta” koje ste sigurno vidjeli u mnogim filmovima.
Sugovornik: Da, vidio sam ih.
Johnakan Ur-El: A na fizičkoj razini, kada postoji potres, bombardiranje ili neka katastrofa, ljudska bića bježe posvuda. Pa, zamislite da je to povećano na tko zna koji stepen i imat ćete pogled na to što je Osma sfera.

---

Nešto ko sad Rusi u Kersonu.

ROOOKKKAAAAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

RAAASSSPPPAAALLLLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 18:03

Šalim se. I ne šalim se.

Znate da se volin sprdat.

Poanta je da ako im je ugodno onda će ostat vječno tamo.

Uz ovo bombardiranje koje se gore spominje fino opališ red napalma po njima dok ispijaš sokić s vrha neke planine uz laganini muziku.

Ima da se svi odma popnu stepenicu više.

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 18:11

Pošto je duša besmrtna napalm je ne ubija.

Onda opet nova salva.

Srednje ime mi je Pakao.

Zato će vam se sad desiti Pakao na Zemlji jer ste mi instalirali Komšića.

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by Speare Shaker 30/10/2022, 18:22

crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:Šejker je jedan od onih koji su Praljku pisali R.I.P.

Nisam pisao R.I.P.
Nisam ja trula pomodarska nakaza poput nekih na ovom forumu.
Pisao sam počivao u miru (Božjem).

Samoubojstvo je isto što i ubojstvo.
S tim što je samoubojstvo neoprostiv grijeh.

Zašto?
Onaj tko je nekoga ubio, taj se može pokajati prije nego umre. Samoubojica ne može.
Samo onaj kome su grijesi oprošteni može počivati u miru.

To zna sva kršćanin.

To misli svaki idiot i neznalica koji sebe smatra kršćaninom ili koji misli da zna nešto o kršćanstvu.
U koju od tih kategorija ti pripadaš, to je zapravo nevažno.
Međutim, svaki ne zna da ta zapovijed u originalnom izdanju glasi ne počini umorstva ilitiga ubojstva u smislu ne ubij pravednoga.
Ništa ne govori o samoubojstvima, a i svakoj pa i najvećoj budali treba biti jasno da se samoubojstvo ne može poistovjetiti sa ubojstvom i pogotovo da za taj čin nije moguće pokajanje i oprost.
Za to u katoličkom nauku postoji onaj dio koji govori o pokajanju u čistilištu koji služi kao priprema za raj.
Ignorirati taj dio katoličkog nauka može samo teološka neznalica i potpuni idiot, a ti spadaš u obje kategorije, bar to je definitivno jasno.

Pitaj svećenika jednom kad konačno odeš u crkvu: je li samobojstvo neoprostiv grijeh?

Možeš i nakon što se ubiješ i poslije odeš na ispovijed.

Tebi je svećenik vrhovni autoritet za kršćanski nauk?
Možda je tome tako u SPC, ali u normalni denominacijama kršćanstva definitivno nije.
Svećenici su samo formalni religijski službenici, a malo je reći da ih u svim kršćanskim denominacijama ima doslovce svakakvih pa i teološki poprilično nepismenih.
A pitaj ti svog, što već imaš za duhovnog autoriteta, postoji li u Bibliji koncept grijeha koji se ne može oprostiti, jer bi to po tebi trebalo biti samoubojstvo.
Međutim, jedini grijeh koji se spominje u Novom Zavjetu, a koji se NEĆE (razlika između ne može i neće) oprostiti je onaj protiv Duha Svetoga i spominje ga kao takvog Isus.
Dakle, ako se svaki grijeh MOŽE oprostiti, bez obzira na formalnu ispovijed, onda se MOŽE oprostiti i onaj samoubojstva.
Hoće li zaista, to zna jedino Bog osobno.

2016-11-04

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 18:27

OPROST
PRAVI KONCEPT OPROŠTANJA

JE LI OPROŠTANJE BOŽANSKI ČIN?

Suprotno onome što smo naučili, opraštanje nije čin ljubavi, već čin arogancije. Dok je Isus živio, nije mogao propovijedati ovu poruku jer nije bilo vrijeme da ljudi shvate ovaj koncept; nije mogao govoriti ni o Egu i ulogama ega jer nažalost ljudi tog vremena nisu bili spremni primiti ta učenja. Iskrivili bi poruke. Sada je vrijeme! Budući da "za svako otkrivenje postoji vrijeme"

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by Speare Shaker 30/10/2022, 18:29

zoro avenger wrote:
Speare Shaker wrote:

Oni to nisu mogli, jer nisu imali oružanu silu koja bi poduprla njihov stav, a nisu bili niti u prilici da je stvore i suprostave se na taj način bilo Amerikancima bilo Sovjetima i njihovim prema njihovim domovinama nadmoćnim vojskama. 
Učinili su što su jedino mogli na način da je njihov čin imao nekakvog odjeka u domaćoj i međunarodnoj javnosti.
To je u biti potez očajnika koji su izgubili svaku nadu.
Eto mi smo mogli kad nam je cijeli svijet uveo embargo na naoružanje, a nismo ni vojsku imali...
Bitna je samo volja i pamet. I onda nema nesavladive situacije. 
Živ možeš svašta, a spaljen moš samo u urnu.

Mi smo mogli, usprkos embargu, jednostavno zato jer smo imali posla sa tzv. JNA. a ne samo sovjetskom ili američkom vojskom.
I to nam je bilo sasvim dovoljno za pobjedu u tom ratu.
Samospaljeni nisu završili samo u urni, to je samo mjesto posljednjeg počivališta ostataka njihovih tijela.
Samospaljeni su završili u kolektivnim pamćenjima ne samo zajednica kojima su pripadali nego praktički i cijelog svijeta i to u najmanju ruku kao simboli moralnog i protestnog djelovanja ljudi lišenih svake nade koji su učinili jedino što im je preostalo da učine i protiv čijeg čina službene vlasti nisu mogle učiniti baš ništa.
U biti i kao oni koji su najavili buduće ne samo moralne nego i političke pa u slučaju Vijetnama čak i vojne pobjede u ratovima u kojima su se ne svojom voljom našli.

2016-11-04

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 18:29

Entitet koji je došao na dijalog: Učitelj Ruanel.
Sugovornik: Učitelju. Mogu li vas pitati nešto?
Ruanel: Naravno, ali mora biti kratko
Sugovornik: Zapravo imam dva pitanja, jedno je vezano uz pojam oprosta, pročitat ću sažetak koji imam za zapisnik, a vi ćete mi reći je li točan:
OPROŠTENJE: Dikt. Čin opravdanja pogreške ili uvrede, prestanak krivnje, oslobađanje duga, uvrede, greške, zločina ili druge stvari koja vrijeđa. ¦ Oslobađanje od zaslužene kazne Čin arogancije koji dolazi iz ega u kojem osoba koja smatra da je uvrijeđena, u razmetljivom izrazu velikodušnosti oslobađa navodnog počinitelja.

Pomilovanje podrazumijeva uvredu, oprostiti osobi znači da se prvo treba uvrijediti, ali nitko nema moć uvrijediti nikoga osim ako tu moć ne da drugoj osobi. Paradoksalno, opraštanje se nikada ne bi smjelo vratiti na osobu koja nas je navodno uvrijedila, nego na sebe jer smo toj uvredi lažno dali prostora. Svatko od nas stvara svoje vlastito stanje uma: "Ljudi se ne uznemiruju zbog stvari, već zbog interpretacija koje se o njima daju". Uvreditelj je, dakle, uvijek on sam: uvrijedili su te jer si uvrijedio sam sebe. Kao rezultat toga, kada netko oprosti uvredu, jedino što on ili ona čini je oslobađanje odgovornosti koja pripada sebi i prebacuje je na drugoga.

Ruanel: Definicija je točna jer se oprašta iz vlastitog ega.
Sugovornik: Dakle, suprotno onome što svi vjeruju, oprost je čin oholosti?
Ruanel: Opraštanje nije čin ljubavi, već čin arogancije, ja to potvrđujem. A postoje ljudi koji oprost uzimaju iznad ljubavi. Odnosno, kao da sam ego stavio iznad ljubavi.

Sagovornik: Oduvijek se govori da se oprašta od srca.
Ruanel: Ponavljam, da ne bude sumnje: Oprašta se iz vlastitog ega. Srce ne oprašta jer prvo treba kriviti, a srce ne krivi.
O tome ću biti jasan i koncizan, kao što već znate da jesam: Srce ne krivi; onda, ako nema krivnje, nema ni oprosta. Dakle, srce neće oprostiti ono što nije okrivilo. Reći da se oprašta od srca je totalna zabluda!
Sugovornik: Koncept je savršeno jasan. Ono što privlači moju pažnju je to što mi puno ljudi postavlja pitanja koja su meni očita. Na primjer, definiciju oprosta nisu razumjeli u potpunosti.
Ruanel: Ti ljudi imaju pogrešne informacije i iz tog razloga postavljaju pitanja. Moj brat Rah, iz Antaresa IV uvijek spominje kao primjer međusobno povezane posude. U elementarnoj fizici, ako imate litru vode u posudi i želite je pretočiti u drugu koja ima manji kapacitet, nećete to moći jer će se preliti.
Primijenite ovaj primjer na ove ljude, ako imaju svoje kauzalno tijelo puno koncepata, neće moći staviti druge koncepte ako ga prvo ne isprazne.
Ljudi koji sumnjaju u definiciju pomilovanja polaze od zablude koja ima svoje podrijetlo u pogrešnim informacijama.
Iz kauzalnog tijela se ne krivi. To je kao da ste mi rekli da Majstor svjetla sudi ili osuđuje. Duh svjetla ne sudi. Zatim, ako ne osuđuje, ne može oprostiti.
Govorim s pravnog gledišta koje dobro poznajete. Ako ne osuđujem, ne oslobađam ni. Ako ne krivim, ne opraštam. Odrješenje je oprost. Onda, kako ću oprostiti onome kome nisam zamjerio?
Sagovornik: Jasno je.
Ruanel: Pa. A s kojeg polja možete kriviti?
Sugovornik: Kako ste rekli, samo iz polja EGA.
Ruanel: Točno, samo iz EGA! Jedan plus jedan jednako je dva. Ne postoji jedan plus jedan jednako četiri.
Sugovornik: Ono što me zbunjuje je to što mnogi ljudi ne čekaju da u potpunosti upoznaju naš materijal, a to je svakako učenje Majstora Svjetlosti, već direktno imaju mišljenje iz malih podataka koje imaju. I očito krivo tumače i imaju pogrešna mišljenja.
Ruanel: Vrlo je teško ljudima uvesti nove koncepte. Sjetite se primjera spojenih žila. Prvo morate isprazniti posude prije nego što možete prenijeti novi sadržaj. Imajte na umu da se protiv novih paradigmi uvijek borilo. Stalno!
To se dogodilo s Leonardom Da Vincijem, s Galileom, s Giordanom Brunom. I nastavit će se događati.

Sjetite se Simona Newcomba koji je rekao da stroj teži od zraka nikada ne može letjeti, zamislite što bi rekao da sada vidi avione, rakete i satelite. Što bi on mislio?
Sugovornik: Sigurno da su djelo heretika.
Ruanel: Točno!
Sugovornik: Prelazeći na drugu temu, prije nekoliko dana ugradio sam u Tehnički rječnik psihointegracije riječ "bijes" koju sam izvukao iz Tehničkog rječnika scijentologije. Ovdje kažete: "Ljutnja je jednostavno proces pokušaja da sve ostane mirno." Ne razumijem to u potpunosti.
Ruanel: Osoba koja je ljuta ne dopušta da itko mijenja bilo što što ima. Postoji nekoliko vrsta ljutnje. Vidljiva ljutnja i suptilna ljutnja, gdje osoba, iz čistog hira, ne dopušta drugoj osobi da promijeni koncept ili ideju.
Riječ "hir" koja se koristi na fizičkoj razini još je jedan korijen Ega. Zatim, Ljutnja je dio Ega: “Ne diraj ovo, ostavi kako jest” To je dječji hir.
Sugovornik: A antagonizam?
Ruanel: Ljutnja nema nikakve veze s antagonizmom. Ljudi brkaju ljutnju s antagonizmom, ali to su dvije različite stvari. Antagonizam je kad prekoravaš drugoga. Ljutnja vas, s druge strane, zaključava i ne dopušta da se išta promijeni.
Sugovornik: Sad mi je jasno.
Ruanel: "Ostavi moju ideju kakva jest" Ovo je ljutnja. Antagonizam je kad se negativno preokreneš drugome, odnosno suočiš se s njim. Ne izolirate ga kao u slučaju ljutnje. Većina ljudi brka obje stvari, uzimajući antagonizam kao ljutnju. Ispuštanje ljutnje je antagonizam, a ne ljutnja.
Osoba koja oprašta je zato što je ranije imala predrasude... Na primjer, ako me netko pokuša povrijediti, a ja razumijem njegova ograničenja i ne osuđujem ga. Što bih oprostio ako nemam što oprostiti? Tijekom vremena kada je Isus bio utjelovljen, ljudi možda ne bi razumjeli potpuni koncept oprosta.

Lako je razumjeti da se pedantni i arogantni ljudi lako uvrijede, to je zato što imaju EGO. I ljudi s niskim samopoštovanjem i kompleksom manje vrijednosti lako se uvrijede jer i oni imaju EGO. Kad bi imali integriran svoj ego, nikakva uvreda, nikakva agresija, nikakva uvreda ne bi im naštetila. Dakle, ne bi imali što opraštati.

Majstori Svjetlosti nemaju ego jer misle na druge, žive da bi služili drugima i ništa im ne treba, stoga ih nitko ne može uvrijediti jer ni oni ne prejudiciraju.

Na primjer: Par se svađa oko nečega, jedan od njih, onaj koji je karakterniji, kaže: "Ovaj put ću te pustiti da živiš, oprostit ću ti" To je čista pedanterija!!

Drugi primjer: Mladić se svađa s drugim i kaže: „Odlazi! Prije nego se predomislim, ovaj put ću ti oprostiti, trebaš mi zahvaliti” To je čista arogancija!!

Konačno, ako je Ego taj koji je uvrijeđen. Zašto bih trebao oprostiti uvredu? Tko ima moć uvrijediti me?

Last edited by RayMabus on 30/10/2022, 18:31; edited 1 time in total

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by Speare Shaker 30/10/2022, 18:30

RayMabus wrote:OPROST
PRAVI KONCEPT OPROŠTANJA

Suprotno onome što smo naučili, opraštanje nije čin ljubavi, već čin arogancije. Dok je Isus živio, nije mogao propovijedati ovu poruku jer nije bilo vrijeme da ljudi shvate ovaj koncept; nije mogao govoriti ni o Egu i ulogama ega jer nažalost ljudi tog vremena nisu bili spremni primiti ta učenja. Iskrivili bi poruke. Sada je vrijeme! Budući da "za svako otkrivenje postoji vrijeme"

Ovo je u svojoj biti temelj nauka svih sotonističkih denominacija odnosno crkvi.

2016-11-04

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 18:34

Speare Shaker wrote:
PRAVI KONCEPT OPROŠTANJA

Ovo je u svojoj biti temelj nauka svih sotonističkih denominacija odnosno crkvi.
To sam ti stavio zato šta si napisao gore da Bog oprašta.

Dakle, ako se svaki grijeh MOŽE oprostiti, bez obzira na formalnu ispovijed, onda se MOŽE oprostiti i onaj samoubojstva.

A šta će ti on to oprostiti ili bi trebao oprostiti ?
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by zoro avenger 30/10/2022, 18:36

Speare Shaker wrote:
zoro avenger wrote:
Speare Shaker wrote:

Oni to nisu mogli, jer nisu imali oružanu silu koja bi poduprla njihov stav, a nisu bili niti u prilici da je stvore i suprostave se na taj način bilo Amerikancima bilo Sovjetima i njihovim prema njihovim domovinama nadmoćnim vojskama. 
Učinili su što su jedino mogli na način da je njihov čin imao nekakvog odjeka u domaćoj i međunarodnoj javnosti.
To je u biti potez očajnika koji su izgubili svaku nadu.
Eto mi smo mogli kad nam je cijeli svijet uveo embargo na naoružanje, a nismo ni vojsku imali...
Bitna je samo volja i pamet. I onda nema nesavladive situacije. 
Živ možeš svašta, a spaljen moš samo u urnu.

Mi smo mogli, usprkos embargu, jednostavno zato jer smo imali posla sa tzv. JNA. a ne samo sovjetskom ili američkom vojskom.
I to nam je bilo sasvim dovoljno za pobjedu u tom ratu.
Samospaljeni nisu završili samo u urni, to je samo mjesto posljednjeg počivališta ostataka njihovih tijela.
Samospaljeni su završili u kolektivnim pamćenjima ne samo zajednica kojima su pripadali nego praktički i cijelog svijeta i to u najmanju ruku kao simboli moralnog i protestnog djelovanja ljudi lišenih svake nade koji su učinili jedino što im je preostalo da učine i protiv čijeg čina službene vlasti nisu mogle učiniti baš ništa.
U biti i kao oni koji su najavili buduće ne samo moralne nego i političke pa u slučaju Vijetnama čak i vojne pobjede u ratovima u kojima su se ne svojom voljom našli.
Imali smo posla s jednom od najjačih armija u Europi u to vrijeme. I to nenaoružani u samom početku.

I da, ti samozapaljeni ostaju u kolektivnim pamćenjima iz čistog razoga jer su izazavli veliki šok.
Kao što su u kolektivnom pamćenju ostale i atomske bombe bačene na Japan.

Male
2022-08-01

Back to top Go down

Post by Speare Shaker 30/10/2022, 18:37

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
PRAVI KONCEPT OPROŠTANJA

Bilo koji grijeh počinjen za života, jer ne možeš postati istobitan Bogu ako si ukaljan grijehom.
Za kojeg sotonjare poput tebe ne priznaju da kao koncept uopće postoji.
Ako nisi znao, Isus je po kršćanskom nauku sa nama ljudima bio jednak u svemu, osim u grijehu.

2016-11-04

Back to top Go down

Post by Speare Shaker 30/10/2022, 18:38

zoro avenger wrote:
Imali smo posla s jednom od najjačih armija u Europi u to vrijeme. I to nenaoružani u samom početku.

Daleko da su spadali među najjače, osim možda po količini oružja kojeg su imali.
Ali motivacija, logistika i vojna doktrina im nisu bili na nekoj iole ozbiljnoj razini.

2016-11-04

Back to top Go down

Post by zoro avenger 30/10/2022, 18:41

Speare Shaker wrote:
zoro avenger wrote:

Daleko da su spadali među najjače, osim možda po količini oružja kojeg su imali.
Ali motivacija, logistika i vojna doktrina im nisu bili na nekoj iole ozbiljnoj razini.
Bili su pun kurac po naoružanju jači od nas. Vjerovali su da će nas pregaziti u mjesec dana.

Male
2022-08-01

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 18:41

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
PRAVI KONCEPT OPROŠTANJA

Bilo koji grijeh počinjen za života, jer ne možeš postati istobitan Bogu ako si ukaljan grijehom.

Ako nisi znao, Isus je po kršćanskom nauku sa nama ljudima bio jednak u svemu, osim u grijehu.
To samo znači da se nećeš duhovno popet na neku višu razinu. Ništa više od toga to ne znači.

Bog ti ne prašta jer Bog nema ego pa da se uvrijedio. Vi ste svi njegova ( nestašna ) djeca. On vas sve voli.

Za razliku od mene. pirat lol!

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 30/10/2022, 18:43

Speare Shaker wrote:
Zanimljiva izjava nekome tko se potpisuje kao anđeo Prijestolnik ( Božji autoriteti ).

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by Speare Shaker 30/10/2022, 18:45

zoro avenger wrote:
Speare Shaker wrote:
zoro avenger wrote:

Bili su pun kurac po naoružanju jači od nas. Vjerovali su da će nas pregaziti u mjesec dana.

U što su oni vjerovali to je samo njihov problem.
I to zapravo pokazuje koliko su bili nepripremljeni za rat koji su sami isprovocirali.
Evo ilustracije.
Kada je Milošević rekao da oni umeju da se biju ako već ne umeju da rade, ja sam (u proljeće 1991. tijekom pakračke krize) ekipi oko sebe objasnio da su oni već izgubili rat.
Jer umeju da se biju jedino po krčmama i sličnim mjestima, to nitko ne dovodi u pitanje, ali ne umeju da ratuju jer ne razumiju kako je rat zapravo vrlo ozbiljan i težak posao i tko ne ume da radi ne ume ni da se bije (u ratu).

2016-11-04

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics