ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by vuksadinare 15/10/2022, 11:08

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ovo-je-bilo-neugodno-predsjednik-tadzikistana-ocitao-lekciju-putinu-tko-smo-mi-aboridzini-15262045
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98753
2015-09-08


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by vuksadinare 15/10/2022, 11:09

....budjenje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98753
2015-09-08


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by Serbinho-3 15/10/2022, 11:10

Sta su ovi iz EU, isto...

Aboridzani tamos, vamos...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26143
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by RayMabus 16/10/2022, 00:24

Na ruskim i ukrajinskim portalima nezvanično se navodi da su u pitanju imigranti iz Tadžikistana koji su dobili rusko državljanstvo, a da su poginuli dobrovoljci iz Brjanske oblasti.

Postoji pretpostavka da je do sukoba došlo na osnovu vere. Takođe, neki izvori pišu da su dva državljana Tadžikistana živela u Moskvi i stupila u vojnu službu po ugovoru tek 12. oktobra.

Marina Ahmedova, članica Saveta za ljudska prava pri predsedniku Ruske Federacije je navela je nezvanične informacije da su napad izveli mobilisani Tadžici, koji su se sa ostalima posvađali na osnovu vere.

A vojni analitičar Jurij Kotenok navodi verziju prema kojoj su ubistvo počinili verski fanatici.

- Dvojica etničkih Tadžikistanaca su navodno rasporedila mitraljeze i otvorila vatru na mobilisane - izjavio je on.

U svakom slučaju, sada se jasno postavlja pitanje bar elementarne provere onih koji spadaju u broj delimično mobilisanih. Kao što znate, vrata Oružanih snaga RF širom su otvorena za strance iz zemalja ZND. Kao što pokazuje tragedija u Belgorodskoj oblasti, teroristi mogu da prodru u redove vojske, što je dovelo do tragedije. Pitanje je, momci, ko je dao mitraljeze vehabijama? - komentarisao je na svom blogu.

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1163668/teroristicki-napad-rusija-belgorod

Eto pa ih sad mobiliši za napad na Ukrajinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by Ringo10 16/10/2022, 00:43

Rusi jako grijese sto pustaju te muslimane is bivseg SSSR u Rusiju
Ko ce im vjerovat
A Bez Rusije Jos bi zivjeli u vremenu Dzingiz kana
SSSR...ZA te divljake to je Bila premija
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by RayMabus 16/10/2022, 00:53

Ringo10 wrote:Rusi jako grijese sto pustaju te muslimane is bivseg SSSR u Rusiju
Ko ce im vjerovat
A Bez Rusije Jos bi zivjeli u vremenu Dzingiz kana
SSSR...ZA te divljake to je Bila premija
Točno. Čobani.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by vuksadinare 16/10/2022, 07:06

ma bez sssr-a i rusije svijeta ne bi bilo..sve bi cvalo..ti dingo i ray '48 bi zavrsili na golom otoku pod optuzbom-inforbiroovci :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98753
2015-09-08


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by RayMabus 16/10/2022, 09:31

Ako ćemo iskreno, kad je ta vukojebina dole Ringo je totalno u pravu.

Pa tamo nije bilo ništa. Doslovno čobani. SSSR ih je industrijalizirao. Recimo primjer ti je navodnjavanje Aralskog jezera u toj zoni tamo iako to nije Tađikistan al je ta zona al to je jedan najveći primjer a ima toga još. Ringo je u pravu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by RayMabus 16/10/2022, 09:48

Oleksij Arestovič, savjetnik ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskija, rekao je u intervjuu na YouTubeu da su napadači bili iz srednjoazijske države Tadžikistana i da su otvorili vatru na ostale nakon svađe oko vjere.

Tadžikistan je većinski muslimanska nacija, dok su Rusi većinom kršćani.

Nezavisna ruska novinska web stranica SOTA Vision objavila je da se napad dogodio u gradiću Soloti, u blizini ukrajinske granice i oko 105 km jugoistočno od Belgoroda.

Elisabeth Braw, viša suradnica na Američkom institutu za istraživanje javnih politika, rekla je da je pucnjava pokazala koliko su ljudi uistinu bijesni na Putina zbog mobilizacije i regrutacije Rusa, ali jednako tako i muškaraca iz drugih bivših država Sovjetskog saveza.

“Bez obzira na to tko je bio počinitelj, ovaj incident demonstrira koliko su ruske vojne baze loše zaštićene i koliko su zapravo ruske vlasti nesposobne. Nakon što je ubijen prvi vojnik, čuvari nisu uspjeli ubiti napadače, niti zaustaviti napad, već su ovi samo nastavili svoj pohod ”, rekla je Braw za Al Jazeeru.

“Ako ste jedan od onih ljudi koji bi mogli biti pozvani u rusku vojsku, kada vidite nešto ovako tragično prvo ćete pomisliti: bolje je da odem iz zemlje, na koji god je način moguće, jer ne želim i ja ovako završiti‘, dodala je.

Mobilizacija na aparatima
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by Ringo10 16/10/2022, 14:34

vuksadinare wrote:ma bez sssr-a i rusije svijeta ne bi bilo..sve bi cvalo..ti dingo i ray '48 bi zavrsili na golom otoku pod optuzbom-inforbiroovci :D
Glup Si ....jebali te ti divlji Stanovi Srednje Azije

Da im nije bilo carske Rusije I SSSRa bili bi Jos u srednjem vijeku I zivjeli bi u jurtama

Recimo oni Gruzini...Osmanlije ih skoro istrijebili, doveli ih na 45000 zivih dusa I dosli Ruskom caru na koljenima trazeci spas

U SSSR bili povlastena republika sa najboljim zivotnim standardom uz Ukrajinu Jer je diktator bio njihov
I kad su se odvojili prodali se Amerima I Englezima I sluzili kao mostobran ZA ubacivanje islamistickih 
glavosijeka u Rusiju I na Kavkaz, Ceceniju
Trebali su Rusi pustiti da ih Turci istrijebe...ili ih sjebati do kraja 2008 kad su napali I pobili ruske mirotvorce


Last edited by Ringo10 on 16/10/2022, 14:36; edited 1 time in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by Hartmann 16/10/2022, 14:36

pA NIS..RUSIJA NIKOG NE SILI NI NA STO..OVO JE VISE IZJAVA ZA PRIVLACENJE POZORNOSTI

_________________
Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by Ringo10 16/10/2022, 14:39

Hartmann wrote:pA NIS..RUSIJA NIKOG NE SILI NI NA STO..OVO JE VISE IZJAVA ZA PRIVLACENJE POZORNOSTI
Naravno
Rusija im treba svima reci-nemojte mi dovlaciti NATO Americke baze pod nos po cijenu zivota a vi radite sta hocete
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by Hartmann 16/10/2022, 14:48

Ringo10 wrote:
Hartmann wrote:pA NIS..RUSIJA NIKOG NE SILI NI NA STO..OVO JE VISE IZJAVA ZA PRIVLACENJE POZORNOSTI
Naravno
Rusija im treba svima reci-nemojte mi dovlaciti NATO Americke baze pod nos po cijenu zivota a vi radite sta hocete
A ja..imaju izbor...

Ovi kratkog pamcenja vec zaboravili,sto je US radila sa zemljema srednje Amerike,unistila ih prevratima sponzoriranim od Cije,i postavila marionetsdke vlasti,naravno ekonomski unistila do korijena.. :cleanteeth

_________________
Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a' Empty Re: Predsjednik Tadzikistana bocnuo Putina:'Tko smo mi?Aboridjini?Prestanite tretirati drzave srednje Azije kao dijelove SSSR-a'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum