ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Page 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 16:23

Ma.

A toga je bilo non stop. Svakakvih sranja. Al baš svakakvih.

Ma nije taj mali za to. Zato su oni njemu tako tili reč da to nije za njega i da ide ća i nađe neki posal koji je prilagođen njemu jer su vidili šta je momak.

Za neke poslove triba radit psiho profile. Ne možeš ti svašta zaposlit na svašta. Neki ljudi jednostavno nisu po svom psiho profilu ( karakteru ako oćete ) za neke poslove. Jednostavno nisu i to je to.

RayMabus

Posts : 173539
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 16:31

Ja mu još govorin da uzme tamo duvana. Ima šteka pa nek nosi. Ona šteka Marlbora pa nek stavi u vriću.

On me gleda blido. Di će to nosit ?

A brate mili ne mogu ti ja pomoć. Nosi sve šta moš nosit. Još ja njih mora umirivat na kraju.

Šta će sad kad nema sefa tj ne mogu ga otovrit kad mi ne znamo brojeve uopće. Ja mu sam reka da ima šteka tamo pa neka nosi. Da ne ode praznih ruku. lol! lol! lol! lol! lol!

Ima na kameri da je pljačka pa šte mene brige koliko će oni odnit. Nosi sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173539
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 16:44

crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:Šejker je jedan od onih koji su Praljku pisali R.I.P.

Nisam pisao R.I.P.
Nisam ja trula pomodarska nakaza poput nekih na ovom forumu.
Pisao sam počivao u miru (Božjem).

Samoubojstvo je isto što i ubojstvo.
S tim što je samoubojstvo neoprostiv grijeh.

Zašto?
Onaj tko je nekoga ubio, taj se može pokajati prije nego umre. Samoubojica ne može.
Samo onaj kome su grijesi oprošteni može počivati u miru.

To zna sva kršćanin.

To misli svaki idiot i neznalica koji sebe smatra kršćaninom ili koji misli da zna nešto o kršćanstvu.
U koju od tih kategorija ti pripadaš, to je zapravo nevažno.
Međutim, svaki ne zna da ta zapovijed u originalnom izdanju glasi ne počini umorstva ilitiga ubojstva u smislu ne ubij pravednoga.
Ništa ne govori o samoubojstvima, a i svakoj pa i najvećoj budali treba biti jasno da se samoubojstvo ne može poistovjetiti sa ubojstvom i pogotovo da za taj čin nije moguće pokajanje i oprost.
Za to u katoličkom nauku postoji onaj dio koji govori o pokajanju u čistilištu koji služi kao priprema za raj.
Ignorirati taj dio katoličkog nauka može samo teološka neznalica i potpuni idiot, a ti spadaš u obje kategorije, bar to je definitivno jasno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 16:47

Pakao je stariji od kršćanstva i njegovih besmislica.

Samoubojice idu u Pakao.

KRAJ RASPRAVE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173539
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 16:51

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Planes

-2 Osma sfera:

Duhovni nivo gdje se nalaze svi duhovi koji su počinili neprijateljska djela.
Na ovoj razini svi duhovi koji su bili okrutni prema svojim susjedima, osjećaju istu bol koju su prouzročili drugima dok su bili na fizičkoj razini. Ova razina je ekvivalentna biblijskom paklu, ali suprotno Paklu, patnja na ovoj razini nije vječna . Drugim riječima, na ovoj razini svaki duh dijeli bol svih drugih duhova koji obitavaju na ovoj razini. U trenutku kada duh prestane brinuti o vlastitoj boli i pokuša ublažiti bol drugih duhova, automatski podiže svoju razinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173539
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 16:53

BIBLIJSKI PAKAO

RELIGIJSKI MIT

ISKRIVLJEN KONCEPT O OSMOJ SFERI

Dok je Isus propovijedao evanđelje, nije znao za postojanje Osme sfere (ravnina -2), umjesto toga imao je drevni koncept koji je naučio o paklu ili šeolu u religijskim učenjima judaizma. Unatoč ograničenim informacijama koje je imao (samo na temelju svetih spisa), Isus je imao vrlo važnu ulogu u Povijesti.

U ovom sadašnjem vremenu, važno je otkriti jednom zauvijek da biblijski pakao ne postoji na način na koji su nas sve religije učile.

Očito, mnogi ljudi neće primiti ovu novu paradigmu i nastavit će misliti da će vječna vatra progutati zle na kraju vremena, ali oni koji će koristiti zdrav razum shvatit će da bi Bog u tom slučaju bio toliko okrutan, a Isus je bio čovjek na kraju krajeva i kao Majstor Svjetlosti razine 4 u to je vrijeme također bio pogrešiv.

Isus je imao mnogo sumnji i bio je reaktivan i kada je ukorio Petra i istjerao trgovce iz hrama, a bio je reaktivan i kada je plašio ljude mjestom vječne vatre, mučenja i crva poznatim i kao “Pakao”

POSTOJI PAKAO?
RayMabus
RayMabus

Posts : 173539
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 16:53

zoro avenger wrote:
Speare Shaker wrote:

Je li Jan Palach slabić koji šalje katastrofalnu poruku svijetu?
Iskreno, nije se mogao nositi s trenutnim stanjem, pa se zapalio. Po meni je zbog toga slabić. Možda po tebi nije. Ali napisao sam već, nismo svi isti.

Meni to nebi nikad palo na pamet. Postoje i druge metode borbe nakon kojih ostaneš živ.

I da, poslao je katastrofalnu poruku borcima za slobodu koja glasi "Zapalite se!"...Preglupo po mom mišljenju.

Riječ je o refleksiji na jedan raniji događaj.
Samozapaljenje budističkog redovnika (Thích Quảng Đức) u Saigonu 1963. godine, kao protestni čin protiv ne rata u Vijetnamu, kako se to često misli, nego protiv politike tadašnjeg južnovijetnamskog diktatora koji je vodio neprijateljsku politiku protiv budizma u svojem dijelu zemlje.
Čin je izazvao veliki, uglavnom pozitivan odjek u svijetu, jer se percipirao kao protest protiv američke politike podrške južnovijetnamskom diktatoru, što realno i nije bilo daleko od istine. 
Kada ti ne preostaje nikakva druga metoda, tada na neki način možeš jedino žrtvovati svoj život, bilo kroz oružanu borbu, bilo na ovaj način, prinošenja neke vrste osobne žrtve.
Zbog toga se ni prvi ni drugi navedeni protestni samoubojica ne bi od nikoga trebali smatrati slabićima, jer to realno nisu ni bili, a i njihovi akti su imali i pozitivnog odjeka u svjetskoj politici, daleko veći nego da su samo sudjelovali u nekoj vrsti oružanog otpora politici sa kojom se nisu slagali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 16:54

RayMabus wrote:Pakao je stariji od kršćanstva i njegovih besmislica.

Samoubojice idu u Pakao.

KRAJ RASPRAVE.

U pakao sasvim sigurno idu govna poput tebe koji ih tamo šalju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 16:58

Entitet koji je došao na dijalog: Učitelj Isus, trenutni Solarni Logos.

Sagovornik: Spremni smo za primanje poruka...
Učitelj Isus: Radostan sam što sam ponovno s vama. Ja sam Ješua ben Josef. Za vas, ja sam Učitelj Isus.
Sugovornik: Pozdravljam Vas, Učitelju, i slušam Vašu poruku.

Majstor Isus: Došao sam posebno razjasniti neke potrebne točke o vibracijskim razinama. Postoji šest pozitivnih razina duhovne vibracije, počevši od razine 1, koja je ona inkarniranih bića, to jest, fizička razina. Slijedite duhovne razine 2 i 3, koje su razine greške, razinu 4, koja je razina majstora, i razinu 5, gdje obitavaju duhovi većine Svjetla. Plan 6 pripada anđeoskom svijetu. Ova ravnina, zapravo, nije iznad ravnine 5, već vam daje zemaljski primjer: dupin i slon koegzistiraju u istoj ravnini, ali u različitim staništima.

Osim toga, postoje dvije negativne razine: razina - 1, to je vibracija gdje je duh potpuno izoliran i razina - 2, gdje svaki duh dijeli bol svih drugih duhova koji žive u toj razini.
Ta tako gusta vibracija naziva se i Osma sfera. [1]

Osim toga, postoji vibracijska razina 7, nastanjena Božanskim Energijama i vibracijska razina 8, Elohima ili manjih bogova. Dok sam još bio živ, utjelovljen, prije gotovo dvije tisuće godina, Božanska Energija koja mi je komunicirala s Ocem bio je “Krist”, u to vrijeme on je bio Solarni Logos.

Puno je dezinformacija kada se kaže da je Krist bio Planetarni Logos, jer je tu poziciju tada držao Eloah Jehova. Krist je bio Solarni Logos i tada je bio zadužen za cijeli planetarni sustav. Dimenzionalni Logos je bila Božanska Energija Abraxas.

Eloah Jehova, čija je razina vibracije bila 8, poslao je dio njega na razinu 4 kako bi mu olakšao komunikaciju s inkarniranim bićima. Tako je mogao telepatski komunicirati s Mojsijem. Nažalost, ljudska bića nisu imala nikakav drugi oblik duhovne komunikacije i pobrkala su ovog Eloaha s Ocem. Da stvari budu još gore, Jehova je imao vrlo mnogo devijacija u ponašanju koje su nastale u despotskim stavovima s utjelovljenim bićima, ponekad dotičući granice okrutnosti.

Sugovornik: Je li on spušten s razine?
Majstor Isus: Ne, na duhovnim razinama nema nikoga zaduženog za podizanje ili snižavanje razine vibracije onima koji su se ponašali dobro ili loše. Sami entiteti se mogu uzdići ili spuštati, u skladu sa svojim ponašanjem, jer ih to ponašanje čini da postanu suptilniji ili gušći. Nadalje, u slučaju Eloaha, oni pripadaju ravnini 8 i ne mogu se spustiti s razine. Ali kada ne pomaže čovječanstvu da se duhovno uzdigne u dvije tisuće godina, ova jedina činjenica je već nazadak u entitetu kao što je Jehova... Ili ne?

Sugovornik: Učitelju... Što se dogodilo kad ste se dezinkarnirali?
Majstor Isus: Kada sam se dezinkarnirao, zamolio sam Oca sa svom svojom ljubavlju da mi dopusti da se spustim u Osmu sferu da podijelim bol entiteta koji su nastanjivali tu razinu i ublažim njihovu patnju. Odmah nakon toga, otišao sam na razinu 4 Majstora i imenovan sam novim Planetarnim Logosom.
Tisuću godina nakon dezinkarnacije, imao sam radost uzdići se na razinu 5, i imenovan sam Solarnim Logosom. Zauzvrat, Božanska Energija, Krist, postao je novi Dimenzionalni Logos umjesto Abraxasa.

Sugovornik: Koja je uloga Dimenzionalnog Logosa?
Majstor Isus: Dimenzionalni Logos ne samo da vodi sudbinu svih zvjezdanih sustava ove galaksije, već i zvjezdanih sustava svih galaksija u fizičkom svemiru. Također možete komunicirati s drugim Dimenzionalnim Logosima koji nastanjuju 22 paralelna svemira. Dimenzionalni Logosi također su izravni glasnici Apsoluta. Još jedna dezinformacija je da neki dio pravoslavnog kršćanstva, zvan Katolicizma, kaže da sam član Trojstva. Ništa ne može biti pogrešnije! Ja sam sin Apsoluta, kao i svi koji žive u bilo kojem svijetu. [2]
Sugovornik: Učitelju, zašto se kaže da si sišao u pakao kad si se dezinkarnirao?
Majstor Isus: Rečeno je da sam sišao u taj izmišljeni pakao jer sam, kao što sam rekao prije, tražio da se spustim do Osme sfere, vibracija -2.
Ova razina je najgušća u Kreaciji, gdje obitavaju duhovi koji imaju ekstremnu okrutnost. Tu mogu osjetiti bol drugih duhova gdje je svatko živi kao svoju. To je stanje velike potlačenosti, sve dok svaki entitet ne shvati da svi jednako pate i nauči dijeliti bol. Znajte da nijedan duh nije ravan drugome. Zbog slobodne volje koju je dao Otac, svaki duh može odlučiti služiti, voljeti, dijeliti ili živjeti za svoje bližnje. Također se može odlučiti podčiniti, dominirati, apsorbirati, zbuniti, povrijediti ili živjeti od drugih duhova. Svatko tko živi na drugome, tko se podvrgava drugome, tko uranja u stalne pogreške, zablude, zlo, može sići u Osmu sferu. Ali tu je i greška. Smatralo se da je Osma sfera vrlo negativno dimenzionalno energetsko središte koje je okrutni duh, koji je tamo došao, sam dezintegrirao kozmičkom energijom.
Nije istina, jer duh je besmrtan, ne umire. A osim toga, Otac nikada ne bi dopustio da bilo koji život bude uništen. Zlo se transmutira, ne uništava

Sugovornik: Dakle... Nije li Područje osme sfere kraj crnog maga?
Učitelj Isus: To je transmutacija crnog maga. Nema uništenja ni vječne vatre. Kad sam tražio da odem u Osmu sferu, to je bilo zato što sam trebao proživjeti iskustva onih koji su patili.
Sugovornik: Razumijem… Koja je bila Vaša aktivnost tamo, Učitelju?
Učitelj Isus: Smirivao sam jade, zatvarao rane, davao sam utjehu, ali oni su bili toliko slijepi – ne od vida, nego duhovno – da nisu slušali niti postali svjesni onoga što se prenosi. Iskušavao sam sebe i pokušao sam pružiti te bisere, suprotno onome što sam rekao svojim sljedbenicima, kada sam vidio toliko boli. Kasnije sam razmišljao i mislio sam da ih samo Očevo Božje milosrđe može potaknuti da polako ustanu i prestanu se grčiti u agoniji.
Sugovornik: Kristalno je jasno, majstore.
Učitelj Isus: Još jedno pogrešno shvaćanje je vjerovanje da što je viša razina vibracije, to je manja patnja. Upravo je suprotno. Ali očito, na Svjetlosnim razinama mi ne patimo zbog svojih grešaka, već zbog grešaka drugih, zbog pogrešnih postupaka bića koja su u gustim vibracijama, pokušavajući manipulirati drugim bićima njihove iste vibracije za osobnu korist. Na razini 5 duhovne vibracije imamo mnogo zadataka. Živimo da bismo služili s mnogim drugim entitetima, koji osjećaju da je cilj dijeliti, koji uživaju vidjeti druge sretne, koji uživaju u svojoj sreći, ali nije sve radost. Također trpimo bol onih kojima dominira ego. Patimo za onima koji misle samo na dominaciju. Znamo da patnja nije zauvijek. Ovoj je posudi već bilo naređeno da će to biti veliko zajedništvo s Ocem, bez gubljenja naše osobnosti, kako bismo mogli uživati ​​u Njemu, u Ocu. I bit će. Ostavljam te i s tobom sam uvijek.
Sugovornik: Do viđenja, Učitelju, i hvala na porukama. Želi li neki drugi subjekt dati smjernice?
Johnakan: Ja sam Johnakan Ur-el. Potvrđujem riječi mog voljenog Učitelja i dodajem: Kada patimo na Svjetlosnim razinama, patimo zbog empatije. Okružujemo našim Rayem duha Greške koji je u krizi i pokušavamo ga utješiti. Ne uspijevamo uvijek, jer postoje duhovi koji se bune arogancijom i ne dopuštaju da im se pomogne. Isto se događa na fizičkom planu. Ima mnogo ljudi koji vjeruju da imaju apsolutnu istinu i ne slušaju nikakve upute. Drugi imaju zlobu i, vođeni egom, destruktivno kritiziraju one koji samo žele služiti.

Ima još puno toga za napraviti, ali ne samo prenošenjem riječi, već radom. Jer riječ bez djela je sterilna, ona je kao cvijet bez mirisa. Neophodno je da se sve što je planirano i sprovede kasnije. Ništa se ne može postići bez žrtve, ali znamo da je put dobra trnovit put. Nikada nemojte izbjegavati obvezu; nikada ne prestajte odgovoriti na zahtjev za pomoć, niti zanemariti danu riječ, jer čast je temelj. Nikada nemojte prestati stjecati znanje, jer što više znanja imate, više ga možete prenijeti drugima. I nikad ne zadržavaj ono što znaš, jer znanje koje nije dano trune u škrtoj osobi. Dijeljenje je također usluga. Sa svom svojom ljubavlju opraštam se od tebe, Johnakan Ur-El.


[1] Duhovni svijet sastoji se od fizičke razine, pet pozitivnih duhovnih razina i dvije negativne razine. Predstavljeni su u obliku sfera koje okružuju, gdje veća (suptilnija) sadrži sljedeću i tako dalje. (Duhovni planovi)

[2] Različite religije su u svojim prorocima vidjele istinski božansko-ljudski izraz, ali za razliku od judaizma i islama, kršćanstvo uzdiže Isusa kao partnera s Božanstvom, s Ocem i Duhom Svetim (Louis Fabre).
RayMabus
RayMabus

Posts : 173539
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 16:58

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Pakao je stariji od kršćanstva i njegovih besmislica.

Samoubojice idu u Pakao.

KRAJ RASPRAVE.

U pakao sasvim sigurno idu govna poput tebe koji ih tamo šalju.

Pakao je stariji od kršćanstva?
Kršćanstvo potječe od judaizma, a ta religija ne poznaje koncept pakla, svakako ne na način kako ga tumači kršćanstvo i svakako ne za pravovjerne židove. U nekom obliku pakla završavaju samo goji ilitiga nežidovi.
Isus je tu u svojem nauku pribjegao moralnoj radikalizaciji u osnovi nejasnog stava judaizma prema paklu pa i zagrobnom životu općenito.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 17:00

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Pakao je stariji od kršćanstva i njegovih besmislica.

Samoubojice idu u Pakao.

KRAJ RASPRAVE.

U pakao sasvim sigurno idu govna poput tebe koji ih tamo šalju.
Majstor Isus: Ne, na duhovnim razinama nema nikoga zaduženog za podizanje ili snižavanje razine vibracije onima koji su se ponašali dobro ili loše.


Lijepo sam ti rekao da ja nikoga nigdje ne šaljem a ti opet lupaš svoje iako sam ti najmanje dva puta to objasnio.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173539
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 17:01

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Pakao je stariji od kršćanstva i njegovih besmislica.

Samoubojice idu u Pakao.

KRAJ RASPRAVE.

U pakao sasvim sigurno idu govna poput tebe koji ih tamo šalju.
Majstor Isus: Ne, na duhovnim razinama nema nikoga zaduženog za podizanje ili snižavanje razine vibracije onima koji su se ponašali dobro ili loše.


Lijepo sam ti rekao da ja nikoga nigdje ne šaljem a ti opet lupaš svoje iako sam ti najmanje dva puta to objasnio.

Za lupetanje na ovom forumu su zadužena govna poput tebe sa tobom na čelu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 17:02

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Pakao je stariji od kršćanstva i njegovih besmislica.

Samoubojice idu u Pakao.

KRAJ RASPRAVE.

U pakao sasvim sigurno idu govna poput tebe koji ih tamo šalju.
Majstor Isus: Ne, na duhovnim razinama nema nikoga zaduženog za podizanje ili snižavanje razine vibracije onima koji su se ponašali dobro ili loše.


Lijepo sam ti rekao da ja nikoga nigdje ne šaljem a ti opet lupaš svoje iako sam ti najmanje dva puta to objasnio.

Za lupetanje na ovom forumu su zadužena govna poput tebe sa tobom na čelu.

I ajde ti lijepo odjebi sa tim maloumnim kretenarija o nekakvoj astralnoj stvarnosti koje si pokupio iz tko zna kakvog smeća od časopisa koja pišu maloumnici poput tebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 17:02

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Pakao je stariji od kršćanstva i njegovih besmislica.

Samoubojice idu u Pakao.

KRAJ RASPRAVE.

U pakao sasvim sigurno idu govna poput tebe koji ih tamo šalju.

Pakao je stariji od kršćanstva?
Kršćanstvo potječe od judaizma, a ta religija ne poznaje koncept pakla, svakako ne na način kako ga tumači kršćanstvo i svakako ne za pravovjerne židove. U nekom obliku pakla završavaju samo goji ilitiga nežidovi.
Isus je tu u svojem nauku pribjegao moralnoj radikalizaciji u osnovi nejasnog stava judaizma prema paklu pa i zagrobnom životu općenito.

Dok je Isus propovijedao evanđelje, nije znao za postojanje Osme sfere (ravnina -2), umjesto toga imao je drevni koncept koji je naučio o paklu ili šeolu u religijskim učenjima judaizma. Unatoč ograničenim informacijama koje je imao (samo na temelju svetih spisa), Isus je imao vrlo važnu ulogu u Povijesti.


https://en.wikipedia.org/wiki/Sheol
RayMabus
RayMabus

Posts : 173539
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 17:04

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Pakao je stariji od kršćanstva i njegovih besmislica.

Samoubojice idu u Pakao.

KRAJ RASPRAVE.

U pakao sasvim sigurno idu govna poput tebe koji ih tamo šalju.

Pakao je stariji od kršćanstva?
Kršćanstvo potječe od judaizma, a ta religija ne poznaje koncept pakla, svakako ne na način kako ga tumači kršćanstvo i svakako ne za pravovjerne židove. U nekom obliku pakla završavaju samo goji ilitiga nežidovi.
Isus je tu u svojem nauku pribjegao moralnoj radikalizaciji u osnovi nejasnog stava judaizma prema paklu pa i zagrobnom životu općenito.

Dok je Isus propovijedao evanđelje, nije znao za postojanje Osme sfere (ravnina -2), umjesto toga imao je drevni koncept koji je naučio o paklu ili šeolu u religijskim učenjima judaizma. Unatoč ograničenim informacijama koje je imao (samo na temelju svetih spisa), Isus je imao vrlo važnu ulogu u Povijesti.


https://en.wikipedia.org/wiki/Sheol

Šeol nije pakao, svakako ne onakvog tipa koji prevladava u kršćanstvu. Na tu sam te činjenicu već podsjetio, ali ti si previše glup da bi razumio i te elementarne stvari.
I nekakva Osma sfera ne postoji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 17:07

Speare Shaker wrote:
zoro avenger wrote:
Speare Shaker wrote:

Je li Jan Palach slabić koji šalje katastrofalnu poruku svijetu?
Iskreno, nije se mogao nositi s trenutnim stanjem, pa se zapalio. Po meni je zbog toga slabić. Možda po tebi nije. Ali napisao sam već, nismo svi isti.

Meni to nebi nikad palo na pamet. Postoje i druge metode borbe nakon kojih ostaneš živ.

I da, poslao je katastrofalnu poruku borcima za slobodu koja glasi "Zapalite se!"...Preglupo po mom mišljenju.

Riječ je o refleksiji na jedan raniji događaj.
Samozapaljenje budističkog redovnika (Thích Quảng Đức) u Saigonu 1963. godine, kao protestni čin protiv ne rata u Vijetnamu, kako se to često misli, nego protiv politike tadašnjeg južnovijetnamskog diktatora koji je vodio neprijateljsku politiku protiv budizma u svojem dijelu zemlje.
Čin je izazvao veliki, uglavnom pozitivan odjek u svijetu, jer se percipirao kao protest protiv američke politike podrške južnovijetnamskom diktatoru, što realno i nije bilo daleko od istine. 
Kada ti ne preostaje nikakva druga metoda, tada na neki način možeš jedino žrtvovati svoj život, bilo kroz oružanu borbu, bilo na ovaj način, prinošenja neke vrste osobne žrtve.
Zbog toga se ni prvi ni drugi navedeni protestni samoubojica ne bi od nikoga trebali smatrati slabićima, jer to realno nisu ni bili, a i njihovi akti su imali i pozitivnog odjeka u svjetskoj politici, daleko veći nego da su samo sudjelovali u nekoj vrsti oružanog otpora politici sa kojom se nisu slagali.
Kad su moju domovinu pokušali okupirati, ja sam s kolegama otišao u rat i oslobodili smo je.
Nismo se spalili jer nismo znali što nam je činiti. Znali smo što nam je činiti.
Amen!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 17:11

zoro avenger wrote:
Speare Shaker wrote:
zoro avenger wrote:
Speare Shaker wrote:

Je li Jan Palach slabić koji šalje katastrofalnu poruku svijetu?
Iskreno, nije se mogao nositi s trenutnim stanjem, pa se zapalio. Po meni je zbog toga slabić. Možda po tebi nije. Ali napisao sam već, nismo svi isti.

Meni to nebi nikad palo na pamet. Postoje i druge metode borbe nakon kojih ostaneš živ.

I da, poslao je katastrofalnu poruku borcima za slobodu koja glasi "Zapalite se!"...Preglupo po mom mišljenju.

Riječ je o refleksiji na jedan raniji događaj.
Samozapaljenje budističkog redovnika (Thích Quảng Đức) u Saigonu 1963. godine, kao protestni čin protiv ne rata u Vijetnamu, kako se to često misli, nego protiv politike tadašnjeg južnovijetnamskog diktatora koji je vodio neprijateljsku politiku protiv budizma u svojem dijelu zemlje.
Čin je izazvao veliki, uglavnom pozitivan odjek u svijetu, jer se percipirao kao protest protiv američke politike podrške južnovijetnamskom diktatoru, što realno i nije bilo daleko od istine. 
Kada ti ne preostaje nikakva druga metoda, tada na neki način možeš jedino žrtvovati svoj život, bilo kroz oružanu borbu, bilo na ovaj način, prinošenja neke vrste osobne žrtve.
Zbog toga se ni prvi ni drugi navedeni protestni samoubojica ne bi od nikoga trebali smatrati slabićima, jer to realno nisu ni bili, a i njihovi akti su imali i pozitivnog odjeka u svjetskoj politici, daleko veći nego da su samo sudjelovali u nekoj vrsti oružanog otpora politici sa kojom se nisu slagali.
Kad su moju domovinu pokušali okupirati, ja sam s kolegama otišao u rat i oslobodili smo je.
Nismo se spalili jer nismo znali što nam je činiti. Znali smo što nam je činiti.
Amen!

Oni to nisu mogli, jer nisu imali oružanu silu koja bi poduprla njihov stav, a nisu bili niti u prilici da je stvore ili pomognu u njenom stvaranju i suprostave se na taj način bilo Amerikancima bilo Sovjetima i njihovim prema njihovim domovinama nadmoćnim vojskama. 
Učinili su što su jedino mogli na način da je njihov čin imao nekakvog odjeka u domaćoj i međunarodnoj javnosti.
To je u biti potez očajnika koji su izgubili svaku nadu.
I oni su dobro znali što im je činiti u okolnostima u kojima su se zatekli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 17:14

Speare Shaker wrote:
zoro avenger wrote:
Speare Shaker wrote:
zoro avenger wrote:
Speare Shaker wrote:

Je li Jan Palach slabić koji šalje katastrofalnu poruku svijetu?
Iskreno, nije se mogao nositi s trenutnim stanjem, pa se zapalio. Po meni je zbog toga slabić. Možda po tebi nije. Ali napisao sam već, nismo svi isti.

Meni to nebi nikad palo na pamet. Postoje i druge metode borbe nakon kojih ostaneš živ.

I da, poslao je katastrofalnu poruku borcima za slobodu koja glasi "Zapalite se!"...Preglupo po mom mišljenju.

Riječ je o refleksiji na jedan raniji događaj.
Samozapaljenje budističkog redovnika (Thích Quảng Đức) u Saigonu 1963. godine, kao protestni čin protiv ne rata u Vijetnamu, kako se to često misli, nego protiv politike tadašnjeg južnovijetnamskog diktatora koji je vodio neprijateljsku politiku protiv budizma u svojem dijelu zemlje.
Čin je izazvao veliki, uglavnom pozitivan odjek u svijetu, jer se percipirao kao protest protiv američke politike podrške južnovijetnamskom diktatoru, što realno i nije bilo daleko od istine. 
Kada ti ne preostaje nikakva druga metoda, tada na neki način možeš jedino žrtvovati svoj život, bilo kroz oružanu borbu, bilo na ovaj način, prinošenja neke vrste osobne žrtve.
Zbog toga se ni prvi ni drugi navedeni protestni samoubojica ne bi od nikoga trebali smatrati slabićima, jer to realno nisu ni bili, a i njihovi akti su imali i pozitivnog odjeka u svjetskoj politici, daleko veći nego da su samo sudjelovali u nekoj vrsti oružanog otpora politici sa kojom se nisu slagali.
Kad su moju domovinu pokušali okupirati, ja sam s kolegama otišao u rat i oslobodili smo je.
Nismo se spalili jer nismo znali što nam je činiti. Znali smo što nam je činiti.
Amen!

Oni to nisu mogli, jer nisu imali oružanu silu koja bi poduprla njihov stav, a nisu bili niti u prilici da je stvore i suprostave se na taj način bilo Amerikancima bilo Sovjetima i njihovim prema njihovim domovinama nadmoćnim vojskama. 
Učinili su što su jedino mogli na način da je njihov čin imao nekakvog odjeka u domaćoj i međunarodnoj javnosti.
To je u biti potez očajnika koji su izgubili svaku nadu.
Eto mi smo mogli kad nam je cijeli svijet uveo embargo na naoružanje, a nismo ni vojsku imali...
Bitna je samo volja i pamet. I onda nema nesavladive situacije. 
Živ možeš svašta, a spaljen moš samo u urnu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 17:15



Entitet koji je došao na dijalog: Tar iz Oriona 4

Tar: Draga braćo, evo me opet s vama.
Sugovornik: U ovih nekoliko minuta koliko imamo sesije htio sam vas pitati o razlozima zbog kojih inkarnirani duh počini samoubojstvo. Konkretno mislim na slučaj doktora Renea Favaloroa*, renomiranog kardiologa koji je počinio samoubojstvo i koji je operirao srce mnogim poznatim osobama. Njegovo samoubojstvo izazvalo je ogromnu konsternaciju i ljudi su smatrali da je razlog bila ekonomska situacija u kojoj se nalazila njegova klinika, svi znamo da je mnogima pomogao besplatno, ali sumnjam na druge razloge.
Tar: Prije svega, želim vas obavijestiti da ga je činjenica da je pokušao uništiti svoj fizički život, čineći ga bestjelesnim, spustila na razinu pogreške 3.
Sugovornik: Koji je bio razlog koji ga je nagnao na samoubojstvo?
Tar: Bio je to problem engramske prirode.
Sagovornik: Možda je glavni problem bila smrt njegove žene koja ga je srušila jer ju je jako volio...
Tar: Bez ikakve sumnje smrt njegove biološke supruge bila je najveći razlog, a također i njegova pogoršana ekonomska situacija, te drugi incidenti za koje će mi biti dugo da govorim, a koji su ga odveli u duboku depresiju iz koje je pokušao pobjeći uzimajući svoje život.

Sugovornik: Može li se samoubojstvo nekako opravdati?
Tar: “Samoubojstvo nikada nije opravdano”

Sugovornik: Pitao sam se o tome jer znam što znači depresivno stanje, u svom tijelu, depresivno stanje iz kojeg se pokušava izaći pod svaku cijenu.


Tar: Samoubojstvo ne prestaje biti ego, ne prestaje biti sebičnost. Taj doktor je u tom trenutku mislio samo na sebe. To je tema za raspravu, jer mnoga inkarnirana bića neće razmišljati na isti način, možda će reći: "ti to kažeš jer nisi na mjestu te osobe."


Kad bi ti ljudi znali što sve pati u Osmoj sferi, na tom tako posebnom mjestu gdje ne pati samo jedan od vlastite boli, već se osjeća i bol svih drugih duhova!
Zamislite zubobolju, koja je vrlo okrutna bol na fizičkom planu, pomnožena milijun puta...
Bol u Osmoj sferi se ne može otkloniti sedativima, kao na fizičkom planu, nema načina da se onesvijestite kao zadnja obrana. Bol nema pauze, to je nešto stalno.
Zatim, taj duh, u ravni - 2, koja se naziva i Osma sfera, osjeća bol svih tisuća i tisuća duhova koji su tamo, a od kojih je čovjek sposoban otići tek kada se počne brinuti za bol drugoga umjesto vlastite boli. Ta tisućinka sekunde u kojoj netko prestane misliti na sebe i počne misliti na drugoga automatski izdiže duh iz ravni.

Zatim, ne izražavam to kritičkim duhom, oni koji misle da puno znaju, ne shvaćaju da bol koju je ovaj voljeni duh utjelovljivao kao što je osjećao Rene Favaloro, nije ni milijunti dio onoga što je duh u Osmoj sferi osjeća.

Sagovornik: Mislim da je to pitanje jasno. Doktor Favaloro, proučavao je njegovu karijeru i kao kirurg je nužno morao žrtvovati mnoge životinje. Kako je ta okolnost utjecala kada se on bestjelesio?

Tar: To je jedan od razloga zbog kojih se taj duh spustio na razinu 3. To jest, prestao je biti glavni duh zbog ogromnog prezira koji je imao prema životu drugih živih bića, prema čemu nije ne poštivati.


* Rene Favaloro bio je poznati argentinski kardiokirurg koji je počinio samoubojstvo 2000
RayMabus
RayMabus

Posts : 173539
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by crvenkasti Sun 30 Oct - 17:18

Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:
Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:Šejker je jedan od onih koji su Praljku pisali R.I.P.

Nisam pisao R.I.P.
Nisam ja trula pomodarska nakaza poput nekih na ovom forumu.
Pisao sam počivao u miru (Božjem).

Samoubojstvo je isto što i ubojstvo.
S tim što je samoubojstvo neoprostiv grijeh.

Zašto?
Onaj tko je nekoga ubio, taj se može pokajati prije nego umre. Samoubojica ne može.
Samo onaj kome su grijesi oprošteni može počivati u miru.

To zna sva kršćanin.

To misli svaki idiot i neznalica koji sebe smatra kršćaninom ili koji misli da zna nešto o kršćanstvu.
U koju od tih kategorija ti pripadaš, to je zapravo nevažno.
Međutim, svaki ne zna da ta zapovijed u originalnom izdanju glasi ne počini umorstva ilitiga ubojstva u smislu ne ubij pravednoga.
Ništa ne govori o samoubojstvima, a i svakoj pa i najvećoj budali treba biti jasno da se samoubojstvo ne može poistovjetiti sa ubojstvom i pogotovo da za taj čin nije moguće pokajanje i oprost.
Za to u katoličkom nauku postoji onaj dio koji govori o pokajanju u čistilištu koji služi kao priprema za raj.
Ignorirati taj dio katoličkog nauka može samo teološka neznalica i potpuni idiot, a ti spadaš u obje kategorije, bar to je definitivno jasno.

Pitaj svećenika jednom kad konačno odeš u crkvu: je li samobojstvo neoprostiv grijeh?

Možeš i nakon što se ubiješ i poslije odeš na ispovijed.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by AssadNaPodmornici Sun 30 Oct - 17:19

niels wrote:Inače, ne bavim se psihijatrijom, ali desi se da se ljudima nakupi i da u afektu naprave glupost. To se različito demonstrira.

Stres jest kad ti se smije cijela regija, jer želiš raditi.

Yoda, ti od rata nisi vidio ni dana, a ja sam bio po zemunicama i špiljama i gledao u mrtvu djevojčicu tri dana, a imao sam par godina.

Poslao sam djecu i unuke u rat i otišao i sam.

I vjeruj mi, svi koji su prošli ikakav nemormalniji stres, ubili su se ili su pomislili na to.

Netko je otporan, netko malo manje, nitko nema živce od čelika.

pa zato što i nisam vidio rata, kada imam "stresnu situaciju" ili netko se žali da mu je "stresno" radi neke glupost tipa posao, posvađao se sa curom , pokvarilo se auto, sprdaju te neki, sjetim se šta su prošli ljudi u ratu na ex-yu , ili što prolaze ukrainci ali i mobilizirani rusi na istoku ukraine.

srbi njegovih godina prije 25godina, su već iza sebe imali 2godine staža na fronti , nagledali se svojih mrtvih i ranjenih , i napravili barem jedan pokolj nad civilima .
a ovoga malo sprdali, i aj idem se odmah ubiti. pa sigurno se nebi ubio radi debila, ako bi već išao, pokupio bih toga asa, trebao je njega ucmekati a ne sebe. ili zapaliti pumpu, odležati godinu-dvi u zatvoru, a ne ovako. meni nije žao takve osobe, žao mi je njegovih roditelja jedino,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna - Page 4 Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum