ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Page 22 of 24 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next

Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by crvenkasti 1/9/2022, 16:25

Bolje je da pljačkamo mi sami sebe, nego Srbi.

crvenkasti

Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by veber 1/9/2022, 17:49

marcellus wrote:Evo u mercedesu si pa pitaj Sajida i Olea oćel bit benzinaca
srećom ti radiš u daimleru, a ja u pforzheim zeitung, koji ima dnevnu nakladu od 50 000 i mislim da je 4€

naravno da si u pravu.

isto tako si u pravu da 75% avijacije ne leti jer je elisno.
samo mlažnjaci.

i parni strojevi ne rade. 

osim kaj nuklearke proizvode paru.
i zamisli dvije termoelektrane u zagrebu kure mazut/ugljen/plin i gle čuda crpe vodu i od nje rade prezasičenu vodenu paru koja vrti turbine pa se po izlasku ohlađena na nekih 200C rekuperira i ponovo kao voda vraća u sustav uparivanja.

pamuk se boji u prezasićenoj vodenoj pari na nekih 400C.
s time da je temperatura samozapaljenja pamuka na nekih 350C

kako to marcel tetraedru?

daj prestani pisati pizdarije, zdravije ti je.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 2/9/2022, 10:49

Veber, 75% civilne avijacije su avioni za zaprašivanje polja i sportske cessne.

Linijski avioni, osim regionalnih do 400 km, su mlazni od sedamdesetih. Isključivo. I posve nepotrebno, jer troše puno više goriva za vrlo mali dobitak u brzini. Pogotovo kad se računaju transferi, dobitak je zanemariv. Ipak, iako je posve iracionalno ne koristiti turboprop avione na linijama čak i prekooceanskim, nikom to ne pada na pamet, za sad...

I da, sviđalo ti se ili ne, niti jedan spomena vrijedan proizvođač automobila ne misli više radit benzinske motore. I nitko ne ulaže desetke milijardi u gradnju tvornica baterija ako ne misli ostati pri toj odluci desetljećima i desetljećima. A jasno da se razvijaju nove tehnologije i da će za 10-15 godina električni auti imati duplo veći domet, duplo lakše baterije, i duplo brže vrijeme punjenja od današnjih. I sve skupa za manje novca. Pogledaj električare od prije 10 - 15 godina: Prelazili su 100 - 200 km s punjenjem, koštali su kišu isusovu para, bili spori, i punili su se 8 do 12 sati. Današnji prelaze 300 - 700 km s punjenjem, napune se za 20 do 40 minuta na brzom punjaču, nisu bitno skuplji od usporedivih benzinaca, i u pravilu ubrzavaju na razini benzinskog ferarija do stotke (obično 3-4 sekunde za one bolje i skuplje, tesle do 2 sekunde).

Za 10 godina slobodno očekuj domet 500-1000 km s jednim punjenjem na auto cesti, smanjenje težine za 100-200 kg, punjenje u 5-10 minuta (na tome se najviše radi, u biti se diže voltaža sa sadašnjih 800 volti na preko 1000), i cijenu u rangu ili ispod adekvatnih benzinaca. Pogledaj koliko je pala cijena spremanja jednog kilovata zadnjih godina:

“Lithium-ion battery pack prices, which were above $1,200 per kilowatt-hour in 2010, have fallen 89% in real terms to $132/kWh in 2021. This is a 6% drop from $140/kWh in 2020. Continuing cost reductions bode well for the future of electric vehicles, which rely on lithium-ion technology.”

Kriza je usporila pomake za 2 godine, ali računaj u dogledno vrijeme cijenu od 60-70 dolara za kwh. Već 2024 se očekuje cijena baterija ispod 100 dolara za kwh

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 2/9/2022, 10:53

što će reći, cijena vrlo velike baterije (100 kwh) bi mogla u dogledno vrijeme, sedam - osam godina, do karaj dekade, pasti na 6-8 tisuća dolara. Što je manje nego što košta napravit klasični motor s pomoćnim agregatima. Trenutno košta cca duplo od toga. Elektromotori za pogon el. auta su realno kurac, cjenovno gledano.

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by prckov 2/9/2022, 11:07

marcellus wrote:što će reći, cijena vrlo velike baterije (100 kwh) bi mogla u dogledno vrijeme, sedam - osam godina, do karaj dekade, pasti na 6-8 tisuća dolara. Što je manje nego što košta napravit klasični motor s pomoćnim agregatima. Trenutno košta cca duplo od toga. Elektromotori za pogon el. auta su realno kurac, cjenovno gledano.

sta ces rec ako ti senf (plenki) uvede pravila kad koje vozilo moze vozit (s obzirom da ce prekidac bid kod njega)
recimo pravilo da sedmicno mozes vozit jednom i to samo do 100 km
ili u najboljem sliucaju svaki drugi dan, oces Titu sve oprostit  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34049
2014-04-19


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 2/9/2022, 11:14

pa to je već sad. Od ove godine svi novi modeli auta prodani u EU moraju imat ugrađeno automatsko prepoznavanje ograničenja brzine i automatski te uspori i zviždi ko kad ne vežeš pojas. Može se isključit... za sad.

Ali to nema veze s tim na što auto ide.

Da ne govorim da se planira oko 2050 - 2060 posve zabraniti automobile koji nisu posve autonomni, znači nećeš smjet ni vozit sam. Oko 40% ljudi u EU to podržava, za sad, ali ubuduće će svakako bit više takvih.

Nas rođo niko ništa ne pita. Ostaje amerika gdje su u velikom broju država i dalje zabranjene kamere za provjeru brzine, "speed cameras". U hrvatskoj su već sad na svakih pet kilometara. A na autocestama uvode mrežu kamera koja mjeri prosječnu brzinu, i nema boga da ih zajebeš. Fašizam teški. Ali ne vidim kakve veze to ima s tim na što auto ide, struju, karbit, dizel, beton.

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by prckov 2/9/2022, 11:23

marcellus wrote:pa to je već sad. Od ove godine svi novi modeli auta prodani u EU moraju imat ugrađeno automatsko prepoznavanje ograničenja brzine i automatski te uspori i zviždi ko kad ne vežeš pojas. Može se isključit... za sad.

Ali to nema veze s tim na što auto ide.

Da ne govorim da se planira oko 2050 - 2060 posve zabraniti automobile koji nisu posve autonomni, znači nećeš smjet ni vozit sam. Oko 40% ljudi u EU to podržava, za sad, ali ubuduće će svakako bit više takvih.

Nas rođo niko ništa ne pita. Ostaje amerika gdje su u velikom broju država i dalje zabranjene kamere za provjeru brzine, "speed cameras". U hrvatskoj su već sad na svakih pet kilometara. A na autocestama uvode mrežu kamera koja mjeri prosječnu brzinu, i nema boga da ih zajebeš. Fašizam teški. Ali ne vidim kakve veze to ima s tim na što auto ide, struju, karbit, dizel, beton.

ima veze sa strujom jer struje nece bit dovoljno, to je valjda svakom normalnom jasno
drugo prelaz na elektricna vozila ide u kompletu sa i drugim zabranama ciji je cilj uvest totalitarizam kojeg bi se i staljin postidio
sve je to dioistog plana
u vrijeme energetske krize gase se nuklearke i termoelektrane (dok u kini nice tisucu novih) a uvode auti na struju
u vrijeme gladi zabranjuje se farmerima proizvodnja hrane
a to da 40% to podrzava pise u slobodnim medijima kojih vise prakticno nemas
australac da odustane od svog 4 wheel  drive cuda na benzin, pa jel se ti zajebavas

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34049
2014-04-19


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by prckov 2/9/2022, 11:28

to ti je ono  ti platis auto a nisi vlasnik istog
senf ti iskljuci
kao sto  mikrosoft ne da odredene programe u kompjuter koji si ti platio a ne mikrosoft

i tu stizemo do onog poznatog - you'll own nothing and be happy

placas rentu

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34049
2014-04-19


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 2/9/2022, 11:43

prckov wrote:to ti je ono  ti platis auto a nisi vlasnik istog
senf ti iskljuci
kao sto  mikrosoft ne da odredene programe u kompjuter koji si ti platio a ne mikrosoft

i tu stizemo do onog poznatog - you'll own nothing and be happy

placas rentu

senf će mi isključit kurac ja iselio iz zagreba kupio kuću u okolici u mjestu kojim uspješno vlada HDZ krimos

uzme sebi svoje al građane pušta na miru

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by prckov 2/9/2022, 11:50

marcellus wrote:
prckov wrote:to ti je ono  ti platis auto a nisi vlasnik istog
senf ti iskljuci
kao sto  mikrosoft ne da odredene programe u kompjuter koji si ti platio a ne mikrosoft

i tu stizemo do onog poznatog - you'll own nothing and be happy

placas rentu

senf će mi isključit kurac ja iselio iz zagreba kupio kuću u okolici u mjestu kojim uspješno vlada HDZ krimos

uzme sebi svoje al građane pušta na miru
senf je sinonim za drzava ili EU
ili ako hoces svjecki ekonomski forum
feudalisti
fasisti/komunisti

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34049
2014-04-19


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 2/9/2022, 11:58

govna...

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 2/9/2022, 11:58

ali polako. Biće revolucije

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 2/9/2022, 12:00

Ne tako skoro, i ja to vjerojatno neću doživjet... ali biće. Revolucije uvijek dođu ko i španjolska inkvizicija, kad ih niko ne očekuje.

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 1*OZUpNpwhBiZPi7-V5b4TEA

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by prckov 2/9/2022, 12:01

marcellus wrote:ali polako. Biće revolucije
ito tamo di se najmanje ocekuje, bar sto se EU tice
ja bi ocekivo bivse  komunisticke da budu prve koje ce se dignut, al nece

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34049
2014-04-19


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by prckov 2/9/2022, 12:03

zanimljivo je da se WEF formiro 1971 
iste godine kad je americki dolar presto bit vezan za zlato

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34049
2014-04-19


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by dijagram 2/9/2022, 12:26

Prcko i negovi wokisti doci ce nam glave.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 2/9/2022, 12:31

e tebe ću trebat ovih dana... javim se

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by dijagram 2/9/2022, 12:33

Adeze je izbacio skugora iz stranke.

Po tome je jasno da su ok, a on tek pojedinac koji je posegnuo za kunom dvije vise.

Svi urlaju kao da se radi o ne znam kakvom novcu.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by dijagram 2/9/2022, 12:33

marcellus wrote:e tebe ću trebat ovih dana... javim se
javi
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18678
2015-08-09


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 2/9/2022, 13:10

dijagram wrote:Adeze je izbacio skugora iz stranke.

Po tome je jasno da su ok, a on tek pojedinac koji je posegnuo za kunom dvije vise.

Svi urlaju kao da se radi o ne znam kakvom novcu.

ma nisu ga izbacili, nisu oni tako strogi. Samo suspendirali do kraja istrage. Pa ako nije kriv, ako bude kakva proceduralna greška u suđenju ili nešto... može ostat

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by niels 2/9/2022, 15:52

A ne bi mu ja bio u koži.

Što ako neki nadobudni prištavi mladac iz omladine predoči svoj plan po kojem je ovaj mogao izvući iz INA-e 3 milijarde kuna, a da nitko ne skuži? Ispasti će ili nesposoban ili nas je svjesno štedio od veće pljačke.

Na licu mjesta će ga okačit.
niels
niels

Male
Posts : 4777
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 22 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 24 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum