ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Eroo Mon 24 Oct - 15:02

Pažljivo poslušajte! Ovako nešto niste mogli čuti ni iz Hitlerovih usta.
General Mladić je u Srebrenici ipak muslimanskoj djeci dijelio čpkoladu. 

Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Mon 24 Oct - 15:57

veber wrote:navodno je i onaj gej patuljko u francuskoj za to da se francuska i španjolska povežu s cijevi.
možda toro uvali piliću.

kako god, ruski pušing.
kriva procjena patuljka.

i očiti podbačaj obavještajnih službi.

Da, ide Bar-Mar. I Portugal je u priči.

https://unaworld.com/hr/biznis/energetika/krece-izgradnja-plinovoda-izmedu-barcelone-i-marseillea

Kreće izgradnja plinovoda između Barcelone i Marseillea
Španjolska, Portugal, Francuska grade podmorski cjevovod za distribuciju plina i vodika.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Mon 24 Oct - 15:58

AssadNaPodmornici wrote:
Charles III wrote:@Assad

Rekao si da nema šanse da Ruje napadnu SZ Ukrajine iz Bjelorusije, da je granica utvrđena i minirana.
A što ako se Putin u očajničkom pokušaju drzne napraviti ono što je Hitler napravio 1940., kad je preko Belgije ušao Francuzima iza leđa.
Mogu li Ruje nekom munjevitom akcijom iz Bjelorusije preko Poljske, projurivši kroz istu doći Ukrima za leđa?!
Al kolko znam Poljaci šalju vojsku na granicu s Bjelorusijom, ne znam doduše jesu li začepili taj dio dole prema Ukrajini, valjda jesu.

Ruski upad preko Poljske bi bio objava rata NATO savezu. Osim toga Rusija nema šanse da se zaradi sada još sa Poljskom popušili bi rat totalno.
Putin ne može izvesti takvu operaciju Ardene iz više razloga. Jedinice koje se nalaze u Bjelorusiji +Bjeloruska vojska su uglavnom loše motivirane, nasilu mobilizirani, slaboobučeni vojici, naoružani uglavnom 40-50godina sovjetskim oružjem.  E da te jedinice nisu sposobne voditi combined arms operacije, a to je kada uskladiš više rodova vojske da funkcioniraju kao švicarski sat.
Osim toga Ukrainci ih očekuju, i treće u doba satelita i ostaloga Rusi nisu u mogućnosti da sakriju sve to. Ako napadnu, onda će to biti frontalni napadi kao što u Donbasu su asevi uredno najavili gdje će napasti i onda udri. Sa time da bi takav napad bio zakurac, brz prodor je nemoguć zbog ovoga gore, a frontalni glupi napad je moguć, tipa uđu par km u dubinu teritorija dođu ispred grada Černahiva i onda ga granatiraju i zabijaju se u njega kao sada u Bahmut. Napad bez  ikakve strateške logike



Navodno bi ovi iz Khersona išli na zapadnu Ukrajinu, ovi prekaljeni, koje sad izvlače.

Al jasno, uz sve navedeno, čak i s njima , pušiona.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Mon 24 Oct - 15:59

AssadNaPodmornici wrote:
Charles III wrote:
RayMabus wrote:
Što bi gubitak Hersona značio za Rusiju?



Povlačenje iz Hersona i drugih područja na zapadnoj obali Dnjepra razbilo bi ruske nade o ofenzivi na zapad prema Mikolajivu i Odesi, kako bi Ukrajini presjekli pristup Crnom moru. To bi također omogućilo Moskvi da izgradi kopneni koridor do separatističke regije Transnistrija u Moldaviji, gdje se nalazi velika ruska vojna baza.

"Gubitak Hersona pretvorit će sve te južnjačke snove Kremlja u prah", rekao je ukrajinski vojni analitičar Oleg Ždanov. "Herson je ključ cijele južne regije, što bi Ukrajini omogućilo da gađa ključne rute opskrbe ruskih snaga. Rusi će svim sredstvima pokušati zadržati kontrolu nad njim", dodao je.

Za Ukrajinu bi zauzimanje Hersona postavilo pozornicu za povrat dijela regije Zaporižja i drugih područja na jugu, te na kraju povratak na Krim. "Ukrajina samo treba čekati dok Herson ne padne u njezine ruke, jer se situacija s opskrbom ruskih snaga iz dana u dan pogoršava", rekao je Ždanov.

"Ukrajina se nada da će brzo udvostručiti broj američkih raketnih bacača HIMARS koji bi mogli pogoditi ciljeve udaljene 80 kilometara nevjerojatnom preciznošću", rekao je.

Vraćanje kontrole nad Hersonom također bi značilo da bi Kijev mogao ponovno prekinuti opskrbu Krima. "Nakon deokupacije Hersona, Rusi će opet imati problema sa svježom vodom na Krimu", dodao je Ždanov.



Ranije sam pokretao ovu temu. Evo, sad me zanima.

Rusi vraćaju Herson, to nije pitanje dal, već kad.

Što onda? Može li se preći Dnjepar ili se tu Ruje mogu kvalitetno braniti ?

Hoće li Ukri prići ostatku hersonske oblasti sa sjevera, od Zaporižja?

Prvo Ukrainci trebaju vratiti Herson. Nećemo raditi ražanj za zeca a zec u šumi.
Sve je moguće , ali prvo treba vratiti Herson. Rusi ga po svim naznakama utvrđuju, povlače se civili i kvinsliška uprava, ostaje vojska

Nisam očekivao od Rusa da će ići napraviti jedan svoj Mariupolj. Čudno da ti regruti žele tamo otići. Da se ne pobune.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Mon 24 Oct - 16:01

Piglet wrote:Link na znanstveni članak sveučilišta Yale koji analizira stanje ruskog gospodarstva od početka rata do kolovoza:

Business Retreats and Sanctions Are Crippling the Russian Economy

U tom razdoblju Rusija je prodala značajno manje nafte i plina (ruski izvoz je pao 31%), ali zbog drastičnog skoka cijena, ipak su ostvarili sufcit prvih mjeseci.

Već od kolovoza dolazi do ogromnog deficita (a danas vidimo da je rujan bio još gori). Ruski ministar financija očekuje ove godine deficit od 2% BDP-a, a iduća godina bit će potop. Prodaja nafte i plina čini čak 60% prihoda ruskog proračuna (imao je ray pravo). Ne treba zaboraviti da tek u prosincu nastupa europski embargo na rusku naftu.

Rusija je imala dvostruko višu stopu inlfaciju od eu zone (17-20% prema manje od 10%), no danas vidimo da se razlika smanjuje.

Kritične točke eu gospodarstva su gnojivo, žitarice i naravno energija. Za Rusiju su to ponajprije velike industrije koje se oslanjaju na zapadne dijelove i tehnlogije (proizvodnja automobila - Lada je skoro propala, avio industrija, poljoprivredna i druga mašinerija, čak i proizvodnja oružja i sve ostalo što koristi zapadne dijelove, posebno poluvodiče i čipove). Dvije trećine ruskih firmi imaju problema s uvozom dijelova.

Nakon što je rubalj kolabirao, mjere koje je povukla ruska centralna banka za stabilizaciju - kamatne stope od čak 20%, obveza svih ruskih firmi koje posluju s inozemstvom da pretvore 80% stranih valuta u rublje, zabrana ruskim građanima da do kraja godine povuku više od 10,000$, zabrana mijenjanja rublja u dolare, zabrana slanja sredstava u strane banke, itd.

Dakle, ruski građani mogu rublju samo kupiti što je dovelo do masnovnog pada u volumenu trgovanja rubljom. Na crnom tržištu tečaj rublje je dvostruko veći od službenog, za koji je čak ruska centralna banka priznala da nije tržišni nego se formira prvenstveno na temelju trgovinske bilance. Taj dokument ruske centralne banke možete vidjeti ovdje

Svi spominju Kinu kao novog velikog partnera Rusije, ali nije vjerojatno da bi Kinezi pristali trgovati s ekonomski slabom Rusijom nauštrb zapadnih zemalja. Rusija je slab kupac kineskih proizvoda, imate tablicu gdje su stvari stavljene u perspektivu - kineski izvoz u jednu Nizozemsku pa čak i Vijetnam je višestruko veći nego izvoz u cijelu Rusiju. O Njemačkoj, VB, SAD i ostalima ne treba ni govoriti.



I za kraj, Rusija s vremenom prestaje objavljivati sve više i više ekonomskih podataka o svojem gospodarstvu, proglašavajući ih vojnom tajnom.


Ovaj post zaboldtat cijeli i ponavljat svako malo i ne ga micat dok rusofili ne daju komentare.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Mon 24 Oct - 16:02

Rus od mobilizacije pobjegao u divljinu: Živim u daleko boljim uslovima nego regruti

https://www.klix.ba/vijesti/bih/rus-od-mobilizacije-pobjegao-u-divljinu-zivim-u-daleko-boljim-uslovima-nego-regruti/221024081

Respekt za brata

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 24 Oct - 17:12



mislim da su se ovdje Rusi tjednima mlatili oko ove lokacije. Ovako iz glave.
I onda dođu Ukrainci i "ponište" im sve to u protunapadu u pola dana.
a onaj ludi Deki prije dva tjedna(sve ga manje i manje ima online) govori , evo idemo u smjeru Bahmuta, lagano ali sigurno(a ono tona videa bliske borbe a artiljerija roka sa obje strane) , i stavit ćemo u okruženje 20 000 ukrainaca.
prvo nema ih toliko sigurno, drugo.. evo ovi se probližili počeli i ulaziti u Bahmut nakon doslovno 3ipo mjeseca upiranja, i ... dođu Ukrainci i vrate dobar dio teritorija i pola dana...

što se tiče ovo da Rusi kukaju i nabrajaju da Ukrainci planiraju napad prljavom atomskom bombom, naravno da Ukrainci neće izvoditi takve pizdarije, međutim, vjerojatno su Rusi saznali da Ukrainci posjeduju prljavu atomsku bombu... možda preko vlastitog intela a možda su im i Ukrainci to dali do znanja..
ali ako se sranje i rat oduži na nekoliko godina, očekujem da će i Ukrainci imati vlastitu nuklearnu bombu onu pravu gljivu.. vrlo vjerojatno Ukrainci već od prvih nekoliko tjedana rata sigurno su oformili tim koji se bavi razvojem takvih sustava.. zemlja od 40milijuna stanovnika može svašta postići

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Mon 24 Oct - 20:02

https://narod.hr/eu/staresina-jos-1981-reagan-je-europske-nato-saveznice-upozoravao-na-opasnu-ovisnost-o-tadasnjem-sssr-u

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Mon 24 Oct - 20:02

Šandor Winnetou wrote:https://narod.hr/eu/staresina-jos-1981-reagan-je-europske-nato-saveznice-upozoravao-na-opasnu-ovisnost-o-tadasnjem-sssr-u
[size=36]Četiri desetljeća kasnije povijest se počela ponavljati u drastičnijem obliku. No ovaj put sa Njemačkom i [/size][size=36]Angelom Merkel[/size][size=36] u glavnoj ulozi. Jeftina ruska energija plus Kina kao glavni gospodarski partner bili su generator blagostanja, njemačke gospodarske moći i posljedično političke dominacije u Europi. A i ostatku Europe se koncept svidio.[/size]

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Mon 24 Oct - 20:03

Nakon što je Putin već anektirao Krim, a njegova doktrina “ruskog svijeta” bila poznata svima koji su željeli vidjeti, Merkel je 2015. krenula s njime u izgradnju plinovoda Sjeverni tok 2.
Da je plinovod ikad otvoren, Rusija bi pokrivala 55 posto njemačkih plinskih potreba.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Mon 24 Oct - 20:04

Ignorirana upozorenja

Njezin prethodnik u uredu kancelara Gerhard Schroeder bio je pak glavni Putinov čovjek za Europu. Od samog početka SAD (i Obamina i Trumpova i Bidenova administracija) je upozoravao da je to geopolitički projekt, da mu je cilj energetski izolirati Ukrajinu i Poljsku, da će ga Putin koristiti kao oružje.
Uoči odlaska iz kancelarskog kabineta prošle jeseni Merkel je u oproštajnom posjetu Bidenu u Bijeloj kući još jednom ponovila kako nema nikakvih naznaka da bi Putin mogao koristiti Sjeverni tok 2 kao oružje. Ruske trupe tada su već bile spremne za ukrajinsku “specijalnu operaciju”, rat koji je proizveo najveću europsku krizu poslije Drugog svjetskog rata. Danas znamo koji je plin najskuplji. Možda će to jednog dana i Angela Merkel spoznati. No ta “školarina” skuplja je od najskupljeg plina, zaključuje Višnja Starešina 

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 24 Oct - 22:04

Piglet wrote:Link na znanstveni članak sveučilišta Yale koji analizira stanje ruskog gospodarstva od početka rata do kolovoza:

Business Retreats and Sanctions Are Crippling the Russian Economy

U tom razdoblju Rusija je prodala značajno manje nafte i plina (ruski izvoz je pao 31%), ali zbog drastičnog skoka cijena, ipak su ostvarili sufcit prvih mjeseci.

Već od kolovoza dolazi do ogromnog deficita (a danas vidimo da je rujan bio još gori). Ruski ministar financija očekuje ove godine deficit od 2% BDP-a, a iduća godina bit će potop. Prodaja nafte i plina čini čak 60% prihoda ruskog proračuna (imao je ray pravo). Ne treba zaboraviti da tek u prosincu nastupa europski embargo na rusku naftu.

Rusija je imala dvostruko višu stopu inlfaciju od eu zone (17-20% prema manje od 10%), no danas vidimo da se razlika smanjuje.

Kritične točke eu gospodarstva su gnojivo, žitarice i naravno energija. Za Rusiju su to ponajprije velike industrije koje se oslanjaju na zapadne dijelove i tehnlogije (proizvodnja automobila - Lada je skoro propala, avio industrija, poljoprivredna i druga mašinerija, čak i proizvodnja oružja i sve ostalo što koristi zapadne dijelove, posebno poluvodiče i čipove). Dvije trećine ruskih firmi imaju problema s uvozom dijelova.

Nakon što je rubalj kolabirao, mjere koje je povukla ruska centralna banka za stabilizaciju - kamatne stope od čak 20%, obveza svih ruskih firmi koje posluju s inozemstvom da pretvore 80% stranih valuta u rublje, zabrana ruskim građanima da do kraja godine povuku više od 10,000$, zabrana mijenjanja rublja u dolare, zabrana slanja sredstava u strane banke, itd.

Dakle, ruski građani mogu rublju samo kupiti što je dovelo do masnovnog pada u volumenu trgovanja rubljom. Na crnom tržištu tečaj rublje je dvostruko veći od službenog, za koji je čak ruska centralna banka priznala da nije tržišni nego se formira prvenstveno na temelju trgovinske bilance. Taj dokument ruske centralne banke možete vidjeti ovdje

Svi spominju Kinu kao novog velikog partnera Rusije, ali nije vjerojatno da bi Kinezi pristali trgovati s ekonomski slabom Rusijom nauštrb zapadnih zemalja. Rusija je slab kupac kineskih proizvoda, imate tablicu gdje su stvari stavljene u perspektivu - kineski izvoz u jednu Nizozemsku pa čak i Vijetnam je višestruko veći nego izvoz u cijelu Rusiju. O Njemačkoj, VB, SAD i ostalima ne treba ni govoriti.



I za kraj, Rusija s vremenom prestaje objavljivati sve više i više ekonomskih podataka o svojem gospodarstvu, proglašavajući ih vojnom tajnom.
pisao sam o tome u svibnju.

rusija isključivo ovisi o EU, ne eu o rusiji.

onaj ludi srbin iz istre se smijao kada sam natipkao da će cijene nafte i plina drastićno padat.

rusi ujebali plinovod i sada cvilkaju.

ovo je najbolje kaj se moglo desiti eu.

bit će odjebaus zelenih i prelazak na vodik.

rusija je u kurcu jer samo uplate rusa iz eu su bile oko 8 milijardi mjesečno, a nema više te love.

čeka ih duga, hladna i sigurno neizvjesna zima.

s tendencijom pada cijena nafte i plina.
pride će i oni iranski kreteni popušiti foru.

_________________

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 M_50010

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 24 Oct - 22:08

Charles III wrote:
veber wrote:navodno je i onaj gej patuljko u francuskoj za to da se francuska i španjolska povežu s cijevi.
možda toro uvali piliću.

kako god, ruski pušing.
kriva procjena patuljka.

i očiti podbačaj obavještajnih službi.

Da, ide Bar-Mar. I Portugal je u priči.

https://unaworld.com/hr/biznis/energetika/krece-izgradnja-plinovoda-izmedu-barcelone-i-marseillea

Kreće izgradnja plinovoda između Barcelone i Marseillea
Španjolska, Portugal, Francuska grade podmorski cjevovod za distribuciju plina i vodika.
sada će maroko i alžir, vjerovatno i libija isporučivati višak plina. doduše s lng sistemom.

bitno da rusija krepa.

_________________

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 M_50010

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 24 Oct - 22:42

malo čitnuh portale. izgleda da ona info o legiji nije laž jer je i konjica stigla na granicu poljske.
izgleda da ruse čeka topla, vjetrovita i svakako žarena zima.

bit će teži popičkitis.
još ako dođu briti, ne bu dobro po žgadiju.

_________________

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 M_50010

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 24 Oct - 22:52

veber wrote:
Charles III wrote:
veber wrote:navodno je i onaj gej patuljko u francuskoj za to da se francuska i španjolska povežu s cijevi.
možda toro uvali piliću.

kako god, ruski pušing.
kriva procjena patuljka.

i očiti podbačaj obavještajnih službi.

Da, ide Bar-Mar. I Portugal je u priči.

https://unaworld.com/hr/biznis/energetika/krece-izgradnja-plinovoda-izmedu-barcelone-i-marseillea

Kreće izgradnja plinovoda između Barcelone i Marseillea
Španjolska, Portugal, Francuska grade podmorski cjevovod za distribuciju plina i vodika.
sada će maroko i alžir, vjerovatno i libija isporučivati višak plina. doduše s lng sistemom.

bitno da rusija krepa.
Kupuj taj skuplji dok ti ne izgrade plinovod.

Kina i Rusija u završnoj su fazi izgradnje prvog plinovoda koji će slati plin iz Sibira u Šangaj. Dio koji se nalazi u Rusiji zove se Snaga Sibira, dug je 3000 kilometara, a počeo je isporučivati prirodni plin sjevernom dijelu Kine još u prosincu 2019., prema pisanju kineskih državnih medija. Sada bi novim plinovodom trebali opskrbljivati i Šangaj, južni dio Kine, s isporukom 38 milijardi kubičnih metara plina 2025., navode državni mediji. Ista je to količina koju bi Sjeverni tok 2 mogao transportirati u Europu

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/novi-plinovod-koji-grade-rusija-i-kina-jednak-je-mocnom-sjevernom-toku-2-pogledajte-gdje-ce-se-prostirati-20220727
RayMabus
RayMabus

Posts : 173560
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 24 Oct - 22:56

sve pet, zato putin i rusija cvilkaju.

neka isporučuju kini. di je problem?

_________________

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 M_50010

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 24 Oct - 22:58

veber wrote:sve pet, zato putin i rusija cvilkaju.

neka isporučuju kini. di je problem?
Nema nigdje problema. Samo ti taj skuplji kupuj. Taj skuplji je bolji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173560
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 24 Oct - 23:02

i ti kao niti većina ovdje na forumu, kao niti većina rusofila ne shvaćate.

rusija je prodavala jeftino plin, ispod ekonomske isplativosti da bi ga recimo počela vaditi njemačka.

cijena će otići nekaj gore, ali nikaj dramatično.
slijedeće je otvaranje rudokopova
naftnih polja.

svega toga ima u eu.
zeleni će pojest govno i prošlost su.

rusija je nerazvijena zemlja.
kao svaka nerazvijena zemlja prodaje resurse, a ne dodanu vrijednost.

kraj priče.
kraj putina
kraj rusije

treba poticati alkoholizam kod njih.
da krepavanje bude još ubrzanije.

_________________

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 M_50010

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Mon 24 Oct - 23:04

Ruski smradovi sami prave tenkove!

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28568
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 24 Oct - 23:08

RayMabus wrote:
veber wrote:sve pet, zato putin i rusija cvilkaju.

neka isporučuju kini. di je problem?
Nema nigdje problema. Samo ti taj skuplji kupuj. Taj skuplji je bolji.
budaletino, daj ne drobi.

boli kurac prosječnog nijemca, zapadnog za cijenu plina. struje ili benzina.

ako ti je nett u prosjeku 4, a solo potrošiš 2. libotekikimir jel plin ne znam koliko ili više.

brine ekipu koja radi za 1,8 a to su većinom auslanderi.

jebe mi se kolika je cijena plina. fiksno mi firma plaća stan 1200€/mj

ti imaš jebene fixacije od grlsFantastik do činova u jna s lovorima.

općenito spamaš.

_________________

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 M_50010

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 24 Oct - 23:16

veber wrote:
RayMabus wrote:
veber wrote:sve pet, zato putin i rusija cvilkaju.

neka isporučuju kini. di je problem?
Nema nigdje problema. Samo ti taj skuplji kupuj. Taj skuplji je bolji.

boli kurac prosječnog nijemca, zapadnog za cijenu plina. struje ili benzina.
Pa to san upravo i reka da je taj skuplji bolji. Imaš para pa plaćaš. Ništa ti ja nisan reka nego da nema nigdi problema i da je taj skuplji bolji. Taj skuplji je kvalitetniji. Bit ćeš konkurentniji s time na globalnom tržištu tj tvoja proizvodnja odnosno proizvodi koje šalješ vani na prodaju.

Ekonomisti u Njemačkoj imaju različite stavove o tome što će energetska kriza dugoročno značiti za državu, piše The Telegraph. Iako se govorilo o početku procesa deindustrijalizacije, uobičajenije je mišljenje da je on ubrzao strukturnu promjenu, koja će okruniti pobjednike i gubitnike.

Schmieding navodi da će problem s plinom dovesti do trajnih, strukturnih promjena i gubitaka u industriji u Njemačkoj.

- Kad dolazi do strukturnih promjena uvijek onda strukturne promjene s rekordnom potražnjom za radnom snagom, što je ono što imamo, mnogo su manje bolne od strukturnih promjena kada već imate nezaposlenost - kaže Schmieding.

Nakon ove energetske krize, sve će se promijeniti: Njemačka industrija počinje iseljavati u Ameriku?!
RayMabus
RayMabus

Posts : 173560
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 28 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum