ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kazincski : Njemačka nije nikakva sila, Amerika može da je zgnječi jednim prstom

Go down

Kazincski : Njemačka nije nikakva sila, Amerika može da je zgnječi jednim prstom Empty Kazincski : Njemačka nije nikakva sila, Amerika može da je zgnječi jednim prstom

Post by RayMabus 25/10/2022, 20:56

Vodeći poljski list Rzeczpospolita prenosi i njegovo razjašnjenje za takvu uverenost:

- Njemačka nije svetska sila. Nekada je to zaista bila, ali danas nije i daleko je od toga. Na kraju krajeva, Sjedinjene Države bi Nemačku zaista zgnječile jednim prstom.

Prema rečima Kačinjskog, Poljaci pate od „nacionalne mikromanije" i prinuđeni su da se klanjaju moćnijim zemljama.

On smatra i da je njegovim sunarodnicima svojstveno da precenjuju snagu drugih država.

Kačinjski zazire da Berlin želi da iskoristi Varšavu „kao štule na kojima će Nemačka izgledati veća nego što zaista jeste".

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1166635/kacinjski-ponizio-berlin-nemacka-nije-nikakva-sila-amerika-moze-zgnjeci-jednim-prstom

:tu
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Kazincski : Njemačka nije nikakva sila, Amerika može da je zgnječi jednim prstom Empty Re: Kazincski : Njemačka nije nikakva sila, Amerika može da je zgnječi jednim prstom

Post by RayMabus 25/10/2022, 20:59

Čekamo Njemce da dematuju kako to nije tačno.

lol!

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Kazincski : Njemačka nije nikakva sila, Amerika može da je zgnječi jednim prstom Empty Re: Kazincski : Njemačka nije nikakva sila, Amerika može da je zgnječi jednim prstom

Post by RayMabus 25/10/2022, 21:39

Šta kaže uvaženi zastupnik Bundestaga Adis Ahmetović te sve političke stranke osim AfD-a koje su podržale rezoluciju u kojoj su Srbi i Hrvati u BiH fuj kaka a Bakir i njegova hanđar divizija su ok dečki na ovu izjavu Kazinckoga koja u prevodu glasi da je EU vojska a s kojom bi u konačnici zapovijedao Berlin, kurac na biciklu a na njemu zvonce ?

Šta želite da napravim ? Treba mi da poskidam zapadnu žgadiju koja podržava Komšića i zato vidite da je netko il nešto uletio kad su oni mislili ekonomski odma ga uništit i da na brzinu tako osvoje Rusiju. Mislim ga držat još neko vrijeme al daleko od toga da ga na bojnom polju neću gaziti štaviše baš suprotno jer šta više tu gubi dupe mu je ugroženo i sve je oštriji prema Komšičevcima. Generalno smatrajte da mi treba da poskidam Komšićevce a posli može i niz vodu. Pusti vodu neka govna odu nakon šta obavi ono šta je meni bitno.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 25/10/2022, 23:01

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by Ringo10 26/10/2022, 02:48

Mnogo ti nadrkani Poljaci provociraju Nijemce
Da im to ne presjedne
Ringo10
Ringo10

2015-09-24

Back to top Go down

Post by RayMabus 26/10/2022, 18:22

De-industrijalizacija i njezini ciljevi

Sve navedeno dovelo je do početka procesa de-industrijalizacije Njemačke (industrijalizacija diljem EU već je davno započeta a u mnogim zemljama i dovršena, pa je u njima već odavno primarni uslužni sektor, a za nabavu industrijski proizvoda služila im je ponajprije moćna njemačka industrija), ali i bježanja kapitala i prebacivanja industrijske proizvodnje u sigurnije prekoatlantske luke.

Drugim riječima, Njemačka, zbog ulaska u duboku krizu, više neće predstavljati ozbiljnu konkurenciju američkom gospodarstvu, tamošnjoj industriji i financijskom sektoru.

Međutim, Washingtonu snažna Njemačka ipak treba u jednoj, po američke interese na tlu Europe ključnoj sferi – onoj obrambenoj i sigurnosnoj. Francuska je za tu ulogu ipak preslaba jer je njemački utjecaj u EU puno veći, a i nepredvidljiva je s obzirom na nostalgiju za svojom negdašnjom kolonijalnom veličinom. S druge strane, Poljska, na koju SAD u tom smislu također snažno računa (za sada ipak dugoročno) još je daleko od njemačkih kapaciteta usprkos ubrzanom rastu.

U tom smislu, o ulozi Njemačke u budućoj sigurnosnoj arhitekturi EU u korist interesa SAD-a, u utorak, 25. listopada piše i utjecajni američki medij The Hill.

U tekstu tog medija najprije se konstatira postignuto čvrsto transatlantsko jedinstvo, „neočekivano za Amerikance“, a također se hvali i zajednički europski pristup pomoći Ukrajini u borbi protiv Rusije, uz iznimke, poput Orbanove Mađarske. „Na iznenađenje mnogih Amerikanaca, škripavi stari transatlantski savez ponovno počinje izgledati kao strateška prednost“, navodi američki medij.

Ali najkonzekventnija promjena dogodila se u Njemačkoj, piše The Hill., gdje je kancelar Olaf Scholz najavio “Zeitenwende” – prekretnicu , u kvazi-pacifističkom zanosu njemačke posthladnoratovske diplomacije. „Umjesto uobičajene humanitarne pomoći, obećao je poslati Kijevu oružje za samoobranu i povećati njemačku vojnu potrošnju za 100 milijardi dolara godišnje“.

Ovo je vrlo velika stvar – ako Scholz tako nastavi, stoji dalje u tekstu, te se pojašnjava kako bi to signaliziralo kraj njemačke politike strateške suzdržanosti i oslanjanja na američku vojnu moć u održavanju mira u Europi nakon Drugog svjetskog rata. Ta je politika bila razumljiva u svjetlu njemačkog pokajanja zbog započinjanja najrazornijeg rata u povijesti i organiziranja holokausta. Ali nakon 77 godina mira, više nema smisla da najjača ekonomija Europske unije i najmnogoljudnija nacija igra malu ulogu u osiguravanju europske sigurnosti, piše The Hill.

Međutim, postavlja pritom i pitanje je li Njemačka spremna za vodstvo? Naime, od raspada SSSR-a Njemačka se profilirala kao ekonomski i meki div moći, zalažući se za ljudska prava, multilateralnu izgradnju konsenzusa i međunarodno pravo, dok se uglavnom klonila moralno bremenitog posla korištenja vojne sile za odvraćanje agresora i održavanje reda.

Također su, piše dalje The Hill, njene vladajuće elite dobrim dijelom održavale srdačne odnose s Rusijom, kao sastavni dio europskog mira i stabilnosti. „Ekonomski osobni interes pojačao je te stavove, jer se Njemačka sve više oslanjala na rusku naftu i plin kao gorivo za svoju moćnu proizvodnu bazu“. Pri tom je „Angela Merkel nepromišljeno izrekla smrtnu kaznu nuklearnoj energiji u Njemačkoj“ nakon katastrofe u japanskoj nuklearci Fukushima.

The Hill zaključuje kako sada mnogi Nijemci žalosno preispituju svoj popustljivi stav prema Putinu, kao i službenu potporu plinovodima Sjeverni tok.

Pri tom citira prošlotjedne riječi čelnika njemačkog SPD-a Larsa Klingbeila koji kaže: “Ruski režim oko Putina postao je sve više represivan i agresivan, čak i revizionistički. U našoj potrazi za zajedničkim jezikom, previdjeli smo ono što nas je razdvajalo.”

Američki medij također podsjeća kako je Scholz otezao s isporukama oružja Ukrajini, prije svega onog suvremenog, tvrdeći kako to može dovesti do eskalacije i izravnog vojnog sukob između Njemačke i Rusije, ali da je to sada promijenjeno i da je njemačka vlada u tom smislu postala kooperativnija.

Ali pritom se dodaje kako, „usprkos tome, relativno skromni opseg njemačke vojne pomoći nije prošao neopaženo u Europi ili Washingtonu“.

O tome svjedoči činjenica da je Berlin Ukrajini poslao oko 1,2 milijarde dolara vojne pomoći, što je daleko iza doprinosa Velike Britanije i Poljske, „i jedva da je mrvica u usporedbi s američkim isporukama oružja od 27 milijardi dolara“.

Dok je branio odluku Berlina da ne pošalje svoje glavne borbene tenkove u Ukrajinu, Wolfgang Schmidt, glavni savjetnik Scholza, usporedio je Njemačku s “tinejdžerom” koji „ima puno hormona“ i koji „nije baš siguran u sebe i ne zna gdje mu je mjesto“, te je pozvao na strpljenje dok prerasta u vodeću ulogu, zaključuje se u tekstu The Hilla.

Dakle, i iz navedenog teksta američkog medija možemo bez problema zaključiti kako je i konačno došlo do njemačko-ruskog „brakorazvoda“ i da će Berlin svoju sreću od sada tražiti ne u kontekstu bilo kakvog pokušaja vođenja autonomne strateške politike, već u oslanjanju na američke interese i pokušaju njihovog usklađivanja s njemačkim u najvećoj mogućoj mjeri.

Pri tom je cijena takve politike, ili, preciznije, uvjet za dobivanje statusa europskog predvodnika u obrambeno-sigurnosnoj sferi – isključivo oštra i beskompromisna politika Njemačke prema Rusiji i sprječavanje njenih eventualnih budućih pokušaja projiciranja svojih interesa na prostoru Europske unije.

Američke dvojbe: je li Njemačka spremna za vodstvo EU u sferi sigurnosti?

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 26/10/2022, 18:33

Ali nakon 77 godina mira, više nema smisla da najjača ekonomija Europske unije i najmnogoljudnija nacija igra malu ulogu u osiguravanju europske sigurnosti, piše The Hill.

Međutim, postavlja pritom i pitanje je li Njemačka spremna za vodstvo?

Dakle, i iz navedenog teksta američkog medija možemo bez problema zaključiti kako je i konačno došlo do njemačko-ruskog „brakorazvoda“ i da će Berlin svoju sreću od sada tražiti ne u kontekstu bilo kakvog pokušaja vođenja autonomne strateške politike, već u oslanjanju na američke interese i pokušaju njihovog usklađivanja s njemačkim u najvećoj mogućoj mjeri.

Pri tom je cijena takve politike, ili, preciznije, uvjet za dobivanje statusa europskog predvodnika u obrambeno-sigurnosnoj sferi – isključivo oštra i beskompromisna politika Njemačke prema Rusiji i sprječavanje njenih eventualnih budućih pokušaja projiciranja svojih interesa na prostoru Europske unije.

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 26/10/2022, 18:38

Sumnjam da se Briti slažu s ovom američkom idejom da Njemačka bude europski predvodnik u obrambenoj sigurnosnoj sferi. lol!

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 26/10/2022, 18:52

Ne vjerujem Nijemcima. Bolje se vojno povezivati s VB, SAD, Francuskom, Poljskom i drugima nego s njima.

Nevirujen ja njima ništa. Kad su sposobni za one rezolucije o BiH to je završena priča s njima.
RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by RayMabus 26/10/2022, 19:41

Njemačku treba demilitizirati i denacifirati a ne joj davati vodeću obrambenu ulogu u Europi.

Hitler je doša na vlast 1933 i odma je počelo sranje. Njihova militarizacija i davanje njima tu neke vodeće uloge u Europi je brzi recept za katastrofu. Ruska invazija na Ukrajinu je prema tome goli kurac za kakvo sranje su ovi mentalni iskompleksirani bolesnici sposobni.

RayMabus
RayMabus

2014-04-11

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics